X230 zamjena HDD za SSD,moguci problemi?

poruka: 4
|
čitano: 890
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
X230 zamjena HDD za SSD,moguci problemi?

Želim na ovom laptopu zamjeniti HDD za SSD jer ioako je ovaj HDD 7200 rpm radi jako sporo.

Na netu sam našao da on ima samo podršku za SATA II a na lenovo forumu su mi rekli SATA III,ipak želim puni prenos sa SATA III sučeljem.

Tako da za to nisam još siguran,ako je SATA II ne bi ubacivao SSD.

Gledao sam na youtube kako se mjenja i ne izgleda mi ništa komplikovano.

Eh sad zanima me nakon instalacije da li mi treba neki ahci driver ili pri instalaciji,kako je jedan lik pisao,da je naišao na problem?!

Planiram staviti Windows 10 Pro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: X230 zamjena HDD za SSD,moguci problemi?
Zelja kaže...

Želim na ovom laptopu zamjeniti HDD za SSD jer ioako je ovaj HDD 7200 rpm radi jako sporo.

Na netu sam našao da on ima samo podršku za SATA II a na lenovo forumu su mi rekli SATA III,ipak želim puni prenos sa SATA III sučeljem.

Tako da za to nisam još siguran,ako je SATA II ne bi ubacivao SSD.

Gledao sam na youtube kako se mjenja i ne izgleda mi ništa komplikovano.

Eh sad zanima me nakon instalacije da li mi treba neki ahci driver ili pri instalaciji,kako je jedan lik pisao,da je naišao na problem?!

Planiram staviti Windows 10 Pro.

 u svakom slučaju ćeš dobiti na brzini ako staviš ssd umjesto običnog hdd. do sada se nisam susreo sa potrebom za nekim posebnim driverima, windowsi su sami instalirali potrebne drivere 

15 godina
offline
X230 zamjena HDD za SSD,moguci problemi?

https://ikarios.wordpress.com/2015/08/09/upgrading-my-thinkpad-x230-from-hdd-to-ssd-with-benchmarks/

Ne znam otkud mu ovo da x230 podržava samo SATA II,a on tu i spominje neki problem sa ahci driverom i greškom (plavi ekran).

Wolv,jel ti imaš X230?

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 12:29 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: X230 zamjena HDD za SSD,moguci problemi?
Zelja kaže...

https://ikarios.wordpress.com/2015/08/09/upgrading-my-thinkpad-x230-from-hdd-to-ssd-with-benchmarks/

Ne znam otkud mu ovo da x230 podržava samo SATA II,a on tu i spominje neki problem sa ahci driverom i greškom (plavi ekran).

Wolv,jel ti imaš X230?

 koliko vidim u tom tekstu, tip ne kaže da ne podržava SATA III nego mu se samo nije trošilo novce na noviji ssd, nego je stavio 5 godina star ssd (tada u 2015. što znači ssd koji je stavio je iz 2010.). od tuda su mogući i problemi sa blue screenom, zbog "stare" tehnologije ssd-a koji je stavio. ja osobno nemam ovaj laptop ali stavljao sam dosta ssd-a u stare laptope i nikad nisam imao problema sa blue screenom i driverima. stavljao sam uvijek nove ssd-ove

 

evo ti na Crucialovim stranicama kompatibilni ram i ssd , pa vidi njihove specifikacije https://www.crucial.com/usa/en/compatible-upgrade-for/Lenovo/thinkpad-x230

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 10:36 (Wolverine).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice