2 ili 4 jezgre zaključana tema

poruka: 21
|
čitano: 4.472
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
2 ili 4 jezgre

Koji je bolji procesor?

Intel Core 2 Duo E8400 BOX, 2×3.0GHz, 1333MHz, 775-pin, 6MB ili Intel Core 2 Quad Q6600 BOX, 4×2.4GHz, 1066MHz, 775-pin, 8MB

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 ili 4 jezgre
definitivno quad core jer dual core kada pomnožiš jezgre ispada slabiji ali i ne samo to dvojezgreni češ morat mjenjat (ne uskoro)
jeftiniji ti je quad i jači dvojezgrni su bolji za igrače a četverojezgreni za majstore 3D aplikacija i dr. stvari koje rade na kompu.
16 godina
neaktivan
offline
2 ili 4 jezgre

Meni koristi za igranje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.3.2008 17:12 (GoranLjubenkov).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 ili 4 jezgre
onda ti preporučam dvojezgreni,no ako si freak za jačinu onda četverojezgreni.
16 godina
neaktivan
offline
2 ili 4 jezgre

Je su li bolje 2 ili 4 jezgre za igrat Crysis(na high).

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 ili 4 jezgre
našao sam u gameplay časopisu da je bolje 2 jezgre s što večim taktom nego više jezgre (tako pišu) a ja se slažem s njima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 ili 4 jezgre
GoranLjubenkov kaže...

Je su li bolje 2 ili 4 jezgre za igrat Crysis(na high).

Zna li ko? 
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 ili 4 jezgre

Pa odgovorio ti  je. Ali ti tražiš i drugo mišljenje, jel da? Bitne su to stvari...


MB Gigabyte X38-DS4, Intel Core 2 Duo E6850 BOX, 2×3.0GHz, Gigabyte GF 8800GTX, 768MB DDR3, 4 x 1GB @ 800mhz Thermaltake Soprano
16 godina
protjeran
offline
RE: 2 ili 4 jezgre

Mislim da su 4 jezgre bolje...3d mark je rekao svoje...


phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
16 godina
neaktivan
offline
2 ili 4 jezgre

Ako se ja ne varam programeri imaju probleme za programiranje aplikacija koje koriste vise jezgri .. takode ako se ne varam bilo je puno seminara od strane intela oko obucavanja programera o iskoristavanju dual/quad jezgri. Sto se tice aplikacija koje zahtjevaju i koje su programirane za vise jezgri to su vecinom programi za dual, to znaci slabije se programira da iskoristava potencijale quad procesora, ali sve zavisi kako ce se to pokazati u buducnosti, ako namjeravas korisititi taj procesor na duze staze uzmi quad (od viska glava ne boli Cool )


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
2 ili 4 jezgre

Bacanje love. Ovako: uzmi sada neki E4*00 OC na 3GHz i za 6 mj ako ti bude spor uzmeš QC. A vjerojatno će prvo izaći nova generacija Intela nego što će ti QC postati potreban.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 ili 4 jezgre
Zoidberg kaže...

Bacanje love. Ovako: uzmi sada neki E4*00 OC na 3GHz i za 6 mj ako ti bude spor uzmeš QC. A vjerojatno će prvo izaći nova generacija Intela nego što će ti QC postati potreban.

 Joj i tebe ko sa poslom za 6 mjeseci uzmi drugi procesor..... mislim ono fakat.... rjesenje nije pametno ali nikako... Pa ako se i ne varam covjek pita da kasnije ne bih mijenjao mozda je za tebe 6 mjeseci puno, ali za mene bogami to je malo vremena za koristenje jednog procesora, pa onda za prelazak na drugi...

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
16 godina
neaktivan
offline
2 ili 4 jezgre

Uzmi AMD sa tri jezgre:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 ili 4 jezgre
lebo1 kaže...

Uzmi AMD sa tri jezgre:)

 ja se s tobom apsolutno slažem ako se nemožeš odlućit izmađu 2ili4 uzmi između 3 jezgre
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 ili 4 jezgre

dobra fora hahaha Osmijeh


Što kaže žena Bill Gatesu poslije prve bračne noći?
'Sad znam zašto ti se kompanija zove Microsoft.
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 ili 4 jezgre
Alen kaže...
Zoidberg kaže...

Bacanje love. Ovako: uzmi sada neki E4*00 OC na 3GHz i za 6 mj ako ti bude spor uzmeš QC. A vjerojatno će prvo izaći nova generacija Intela nego što će ti QC postati potreban.

 Joj i tebe ko sa poslom za 6 mjeseci uzmi drugi procesor..... mislim ono fakat.... rjesenje nije pametno ali nikako... Pa ako se i ne varam covjek pita da kasnije ne bih mijenjao mozda je za tebe 6 mjeseci puno, ali za mene bogami to je malo vremena za koristenje jednog procesora, pa onda za prelazak na drugi...

 Rekao sam ako  s tim da je taj ako u slučaju da iz neke rupe izađe na površinu hrpa aplikacija koje cvjetaju na QC. I da bolje je uzeti jeftini DC sada i OC ga. Ako ništa jer kao što sam rekao vrlo je vjerojatno da prije bude izašla nova serija procesora(za negdje malo manje od  1g) nego što OQ postane nužan.
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 ili 4 jezgre

ja bih ti svakako preporucio da uzmes sa 2 jezgre ako se ti treba sam za gaming...igre ce ti raditi puno brze i to (pogotovo crysis)...

 

ovi sa 4 jezgre su ti sam ako radis programiranje, obradu videa i te gluposti (multi-tasking)Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 ili 4 jezgre
lebo1 kaže...

Uzmi AMD sa tri jezgre:)

 Ja uziman samo Intel.
16 godina
offline
2 ili 4 jezgre

Koliko gluposti covjek moze ovdje procitati.Bolji je procesor sa 4 jezgre,(2.4 Ghz)isto se moze overclockati na 3.0 bez problema.Sto se tice isplativosti to je drugi par aseva.C2Q mozes naci za 1500 kuna pa ti sad vidi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 ili 4 jezgre
Romano kaže...

Koliko gluposti covjek moze ovdje procitati.Bolji je procesor sa 4 jezgre,(2.4 Ghz)isto se moze overclockati na 3.0 bez problema.Sto se tice isplativosti to je drugi par aseva.C2Q mozes naci za 1500 kuna pa ti sad vidi.

 

Slažem se. Uzmeš Quada, cvrcneš ga na 3Ghz i to je to. Lijepo imaš 4 jezgre od 3Ghz umjesto 2 od 3GhzNamigiva!


bobo desmra
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 ili 4 jezgre
Tema riješena,
Svi sretni (skoro)
Malo njih zadovoljno

CLOSED!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice