AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.985
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nemon kaže...
nicky.sl kaže...

 Otkud ti to da ryzen 5 3600 šiša moju i9-ku u multithreadu ??? Daj dokaži mi to molim te

 
Brijem da je mislio na Blender test, Cinebench R20 i slicno. R5 3600 zbilja daje jako puno za jako malo. 

https://www.techspot.com/review/1871-amd-ryzen-3600/

Je ali opet ne moš uspoređivat 6/12 i 8/16 procove, ili točnije možeš ali samo u gejmingu jer tu nema neke velike razlike.

 

Eto tu se može vidit malo više CPU šljakerskih testova, dakle i9 9900K vs trunku ili mrvu jeftiniji R7 3700X.

 

https://techgage.com/article/amd-ryzen-7-3700x-ryzen-9-3900x-workstation-performance/

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan_cno kaže...

 Vidim u adm je 3900x 4.499 kn, koja bi mogla bit cijena nakon sto prode hype?

 Cijena je cak i ocekivana, moguce da to padne za 5% nakon mjesec dana i dok se nadmire ovi najzustriji takozvani early adopteri koji ce platit koliko treba samo da imaju odmah procesor u rukama.

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Upravo primijetio. B350 Tomahawk. U BIOSu imam opciju staviti fan control prema temperaturi MOSa (uz temp chipseta, CPUa, i "system"). Okretaji se naravno povise jer mi je idle CPU na 32-35 stupnjeva, a MOS bi se očekivalo da je malo više. Pa mi je onda čudno kako HWInfo64 isto ne izdaje podatak o temp MOSa, ako se već očito mjeri, nekako. Imam samo Motherboard, System, CPU, i neki AUXTIN2 temperature prikazane.

 

Što sve javlja od temperatura HWInfo kod B450 Tomahawk ?

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

moze neka preporuka za bios postavke? jedino sta sam podesio su rami. 

VelvetOverlap
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...

jel bio koji domaći bench? nisam vidio...

 Imas od PC AXE 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HW_Guru kaže...

 Cijena je cak i ocekivana, moguce da to padne za 5% nakon mjesec dana i dok se nadmire ovi najzustriji takozvani early adopteri koji ce platit koliko treba samo da imaju odmah procesor u rukama.

 Dobrodošao!

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 22:41 (Shockwave).
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad kad su novi ryzeni vani, što vi mislite koliko vrijedi 2700x polovnjak?

Gledam si nesto upecat, cpu+mbo+ram pa me zanima sto se moze smatrat dobrom ponudam, do koje cijene. Ili ako prodaje neka javi x)

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Et_Tu_Brute? kaže...

Sad kad su novi ryzeni vani, što vi mislite koliko vrijedi 2700x polovnjak?

Gledam si nesto upecat, cpu+mbo+ram pa me zanima sto se moze smatrat dobrom ponudam, do koje cijene. Ili ako prodaje neka javi x)

Ovo je danas jako tesko pitanje  

 

Ako je samo gaming u pitanju, onda realno kosta oko 1400kn (znam da je cudno ali R5 3600 kosta 1650kn a nesto je slabiji jedino u multitaskingu a bolji u gamingu).

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Resale value Ryzena je losiji i iz razloga sta svi idu u isti socket, da je 2700x najbrzi cpu na svom socketu, vrijedio bi vise, ovako svak moze ubacit novog 3600.

1400kn max...

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

tko je očekivao da će se novi rajzeni možda negdje uskoro bolje ocati updejtom biosa, ne trebaju se nadati - link

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Danas mi stigao R7 3700X i ima cudno ponasanje po defoltu je voltaza od 1.3 do 1.5 volta sta je previse podesio u biosu na max 1.35v i dalje je isto u windowsima neznam koji k.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Iwan7SeVeN kaže...

Danas mi stigao R7 3700X i ima cudno ponasanje po defoltu je voltaza od 1.3 do 1.5 volta sta je previse podesio u biosu na max 1.35v i dalje je isto u windowsima neznam koji k.

To je normalno za lagane terete, pogledaj meni na TR min i max.

 

Stavi nešto što će opteretiti procesor 100%, pa vidi kakav je onda ustaljeni napon.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan_cno kaže...

 Vidim u adm je 3900x 4.499 kn, koja bi mogla bit cijena nakon sto prode hype?

 Sinoć kada sam gledao bilo je 4998kn, tako da su već spustili . Samo ne svuda...

Jučer kada sam gledao bilo je ADM cca 4998kn, futura cca 4500. Malo konkurencije čuda radi!

 

Edit: sada na futuri više nema na njihovim stranicama, samo na nabavi ostalo.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 13:30 (Dala).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

A šta je Intel ponudio? Ti bi jos sada imao cetverojezgreni procesor za 3k kuna da nije bilo Ryzena..

I nemoj mi raditi usporedbe u gamingu s 2080ti i 1080@165hz monitoru... To vrijedi za profesionalne gamere iskljucivo koji su u debeloj manjini.

Mi normalani ljudi igramo s takvih grafama minimalno na 1440p monitoru itd..

 

 

 

Pa ajde hvala Svevisnjem da smo poceli pricati o onome sta normalni korisnici rade. To bi trebalo podastrijeti svima koji CB skor navode kao argument u ulozeno/dobiveno.

Cinjenica je da se valjda na bilo kojem 4+ core procesoru izdanim u zadnjih par godina mozes igrati bez ikakvih problema. To sto 8700K (ili koji vec) ima 120 fps a neki ryzen ima 105 fps je razlika koja je totalno nebitna za vecinu korisnika koji se igraju (osim za CS lobotomicare koji moraju imati 750 fps lock).

Isto kao sto je vecini korisnika posve nebitan CB skor jer gotovo nitko od njih ne renderira. Oni koji zapravo renderiraju uzimaju prave workstatione a ne igrackice kakve mi drkafuzeri ovdje imamo.

Zdrava konkurencija je pomaknula stvar s mrve tocke, za sve nas sada moze biti samo bolje i bolje. Jos kad bi AMD uspio napraviti neku top grafiku - pa gdje bi nam bio kraj?

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
toxic kaže...

A šta je Intel ponudio? Ti bi jos sada imao cetverojezgreni procesor za 3k kuna da nije bilo Ryzena..

I nemoj mi raditi usporedbe u gamingu s 2080ti i 1080@165hz monitoru... To vrijedi za profesionalne gamere iskljucivo koji su u debeloj manjini.

Mi normalani ljudi igramo s takvih grafama minimalno na 1440p monitoru itd..

 

 

 

Pa ajde hvala Svevisnjem da smo poceli pricati o onome sta normalni korisnici rade. To bi trebalo podastrijeti svima koji CB skor navode kao argument u ulozeno/dobiveno.

Cinjenica je da se valjda na bilo kojem 4+ core procesoru izdanim u zadnjih par godina mozes igrati bez ikakvih problema. To sto 8700K (ili koji vec) ima 120 fps a neki ryzen ima 105 fps je razlika koja je totalno nebitna za vecinu korisnika koji se igraju (osim za CS lobotomicare koji moraju imati 750 fps lock).

Isto kao sto je vecini korisnika posve nebitan CB skor jer gotovo nitko od njih ne renderira. Oni koji zapravo renderiraju uzimaju prave workstatione a ne igrackice kakve mi drkafuzeri ovdje imamo.

Zdrava konkurencija je pomaknula stvar s mrve tocke, za sve nas sada moze biti samo bolje i bolje. Jos kad bi AMD uspio napraviti neku top grafiku - pa gdje bi nam bio kraj?

 

Trenutni Navi čip je 250 mm, samo ga povećaš, i opala.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 15:09 (VelvetOverlap).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A nista Lisa je napravila sou na trzistu..vidim ovi intelovci se hvale 5.0 GHz ali iskreno to im je jedino i ostalo...uzevsi u obzir da ti treba jedno 420mm vodeno da guras 9900k ma svih 5 GHz ali nemorate ni to imate od gige plocu koja velikim slovima pise izabrani za 5.1 cak  

A nista dok vi uradite build sa nekom NVIDIA grafom AMD korisnici za te pare kupe jos 4-5 igara pa da taj build budu i isprobali.

Sretno vam sa vasih 5 GHz i 5 posto vise performance u gejmingu sa do 50% vecom cijenom skroz iste line upove auch

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 15:33 (HCgamingCRO).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HW_Guru kaže...

Ali naravno demonstrirati cu da ima slucajeva gdje ryzen nemoze ni lock 60fps drzati dok intel bez problema, samo dok dođem do kompa pa cu te linkat...

 Ne gubi vrijeme ne trudi se, stevo iz hw. unboxed je intela poslo u penziju i to je nama ovde zakon. Za ništa ti trud uzalud bejbi.Na grafikonu sam ti posebno napisao posvetu tvom kingu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 15:31 (dery).
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uskoro mozemo ocekivati neki novi acc 

 

Edit: VelvetOverlap - iskreno po meni je to nepotrebno, jedino ako imas neki pcie 4.0 ssd 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 15:53 (hahhaajaads).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
HW_Guru kaže...

Ali naravno demonstrirati cu da ima slucajeva gdje ryzen nemoze ni lock 60fps drzati dok intel bez problema, samo dok dođem do kompa pa cu te linkat...

 Ne gubi vrijeme ne trudi se, stevo iz hw. unboxed je intela poslo u penziju i to je nama ovde zakon. Za ništa ti trud uzalud bejbi.Na grafikonu sam ti posebno napisao posvetu tvom kingu.

 Zato i7 8700k koji ima isti broj jezgri kao 3600 rula nadmočno u tom tvom grafikonu, skoro tri godine star proc dere vašeg mlađahnog pulena 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 15:54 (nicky.sl).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Uskoro mozemo ocekivati neki novi acc 

 Ocito je neko iz redakcije zaposlio nekoga na Puno radno vrijeme sa pazi temu lol

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
dery kaže...
HW_Guru kaže...

Ali naravno demonstrirati cu da ima slucajeva gdje ryzen nemoze ni lock 60fps drzati dok intel bez problema, samo dok dođem do kompa pa cu te linkat...

 Ne gubi vrijeme ne trudi se, stevo iz hw. unboxed je intela poslo u penziju i to je nama ovde zakon. Za ništa ti trud uzalud bejbi.Na grafikonu sam ti posebno napisao posvetu tvom kingu.

 Zato i7 8700k koji ima isti broj jezgri kao 3600 rula nadmočno u tom tvom grafikonu, skoro tri godine star proc dere vašeg mlađahnog pulena 

 A za koliko? To je 8 posto ugrubo recimo 10 posto...naspram 200 eura i skoro 400? Pitam se ko je lud a ko voli da mu se djep krade

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 15:57 (HCgamingCRO).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 Ocito je neko iz redakcije zaposlio nekoga na Puno radno vrijeme sa pazi temu lol

Sad se lako prati kad s većina skuplja u dvije ili tri teme.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako bih uzeo jedan od ovih novih Ryzena, da li bi sve bilo ok sa ovim RAM-om: f4-3000c15d-16gvgb ?

Već ga imam, pa zbog toga pitam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
nicky.sl kaže...
dery kaže...
HW_Guru kaže...

Ali naravno demonstrirati cu da ima slucajeva gdje ryzen nemoze ni lock 60fps drzati dok intel bez problema, samo dok dođem do kompa pa cu te linkat...

 Ne gubi vrijeme ne trudi se, stevo iz hw. unboxed je intela poslo u penziju i to je nama ovde zakon. Za ništa ti trud uzalud bejbi.Na grafikonu sam ti posebno napisao posvetu tvom kingu.

 Zato i7 8700k koji ima isti broj jezgri kao 3600 rula nadmočno u tom tvom grafikonu, skoro tri godine star proc dere vašeg mlađahnog pulena 

 A za koliko? To je 8 posto ugrubo recimo 10 posto...naspram 200 eura i skoro 400? Pitam se ko je lud a ko voli da mu se djep krade

 Nisam govorio za cijenu već za po broju jezgri kompatibilan proc.

Cijena nije stvar spora jer očito je da za iste performanse ryzen nudi više ali ljudi moji neko voli ovo netko ono. 

Nije isto Fiat sa 150 konja i BMW sa 150 konja. 

 

Koliko je tko spreman nešto platit nebi trebala biti stvar za raspravu a bogami ni za vrijeđanje i omalovažavanje

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
HCgamingCRO kaže...
nicky.sl kaže...
dery kaže...
HW_Guru kaže...

Ali naravno demonstrirati cu da ima slucajeva gdje ryzen nemoze ni lock 60fps drzati dok intel bez problema, samo dok dođem do kompa pa cu te linkat...

 Ne gubi vrijeme ne trudi se, stevo iz hw. unboxed je intela poslo u penziju i to je nama ovde zakon. Za ništa ti trud uzalud bejbi.Na grafikonu sam ti posebno napisao posvetu tvom kingu.

 Zato i7 8700k koji ima isti broj jezgri kao 3600 rula nadmočno u tom tvom grafikonu, skoro tri godine star proc dere vašeg mlađahnog pulena 

 A za koliko? To je 8 posto ugrubo recimo 10 posto...naspram 200 eura i skoro 400? Pitam se ko je lud a ko voli da mu se djep krade

 Nisam govorio za cijenu već za po broju jezgri kompatibilan proc.

Cijena nije stvar spora jer očito je da za iste performanse ryzen nudi više ali ljudi moji neko voli ovo netko ono. 

Nije isto Fiat sa 150 konja i BMW sa 150 konja. 

 

Koliko je tko spreman nešto platit nebi trebala biti stvar za raspravu a bogami ni za vrijeđanje i omalovažavanje

 Pa razumijes li ti sa je to 100 posto razlika u cijeni za 10 posto vise performance(jedna igra u pitanju)...

Kako mozes usporedjivati aute sa procesorima? I sta moze vise onda taj BMW od fice? Mozda od 0-100 i to je to i 100-200..koliko das ti vozis cesto 200? Navi vamo isto,senzori..jos BMW ima preruznu prednju masku a ako nisi skuzio  vec 20 godina BMW krade mercedesov dizajn zadnjeg kraja 

I necu da vrijedjam bilo koga,samo nikad nisam razumio ljude zasto nevide price performance i to je to..pa nije da mi je Drago da vam intel izbija pare iz djepa,ali to je realnost,sta mi znamo sta oni dogovaraju u HQ-u sigurno ne da nama gejmerima pomognu

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 16:15 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma kakav i7 8700k, tu taman pase i5 9400f koji je doslovno isti kao i i7 8700k, bio klokani ili ne.

Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko je AMD bolji od Intela s ovom 3 generacijom najbolje govori ova tema, novi accounti se radjaju kao nikad dosad, Intelovci zapostavili svoje teme, a neke od njih muci i nesanica, tesko se spava s tim saznanjem... Nego kako se 3 generacija drzi u muzickoj produkciji? Tamo su niske latencije vrlo bitne pa su prethodne generacije imale malih problema u odredjenim radnjama zbog toga.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
5 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 Pa razumijes li ti sa je to 100 posto razlika u cijeni za 10 posto vise performance(jedna igra u pitanju)...

 

 Evo onda više igara. Za tih 10% razlike (i više zapravo) ti ne treba 8700k već 9600k, računaj da sa overklokom r5 3600 dobije 0, a i5 9600k oko 10% sudeći prema ovom friškom testu.

 

U testu Hardware unboxeda je razlika bila 4%, ako 9600k dodaš njegovih 10% gaina razlika se penje preko 10%.

 

Kad sumiramo 9600k je skuplji za 6% od ryzena 3600, a daje preko 10% više performansi. Tako bi izgledale konkretne brojke.

 

Znam da je već svima muka od ovih usporedbi, al ako se već razbacujemo brojkama onda je red da se one nečime i potkrijepe.

 

Vjerovatno će krenuti prigovori radi ekstreme digitala, ali pošto se radi o komadu hw-a koji se ne kvari nema razloga zašto ga ne kupiti tamo.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Pa razumijes li ti sa je to 100 posto razlika u cijeni za 10 posto vise performance(jedna igra u pitanju)...

 

 Evo onda više igara. Za tih 10% razlike (i više zapravo) ti ne treba 8700k već 9600k, računaj da sa overklokom r5 3600 dobije 0, a i5 9600k oko 10% sudeći prema ovom friškom testu.

 

U testu Hardware unboxeda je razlika bila 4%, ako 9600k dodaš njegovih 10% gaina razlika se penje preko 10%.

 

Kad sumiramo 9600k je skuplji za 6% od ryzena 3600, a daje preko 10% više performansi. Tako bi izgledale konkretne brojke.

 

Znam da je već svima muka od ovih usporedbi, al ako se već razbacujemo brojkama onda je red da se one nečime i potkrijepe.

 

Vjerovatno će krenuti prigovori radi ekstreme digitala, ali pošto se radi o komadu hw-a koji se ne kvari nema razloga zašto ga ne kupiti tamo.

 ali to je 6/6 procesor znaci MT a pogotovo gejming/streaming odjenom is D.E.A.D.

zato sam velio jednom u prijasnjih postova kako preko 90% intelovaca ako streamaju treba im jos jedan pc za to.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice