AMD Raven Ridge APU

poruka: 42
|
čitano: 20.465
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: AMD Raven Ridge APU
rambox kaže...
petarjukic kaže...

ultrabook sa mobilnim ryzenom nemoze bolje, jedini i najveci problem ce biti nedostatak rama a ako se hoće postići dual channel trebat će 2 identična sticka iste količine (ja mislim) jer koliko ja znam bit ce i opcija sa 12gb (8 i 4) koja će čak biti i manje isplativa od opcije od 8 gb (2x4gb) jer će onda igpu ispaštat zbog propusnosti a razlog zbog kojega nije dobra ta opcija je upravu problem oko dual channela a koliko ja znam ako se imaju 2 sticka koja imaju razlicitu kolicinu rama, kolicina veceg ce se spustit na kolicinu manjeg pa jedina opcija za one koje misle i nesto igrati i raditi na tom ultrabooku će biti ona od 2x8gb rama

Kaj se tiče HP Envy X360 Convertible, kolko ja vidim ako kupuješ(klik na plavi gumb Customize & buy) preko Američke HP stranice defoltna verzija ima 12gb radne memorije=805dolara.

 

Tu je i verzija sa 16gb radne memorije, i za to buš doplatil još 80$ pa nema problema.

 

Taj model nudi razne dodatne varijante hardvera, po defoltu dolazi sa 1TB diskom/7200 okretaja i 12GB radne memorije.

 

http://store.hp.com/us/en/pdp/hp-envy-x360-convertible-laptop-15z-touch-1za07av-1

 

Bez obzira kakva je memorija u pitanju, Single ili Dual Channel pa to ionako nisu čisti gejming laptopi za gejmerske fanatike.

 

Gejmerski tu nema nikakvih problema, i to prvenstveno zbog Ryzen procesora koji je kilometrima daleko od okvirno slabašnog Excavator CPU u starom Bristol Ridge APU. Kakvu god grafičku ili memoriju staviš na žutanjak, procesor je slabič i jednostavno ne može do kraja iskoristit grafičku jezgru.

 

Opet pogledaj kaj u gejmingu izgura stari žutanjak 4/4 A8-9600, dakle slab proc i 384 grafičke jezgre vs 4/8 Ryzen 5 2500U+512 grafičkih jezgri i dobar procesor.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-bristol-ridge-apu/242995.aspx?page=0&jumpto=5463153&sort=asc&view=flat

 

Sve ovisi šta kome treba, večini korisnika je najeftinija varijanta sa 8GB radne memorije i više nego dovoljna.Baš tu verziju trenutno moš kupit na EU tržištu, ali to je tek početak bit če i skupljih varijanti sa 12 ili 16gb radne memorije.

 

 

 

 

To što ima 12gb (1x8gb + 1x4gb) je zapravo lošije jer ako se hoće dual channel treba imati obadva sticka isto memorije ali onda će biti defektivno 4gb a tako bez dual channela propusnost memorije je duplo manja ali ipak opcija od 16gb je najbolja jer će tada perfomanse otići gore dosta, a neznaš možda nekome treba i ultrabook da se može igrat na njemu nešto malo ozbiljnije i radit nešto 

 

Tu je možda dual channel ili više rama, nisam gledao, neda mi se   vidio san jedino da je na nižim rezolucijama igrano gdje treba manje vrama a ako se proba igrat na većim rezolucijama bit će manjak vrama a i veći fps dropovi zbog manjak rama. Ali da, najjeftinija varijanta je običnijim korisnicima i više nego dovoljna, nego koliko se može maksimalno staviti vrama na vega igpu?

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Raven Ridge APU
zuper kaže...
HDD donosi buku, vibracije, težinu, debljinu, manju bateriju, sporost i treba ih što manje stavljati u laptope. Pogotovo u one malo višeg cjenovnog ranga, 600+ $€

 A opet postoje oni koji bi to sve mijenjali za veći disk. Nisu svačiji zahtjevi jednaki. Bitno je imati izbor.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 20:49 (hrvooje).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Raven Ridge APU

Zotac ZBOX Magnus ER51060
https://www.future-x.at/zotac-zbox-er51060-amd-r5-1400-gtx1060-3xdp-hdmi-dvi-p-979584/?pv=2

Zotac ZBOX Magnus ER51070
https://www.future-x.at/zotac-zbox-er51070-amd-r5-1400-gtx1070-3xdp-hdmi-dvi-p-979585/?pv=2

 

Ovo izgleda super :) Mali gaming PC za ponesti svuda sa sobom :)

 

Najjeftiniji mali sistem sa GTX1070 i i5 6400 je od Lenovoa, i kosta 1200€+

 

Cini se kao super deal, a i "kockica" je bas lijepa.

 

https://www.zotac.com/hk/product/mini_pcs/magnus-er51070-plus

 

I koliko se meni cini, grafika je standardna ITX PCI-e kartica, dakle lako ce se za godinu-dvije zamijeniti po potrebi. :)

 

Za procesor ne znam, mislim da nije zalemljen, al mozda se varam. Ako i nije zalemljen, vjerujem da samo TDP65W smiju ici gore,

radi hladnja. Optimalno maksimum upgrade na R5 1600.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 9:30 (Čitatelj).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Raven Ridge APU

 

Ovaj laptop sam zelio kupiti ali odustao jer nije imao Vegu.

16 godina
neaktivan
offline
AMD Raven Ridge APU
Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Raven Ridge APU
Čitatelj kaže...

Zotac ZBOX 

 

Za procesor ne znam, mislim da nije zalemljen, al mozda se varam. Ako i nije zalemljen, vjerujem da samo TDP65W smiju ici gore,

radi hladnja. Optimalno maksimum upgrade na R5 1600.

E moj čitatelju, zakaj spominješ hardver u kojem trenutno uopče nema nikakvog AMD Raven Ridge procesora?

 

Očemo i ovoj temi promjenit naziv, i to zato jer je vrlo teško stavit prave poklopce na prave lonce.

Čitatelj kaže...

 

Ovaj laptop sam zelio kupiti ali odustao jer nije imao Vegu.

Opet ista priča, kakve veze ima "R7 1700+posebna grafa laptop" sa AMD Raven Ridge ili Ryzen Mobile apsolutno nikakve.

 

Gle čuda ovo ima veze sa temom, dakle identična serija HP laptopa ali sa različitim Intel vs AMD CPU konfiguracijama.

 

https://www.laptopmag.com/articles/amd-ryzen-mobile-vs-intel-8th-gen-core

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
offline
Re: AMD Raven Ridge APU
rambox kaže...

 

Očemo i ovoj temi promjenit naziv, i to zato jer je vrlo teško stavit prave poklopce na prave lonce.

 

neka nitko ne dira u moj mali dio foruma

13 godina
neaktivan
offline
AMD Raven Ridge APU

I? Što je s tim novim AMD apu?

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: AMD Raven Ridge APU
axos kaže...

I? Što je s tim novim AMD apu?

 

Za laptope su tu (mislim da r7 2700u još nije stigao u laptope) a za deskop RR dolazi 2018., mislim već u q1 

8 godina
offline
AMD Raven Ridge APU

Evo amd će izbaciti nova 2 apua za desktope, r3 2200g (100$) i r5 2400g (170$), r3 će biti klokan 3.5/3.7 (4/4) a r5 3.6/3.9 (4/8), r3 će imat 8CU-ova a r5 11,kod r3ice na 1100 klokani a r5oce 1250 te 65w im je tdp

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 14:57 (petarjukic).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Raven Ridge APU

Čini se da će se ti APUi moći dobro overclockati, pogotovo te iVege, moć će se do 1500-1600mhz a procesori će se najvjerojatnije moći kao i prva generacija ryzena a možda bude išlo kao druga generacija koja će izaći (10ak% klok gore)

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Raven Ridge APU

 

Mislim da je ovo prvi video test na koji sam naletio, ali je Ryzen 5.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice