AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.218
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 Otkud ti to da ryzen 5 3600 šiša moju i9-ku u multithreadu ??? Daj dokaži mi to molim te

 
Brijem da je mislio na Blender test, Cinebench R20 i slicno. R5 3600 zbilja daje jako puno za jako malo. 

https://www.techspot.com/review/1871-amd-ryzen-3600/

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
MasterOdisasteR kaže...

 Koliko ja znam Zen 2 ne podržava samo A320 MBO ,što je ok.

Ipsravite me ako griješim

B350 i B450 spadaju pod mainstream.

Sve sa X-om spada pod Performance/Enthusiast Market segment.

Nema potrebe ništa jače od 3600 i ona je totalni overkill za prosječne korisnike , svi šta kažu suprotno S*RU !

7nm sa 65 W TDP-om POD MAX-om !

3600 šiša intelovce od 3500 KN !!! I to u single-u i multithread-u, gubi od i9 u single thread-u ali dobiva u multithread-u.

Covjece !

 Otkud ti to da ryzen 5 3600 šiša moju i9-ku u multithreadu ??? Daj dokaži mi to molim te

Boyfan.

 

9900k je još na vrhu u kategoriji 8/16. Još dodaj OC na 5+Ghz.

 

3600 je za 9600k/8700 usporedbu. 

 

CPU kaže...

Intel navodno izbacuje novi socket 1159. Intelov odgovor na Ryzen...

 

i3 4/8

i5 6/12

i7 8/16

i9 10/20

 E nek popuše q s novim socketom više.

 

Jbte 3900x radi na b350 šrotu, a ovi baš jedu govna na vagone.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 6:58 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nemon kaže...
nicky.sl kaže...

 Otkud ti to da ryzen 5 3600 šiša moju i9-ku u multithreadu ??? Daj dokaži mi to molim te

 
Brijem da je mislio na Blender test, Cinebench R20 i slicno. R5 3600 zbilja daje jako puno za jako malo. 

https://www.techspot.com/review/1871-amd-ryzen-3600/

 Ne kažem ja da 3600 nije dobar proc štaviše odličan je "uloženo dobiveno" i uspješno se nosi s dvije godine starim i7 8700k ali reći da dobiva i9-ku u multiju je notorna glupost

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

čitam ima dosta problema sa nadogradnjom biosa, možda bolje pričekati dok se to ne popegla.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Iskreno, uvijek sam imao Intela, ali mi ne pada na pamet uzimat ga više! Jer su bezobrazni, opet novi socket i sa ovom 10-tom generacijom, pogledaj koliko brojeva imaju za "oznaku" za jedan proc. 14+++++++++++ ne, hvala.

Sa tim novim socketom samo će izgubiti više kupaca. Nek stave još po koju jezgru na svaki i3, i5 i7, i9 i eto im problema sa zagrijavanjem. Prešao na AMD :) 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CPU kaže...

Iskreno, uvijek sam imao Intela, ali mi ne pada na pamet uzimat ga više! Jer su bezobrazni, opet novi socket i sa ovom 10-tom generacijom, pogledaj koliko brojeva imaju za "oznaku" za jedan proc. 14+++++++++++ ne, hvala.

Sa tim novim socketom samo će izgubiti više kupaca. Nek stave još po koju jezgru na svaki i3, i5 i7, i9 i eto im problema sa zagrijavanjem. Prešao na AMD :) 

 

Ja poslje ove agonije jučer sa B450 Tomahawk i R5 3600 više nikad AMD !!  nikad

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo sam stavio novi bios gore i to je to. Sve mi radi odlično. 

 

 

Samo imam pitanje. Otvorio sam ryzen master i otisao pod profile 1. Stavio sam PBO i stisnuo apply i to je to. Moram

li još nešto raditi kako bi CPU ispunio svoj potencijal ? 

 

Lp

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakve to ima veze sa AMD-om? Trebali su reći da ne radi na starijim pločama (nema problema sa updateom biosa) pa bi radilo sve samo plug&play i to bi bilo bolje prema tebi? A mogao si možda i pitati tamo gdje si kupio jel mogu oni to napraviti. Ali dobro, tvoji novci..

Nego, jesi ti to uspio srediti? Ako da, kako? Zanima me jer i sam planiram uzeti tu kombinaciju, ali možda kroz mjesec dana. Vidim da neki drugi nisu imali baš toliko problema.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 8:52 (steve90).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bloodraven kaže...

Samo sam stavio novi bios gore i to je to. Sve mi radi odlično. 

 

 

Samo imam pitanje. Otvorio sam ryzen master i otisao pod profile 1. Stavio sam PBO i stisnuo apply i to je to. Moram

li još nešto raditi kako bi CPU ispunio svoj potencijal ? 

 

Lp

 

 

Drago mi je da je tebi uspjelo iz prve ali j kao i masa ostalih na reditu i msi forumima nismo bili te sreće i kaj sad da ti kažem - 4.5 sata sam se jučer jebao sa updateanjem pa jedan stick, pa drugi, pa sa MSI.ROM pa sa MSI.rom, pa isključi struju pa izvadi bateriju pa upejtaj bez proca memorije i ostalog pa updejtaj sa svim i ništa - odfurao sad u adm da mi flasaju bios pa nek budala plati kad je glup, mutav, kripl i ide se bavit nečim kaj mu u životu uopće ne treba  ...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...
Bloodraven kaže...

Samo sam stavio novi bios gore i to je to. Sve mi radi odlično. 

 

 

Samo imam pitanje. Otvorio sam ryzen master i otisao pod profile 1. Stavio sam PBO i stisnuo apply i to je to. Moram

li još nešto raditi kako bi CPU ispunio svoj potencijal ? 

 

Lp

 

 

Drago mi je da je tebi uspjelo iz prve ali j kao i masa ostalih na reditu i msi forumima nismo bili te sreće i kaj sad da ti kažem - 4.5 sata sam se jučer jebao sa updateanjem pa jedan stick, pa drugi, pa sa MSI.ROM pa sa MSI.rom, pa isključi struju pa izvadi bateriju pa upejtaj bez proca memorije i ostalog pa updejtaj sa svim i ništa - odfurao sad u adm da mi flasaju bios pa nek budala plati kad je glup, mutav, kripl i ide se bavit nečim kaj mu u životu uopće ne treba  ...

 

U svakom slučaju nije ti AMD kriv, njemu jedino možeš zahvaliti što uopće ima tako široku kompatibilnost.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa ni ne krivim ja AMD - kriv sam si sam,, ja sam po forumskim pričama se navuko da si uzmem B450 i to Tomahawk umjesto da sam fino uzeo x570 i bok Pero makar koliko vidim i sa x570 su problemi sa nekim drugim stavrima tipa m2 diskovima itd..

 

Ja kažem samo da nikad više AMD, vama koji ste imali Ryzen 1 ili 2 gen je ovaj prelazak lagan jer samo updateaš BIOS unutar Biosa i vidiš radi ili ne sa novim ak ne vratiš stari i tak laganini -- ja sa Intelom nikad ni približnih problema nisam imao a sklopio sam bar 20ak i više komp-ova doduše sad kad se sjetim gotovo svi su bili Intel ( s Ryzenom nisam imao dodirnih točaka do sad )..

 

Problem je i sam MSI koji za dotičnu točku navodi da podržava trecu generaciju Ryzena - samo kako jel

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 9:15 (VooDooZg).
Moj PC  
1 7 hvala 0
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Misliš da si na Intel platformi pošteđen muke ?

 

Evo ja na Gigici Pro z390 (novi bios) ne mogu memoriju OC-at. Uopće...!

 

Dakle sa starijim biosom sam mogao izvuć jadnih 3600 cl15 1t (uz 300 hard restarta), a sa novim ništa osim defaultnog XMP-a 3200. 

 

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...

Pa ni ne krivim ja AMD - kriv sam si sam,, ja sam po forumskim pričama se navuko da si uzmem B450 i to Tomahawk umjesto da sam fino uzeo x570 i bok Pero makar koliko vidim i sa x570 su problemi sa nekim drugim stavrima tipa m2 diskovima itd..

 

Ja kažem samo da nikad više AMD, vama koji ste imali Ryzen 1 ili 2 gen je ovaj prelazak lagan jer samo updateaš BIOS unutar Biosa i vidiš radi ili ne sa novim ak ne vratiš stari i tak laganini -- ja sa Intelom nikad ni približnih problema nisam imao a sklopio sam bar 20ak i više komp-ova doduše sad kad se sjetim gotovo svi su bili Intel ( s Ryzenom nisam imao dodirnih točaka do sad )..

 

Problem je i sam MSI koji za dotičnu točku navodi da podržava trecu generaciju Ryzena - samo kako jel

 

 

 

Znači dao bi 700 kn više za x570 ploču a teško ti je dat 90 kn da ti u trgovini flashaju bios šta si trebao odmah napravit s obzirom da ti novac nije bitan.

najseksi
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Očito pojedini ljudi ne znaju niti bios flashat..

Takvima je i najbolje kupit plug&play i cao daci..

Ta Tomahawk ploca je bolje od mnogih...

 

I naso si reddit za citanje

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači ne mogu vjerovat šta čitam, dakle bolje je ne imati izbor nego imati?

Bome, ljudi koji tako razmisljaju i zasluzuju intel.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 10:56 (Jakovp).
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A kad će počet benchanje da i zadrti Intelovci kao što sam ja vide s čim raspolaže "uloženo dobiveno" tehnologija. 

Nemojte mi linkat raznorazne recenzente s interneta ja bi htio vidit vaše rezultate

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo moj far cry 5 i5 9400f nije klokan ha ha i gtx 1060 6gb 1080p low detalji

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

A kad će počet benchanje da i zadrti Intelovci kao što sam ja vide s čim raspolaže "uloženo dobiveno" tehnologija. 

Nemojte mi linkat raznorazne recenzente s interneta ja bi htio vidit vaše rezultate

 

Što ti točno zanima od benchmarka? Imam 3700x i gtx 1070 pa mogu navečer nešto izvrtit.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...
nicky.sl kaže...

A kad će počet benchanje da i zadrti Intelovci kao što sam ja vide s čim raspolaže "uloženo dobiveno" tehnologija. 

Nemojte mi linkat raznorazne recenzente s interneta ja bi htio vidit vaše rezultate

 

Što ti točno zanima od benchmarka? Imam 3700x i gtx 1070 pa mogu navečer nešto izvrtit.

 Geekbench 4 i Cinebench r15 i r20 single i multi rezultati me zanimaju i bio bih zahvalan da ih odvrtiš

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Očito pojedini ljudi ne znaju niti bios flashat..

Takvima je i najbolje kupit plug&play i cao daci..

Ta Tomahawk ploca je bolje od mnogih...

 

I naso si reddit za citanje

 

buraz - karma je zajebana stvar tak sam i ja znao pametovat - samo kažem 

 

nekima prođe iz prve i to samo za zadnjim v18 biosom, nekima prođe sa procom i svim gore iz prve, drugi probaju isto pa ne radi, pa probaju v17 pa v18 - ne radi, pa probaju s drugim usb stickom, pa drukčije formatirat usb, pa probaju s malim velikim slovima .rom pa ne radi, pa iz struje par min i bateriju van pa ponovo i opet ne radi - očigledno je svakom drukčije i ko zna o čemu ovisi ( možda o biosu koji plača ima predinstaliran jer ne znam koja je poanta flashati v17 pa v18 ak ne ostaje ništa od prije a to je čovijek is MSI tak rekao da treba i nekima jeproradilo nakon toga !??)

 

uglavnom najlakše pisat i pametovat a niti imaš ploču tu niti seriju 3000 proc niti problem, ali dobro, neka

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 10:18 (VooDooZg).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...
toxic kaže...

Očito pojedini ljudi ne znaju niti bios flashat..

Takvima je i najbolje kupit plug&play i cao daci..

Ta Tomahawk ploca je bolje od mnogih...

 

I naso si reddit za citanje

 

buraz - karma je zajebana stvar tak sam i ja znao pametovat - samo kažem 

Karma? Hm, al nije da ja nisam promijenio blizu stotinjak ploca osobno i flashao sve i jednu...

Imas par ploca koje ti uvjetuju instalaciju prethodnih biosa da bi uopce mogao staviti novu (Ala moja Asrock)

Na kraju krajeva treba se informirati o takvim stvarima prije kupnje.. Tomahawk ploca je odlicna i radi s novim procevima a sto se tice same pripreme, nekad je potrebno platiti da bi radilo...

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sry malo na offtopicu.
Da li na B450 Carbon stanu 2* 3 slot GPU-ovi (2080ti) uz jos malo lufta za hladjenje.
Ne trollam, fakat imam takvu situaciju gdje mi B450 ima sve kaj trebam, x570 cu uzet samo ako moram.
VRM-ovi na njoj bi mogli istrpjeti 2*2080ti + 3700x?

Ne ni SLI mi nije nuzan, Nvlink me ne zanima previse...
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Slažem se sa svime što je napisano za Intel, od toga da nabijaju cijene i pluseve na proizvodni proces, do toga

da izdaju jednu te istu stvar više puta, ali isto tako je istina da je Intel plug and play, a gle, većina ljudi niti ne zna

što je BIOS, što je RAM memorija, oni žele uzeti računalo koje je plug and play, nadalje, to što Intel izdaje valjda

procesore koji imaju valjda već 10 pluseva nije razlog da se mijenjaju procesori kao i7 4770k, 4790k, 6700k, 7700k

sve do 9900k, većina je zadovoljna i sa nekim Pentiumom, isto tako je istina da AMD stvarno traži nekakva podešavanja

i ima problema sa ovakvim stvarima tipa ovo kaj sada imaju ljudi sa MSI pločama, problema da ti integrirana grafika

neće raditi odmah u startu, nego moraš ubaciti vanjsku grafičku karticu da bi ušao u BIOS i upalio integriranu, pa neće

da clocka memoriju, na TR ljudi masovno imaju problema sa RAIDom kod M2 diskova, čovjeku se ekran gasi svaki put

kad odabere desni klik i odabere refresh, isto TR konfiguracija, jebga, postoje stvari koje traže neku sposobnost i znanje,

Intel bez obzira na sve tako nešto ne treba.

ps. ovo kaj kolega ima problema sa clockanjem memorije na Z390 mi nije jasno ni dan danas, ja sam uspio na istoj ploči,

istom procesoru postaviti sa 1.37 V 3600 MHz 14-14-14-34, zadnji BIOS, a može 4000 MHz CL17 na 1.4 V.

ps. 2 AMD je napravio sjajan posao s ovim procesorima, uvijek nekih problema ima, s tim se treba moći nositi.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
2 3 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možda si trebao od V11 krenuti pa ako fleša stavljati ih po redu do kraja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Možda si trebao od V11 krenuti pa ako fleša stavljati ih po redu do kraja.

 Cim njemu flash ne radi, nesto je krivo.. Meni tako na Asrockici nije htio updejtat ali sam Asrock je to i napisao..

Dakle moras krenut skoro od pocetka 1 po 1

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto ryzen 3700x je narucen sutra dolazi pa bacim neki video tokom vikenda ako imam vremena njega vs mojega 1700 u igrama.

Ps. Jel ima jos neko Gigabayte AX370 gaming 5 i da ima problema sa F40 biosom i voltazom na cpu naime kada stavim manualno voltazu nakon reseta dobivam poruku da bios se nemoze ucitit i da ili moram ispraviti to sto je pogresno ili da ga loda po tvornivkim postavkama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 10:33 (Iwan7SeVeN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Intel je supak, rekli su da ce ovo biti prvi puta da ce jedan socket podrzavati 3 generacije procesora, izgleda da ih novi Ryzen i nije previse iznenadio pa mogu opet kaj hoce.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
XXX kaže...

Možda si trebao od V11 krenuti pa ako fleša stavljati ih po redu do kraja.

 Cim njemu flash ne radi, nesto je krivo.. Meni tako na Asrockici nije htio updejtat ali sam Asrock je to i napisao..

Dakle moras krenut skoro od pocetka 1 po 1

 

 

Radi meni flash, lampica počne nakon 5sec titrati i "instalira" par min i ugasi se pa staviš v18 nakon toga isto odradi ali cpu lampica gori  i moš ga jebat

 

da imam stari 1-st ili 2nd gen ziher bi bilo u tren gotovo ali jbg kaj sad mogu se jbt, uglavnom odnio u adm pa nek se igraju - jbg kad se jebeš bezveze ( a bio mi je i5 6600 na z170 sasvim ok ) onda to košta, sam sam si kriv -- htio sam se počastiti za rođendan pa mi evo poklona jbg

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dala kaže...
sry malo na offtopicu.
Da li na B450 Carbon stanu 2* 3 slot GPU-ovi (2080ti) uz jos malo lufta za hladjenje.
Ne trollam, fakat imam takvu situaciju gdje mi B450 ima sve kaj trebam, x570 cu uzet samo ako moram.
VRM-ovi na njoj bi mogli istrpjeti 2*2080ti + 3700x?

Ne ni SLI mi nije nuzan, Nvlink me ne zanima previse...

 SLI ti niti ne radi na B plocama, s ovim drugim nemam nikakvih iskustva.

 

https://www.amd.com/en/products/chipsets-am4

 

Sto se tice razmaka 3 slota, na prvu mi se cini da je dosta velim razmak izmedu pcie slotova, biti ce jako blizu jedna druge a mozda ces imati i poteskoca s ustekavanjem donjih pinova za fanov\usbove itd...

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...
toxic kaže...
XXX kaže...

Možda si trebao od V11 krenuti pa ako fleša stavljati ih po redu do kraja.

 Cim njemu flash ne radi, nesto je krivo.. Meni tako na Asrockici nije htio updejtat ali sam Asrock je to i napisao..

Dakle moras krenut skoro od pocetka 1 po 1

 

 

Radi meni flash, lampica počne nakon 5sec titrati i "instalira" par min i ugasi se pa staviš v18 nakon toga isto odradi ali cpu lampica gori  i moš ga jebat

 

da imam stari 1-st ili 2nd gen ziher bi bilo u tren gotovo ali jbg kaj sad mogu se jbt, uglavnom odnio u adm pa nek se igraju - jbg kad se jebeš bezveze ( a bio mi je i5 6600 na z170 sasvim ok ) onda to košta, sam sam si kriv -- htio sam se počastiti za rođendan pa mi evo poklona jbg

Proslijedi proc k meni, ja ti nadoplatim i dam ti svoj r5 2600.. 

jbga ovo ti je mala skola, 90kn nije fakat puno...

 

Bit ces i vise nego zadovljan, ja bi bio. Ploca je vrhunska osim zvuka koji je bolji na X plocama i nemas podrsku za sli\cf ali sve ostalo je bolje nego na mojoj 500 kn skupljoj x470.

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice