AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 793.079
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
mirzet1976 kaže...

Sa kojim programom si testiro

Testorao sam sa vise njih. Uglavnom postavim na standardnih 1600MHz uz 1.65V kada overclockam CPU, da bih uklonio mogucnost nestabilnosti memorije.

11 godina
offline
AMD FX Club

Mogao si poslikati bios postavke na kojima ti nije stabilan ibt avx ili prime95 i postaviiti možda vidi neko neku grešku ako je ima u biosu zbof čega je nestabilno.LP

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
Almin94 kaže...
mirzet1976 kaže...
Almin94 kaže...
ramzocro-HCR kaže...

1.35 za turbo, možda 1.3 not 100% sure.

 

 

Ja sam svog OC'ao bio out-of-the-box....

A jbg evo uzmem sve fino za overclock, dobru plocu, dobar cooler i sada ga moram drzati na 4.0GHz, ne ide iznad. Sve cu kroz prozor izbacit!!!! Bem ti i pc i sve. -.-'

A u čemu je problem kad neide iznad 4ghz u stress tool ili u normalnom radu i igrama, stock napon za stock clock je oko 1.28 i 1.3

Probelm je u tkme jer bi trebao ici i na staroj ploci je isao, koja cak nema ni oficijalnu podrsku za ovu verziju procesora. Klasicni ibt prolazi, a ibt avx i prime95 ni naopako ne moze, odma se rusi.

Ja odradim 2h OCCT stress testa ako se ne srusi ni jedna jezgra u tih 2h smatram stabilnim, jer OCCT naj prije nadje errore u kalkulacijama. I stvarno nikad mi se nije srusio ni u igrama ni u renderanju ni nigdje. Nemozes prec 4ghz ? koja voltaža ? moj ide na 1.42v na 4.5ghz, i obavezno si manualno podesi ram brzinu i timinge ako je na auto onda zna puno vise voltaze zahtjevat OC, tako sam cuo - isprobao - istina. Npr ako imas 1600mhz bit ce ti na auto (1600mhz) ali odaberi bas 1600 i timinge sam ukucaj npr. 9-9-9-24 moji su takvi a bios ih je automatski podesio na 11-11-11-28 ili tako nesto. I stvarno mi je pomoglo, evo moj malo stariji video (tu sam ga drzao na 1.4v ali mi se nakon par dana krenuo rusat, pa podigao) ugl. pogledaj u descriptionu bios postavke, one su za M5A97 EVO r2.0 plocu ali svejedno bi ih trebao imat

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Almin94 kaže...

Koji je stock napon za FX8320? Na netu ima puno pretpostavki i nagadjanja. Zna li se to uopce?

 Nema fixnog stock napona za sve FX-ove. To ti ovisi o batch-u (ili ti ga seriji kojih ima hrpa) a i razno razne matične imaju svoju ulogu.

14 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Hvala svima. Poslikat cu sve postavke na kojima uredno prolazi standradni IBT (4.5GHz, napon ide do 1.416V), a rusi se u IBT AVX ili Prime95.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Slike postavki bios-a :

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD FX Club

Meni je HPC mode upaljen, mislim da cak i apm master. Zasto su ti rami na 1.65V takav model ili si ih clockao ? Ali u biti to je to, ako ti nije stabilan na 4.5 probaj 4.4 jer meni je za 4.4 dovoljno 1.38v a za 4.5 moram dic na 1.42v tak da neznam ni zasto drzim tako visoko kad 100mhz tamo vamo

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
D3lBoy kaže...

Meni je HPC mode upaljen, mislim da cak i apm master. Zasto su ti rami na 1.65V takav model ili si ih clockao ? Ali u biti to je to, ako ti nije stabilan na 4.5 probaj 4.4 jer meni je za 4.4 dovoljno 1.38v a za 4.5 moram dic na 1.42v tak da neznam ni zasto drzim tako visoko kad 100mhz tamo vamo

To je stock napon za ovu memoriju. Ma trazi i za 4.4GHz preko 1.44V za IBT AVX.

11 godina
offline
AMD FX Club

Ai Overclock Tuner stavi na Manualno -  PCI freq na 100 - Turbo na Disable, i gdje je slika od DIGI+ Power Control jedna od vaznijih postavki

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 16:46 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Pa ja ne znam zašto ljudi misle da bi trebao bit stabilan sa 1.4V na 4.5Ghz ?? Odakle vama to uopće ? Koliko se ja sjećam dok samo imao FX-a i bio aktivan na OCN forumu malo kome je stabilno na 4.5Ghz sa manje od 1.4V. Ako ti ne prolazi na 1.4V na 4.5Ghz onda ili diži napon ili smanji takt. Imaš NH-D14 koji nema problema s hlađenjem FX-a na tim naponima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 17:57 (itomic009).
11 godina
offline
AMD FX Club

Evo moja slika da može i d3lboy kaže da može 1.4V za 4.5ghz

http://www.zaslike.com/files/9mtm0sbvkwcusje56sbv.jpg

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
mirzet1976 kaže...

Ai Overclock Tuner stavi na Manualno -  PCI freq na 100 - Turbo na Disable, i gdje je slika od DIGI+ Power Control jedna od vaznijih postavki

Uslikao sam ali nisam ubacio 

14 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Na 1.45V prolazi testove na 4.5GHz. Noctua hladi bez problema. 


EDIT: Znaci to je to. Samo mi jedno nece biti jasno, kako je stara ploca koja nema podrsku za ovu seriju FX-a mogla napraviti validaciju na 5GHz uz 1.46V, a ova ne moze...

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 17:36 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Nemogu ni ja na istoj ploci 5.3ghz a mogao sam, vis ni povećanje napona ne pomaze na 1.55V a moglo sa 1.512V
http://valid.canardpc.com/hwx19k
10 godina
offline
AMD FX Club

Svi vi gledate napone procesora u vezi s clockom.
A nitko ne razmišlja da sami MOSFET-i u fazama skup s zavojnicama ne mogu odradit ili se pregrijavaju.

Na mojoj GA990FXA su se MOSFET-i grijali ko mutavi i nije mi dalo clock preko 4.5 GHz bez obzira na napon.
Stavio aftermarket cooler i drži i 4.7 s naponom koji sam imal na 4.5... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
zagi988 kaže...

Svi vi gledate napone procesora u vezi s clockom.
A nitko ne razmišlja da sami MOSFET-i u fazama skup s zavojnicama ne mogu odradit ili se pregrijavaju.

Na mojoj GA990FXA su se MOSFET-i grijali ko mutavi i nije mi dalo clock preko 4.5 GHz bez obzira na napon.
Stavio aftermarket cooler i drži i 4.7 s naponom koji sam imal na 4.5... 

Kod mene je sve to mlako u loadu jer je kuciste jako dobro prozracno. Takodje sada ventilator noctue koji je malo veci, viri ispod coolera i puse direktno u heatskin ploce i VRM. 

10 godina
offline
AMD FX Club

Slike i usporedba rezlutata izmedju 4.2 i 5ghz. Danas cu malo gustat na 5 pa sutra vracam sve na stock. Grafa mi je sugava pa nema neke razlike..

5GHZ! 5GHZ!
passmark bench1 passmark bench1
nastavak nastavak
play2much
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
fanaticni gejmer kaže...

Slike i usporedba rezlutata izmedju 4.2 i 5ghz. Danas cu malo gustat na 5 pa sutra vracam sve na stock. Grafa mi je sugava pa nema neke razlike..

Previsoka voltaza {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
chaselol kaže...
fanaticni gejmer kaže...

Slike i usporedba rezlutata izmedju 4.2 i 5ghz. Danas cu malo gustat na 5 pa sutra vracam sve na stock. Grafa mi je sugava pa nema neke razlike..

Previsoka voltaza {#}

dobio sam losiji primjerak procesora, no ne zalim se. Bitno je postic, nije bitno kako {#}

play2much
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
chaselol kaže...
fanaticni gejmer kaže...

Slike i usporedba rezlutata izmedju 4.2 i 5ghz. Danas cu malo gustat na 5 pa sutra vracam sve na stock. Grafa mi je sugava pa nema neke razlike..

Previsoka voltaza {#}

 Nije voltaža nego napon. A previsok napon za šta ?? Na koji takt misliš da je previsok napon ??

16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Previsok u smislu da možeš peč jaja na chipsetu {#}. Inače svaka čast na kloku.

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Koji utori za ram se preporucuju za FX procesore, odnosno AM3+ chipset (dva keksa, dual channel)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Almin94 kaže...

Koji utori za ram se preporucuju za FX procesore, odnosno AM3+ chipset (dva keksa, dual channel)?

Legendarna pitanja postavljas, pa nece valjda single channel.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
dedaa kaže...

Legendarna pitanja postavljas, pa nece valjda single channel.

Kakav crni single channel, sta pricas? Fino sam pitao koji slotovi se preporucuju za dc.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Almin94 kaže...
dedaa kaže...

Legendarna pitanja postavljas, pa nece valjda single channel.

Kakav crni single channel, sta pricas? Fino sam pitao koji slotovi se preporucuju za dc.

Kako mislis koji slotovi? Pa svaka mobo ima DC aktivan na razlicitim utorima, kod nekih je za prva dva, kod drugih je prvi i treci utor.

13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Almin94 kaže...

Koji utori za ram se preporucuju za FX procesore, odnosno AM3+ chipset (dva keksa, dual channel)?

S tim dobijaš 1-3 %, (neki i do 10 % uglavnom vidljivo na bench..) bolje rez , svaka novija ploča ima utore u boji za mem da se razlikuju baš zbog dc-a , a mislim {#} i da imaju priručnik u kojem je navedeno i koji tipovi memorije su podržani.

14 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Ali pitao sam za dual channel, pa se podrazumjeva da necu staviti u prva dva razlicitih boja ili druga dva. Samo sam htio znati je li bolje staviti u prvi i treci ili drugi i cetvrti. Dok sam imao Phenoma, sitno bolje performanse su davali drugi i cetvrti slot.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
Almin94 kaže...

Ali pitao sam za dual channel, pa se podrazumjeva da necu staviti u prva dva razlicitih boja ili druga dva. Samo sam htio znati je li bolje staviti u prvi i treci ili drugi i cetvrti. Dok sam imao Phenoma, sitno bolje performanse su davali drugi i cetvrti slot.

 

Nema smisla da je drugi i cetvrti slot brzi od prvog i treceg
nista mi se neda
12 godina
offline
AMD FX Club

u kojim programima si ti to primjetio bolje performanse? zivo me zanima 

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Da vas pitam, koji se siguran overclock fx 6300 na gigabyte 970a ds3p? I koji je cooler do 200kn ok za njega? mislio sam ga stavit na 4ghz i ugasit turbo ili cu ostaviti kako je, ugl nece ici vise, jer nema potrebe. Pa sto mislite, koji je cooler ok? Dali je dobar Coolermaster hyper 103? Treba mi nesto sto ce biti puno bollje i tise od stock coolera, ne za neki oc. Ovaj sto sam naveo mi se svida jer ima plavi led koji mi pase u sve ostalo. Grafa je r9 270x, napajanje xfx ts 550, ram 8gb ripjaws, kuciste zalman z5 plus.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice