Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.609.602
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Mozda ne zele odmah otkriti sve adute? Marketing? Hype?
Svi smo mi Mentalist.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
A aduti su im sad ruzne ljepljive trake?😎haha
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
AMD Zen CPU

Po redditu, s obzirom na model napajanja i način spajanja, radi se o jednom pci-e kabelu koji ima 2x6+2 konektora, dakle max 2x8pin se koristi na navedenoj grafi no to nam opet ne znači puno jer je teško nagađati koliko će konektora trebati kad izađe. Mislim da je sigurno za predpostavit da je minimum 1 8pin.

12 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...
A aduti su im sad ruzne ljepljive trake?😎haha

 Ljepota je u oku promatrača. 

7 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
_mark0_69 kaže...

Po redditu, s obzirom na model napajanja i način spajanja, radi se o jednom pci-e kabelu koji ima 2x6+2 konektora, dakle max 2x8pin se koristi na navedenoj grafi no to nam opet ne znači puno jer je teško nagađati koliko će konektora trebati kad izađe. Mislim da je sigurno za predpostavit da je minimum 1 8pin.

 minimum za 250w ćip je ili 2x6pin ili 1x6 + 1x8 ili 2x8,zavisi do regulacije i finalnog rješenja..iako po ovome kako sad izgleda moglo bi lako bit preko 250w pa bi moglo bit i 3x pcie ali mozda se dogodi ko i s gtx1080(slika) pa iako predviđeno 2x8 +1x6 na kraju bude 2x6.
nema smisla ostavljat da ljudi vide 3x8pin i prije nego kartica izađe da je izblate da previše troši i kupe konkurenciju,iako bi bilo bolje ni ne pokazat ništa nego prototip proizvoda ljepljen trakom.

16 godina
offline
AMD Zen CPU

vidim da izlazi o nano ver vege takvr dve u cf sa ryzenom u konbi i leti buraz leti!

9 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

Po pitanju tih traka, rekli su da proizvod nije još gotov. Te da ne žele da se špekulira o potrošnji dok proizvod nije gotov.

 

2:45 na dalje.

Oh so cinematic
9 godina
offline
AMD Zen CPU

Se*u i jedni i drugi

Kaby lake je jači skoro pa ništa od prethodnika,

s Zen-om odugovlače, HL3 će prije izaći.

 

Mislio sam kupit Zen/ Kaby Lake + neka dobra grafulja, ali neće od mene vidjet ni jednu krznenu životinjicu.

Ostajem na konzoli i boli me ona cijevkasta stvar za Intel, Nvidiju i AMD neka rade što žele.

Čeka me brdo TD-a

12 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
leon98 kaže...

Po pitanju tih traka, rekli su da proizvod nije još gotov. Te da ne žele da se špekulira o potrošnji dok proizvod nije gotov.

 

2:45 na dalje.

 Jednostavno i točno...Kudos na logici...

7 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
leon98 kaže...

Po pitanju tih traka, rekli su da proizvod nije još gotov. Te da ne žele da se špekulira o potrošnji dok proizvod nije gotov.

 

2:45 na dalje.

 kako se raja uživia ,mogla bi bit top vega

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
dabar_solta_V2 kaže...
_mark0_69 kaže...

Po redditu, s obzirom na model napajanja i način spajanja, radi se o jednom pci-e kabelu koji ima 2x6+2 konektora, dakle max 2x8pin se koristi na navedenoj grafi no to nam opet ne znači puno jer je teško nagađati koliko će konektora trebati kad izađe. Mislim da je sigurno za predpostavit da je minimum 1 8pin.

 minimum za 250w ćip je ili 2x6pin ili 1x6 + 1x8 ili 2x8,zavisi do regulacije i finalnog rješenja..iako po ovome kako sad izgleda moglo bi lako bit preko 250w pa bi moglo bit i 3x pcie ali mozda se dogodi ko i s gtx1080(slika) pa iako predviđeno 2x8 +1x6 na kraju bude 2x6.
nema smisla ostavljat da ljudi vide 3x8pin i prije nego kartica izađe da je izblate da previše troši i kupe konkurenciju,iako bi bilo bolje ni ne pokazat ništa nego prototip proizvoda ljepljen trakom.

 Ma kakav 3x8 na kartici od ~250W. Bez problema 2x8 sve odradi.

prodajem jednu od mašina
16 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

Siguran sam da će se sve znati kad izađe 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
11 godina
offline
AMD Zen CPU

Ne zaboravite da i pcie slot treba uzeti u obzir pa bi pcie + 8pin + 6pin bilo dovoljno za 250w bez preopterećenja pcie slota.

11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Tonči kaže...

Konkurencija nije na 1x 8-pin, Vega ne bi smio ciljati ref. 1080, nego više, nešto između toga i Titana, ako već ne i Titana s obzirom da je ovo proizvod za 2017.

po doom benchu izgleda kao 1080  a to je vulkan, zar ne?

 

 

pqweasdyxc kaže...

Se*u i jedni i drugi

Kaby lake je jači skoro pa ništa od prethodnika,

s Zen-om odugovlače, HL3 će prije izaći.

 

Mislio sam kupit Zen/ Kaby Lake + neka dobra grafulja, ali neće od mene vidjet ni jednu krznenu životinjicu.

Ostajem na konzoli i boli me ona cijevkasta stvar za Intel, Nvidiju i AMD neka rade što žele.

Čeka me brdo TD-a

 

Pa ti vec imas pristojan komp za gaming 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 14:51 (chaselol).
15 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
I 6 pinski i 8 pinski konektor mogu dati bez ikakvih problema 150w, treba samo pogledati jer 6pinski konektor ima 3 raila( 3 zute zice).
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
chaselol kaže...
Tonči kaže...

Konkurencija nije na 1x 8-pin, Vega ne bi smio ciljati ref. 1080, nego više, nešto između toga i Titana, ako već ne i Titana s obzirom da je ovo proizvod za 2017.

po doom benchu izgleda kao 1080  a to je vulkan, zar ne?

 

 Mislim da jest; nešto možda malo brže, ~5 FPS bih rekao na nekih 70, ali tu negdje su. I da, Vulkan daje dosta boosta AMD-u.

prodajem jednu od mašina
11 godina
offline
AMD Zen CPU

http://www.anandtech.com/show/11031/amd-set-to-launch-ryzen-before-march-3rd-meeting-q1-target

 

"Then again, the launch could easily be anytime during February – this March 3rd date only really puts an end-point on the potential range. AMD has stated many times, as far back as August, that Q1 is the intended date for launch to consumers in volume."

 

jos samo mjesec i po i ryzen je vani.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Fanu kaže...

http://www.anandtech.com/show/11031/amd-set-to-launch-ryzen-before-march-3rd-meeting-q1-target

 

"Then again, the launch could easily be anytime during February – this March 3rd date only really puts an end-point on the potential range. AMD has stated many times, as far back as August, that Q1 is the intended date for launch to consumers in volume."

 

jos samo mjesec i po i ryzen je vani.

 

Kak bi rambox rekao "fuckaj ga, sve je jasno"

Freak Show Inc.
16 godina
offline
AMD Zen CPU

uz to sam vec rekao na prosloj strani 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 17:05 (4mal).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
4mal kaže...

uz to sam vec rekao na prosloj strani 

 

I obavezno spomenuti majoneza pastu na intelima...

Freak Show Inc.
11 godina
offline
AMD Zen CPU

Vec se prica da ce biti zen entry 4c bez HT 

 

https://twitter.com/CPCHardware/status/818932115270209537

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU
Jedva čekam izlazak Zena.Super su im X370 i B350 čipseti jer donose ono krucijalna poboljšanja,veliki plus ide na B350 čipset zbog OC to intel ne da u mainstream segmentu pa stoga mogu zaključiti da če AMD biti konkurentan na tom polju,jedina moja zamjerka ide na samo 16 PCIe stazica za grafičke kod X370,prijašnji 990FX ih je nudio duplo više.
11 godina
offline
AMD Zen CPU

krajem godine def kupujem novi komp i uzimam ili 6c ili 8c ryzen (nedam intelu nista za njihovo stagniranje i naplacivanje overclockanja)

jos ako vega bude dobra, bit ce cijeli amd build (trenutno imam intel+nvidia) + freesync monitor

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU

K tome je i FreeSync jeftiniji od G-Synca. :) A nije ni Nvidia bolja. Cuclaju krv.

prodajem jednu od mašina
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
Sta mislite da se sad rijesim 6700k dok jos mogu nesto dobit za njega?😎haha
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
chaselol kaže...

Vec se prica da ce biti zen entry 4c/4t bez HT 

 

https://twitter.com/CPCHardware/status/818932115270209537

Sasvim logično ili očekivano, pa usput moš očekivat osjento nižu cijenu u odnosu na 4/8 Ryzen. Suma sumarum žuti Ryzen, pa idealno da se pregazi sve ove nove Intel Pentiumček 2/4 procove ili čak i i3 modele kaj drugo.

 

Eto još malo zanimljivih sitnica, vezano za prodaju spremne/ispravljeni bugovi+ispolirano+popeglano revizije Ryzen procesora.Ak se dobro sječamo kaj je rekla teta AMD Lisa, dakle čak smo i prebacili očekivanja iznad 40% višeg IPC-a.Šuškave usputne glasine idu ovako, Ryzen procovi imaju tu negdje okvirno 55% viši IPC. To je trenutna procjena ekipe, koja trenutno ima Ryzen procove na NDA testiranju.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=1&jumpto=4645762&sort=asc&view=flat

7 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
chaselol kaže...

Vec se prica da ce biti zen entry 4c bez HT 

 

https://twitter.com/CPCHardware/status/818932115270209537

 odlicno ,cini mi se puno bolje rjesenje nego dual s ht sta konkurencija nudi

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU

Mali off-topic; Dualci bi mogli izumrijeti kroz koju godinu, čak i u entry level segmentu (office PC-i). Vjerojatno će 4 jezgre biti minimum, sa nižim frekvencijama.

...ali to je samo moja pretpostavka, ne znam kako će tržište diktirati trendove u sljedećih 10 godina.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Pa te tablice kolaju već mjesecima. 4, 6 i 8 jezgri, sve sa HT-om i bez njega. Pa odavno sam napisao da me najviše zanima šest jezgreni bez HT-a i super je kaj to omogućuju pa si izabereš kaj ti najviše paše.

11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Vec vidim da ce klinci u novi komp dobiti 4c zencica, ako im i sadasnji c2d zadovoljava trenutne potrebe, ovaj ce im trajat dugo, dugo... :)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice