AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 792.339
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
nicky.sl kaže...

 

 Btw koja je to mrcina od hladnjaka gore na slici?

BLog: MazeOfDeath_182, Steam: MazeOfDeath
10 godina
offline
AMD FX Club
Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

KUPIL SAM ZALMAN HLADNJAK 100KN sam dal plus termalna i sredim ja to, sve kak treba, stavim MALO termalne paste (prije normalno obrisal svee) i sad kad upalim pc dode mi tem do 50 stupnjeva, otiso u igru i ugasil se, pa sam opet otvoril i obrisal sve stavil termalnu pastu jos manje i opet tak sad samo nisam otisao u igru da se ne ugasi pa da nekaj ne izgori il sta ja znam sto moze biti, sta da radim?

Danilo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD FX Club

Ne mora biti do hladnjaka moze biti do proca da nesto nije u redu s njim. Sto se tice termalne paste, od toga nije sigurno. Pogledaj guide na youtubr za svoj vent kako se instalira, mozda si nesyo zeznuo mada sumnjam. Pokreni prime95, ako se tu ugasi nosi na servis

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD FX Club

A jesil usteka ventilator ?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

probat cu s prime i pogledati na youtubeu, evo sad upalil, od pocetka na 43 stupnjeva sad je vec 58 :( 
naravno da jesam.

Danilo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD FX Club

Možda hladnjak nije dobro "seo" na procesor? Uzgred, iako to ne bi trebalo da je problem u idleu, mislim da kuler od 13€ ne može biti dobro rešenje za FX.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD FX Club

Koji je Zalman u pitanju i kako se kopca ?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

zalman cnps90f
ma samo privremeno jer ovaj mi se cuje u 3 sobu kak radi, al morat cu stavit nazad, ovog cu prodat pa cu kupit poslje jaci, vjerujem da je preslab hladnjak za moj procesor

Danilo
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

a mogu samo na 2 nacina, s jedne ili druge strane, nemoze se drugacije prikopcati, a probal sam oba... trenutno je 62 stupnjeva a dolazilo je i do 69, tak bar pise

Danilo
10 godina
offline
AMD FX Club

Taj ti nije niti blizu za taj vruci FX, sigurno losije hladi al je zato tisi.

Premala mu je povrsina kojom nasjeda na proc.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

so u namjeri da kupim termalnu pastu jer sam moral uzeti hladnjak dole stock, pa sams tavljao nazad gore bez promjene i to nije bilo dobro pa vele da treba zamjenit i vidim ja taj hladnjak cini se oke pitam prodavaca i zeznem se :S
eto ide na njuskalo :D 

Danilo
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD FX Club

Za taj proc nemoj gledat hladnjak ispod 250kn

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 15:36 (nicky.sl).
Moj PC  
5 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Kaze cile da taj hladnjak nije los koliko je pasta losa i da bi ju trebalo promijenit odma.

Razmisljam o fx 8300,gtx 970 wf3 i 8gb rama

Kako vam se cini ta kombinacija?

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
drakula789 kaže...

Kaze cile da taj hladnjak nije los koliko je pasta losa i da bi ju trebalo promijenit odma.

Razmisljam o fx 8300,gtx 970 wf3 i 8gb rama

Kako vam se cini ta kombinacija?

Odlicno ako hoces grafu sa 3.5gb memorije koju su ljudi sve vise i vise poceli vracati :D

AMD ih prca na sve strane, ako vratis 970 dobijes popust na 290X :D


ja ne bih uzeo tu grafu, ako ti memory usage predje 3500mb a novije igre ce naravno biti gladne memorije ko sam vrag i onda moze nastati problem.

 

Ne hejtam nista, ali dok nvidia taj problem ne rijesi, ne hvala.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Za r9 290x treba dati dodatnih 500 kn za cooler.Ne hvala.Dosta mi je govana s ovim xfxom koji crasha,bucan je i referentan model.Znam da su te kartic. Dva svijeta,ali dosta mi je vise drivera koji stalno padaju,neoptimiziranosti za amd itd.

Koliko se jako moze clockat taj procesor s hyper 212 i 970 plocom?

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
drakula789 kaže...

Za r9 290x treba dati dodatnih 500 kn za cooler.Ne hvala.Dosta mi je govana s ovim xfxom koji crasha,bucan je i referentan model.Znam da su te kartic. Dva svijeta,ali dosta mi je vise drivera koji stalno padaju,neoptimiziranosti za amd itd.

Koliko se jako moze clockat taj procesor s hyper 212 i 970 plocom?

 Kakvo padanje drivera za R9 290 , kod mene pada samo na dosta visokom clocku kad benčam 1320/1600 inače driver stabilan ko stjena, igre ko igre jedne favoriziraju jedna a druge drugi tabora a neke treće nerade ni na jednim kako treba.Za kuler si upravu

http://valid.canardpc.com/hwx19k
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
drakula789 kaže...

Za r9 290x treba dati dodatnih 500 kn za cooler.Ne hvala.Dosta mi je govana s ovim xfxom koji crasha,bucan je i referentan model.Znam da su te kartic. Dva svijeta,ali dosta mi je vise drivera koji stalno padaju,neoptimiziranosti za amd itd.

Koliko se jako moze clockat taj procesor s hyper 212 i 970 plocom?

Ne moras uzeti referentni model recimo uzmes R9 290, ako ti toliko znaci ta razlika u performansama uvijek mozes OC karticu ili cak bios zamjeniti ;)

 

Referentne su lose, ne mozes to da poredis....

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: AMD FX Club
murkovicdaniel kaže...

zalman cnps90f

 Preslab je to cooler za FX-a, da je dolje bakrena baza bio bi OK. Ovako nema šanse da ohladi. Vrati bolje stari cooler, bolje da bude bučno nego da procesor nastrada.

10 godina
offline
AMD FX Club

Nisu referentne lose samo im hladnjaci nista ne valjaju

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

ovako, malo cu skrenuti s teme, ali posto ste vecinom svi FX ovci pa bi mogli znati odgovor na moje pitanje: dal je temperatura i sve ostalo ok?
http://i.imgur.com/bALpw36.png
danas sam stavio fx 8350 na ovu maticnu 970 pro3 am3+, bio sam skeptican i to jako i bojao sam se, i prvi put nisam stavio pastu pa je malo temperatura bila visoka i kad sam otvorio kuciste i maticna oko procesora je bila neugodno topla i sam procesor, pa sam sad stavio pastu, malo igrao COD AW na ultra pa slikao ovo.. imam glavni vent sprijeda koji upuhuje zrak, odgore imam koji ispuhuje, i vent od napajanja te sam cooler hyper tx3 evo.. pa onda dal je ok to sve ili? i kojim jos programom mogu provjerit temperaturu maticne ako ima? i kako mogu znati dal procesor vuce previse struje? neko mi je rekao da bi se maticna mogla sprzit.. hvala

Zivot je put bez kraja
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD FX Club

temperature su ti sasvim uredu.
uzivaj! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

a ovo je Far Cry 4 na very high 30 min igre.. previse ili ocekivane temperature? http://i.imgur.com/XYhR96e.png
i kad otvorite zadnji link, sta je ovo auxiliary?? 190 stupnja? 
http://i.imgur.com/I9TOmRW.png

Zivot je put bez kraja
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.1.2015 0:33 (mix23).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
mix23 kaže...

a ovo je Far Cry 4 na very high 30 min igre.. previse ili ocekivane temperature? http://i.imgur.com/XYhR96e.png
i
 kad otvorite zadnji link, sta je ovo auxiliary?? 190 stupnja? 
http://i.imgur.com/I9TOmRW.png

 al kako god, nakon prestanka igre, za 5-10 min temperature padnu drasticno, normaliziraju se na cpu 37, gpu 39.. znaci da je hladenje dobro.. jos se me samo ovaj aux interesira sto to kaze 193,5 stupnja konstantno

Zivot je put bez kraja
16 godina
offline
AMD FX Club

Mislim da je Aux neka dodatna sonda koja nije spojena ni na šta, zato i jeste konstantno na jednoj istoj temperaturi, 193.5°C.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD FX Club

Dogodilo se da zapravo prvi put u zivotu razmatram AMD pa eto, nagovorite me :)

Npr FX 8350 mi se uopce ne cini inferioran naspram i5, a konkretno me zanima koliko je isplativo kupit nesto bolju plocu poput Asus m5a99fx, za eventualan oc u buducnosti kad malo zastari.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Stigla Asus Sabertooth 990FX R2.0 za mog fx 8350 da vidimo dali ce prodisat :)

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
TheExaltedOne kaže...

Dogodilo se da zapravo prvi put u zivotu razmatram AMD pa eto, nagovorite me :)

Npr FX 8350 mi se uopce ne cini inferioran naspram i5, a konkretno me zanima koliko je isplativo kupit nesto bolju plocu poput Asus m5a99fx, za eventualan oc u buducnosti kad malo zastari.

 Dobru plocu se uvijek isplati kupiti, ali bolje uzmi fx 8320, jer je to maltene isti cip kao i fx 8350 samo na nesto nizem stock clocku, a sa takvom plocom i dobrim hladnjakom lako ces prestici fx 8350

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
TheExaltedOne kaže...

Dogodilo se da zapravo prvi put u zivotu razmatram AMD pa eto, nagovorite me :)

Nije mi jasno ovo "nagovorite me", ako ti je glavna primjena kompa gaming uzmes AMD i miran si. Da ce taj proc sazvakati i ispljunuti sve i jednu igru i u naredne 3-4 godine, sigurno hoce bez ikakvih problema, a za multitask u windowsu ce biti samo bolji proc kako stize podrska za koristenjem vise jezgri. 

 

Intel koliko vidim u tom segmentu nudi i5 koji je odlican proc isto, ali nije jaci apsolutno ali je skuplji.

 

Na kraju dana ti se svodi, isto sranje - drugo pakovanje, nema loseg proca iznad 150€ na trzistu.

P.S. sto se tice maticne, koliko para toliko muzike i za OC najvise. U maticnu se uvijek isplatilo uloziti koju kintu vise, na tome se ne stedi, a eventualno uzmes FX 8320 i stavis ga na takt od 8350 ili cak na 8370 jer mozes ;)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.1.2015 10:48 (chaselol).
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
TheExaltedOne kaže...

Dogodilo se da zapravo prvi put u zivotu razmatram AMD pa eto, nagovorite me :)

Npr FX 8350 mi se uopce ne cini inferioran naspram i5, a konkretno me zanima koliko je isplativo kupit nesto bolju plocu poput Asus m5a99fx, za eventualan oc u buducnosti kad malo zastari.

 I ja sam bio Intel fan boy... također prvi put razmotrio AMD-a, jer jednostavno i7 4790k mi je bio preskup sa svim pratećim komponentama, a i5 4690k je uglavnom slabiji u multi-threaded aplikacijama. Prešao sam sa C2Q Q9650 (koji je slabiji čak i OC-an od i7 2630QM koji je u mom laptopu, a i imao sam ga 5 godina, bilo je već vrijeme uzeti neš novo) i još nisam stigao složiti moju novu konfu iz potpisa, negdje sredinom drugog mjeseca kad se vratim sa faksa doma, baš se veselim :)

 

Ali nemam te namjeru ja nagovorit... Intel i7 4770/4790 (a uskoro stižu i novi na koliko 14nm?) su bolji CPU-i, duplo skuplji, ali osobno ne smatram ni duplo bolji (bar ne u stvarima koje su meni bitne). i5 trenutna generacija vs. FX X8 mislim da FX je ipak bolji izbor puno iako je to već linija bez budućnosti jer AMD odustaje od njih koliko sam shvatio od čitanje netom.

 

Na kraju ti je sve koliko novaca imaš... da ja imam 7-8k kuna za potrošit na CPU/RAM i MBO... pa čovječe 6-core i7 bi uzeo bez razmišljanja... ali kako sam imao malo više od 3k kuna za potrošiti... AMD mi je jednostavno bio predobar odnos cijeni na performanse.

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | Intel 530 120GB | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice