AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.055.977
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Okvirne cijene:

 

3900X 4799kn
3800X 3799kn
3700X 3199kn
3600X 2399kn
3600  1999kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Timo kaže...

Okvirne cijene:

 

3900X 4799kn
3800X 3799kn
3700X 3199kn
3600X 2399kn
3600  1999kn

 Imaš neki izvor ili si cijenu u dolarima pomnožio sa 10 (i skinuo 191kn, odnosno 91kn)?

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Timo kaže...

Okvirne cijene:

 

3900X 4799kn
3800X 3799kn
3700X 3199kn
3600X 2399kn
3600  1999kn

Ako se ne varam to je dosta više nego za 2000 seriju. Znam da je za R5 2600 MSRP bio 200$, i kod nas je u početku bio 1600 i nešto sitno kuna. Novi R5 3600 također ima MSRP 200$, ali kod nas je sad 2k kuna? Dosta velika razlika...

Jel to imaš neki provjereni info ili?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
Timo kaže...

Okvirne cijene:

 

3900X 4799kn
3800X 3799kn
3700X 3199kn
3600X 2399kn
3600  1999kn

Ako se ne varam to je dosta više nego za 2000 seriju. Znam da je za R5 2600 MSRP bio 200$, i kod nas je u početku bio 1600 i nešto sitno kuna. Novi R5 3600 također ima MSRP 200$, ali kod nas je sad 2k kuna? Dosta velika razlika...

Jel to imaš neki provjereni info ili?

 Ma 3600 ce u pocetku vjerovatno bit oko 1700-1800kn, poslije ce ic to po 1500 i dolje sigurno...

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

to je neka projekcija, od domaceg izvora

 

korekcije moguce s obzirom na tecaj u 7.mjesecu i eventualnu korekciju cijena od strane distributera

 

ovo je tek prvi info

Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Timo kaže...

Okvirne cijene:

 

3900X 4799kn
3800X 3799kn
3700X 3199kn
3600X 2399kn
3600  1999kn

Jedino ako naši trgovci misle uloviti nešto na račun hypea :)

 

Provjerio sam račun za prvi R7 1700 (03/2017):

2.735,40 Kn -> bez PDVa i po tadašnjem tečaju dolara (6,8849) ispadne i nešto manje od $329 koliko je bio MSRP.

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Timo kaže...

Okvirne cijene:

 

3900X 4799kn
3800X 3799kn
3700X 3199kn
3600X 2399kn
3600  1999kn

Jedino ako naši trgovci misle uloviti nešto na račun hypea :)

 

Provjerio sam račun za prvi R7 1700 (03/2017):

2.735,40 Kn -> bez PDVa i po tadašnjem tečaju dolara (6,8849) ispadne i nešto manje od $329 koliko je bio MSRP.

 

 

Kako? 2735/6.9=396$

 

Sorry, shvatio sam da je 2735kn iznos bez pdv-a. Ali to onda niso kupio nakon launcha nego nesto kasnije jer se sjecam da ih nije bilo ispod 3k kn..

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 14:05 (ansha).
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

1700x je bio 3699kn maloprodajna cijena u 2. mjesecu 2017.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja isto računam MSRP + 25%

Dakle ako je 399$ 2740kn (i to je po nepovoljnom prodajnom tečaju) tada je cijena u RH 3425kn, a ne 3799... razlika nije mala. Također 329$ za 3700x je 2260kn, odnosno 2825kn u maloprodaji sa PDV-om, a ne 3199kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Mladen kaže...
Timo kaže...

Okvirne cijene:

 

3900X 4799kn
3800X 3799kn
3700X 3199kn
3600X 2399kn
3600  1999kn

Jedino ako naši trgovci misle uloviti nešto na račun hypea :)

 

Provjerio sam račun za prvi R7 1700 (03/2017):

2.735,40 Kn -> bez PDVa i po tadašnjem tečaju dolara (6,8849) ispadne i nešto manje od $329 koliko je bio MSRP.

 

 

Kako? 2735/6.9=396$

Bez PDVa, Ameri nisu napredni kao mi, tamo svaka država ima svoj porez (i bitno manji od 25%) pa je MSRP ono što je kod nas cijena bez PDVa.

Čak i da jest MPC, opet ne bi vrijedila formula x10, možda do x8,5 ... pa nismo više u vremenu Polarisa ili izvjesne firme koja je počela u podrumu na Trešnjevci da se nabacujemo cijenama i tečajem kao na sajmištu.

 

Edit za sumnjičavog Anshu :) ... kao što rekoh, gledam u račun iz tog vremena (UziShop).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 14:14 (Mladen).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

1700x je bio 3699kn maloprodajna cijena u 2. mjesecu 2017.

Čovjek govori o 1700, a ne 1700X i cijena bez PDV-a.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
3dfx kaže...

1700x je bio 3699kn maloprodajna cijena u 2. mjesecu 2017.

Čovjek govori o 1700, a ne 1700X i cijena bez PDV-a.

pa nisam njemu niti odgovarao 

 

samo sam napisao cijenu koju je imao 1700X kada je izasao, da mozete vidjeti da ce 3700X biti jeftiniji ako budu ove gore cijene

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ameri u stvari imaju 2 (3) poreza - federal i state (i local...), gdje je federal uključen u cijenu, a state tax plačaš ovisno o saveznoj državi gdje kupuješ proizvod, zato je istaknuta cijena koja je svuda ista, a ovisno o saveznoj državi plaćaš dodatni porez koji je cca 6-8% ako se ne varam i toga moraš biti svjestan prije odlaska na blagajnu jer te još toliko dodatno košta sve što kupuješ. Tako su meni objasnili lokalci, nadam se da nisam u zabludi.

 

Ipak, MSRP već sadrži neki porez u sebi i realna je brojka da se na njega nakalemi PDV jer to naši čine za dosta stvari, pa ne kužim onaj inicijalni izračun gdje je prizvoljno natakarena dodatna marža u izračunu MSRP+PDV.

 

Mislim iskreno, ko vas hebe, postoji computeruniverse.de, samo vi lupajte cijene kakve želite. Jedino to može proć ako i ostale članice EU učine slično, pa computeruniverse.de bude sa dostavom tu negdje. Što nije slučaj, obično je 5-7% jeftiniji. Ako pak bude 15% jeftiniji, što one "inicijalne cijene" sugeriraju, stvarno, ko vas hebe sve skupa, nebum kupovao kod vas.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dobro su ti objasnili. Imaju federal koji je svugdje isti i state koji odskace od drzave do drzave..

R5 1600 msrp je bil 220$ a po izlasku cijena kod nas 2200kn tak da slobodno dodajte nulu i to je to :D
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 16:28 (Sale_ds).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
..

Ma joj, ti ili ne kužiš tematiku ili si onaj tipični korisnik radi kojeg gameri plaćaju sve 3 puta skuplje nego bi trebali jer "može se pa se mora", bilo da se radi o tome da laptop može/mora bit što tanji, lakši, ljepši i elegantniji, do toga da mora imat "najnoviju tehnologiju" jer eto, nije da treba, al nek se nađe...

imaš pravo joj ne kužim nego shvačam.
a moš ti pisat i bibliju šta se mene tiče al i dalje ti nije jasno da se prvo treba napravit neki standard za interkonekt da bi moga napravit cpu i gpu koji podržavaju taj standard. 

btw bandwidtha nikad ne može bit previše, to šta se sad kartice rade na takav način da ih ne bottlenecka određen bandwidth i imaju ko zna koliko keša nije baš neki dokaz da je bandwidth nebitan.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 16:52 (dabar_solta_V2).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam jedan mali problem, tj. više smetnja nego problem.

 

Naime, kod bootanja PC-a uopće ne dobivam sliku na monitoru tako dugo dok se ne digne Windows. Imam prištekan monitor preko DP-a i TV preko HDMI-a, slika boota ide preko TV-a do trenutka kad ne uđe u Windowse tad se prebaci na monitor. Nije neki veliki problem, al svaki put kad trebam u BIOS moram se zajebavat s televizorom i retardiranim kutem gledanja/korištenja kompa u BIOS-u. Nije mi ni jasno kako se to dogodilo, do prije mjesec dana je sve bilo "normalno" i slika je išla preko monitora, čak se ni ne sjećam dal sam radio update nečeg pa da se zbog tog desilo. Nisam našao na netu nikakvo rješenje, možda ima kakva opcija u BIOS-u...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Imam jedan mali problem, tj. više smetnja nego problem.

 

Naime, kod bootanja PC-a uopće ne dobivam sliku na monitoru tako dugo dok se ne digne Windows. Imam prištekan monitor preko DP-a i TV preko HDMI-a, slika boota ide preko TV-a do trenutka kad ne uđe u Windowse tad se prebaci na monitor. Nije neki veliki problem, al svaki put kad trebam u BIOS moram se zajebavat s televizorom i retardiranim kutem gledanja/korištenja kompa u BIOS-u. Nije mi ni jasno kako se to dogodilo, do prije mjesec dana je sve bilo "normalno" i slika je išla preko monitora, čak se ni ne sjećam dal sam radio update nečeg pa da se zbog tog desilo. Nisam našao na netu nikakvo rješenje, možda ima kakva opcija u BIOS-u...?

 ja imam dva monitora i isto mi se desava. prvi screen (sa instrukcijama za ulazak u bios) se pojavi na sekundarnom monitoru (dvi kabel), a tek kad se loada windows welcome screen, slika se prebaci na primarni monitor (hdmi kabel). uzasno me to iritiralo kad sam tek sastavio komp. ne znam sta je razlog, ali sumnjam na maticnu (asrock b450 gaming k4) ili gpu gtx 1070.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 21:34 (jovial).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
jovial kaže...
Promster kaže...

Imam jedan mali problem, tj. više smetnja nego problem.

 

Naime, kod bootanja PC-a uopće ne dobivam sliku na monitoru tako dugo dok se ne digne Windows. Imam prištekan monitor preko DP-a i TV preko HDMI-a, slika boota ide preko TV-a do trenutka kad ne uđe u Windowse tad se prebaci na monitor. Nije neki veliki problem, al svaki put kad trebam u BIOS moram se zajebavat s televizorom i retardiranim kutem gledanja/korištenja kompa u BIOS-u. Nije mi ni jasno kako se to dogodilo, do prije mjesec dana je sve bilo "normalno" i slika je išla preko monitora, čak se ni ne sjećam dal sam radio update nečeg pa da se zbog tog desilo. Nisam našao na netu nikakvo rješenje, možda ima kakva opcija u BIOS-u...?

 ja imam dva monitora i isto mi se desava. prvi screen (sa instrukcijama za ulazak u bios) se pojavi na sekundarnom monitoru (dvi kabel), a tek kad se loada windows welcome screen, slika se prebaci na primarni monitor (hdmi kabel). uzasno me to iritiralo kad sam tek sastavio komp. ne znam sta je razlog, ali sumnjam na maticnu (asrock b450 gaming k4) ili gpu gtx 1070.

 I kod mene je ista situacija od rpvog dana, monitor je prikopcan preko DP-a, a TV preko HDMI i slika na monitoru se pojavi nekada kod kucanja lozinke za windows dok na TV-u imam odmah od biosa.

Ja sam to samo smatrao kao normalu 

 

Kod mene je Gigabyte x470 i Nvidia 1060

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD Ryzen 3000 CPUs Can Overclock To 5 GHz Single & 4.5 GHz All Core OC at 1.35V, 5 GHz Special Variant In The Works For 2020

 

https://wccftech.com/amd-ryzen-3000-zen-2-cpu-5-ghz-overclock-4-5-ghz-all-core-boost/

 

So starting with the details, it looks like 5 GHz will be achievable on the Ryzen 3000 CPUs. It is also mentioned that while 5 GHz is possible, it’s a real challenge to reach this higher frequency number and would require a lot of voltage. We have already seen how a 16 Core Ryzen 3000 CPU which was leaked a few days ago, required up to 1.572V just to hit 4.25 GHz and the one that is being tested over here is also clearly marked as an engineering sample but we don’t know if its the newer A1 or the older A0 revision.

It is also said that the chip is faster than its competitor, the Core i9-9900K when overclocked to 4.4 GHz in Cinebench benchmark and that 5 GHz boost frequencies (single-core) are quite feasible and silicon lottery variants will be able to hit that pretty much with ease. At the same time, a 4.5 GHz OC can be achieved on the part with just 1.35V which is something that the community should be very excited for and that’s the all core frequency that the leaker is talking about.

 

 

https://www.asrock.com/mb/AMD/X570%20Taichi/#Specification

 

X570 Taichi

Supports DDR4 4666+ (OC)

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
2 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
prvo kaze da es treba 1,5v za 4,25 pa red poslin da treba 1,3 za 4,5...

cemu virovat?
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dr. Vicko kaže...
jovial kaže...
Promster kaže...

Imam jedan mali problem, tj. više smetnja nego problem.

 

...

 ja imam dva monitora i isto mi se desava..... ne znam sta je razlog, ali sumnjam na maticnu (asrock b450 gaming k4) ili gpu gtx 1070.

 I kod ..... kao normalu 

 

Kod mene je Gigabyte x470 i Nvidia 1060

 da vam skratim. nije problem u vama već u postavkama matične i grafičke. oni vrte portove redom, od dvi, hdmi, dp. ili kako se već tko odluči na poredak kako ih sistem reda jedan za drugim. ali ako imate dvi analogni, on je uvijek prvi, zatim dvi digitalni, a zatim idu ili hdmi ili dp neznam točan redoslijed ali našao sam negjde na netu objašnjenje.

 

tako ako želite sliku odmah na monitoru bilo bi idealno da je spojen na dvi port. ako ne onda treba gledat kojeg prije pali i uštekat u tog.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
prvo kaze da es treba 1,5v za 4,25 pa red poslin da treba 1,3 za 4,5...

cemu virovat?

 jedan je novi leak ovaj 1.35V 4,5GHz, a drugi je od par dana za 16 core CPU, 1.5V 4.25GHz

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...

 da vam skratim. nije problem u vama već u postavkama matične i grafičke. oni vrte portove redom, od dvi, hdmi, dp. ili kako se već tko odluči na poredak kako ih sistem reda jedan za drugim. ali ako imate dvi analogni, on je uvijek prvi, zatim dvi digitalni, a zatim idu ili hdmi ili dp neznam točan redoslijed ali našao sam negjde na netu objašnjenje.

 

tako ako želite sliku odmah na monitoru bilo bi idealno da je spojen na dvi port. ako ne onda treba gledat kojeg prije pali i uštekat u tog.

U mojem slučaju, ne mogu baš to nikako drugačije izvesti...TV mora ići preko HDMI-a, a monitor preko DP-a zbog GSync/FreeSynca. A može li se negdje odabrati koji izlaz mu je "primaran" ili nekaj slično? Ili ova glupost nema rješenja?

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
ranko091 kaže...

 da vam skratim. nije problem u vama već u postavkama matične i grafičke. oni vrte portove redom, od dvi, hdmi, dp. ili kako se već tko odluči na poredak kako ih sistem reda jedan za drugim. ali ako imate dvi analogni, on je uvijek prvi, zatim dvi digitalni, a zatim idu ili hdmi ili dp neznam točan redoslijed ali našao sam negjde na netu objašnjenje.

 

tako ako želite sliku odmah na monitoru bilo bi idealno da je spojen na dvi port. ako ne onda treba gledat kojeg prije pali i uštekat u tog.

U mojem slučaju, ne mogu baš to nikako drugačije izvesti...TV mora ići preko HDMI-a, a monitor preko DP-a zbog GSync/FreeSynca. A može li se negdje odabrati koji izlaz mu je "primaran" ili nekaj slično? Ili ova glupost nema rješenja?

 

Meni isto monitor preskoči BIOS i upali se tek kad se podignu windowsi, a problem je u FreeSyncu. Čim ga isključim normalno prikaže BIOS pri paljenju. Isti monitor i isti problem je imao i prijatelj tako da se čini da to nije bug nego "feature" kod nekih (starijih) monitora s freesyncom. 

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
ranko091 kaže...

 da vam skratim. nije problem u vama već u postavkama matične i grafičke. oni vrte portove redom, od dvi, hdmi, dp. ili kako se već tko odluči na poredak kako ih sistem reda jedan za drugim. ali ako imate dvi analogni, on je uvijek prvi, zatim dvi digitalni, a zatim idu ili hdmi ili dp neznam točan redoslijed ali našao sam negjde na netu objašnjenje.

 

tako ako želite sliku odmah na monitoru bilo bi idealno da je spojen na dvi port. ako ne onda treba gledat kojeg prije pali i uštekat u tog.

U mojem slučaju, ne mogu baš to nikako drugačije izvesti...TV mora ići preko HDMI-a, a monitor preko DP-a zbog GSync/FreeSynca. A može li se negdje odabrati koji izlaz mu je "primaran" ili nekaj slično? Ili ova glupost nema rješenja?

 Kažu da možeš probat sredit mu te prioritete tako da ugasiš PC, odštkaš kabel iz TV-a, pa ga onda upališ i uštekaš kabel u TV i opet restart PC-a i da će onda zapamtiti kojim redom treba ići... Meni je tako uspjelo.

Sve Vas Volim
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Srce Isusovo kaže...

 Kažu da možeš probat sredit mu te prioritete tako da ugasiš PC, odštkaš kabel iz TV-a, pa ga onda upališ i uštekaš kabel u TV i opet restart PC-a i da će onda zapamtiti kojim redom treba ići... Meni je tako uspjelo.

Igrao sam se malo s tim i sličnim pokušajima, ali on dalje lupa po svome...

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
dejo74 kaže...

zamrzava komp u idle-u dok se ne koristi,na to misliš?

na intelu su radile bez greške doduše na 2400 u dual modu

 Meni se nije smrzavao, meni se jednostavno u idle-u znao resetirati.  Pisao sam vec negdje o tome. Mucio sam se sa time  i onda slucajno na youtube u nekom video pronasao da postoji c6 opcija i tamo u advanced/zen opcijama. Jedino tamo nije bilo iskljuceno. Nakon toga niti jedno rusenje.

 eto nakon 8 dana konstanto upaljen komp smrzo se u idle-u tako da vjerojatno je ansha i ostali neki kolege imali su pravo sve sad upučuje na nestabilan ram na tim brzinama sve one opcije c6 i c&q itd sam pogasio i oped isto

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 14:06 (dejo74).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
Srce Isusovo kaže...

 Kažu da možeš probat sredit mu te prioritete tako da ugasiš PC, odštkaš kabel iz TV-a, pa ga onda upališ i uštekaš kabel u TV i opet restart PC-a i da će onda zapamtiti kojim redom treba ići... Meni je tako uspjelo.

Igrao sam se malo s tim i sličnim pokušajima, ali on dalje lupa po svome...

 pa nije valjda da svako malo moraš u bios, a onda kad moraš - prije paljenja kompa samo ištekaj nakratko hdmi kabel iz tv-a, obavi što trebaš i priključi ga natrag

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 pa nije valjda da svako malo moraš u bios, a onda kad moraš - prije paljenja kompa samo ištekaj nakratko hdmi kabel iz tv-a, obavi što trebaš i priključi ga natrag

 To nije to... Mene je to strašno živciralo iako gasim komp skoro pa nikad.

Sve Vas Volim
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice