AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 791.698
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
AMD FX Club

nisam ga klokovao, kako se iskljucuje turbo bost?? i igra voltazama?

miki12345
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 11:51 (miki12345).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
miki12345 kaže...

nisam ga klokovao, kako se iskljucuje turbo bost?? i igra voltazama?

 U biosu

9 godina
offline
AMD FX Club

de mi molim te opiši kako trebam! da ne zeznem nesto

miki12345
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
miki12345 kaže...

de mi molim te opiši kako trebam! da ne zeznem nesto

 U bios se obično ulazi tipkom "Delete" koju tribaš pritiskat za vreme paljenja kompa. 

Nađi stavku TurboBost i stavi ju na Disable. 

 

 

11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Turbo boost

Core boost

Turbo Clock

Core Performance Boost

AMD Turbo Core Technology

 

jedno od toga zavisno koji ti je proizvodjac ploce 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
offline
AMD FX Club

bilo mi je na automatski, sad sam ga staviio na disable.

miki12345
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
miki12345 kaže...

ljudi recite mi jel puno 61 stupanj kad igram fifu 16?? imam fx 8350 i hladnjak lc 120.  nekako mi je to previse a i vruć je kad ga pipnem sa strane.

 Naravno da nije to samo po sebi visoka temperatura za chip sa TDP-om od 125W. Pretpostavljam da si to gledao temperaturu socketa ? Za temperature procesora provjeri u AMD Overdrive programu.

9 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...
miki12345 kaže...

ljudi recite mi jel puno 61 stupanj kad igram fifu 16?? imam fx 8350 i hladnjak lc 120.  nekako mi je to previse a i vruć je kad ga pipnem sa strane.

 Naravno da nije to samo po sebi visoka temperatura za chip sa TDP-om od 125W. Pretpostavljam da si to gledao temperaturu socketa ? Za temperature procesora provjeri u AMD Overdrive programu.

 gledao sam u hw monitoru temp cpu, pogledat cu i u over drive-u, juce mi je bio citav dan ukljucen komp i navece igrao fifu i ta velika temp, možda i zato sto je citav dan ukljucen pa se brze onda grije?

miki12345
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 13:04 (miki12345).
10 godina
offline
Re: AMD FX Club

CPU temp ti je socket, gledas Package #1,2,3,4 etc. ili Core#... Ili Thermal Margin u Overdriveu, samo što on ne prikazuje trenutnu temperaturu nego koliko C imaš do granice, naj bolje je imati 10+... FX može raditi i na 65c bez problema, ali ne znaci da je dobro. A ako nisi ništa dirao onda ti je upaljen boost, a on je na AMDu cudno odrađen jer lupi sve jezgre na recimo 4ghz, a voltažu stavi pre pre visoku, zato su ti visoke temperature. Ugasi boost, stavi na 1.38V ili manje i clock na 4ghz i raditi ce sigurno. Ja sam imao 4ghz na ispod 1.3v ovisi od chipa do chipa

Jedino što još malo proguglaj je to da staviš offset voltaže, upališ cool n quiet te ostale power save opcije, jer u suprotnom ce ti raditi skroz na max. clocku i max. voltaži, čak i kada ne radi ništa. Ugl. Prvo malo to progooglaj, ima puno OC tutoriala pogotovo za FX 8350.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 13:36 (D3lBoy).
9 godina
offline
AMD FX Club

u over drive-u su temp Thermal Margin 57 stupnjeva, to su valjda temp jezgri, ja kad sam merio temp procesora bio sam stavio monitor u extend mod i igrao preko tv-a  sa programa preko monitora gledao temperature, jel utice to sto sam u tom modu sto su ukljuceni ti programi i sto preko tv-a tak igram pa da su zbog toga vece temp procesora???

miki12345
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
Meni je 80c na fx 6300 po speedfanu i specyu al mi nema nikakvog smisla jer je dok sam na desktopu cca 30 i cim udem u rust skoci za 5 sekundi na 70 kao da se temp prilagodava brzini ventilatora, jedino mi tu logicno da senzor ne valja, kaj vi mislite
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
AMD FX Club

Uz HWmonitor ja volim koristit i Speecy. Pa uspoređujem temperature.

 

Primjerice:

 

Phenom II 945 na tvorničkom i u idle temperaute na oba programa nije prelazila 38 stupnjeva. BF4 igranje i alt-tab nagle promjene programa temperatura mi je bila oko 50 stupnja, 1 stupanj razlike je uvijek bio između speecy i hwmonitor. Sad kad sam ga malo piknuo do 3250 mhz preko Bios-a, temperature samo u idle mi se digla za 1-2 stupnja i to je to.

Bf 4 - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club

Probaj rukom na dodir, ako je jako vruće kod i oko procesora, pa i sa stražnje strane onda senzor ne laže.

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Pa i hladnjak mora biti vruč to je znak da uspješno odvodi toplinu sa cpu.Ja mislim da kolega ima uključen Turbo i sigurno mu napon skače preko 1.44v što je previše za cc120.Po meni treaš samo optimizirat sustav odnosno cpu.Isključi turbo,postavi fiksno frekvenciju na 4ghz i neki napon cca:1.300 i prati stqnje...
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD FX Club

1285 v, a ispod pise 1400 v, e sad neznam vise sta znaci sta

miki12345
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
D3lBoy kaže...

Znaci da ti cpu radi na odpr. 65c, thermal margin bi ja maximalno dopustao do 10c ništa manje

 

chaselol kaže...
Sale_ds kaže...
Overdrive veli crveno 5 stupnjeva cca. Bum pastu probao promijenit sljedeci tjedan. A mozda bi ga trebalo ocistit malo :D. Kolike bi temperature trebao ocekivati pod loadom s ovim coolerom da je to kak spada, 60c?

Bar ugasi turbo boost u biosu dok cekas, ne valja to nikako 

 Idem se samoubit...brb pas  u tri  

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Optereti ga malo sad nekim igrama tipa witcher 3 ili prime pa vidi na sta pici sve to :)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
chaselol kaže...

Optereti ga malo sad nekim igrama tipa witcher 3 ili prime pa vidi na sta pici sve to :)

 Ovo su temp bez stranice. Sad sam stavio stranicu, picim rust i temp je u +15 +17

Bolje da ti ne kazem kaj je bilo. Trebao bi odmah obrisat bug account i zaboravit na njega lol

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 21:01 (Sale_ds).
9 godina
offline
Re: AMD FX Club
D3lBoy kaže...

CPU temp ti je socket, gledas Package #1,2,3,4 etc. ili Core#... Ili Thermal Margin u Overdriveu, samo što on ne prikazuje trenutnu temperaturu nego koliko C imaš do granice, naj bolje je imati 10+... FX može raditi i na 65c bez problema, ali ne znaci da je dobro. A ako nisi ništa dirao onda ti je upaljen boost, a on je na AMDu cudno odrađen jer lupi sve jezgre na recimo 4ghz, a voltažu stavi pre pre visoku, zato su ti visoke temperature. Ugasi boost, stavi na 1.38V ili manje i clock na 4ghz i raditi ce sigurno. Ja sam imao 4ghz na ispod 1.3v ovisi od chipa do chipa

Jedino što još malo proguglaj je to da staviš offset voltaže, upališ cool n quiet te ostale power save opcije, jer u suprotnom ce ti raditi skroz na max. clocku i max. voltaži, čak i kada ne radi ništa. Ugl. Prvo malo to progooglaj, ima puno OC tutoriala pogotovo za FX 8350.

 ok, a sta zna znace temp u thermal margin?? tamo su mi preko 50 kad nist neradim, to je puno

miki12345
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
Sale_ds kaže...
chaselol kaže...

Optereti ga malo sad nekim igrama tipa witcher 3 ili prime pa vidi na sta pici sve to :)

 Ovo su temp bez stranice. Sad sam stavio stranicu, picim rust i temp je u +15 +17

Bolje da ti ne kazem kaj je bilo. Trebao bi odmah obrisat bug account i zaboravit na njega lol

Nisi spojio cpu fan ?

Thermal margin kao što sam rekao ti znaci koliko stupnjeva ti je od maximalne podnošive temperature koja je odpr. 71c - To ne znaci da 71c je ok, nego da ce do te temperature se pržit, a nakon nje se lockat, crashat, downvoltat, downclockat... šta god samo da se ne sprži. Maximalna preporucena temperatura za rad je oko 61c-62c... Dakle ako ti je Thermal Margin 30c znaci da si 30c od limita, ako ga opteretiš past ce (povecat se) na recimo 25c znaci da ti cpu radi na 55c. Možeš jednostavno skinuti open hardware monitor i gledat real time temperature jezgri pod Core# ili Package#, iako amd preporuca Overdrive

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 21:39 (D3lBoy).
9 godina
offline
AMD FX Club

aha, onda je valjda ok.

miki12345
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD FX Club

i jos samo mi recite jel valja ovako: cpu vcore 1.285v.  dram 1500v. cpu pll voltage 2.500v i sve je pod automatski.

miki12345
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

  Thermal Margine ti je vrijednost do koje CPU radi normalno i unutar parametara. Ovo što ljudi pišu nekakve proizvoljene brojke je sve rekla kazala jer AMD to ne potvrđuje. Ono što AMD potvrđuje je da dok ti Thermal Margine ne dođe do nula da nemaš problema. Dakle normalno je da ti je ta brojka velika kad CPU nije opterećen a da se smanji kad se optereti. Što je brojka veća u bilo kojem scenariju to je bolje.

 

  Da ti bude lakše dočarati možemo reći ovako. Temperatura kada će se CPU pregrijati (dakle neće explodirat nego će throttlat ili se ugasit komp) je recimo 75C. Kad upališ komp i ne diraš ga, kad je u idle stanju on možda radi na 30C do 40C pa ti je onda Thermal Margine recimo (75C - 40C) 35C ili je (75C - 35C) 40C. Kad se CPU optereti s nekim programom onda se ajmo reći "zagrije" do 65C i Thermal Margine je tada 10C. To dakle znači da imaš još 10C fore do kada se CPU ne pregrijava. Nadam se da je sada malo jasnije .

9 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

  Thermal Margine ti je vrijednost do koje CPU radi normalno i unutar parametara. Ovo što ljudi pišu nekakve proizvoljene brojke je sve rekla kazala jer AMD to ne potvrđuje. Ono što AMD potvrđuje je da dok ti Thermal Margine ne dođe do nula da nemaš problema. Dakle normalno je da ti je ta brojka velika kad CPU nije opterećen a da se smanji kad se optereti. Što je brojka veća u bilo kojem scenariju to je bolje.

 

  Da ti bude lakše dočarati možemo reći ovako. Temperatura kada će se CPU pregrijati (dakle neće explodirat nego će throttlat ili se ugasit komp) je recimo 75C. Kad upališ komp i ne diraš ga, kad je u idle stanju on možda radi na 30C do 40C pa ti je onda Thermal Margine recimo (75C - 40C) 35C ili je (75C - 35C) 40C. Kad se CPU optereti s nekim programom onda se ajmo reći "zagrije" do 65C i Thermal Margine je tada 10C. To dakle znači da imaš još 10C fore do kada se CPU ne pregrijava. Nadam se da je sada malo jasnije .

 jeste, sada razumem.  i jos samo mi reci jel valja ovako: cpu vcore 1.285v.  dram 1500v. cpu pll voltage 2.500v i sve je pod automatski.

miki12345
11 godina
offline
AMD FX Club

August 23rd marks the launch of Eidos’ latest installment of Deus Ex: Mankind Divided. AMD is bringing the heavy weaponry when you assume the role of Adam Jensen. For a limited time, every purchase of an AMD FX 6- or 8-core CPU, from participating partners, will receive a game code for Deus Ex: Mankind Divided.

 

AMD master race 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Uopce ne razmisljajuci, valjda sav sretan sta vise necu imat ono go*no od stock coolera i valjda ponesen dojmom kako je bilo kakav aftermarket cooler bolji od stocka namontirao sam ovaj tako da mi je vent bio dole. A s obzirom da imam kotlovnicu od grafe koja se przi na 90c jasno vam je u cem je bio problem. Cooler je vuko svu toplinu s grafe i "hladio" se toplim zrakom. Cudo da nije krepo jbte... Bas sam majmun. Nis nebi reko da nisam to znao.. Al jbga, covjek se zahebe :/

Al ajd, sad mu je puno, punooo lakse :D
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Ja cu sutra dobiti fx 8370 i raijintek aidos cooler.takoder cu dobiti msi 970a-g43.Neki na internetu kazu da ova maticna nema dobar power supply sto se tice procesora.Zna li itko iz iskustva ili netko malo strucniji da li je to istina.Unaprijed hvala i nenamjeravam overclocat procesor.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

MSI ti je uz arock ne računajuči ove zadnje ploče koje je arock izdao, najgori izbor za FX platformu. E sad sobzirom da ne msliš klokati možda bu sve OK.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Micky01 kaže...

Ja cu sutra dobiti fx 8370 i raijintek aidos cooler.takoder cu dobiti msi 970a-g43.Neki na internetu kazu da ova maticna nema dobar power supply sto se tice procesora.Zna li itko iz iskustva ili netko malo strucniji da li je to istina.Unaprijed hvala i nenamjeravam overclocat procesor.

Gdje to smece od ploce da uparis sa 8370 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
XXX kaže...

MSI ti je uz arock ne računajuči ove zadnje ploče koje je arock izdao, najgori izbor za FX platformu. E sad sobzirom da ne msliš klokati možda bu sve OK.

 MSI je imao sitnih mušica sa prvom serijom AM3+ matičnih ploča,poslje su one više manje otklonjene i MSI ima u ponudi novije Gaming modele (970 Gaming,990FXA Gaming) koji su odlični i svakako konkuriraju.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice