AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.081.576
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja te paste isto ne volim mjenjati. Bas onda kada moram, odnosno kada skvikne cooler.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...

nije to bas u globalu tako...

U globalu ima više problema sa AMD konfiguracijama nego sa Intel.

Jednoga kolegu smo jučer ili prekjučer svi vidjeli kad je rekao nikad više AMD, iskreno ja nikad

nisam čuo nekoga da je rekao nikada više Intel, a sada ti dokaži suprotno.

dreadmoore kaže...

 Al i ti znas nekad bombu baciti, to je stvarno iznenadjujuce bar od tebe.

Ja barem priznam kad sam u krivu i dalje strojim iz onoga što će dočekati nas koji smo i dalje na Intelu

kad zakrpaju što se zakrpati mora, kako sam i rekao, veliki je upitnik kakve performanse budemo imali na kraju,

AMD taj problem nema, oni mogu ili ostati di jesu ili napredovati, unatrag ne mogu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 14:10 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Tomo53nja kaže...

nije to bas u globalu tako...

U globalu ima više problema sa AMD konfiguracijama nego sa Intel.

Jednoga kolegu smo jučer ili prekjučer svi vidjeli kad je rekao nikad više AMD, iskreno ja nikad

nisam čuo nekoga da je rekao nikada više Intel, a sada ti dokaži suprotno.

 Bavite se glupostima, dobro znamo da ni Intel ni AMD nisu savršeni. 

Sastavio sam i jednih i drugih popriličan broj i što se tiče problema tu su negdje

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
što se tiče problema tu su negdje

Ajde navedi koje probleme si imao sa Intelom?

Jedini problem koji Intel ima su propusti i prodavanje jedne te iste stvari više puta, da i visoke cijene.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 14:12 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

U globalu ima više problema sa AMD konfiguracijama nego sa Intel.

Jednoga kolegu smo jučer ili prekjučer svi vidjeli kad je rekao nikad više AMD, iskreno ja nikad

nisam čuo nekoga da je rekao nikada više Intel, a sada ti dokaži suprotno.

 Ocito je problem do toga sto uopce nije radio novi sistem kad je stavljao novi socket, a to je "must do" i nakon kaj mjenjas procesor tipa i5 9400f na i7 8700k / r5 2600 na r5 3600 a on je mjenjao sa nesto starijeg intela na najnovijeg ryzena.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...
što se tiče problema tu su negdje

Ajde navedi koje probleme si imao sa Intelom?

 

 

Ulozeno/dobiveno

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
.... a to je "must do" i nakon kaj mjenjas procesor tipa i5 9400f na i7 8700k / r5 2600 na r5 3600 a on je mjenjao sa nesto starijeg intela na najnovijeg ryzena.

 Ok, kuzim kad prelazis sa jednog chipseta na drugi, no, sama zamjena procesora na istoj platformi (s 1600 na 2600 ili 2600 na 3600).... zbog cega je potrebna, ako moze pojasnjenje?

Children Shouldnt Play with Dead Things
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Ocito je problem do toga sto uopce nije radio novi sistem kad je stavljao novi socket, a to je "must do" i nakon kaj mjenjas procesor tipa i5 9400f na i7 8700k / r5 2600 na r5 3600 a on je mjenjao sa nesto starijeg intela na najnovijeg ryzena.

Bolje za njega, ali vidiš Intel taj problem nema,

.

Pogledaj video, sa X99 na Z390 pa na X299 na istom OSu, lijepo se vidi kako sustav radi prilagodbu postojećega OS

na novi hardwer, ja sam osobno prešao sa 1150, na 1151 bez brisanja jedne jedine stvari, mušterijama sam radio isto

bezbroj puta, sestri sam promjenio ploču bez brisanja OS, složio sam novi sustav na polovnom 1150 socketu, sa Acronis

True Image sam napravio CLONE diska svoga i samo prebacio na tu mašinu, radi bez greške.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
hahhaajaads kaže...
.... a to je "must do" i nakon kaj mjenjas procesor tipa i5 9400f na i7 8700k / r5 2600 na r5 3600 a on je mjenjao sa nesto starijeg intela na najnovijeg ryzena.

 Ok, kuzim kad prelazis sa jednog chipseta na drugi, no, sama zamjena procesora na istoj platformi (s 1600 na 2600 ili 2600 na 3600).... zbog cega je potrebna, ako moze pojasnjenje?

 Iskreno mozda niti ne treba, ali kak sam i sam rekao. Kad se instalira neka bitnija komponenta u kucistu, volim sve novo i frisko.

 

Edit: Valentin17 - kak sam i sad rekao, to je vjerovatno nepotrebno za onog koji hoce samo to stavit u socket, upalit i igrat, ali on je mjenjao sa nekog starijeg intela ( mislim da je bio neki i5 4gen ) na najnovijeg ryzena i vjerovatno se nesto moralo pobrkat u tom sklopu...

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 14:28 (hahhaajaads).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Slazem se, no bas me zanimalo postoji li neki razlog, jer chipset je isti, driveri su isti, naravno uvijek postoji mogucnost da nesto zeza..... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
 volim sve novo i frisko.

To je tvoj slučaj, a kaj da napravi netko tko radi nešto ozbiljno, koliko vremena treba da se svi programi

podese da rade kako treba, ti računalo koristiš za igre, školu i internet, netko si tako nešto ne može dozvolit.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...

Ja te paste isto ne volim mjenjati. Bas onda kada moram, odnosno kada skvikne cooler.

 kad skvikne veliš? 

 

pa kad da ja mijenjam onda... :D kad dobijem praunuče... :D

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže...
 volim sve novo i frisko.

To je tvoj slučaj, a kaj da napravi netko tko radi nešto ozbiljno, koliko vremena treba da se svi programi

podese da rade kako treba, ti računalo koristiš za igre, školu i internet, netko si tako nešto ne može dozvolit.

 Dobro opet isto, napravi backup na drugi HDD/SSD i rijesena stvar... A i ako se netko bavi necim ozbiljnijim, sigurno nece drzat najbitnije programe ili sta god vec na sistemskom SSDu.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Dobro opet isto, napravi backup na drugi HDD/SSD i rijesena stvar... A i ako se netko bavi necim ozbiljnijim, sigurno nece drzat najbitnije programe ili sta god vec na sistemskom SSDu.

Pa ako brišeš OS i moraš i programe sve snimati ponovno, ponovno podešavati i testirati.

Ako postojeći OS samo preseliš sa svim programima na komplet novu konfiguraciju, sve ti ostaje kako je bilo.

Primjer, sve novo i postojeći OS, znači ako je sve u redu, ovom kolegi postojeći OS ne bi trebao prestavljati problem.

Ovaj video traje dugo, ali pogledaj kaj kaže osoba koja to radi godinama.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

  A i ako se netko bavi necim ozbiljnijim, sigurno nece drzat najbitnije programe ili sta god vec na sistemskom SSDu.

 

Zasto ne, u cemu je problem s time?

Freak Show Inc.
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I sta je poanta ? Da ne treba radit clean install windowsa nakon mjenjanja platformi ? Po meni je to glupost ali ok... I svatko ima vremena bar jedan dan (iako mu ne treba toliko, par sati je dovoljno) da napravi windows i skine/namjesti sve potrebne programe koje je imao, znam da je prije 2 mjeseca bio neki lik koji je poprilicno nov sto se tice recenzija stvari (uglavnom neke je stvari dobio besplatno, pricalo se o tom ovdje ali nemrem se sjetit imena) i nesto mu se desilo sa m.2 ssdom i svi podaci su mu se obrisali. I nakon sljedeceg dana je covjek snimio kak radi windowse, instalira/namjesta potrebne programe za video/foto obradu i sve ostalo, i to sve je namjestio poprilicno brzo... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

I svatko ima vremena bar jedan dan (iako mu ne treba toliko, par sati je dovoljno) da napravi windows i skine/namjesti sve potrebne programe koje je ima

Za takve stvari nekome ne bi bilo dosta tjedan dana, onaj tko radi tako nešto zna o čemu govorim.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uvijek treba napravit clean install OS-a da se pobrise sav bloatware.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Uvijek treba napravit clean install OS-a da se pobrise sav bloatware.

Kaj si rekel nisam dobro čul, dakle idemo na Linux jer Windows 10 je zelenaš.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

I sta je poanta ? Da ne treba radit clean install windowsa nakon mjenjanja platformi ?... 

 

MGloc kaže...

Uvijek treba napravit clean install OS-a da se pobrise sav bloatware.

 Zašto bih radio reinstall nakon nove platforme?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
hahhaajaads kaže...

  A i ako se netko bavi necim ozbiljnijim, sigurno nece drzat najbitnije programe ili sta god vec na sistemskom SSDu.

 

Zasto ne, u cemu je problem s time?

više ni nemam HDD i dolovno sam novi čovjek. Hebo komp sa HDD-om u 2019. godini, i to pričam kao škrti budget korisnik...jedini kao neki vanjski disk-ovi za pohranu. 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
Friday kaže...
hahhaajaads kaže...

  A i ako se netko bavi necim ozbiljnijim, sigurno nece drzat najbitnije programe ili sta god vec na sistemskom SSDu.

 

Zasto ne, u cemu je problem s time?

više ni nemam HDD i dolovno sam novi čovjek. Hebo komp sa HDD-om u 2019. godini, i to pričam kao škrti budget korisnik...jedini kao neki vanjski disk-ovi za pohranu. 

 

 Ma u dogledno vrijeme bi i ja ova dva svoja poizbaco, doslovno imam hrpu igara i jedan hdd od 500gb mi je prazan (doslovno, nema nista na njemu) dok mi je drugi od 1TB ima jos 780gb slobodnog prostora. Taman bi sjeo neki kvalitetniji SSD od 500gb 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
XXX kaže...
Friday kaže...
hahhaajaads kaže...

  A i ako se netko bavi necim ozbiljnijim, sigurno nece drzat najbitnije programe ili sta god vec na sistemskom SSDu.

 

Zasto ne, u cemu je problem s time?

više ni nemam HDD i dolovno sam novi čovjek. Hebo komp sa HDD-om u 2019. godini, i to pričam kao škrti budget korisnik...jedini kao neki vanjski disk-ovi za pohranu. 

 

 Ma u dogledno vrijeme bi i ja ova dva svoja poizbaco, doslovno imam hrpu igara i jedan hdd od 500gb mi je prazan (doslovno, nema nista na njemu) dok mi je drugi od 1TB ima jos 780gb slobodnog prostora. Taman bi sjeo neki kvalitetniji SSD od 500gb 

 

 

pa uzmi si Adatu 8200 pro - nije tio skupa a po svemu bi trebala biti ista ko duplo skuplji evo 970,, ja ne znam kak vi preživite sa 500 + 1tb,  ja imam 500 + 640 + 1tb +2tb + 2x 2tb vanjskih za backup slika, sad cu uzet 1tb m2 jer mi je 500 na kojih 120/150 slobodnih već duže i to se pazim 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moze sistem zezati, pa nije lose nanovo instalirati u ovom slucaju. Ja licno mijenjam vrlo cesto cpue/ploce u svojoj konfiguraciji i otakako je win 10 aktuelan ne reinstaliram sistem. Sve radi super. Kroz posao, medjutim, srecem dosta takvih problema gdje najcesce upravo reinstal samo pomogne. ( Ili se ne isplati traziti uzrok u postojecem sistemu).
 
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
XXX kaže...
Ma u dogledno vrijeme bi i ja ova dva svoja poizbaco, doslovno imam hrpu igara i jedan hdd od 500gb mi je prazan (doslovno, nema nista na njemu) dok mi je drugi od 1TB ima jos 780gb slobodnog prostora. Taman bi sjeo neki kvalitetniji SSD od 500gb 

 ja sam na cc 1TB SSD-u sve skupa, nedavno uzeo Gigbyte 480 gb ssd za 380 kn na akciji bio. Mjerkam još neki od 960 gb, imas ih po 700 kn.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

3600 (4150 Mhz) vs 3600X (4250 Mhz) vs i5-9600K (4300 Mhz) jedan do drugog, MSI AB usporedba:

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže... 

 Ne kazem da je Ryzen 3xxx los, namjeravam sastavit racunalo oko njega do kraja godine.. Ajd mi reci sto to vuce toliko struje da se chipset pregrijava, tj zbog cega su inzinjeri odlucili uvesti ventilator na chipset, sto se moze dogoditi, ukoliko ventilator otkaze?

https://www.pcbuildersclub.com/en/2019/05/motherboard-fan-msi-confirms-high-temperature-of-x570-chipset/

Cak je Linus naveo da se prilikom testa SSD M.2 pregrijao...sto dovodi do toga????


Pa to kaj se grije i treba vent je drugi par cipela, i kakve to ima veze s izjavom da ako spariš 3. seriju Ryzena s B450 pločom neće pokazat svoj potencijal? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 16:08 (Promster).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...

 

Ajmo onda,

prešao sam sa Intela I5 6600,

memoriju imam ddr4 naravno 2666 cl16,

Nisam preinstalirao win jer ću za koji dan uzeti m2 na kojem će mi biti win jer će biti 5x brzi.. 

 

 Dobro da ti uopče radi kako ti radi pa prešao si sa intela na amd. Tu se driveri kolju imaš problema normalno. Valentin odma da toga nema kod intela, ima ista je stvar ako prelaziš sa amd na intel.  Jesi ram stavio u par ili nepar? Kako ti išta radi? Ipak je to amd pa ti radi nekako.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za one koji su kupili 3700x ili jače, kakav vam je stock cooler pod opterećenjem. Prvenstveno koliko je glasan?
Wrath prism je koliko sam čitao dosta glasan pa pošto mi je tišina draga razmišljam iskeširat dodatno za Noctuu, recimo U12A...

Nisam našao na netu nigdje review da se osvrnu na buku, samo na temp rade...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

3600 (4150 Mhz) vs 3600X (4250 Mhz) vs i5-9600K (4300 Mhz) jedan do drugog, MSI AB usporedba:

U toj usporedbi najzanimljivijije je zauzeče procova,ili u dosta primjera Intel 6/6 proc očekivano udara preko 90%.

 

Kaj se može ništa, okrljašteni Intel 6/6 proc bez SMT-a je odlična kupovina na duže staze.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=415&jumpto=5945149&sort=asc&view=flat

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice