Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.611.984
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Blago tebi

Kad sam kupio novo racunalo, HTPC sam dao njoj i postavio ga u dnevnoj sobi kao dodatak TV dijagonale 108cm, ponekad surfa, prati CMC preko saan.tv kada ima vremena, gledamo zajedno filmove na net-u... Imam  svoj mir kad hocu malo igrat fps ili strategije...jos samo da je nagovorim da igramo BF4 jedno protiv drugoga barem pola sata preko vikenda

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Maksimus kaže...
ansha kaže...
anarchyST kaže...

Jeste ubrali cijene AM4 ploca u domacim trgovinama? 

ASUS PRIME X370-PRO ~ 1850kn  ...na Alzashopu ista skoro 500kn jeftinija. 

Alzashop je vrhunski webshop, daleko bolji i profesionalniji od njemackih. Dostave mi brze od linksa, odrade garanciju brze, ma sve naj...

 Kad sam kupio komponente kod mindfactory.de iste su mi stigle u roku  5 dana, prije 2 tjedna sam im poslao napajanje pod garancijom na servis, bio je cetvrtak, servisirali ga u petak i doslo mi na kucnu adresu u subotu...

 e to se zove poslovnost , a ne kao ovi tu u ovim nasim drzavicama  , zavlace po dva mjeseca  mater im , kao da beremo lovu s drveca 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
blackdevil kaže...

Mindfactory dostavlja u .hr? 

OT Jesu pretjerali sa cijenama matičnih kod nas, valjda će opast kroz 2,3 mjeseca kad naleti r5 serija.

Ne dostavlja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 20:28 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
error_666 kaže...
kao da beremo lovu s drveca 

Kako??? Ne znam za tebe, ali ja berem samo po drveću, nigdje drugdje.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 19:18 (Valentin17).
14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Jest ovaj AMD pogan žešća aj što je intelu zavukao sa cijenom nego i svojim vjernim fanovima ga je debelo zavukao.Pogotovo onim koji su još na fx seriji pa sad se tog procesora nećeš lako riješiti nema šanse moraš ga prodati ispod svih cijena.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

 fx seriji pa sad se tog procesora nećeš lako riješiti nema šanse moraš ga prodati ispod svih cijena.

Nitko nikoga ne sili na ništa.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

Jest ovaj AMD pogan žešća aj što je intelu zavukao sa cijenom nego i svojim vjernim fanovima ga je debelo zavukao.Pogotovo onim koji su još na fx seriji pa sad se tog procesora nećeš lako riješiti nema šanse moraš ga prodati ispod svih cijena.

 Kako ko ja svoj FX stavio na PIK i cjenu 230KM i prvi dan odmah kupac al sam bio odustao od kupovine i opet sam ga jučer stavio na prodaju ista cjena 230KM i opet imam kupca.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
igy kaže...
Kako dokazati ženi da mi treba Ryzen?

 Sada mi se ne diže, možda ako kupim ryzen bude.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
mirzet1976 kaže...
dreadmoore kaže...

Jest ovaj AMD pogan žešća aj što je intelu zavukao sa cijenom nego i svojim vjernim fanovima ga je debelo zavukao.Pogotovo onim koji su još na fx seriji pa sad se tog procesora nećeš lako riješiti nema šanse moraš ga prodati ispod svih cijena.

 Kako ko ja svoj FX stavio na PIK i cjenu 230KM i prvi dan odmah kupac al sam bio odustao od kupovine i opet sam ga jučer stavio na prodaju ista cjena 230KM i opet imam kupca.

 Kod tebe je unikatan chip

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Fanu kaže...

Kak se ono kaže, bez konkurencije debelo najbolji/najlipši stock CPU hladnjak od dana kad je umro drug Tito pa do danas.

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...
mirzet1976 kaže...
dreadmoore kaže...

Jest ovaj AMD pogan žešća aj što je intelu zavukao sa cijenom nego i svojim vjernim fanovima ga je debelo zavukao.Pogotovo onim koji su još na fx seriji pa sad se tog procesora nećeš lako riješiti nema šanse moraš ga prodati ispod svih cijena.

 Kako ko ja svoj FX stavio na PIK i cjenu 230KM i prvi dan odmah kupac al sam bio odustao od kupovine i opet sam ga jučer stavio na prodaju ista cjena 230KM i opet imam kupca.

 Kod tebe je unikatan chip

 Onda ide na privjesak a nikako u druge ruke.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Pa nis se ne cuje... ne kuzim , jel ovo vodeni aio 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 19:42 (4mal).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
4mal kaže...

Pa nis se ne cuje... ne kuzim , jel ovo vodeni aio 

Upali zvučnike. Sasvim se fino čuje zrak iz ventova, a kladio bih se i mrvicu ležaj...

prodajem jednu od mašina
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
4mal kaže...

Pa nis se ne cuje... ne kuzim , jel ovo vodeni aio 

 4mal ti si ionak 50% nagluh od zatvorenih prostora i excessive bass-a...hihihihihi

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ZGamer kaže...
4mal kaže...

Pa nis se ne cuje... ne kuzim , jel ovo vodeni aio 

 4mal ti si ionak 50% nagluh od zatvorenih prostora i excessive bass-a...hihihihihi

 4mal neki techno partijaner? :D

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ivanzu kaže...
igy kaže...
Kako dokazati ženi da mi treba Ryzen?

 Sada mi se ne diže, možda ako kupim ryzen bude.

 Something risen

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Fanu kaže...

 

 

 

 

 

 osobno jako volim osvjetljenja, ali ovo sada vec postaje stvarno svrha sama sebi

 

stavljaju RBG ledice na sve i svasta, jos malo pa ce i pasta za procesore svijetlit 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
rambox kaže...
Fanu kaže...

Kak se ono kaže, bez konkurencije debelo najbolji/najlipši stock CPU hladnjak od dana kad je umro drug Tito pa do danas.

 

Ali mi se cini da je to osjetno losije rjesenje u odnosu na Wraith kulere koji dolaze uz FX seriju, mislim razlika se bas vidi ovamo dobijas i kojiheatpipe a tu mi izgleda (barem po onim slikama) k'o obicni jeftikaner sa RGB 

 

 

EDIT: Moja greska, s moba sam nisam otvarao link, znam da sam vidio neke manje wraith kulere koji mi izgledaju...meh 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 0:20 (chaselol).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
toxic kaže...

Jel to intel omastio brk i kod prodaje AMD novih ploca ?

 

Slika dolje

 

 

Nisu prve ne-intel ploče sa boljom mrežnom, tako da ništa čudno.

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 21:12 (lomba100).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Intel radi dobre mrežne čipove i to je to. Ne postoji razlog zašto ne bi koristili njihove ethernete, wifi... 

prodajem jednu od mašina
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
CyberDemonVZ kaže...

 Nego, koliki je "speed bump" kod AMDa, AM3, vs AM4? 

Npr neki 8350 vs 1700x :D 

Mislim da je malo više od 5-15% 

stvar je ipak u tome što je amd ovo trebao odavno napraviti, pa bi imali konkurentnost i natjecanje kao kod grafike, gdje su grafe u par godina perfomansama skočile 300%

doduše nisam siguran da li je uopće bilo moguće imati toliki rast kod cpu-a zadnjih godina (tonči pomozi)

 

ipak treba biti objektivan, jer nemereš uzeti rajzen kao jednu generaciju amd napretka kad im je prošla generacija izdana prije pet godina

pogledaj intele otprije pet godina, pa ćeš doći do istog ili sličnog napretka

 

amd je tek dostigao intelovih 5-10% godišnjeg rasta u perfomansama, plus naravno realne cijene, a sad trebaju nastaviti s pritiskom da bi imali osjetni napredak u perfomansama od dosadaašnjih 5-10% godišnje ili amd-ovih 50% u pet godina

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...
rambox kaže...
Fanu kaže...

Kak se ono kaže, bez konkurencije debelo najbolji/najlipši stock CPU hladnjak od dana kad je umro drug Tito pa do danas.

 

Ali mi se cini da je to osjetno losije rjesenje u odnosu na Wraith kulere koji dolaze uz FX seriju, mislim razlika se bas vidi ovamo dobijas i kojiheatpipe a tu mi izgleda (barem po onim slikama) k'o obicni jeftikaner sa RGB 

 A joj pa na videu je isti taj Wraith CPU hladnjak, dakle to je samo nova ušminkana verzija sa RGB ledicama.

 

- oriđiđi crni Wraith bez ledica

 

- novi Wraith ima ledice

Blacklord kaže...

Meni najinteresatnije od svega što je procurilo zadnjih par dana je ipak ova sličica, dakle potrošnja mrvicu manja za ~30% veće peformanse u punom opterećenju dok je u mirovanju, office aplikacijama i igrama značajno manja. Naravno ako je vjerovati točnosti informacije (no tako smo blizu izlasku i već svi ga svi testeri imaju tako da vjerujem da je)

Da to je očito realnost fučkaj gadakle AMD 8/16 Ryzen/14nm proc ždere manje struje nego Intel 6/12/14nm proc.

 

Ovak nekaj čak nisam niti ja očekival, ali ok niko se ne buni dapače=fala ti Samsung Fejk 14nm.

 

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=17&jumpto=5247183&sort=asc&view=flat

 

E da to je podmukli Intel, to im je očito u genima ali ovaj put sve je uzalud to sigurno.

 

https://arstechnica.com/tech-policy/2014/06/record-e1-06-billion-fine-against-intel-upheld-by-eu-court/

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 22:32 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen

 

cemu toliki hype opet je najjeftini Ryzen cijenovno isti ili čak skuplji od i7-7700, AMD opet nema svog konja u mainstream utrci

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Nisi puno fulao i7 7700 je 4/8 a r7 1700 je 8/16 samo duplo vise jezgra za istu cijenu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Intel je " osuđen "  a globa od milijardu je smiješna u odnosu na profit koji ostvaruju kao monopolist ( ako je točan podatak više od 70 milijardi godišnje )- dakle kazna ustvari potiče Intel da napravi opet istu stvar ako AMD napravi konkurentan proizvod koji im može ugroziti tržišni udio, kao što je sad navodno slučaj s Ryzenom.Dakle opet će gurniti lovu najvećim OEM tvrtkama, platiti i deset milijardi ako treba kazne i lijepo nas opet šišati do beskonačnosti jer sumnjam da će AMD u tom slučaju preživjeti.Nisam AMD fan i imam intelove procove ali mi nisu jasni ljudi koji u ovoj možda ključnoj situaciji navijaju za taj isti Intel koji nas sve "šiša" godinama.Zar nije lijepa ova situacija gdje se cijene spuste na neku prihvatljivu razinu pa i Intela i AMD-a danas možeš kupiti za znatno nižu cijenu nego jučer kad Intel nije imao konkurencije.

11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
thaar kaže...

https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen

 

cemu toliki hype opet je najjeftini Ryzen cijenovno isti ili čak skuplji od i7-7700, AMD opet nema svog konja u mainstream utrci

Ti si jedan od onih koji bi htjeli 1000kn max za amdov proc, jer ipak je to amd? Promašio si svemir. Ryzen po trenutnim pokazateljima mete pod sa intelovom high end ponudom procesora za 50% a sa 1700 i tri puta manjom cijenom... "Mainstream" će doći poslije, a on će biti točka na i. Intel mora rezati cijene, debelo. Sve i da izbaci još moćniji procesor od ryzena, ne može biti toliko nadmoćniji da opravda opet ove užasne cijene.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 1:49 (eywa33).
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Stvarno ne znam što bi trebali izbaciti da bi se moglo prodavati za 1100$ ili ne daj Bože 1700$ pored ove amdove ponude  - možda 5ghz 12c/24t proc sa boljim ipc-om od kabya.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
_mark0_69 kaže...

Stvarno ne znam što bi trebali izbaciti da bi se moglo prodavati za 1100$ ili ne daj Bože 1700$ pored ove amdove ponude  - možda 5ghz 12c/24t proc sa boljim ipc-om od kabya.

 Sve oni odavno planiraju unaprijed. 08.02.2017 objavili su da planiraju završiti svoju fab42 (7nm) za pazi sad 7 milijardi dolara.

 

7-billion-investment-next-generation-semiconductor-factory-arizona/

 

Iako bi im se to moglo obiti u glavu, ali čisto sumnjam.

 

Gravediggers Crew
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice