AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.058.132
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mostsexy kaže....

 

 

To šta ti ne prihvaćaš da su 6/6 i 4/8 procesori nedostatni za cpu intensive igre danas to je tvoj problem.

 

 

 

4c/4t procesori su dans problem, u CPU zahtjevnim naslovima BN cak i gtx1060/rx580, 4c/8t i 6c/6t je druga prica, onaj CPU/GPU usage sto si spomenuo za i7 7700 je nemoguce, ili si imao iskljucen HT ili si imao neki softverski problem.
i7 7700 je još uvijek odličan CPU za gaming.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 14:17 (ibme74).
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja sam mislio stavit neke benchove sta sam radio, ali sam ljen :P

jucer sam skinuo stock cooler, stavio nh-d14 i tekuci metal, nemogu tocno reci kakva je razlika zato sta si nisam bas dao truda testirati sa stock coolerom, ali ako nisam krivo zapamtio min temp su mi za cca 10c manje. Na Cinebench20 radi score 4600 i nes sitno sa onim auto precision sranjem, vidio sam da je na netu nesto vise vjerovatno radi malo brzih rama?

VelvetOverlap
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Dobar je ovaj forum, ne vjeruje se recenzijama s youtubea, a bome ni forumašima

 Poanta je ta da se njegova priča razlikuje od svih živih recenzija. I sam sam stavio link na možda najkvalitetniju pa su razlike sa njegovom pričom enormne tj ukazuju na samo jednu stvar.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako ne pa i7 ima 8 threadova a 3600x ima 16 normalno da daje vise fpsa od 2gen starijeg 7700 taj bi morao biti klokan da dobijes isti/veci fps.

Moj PC  
1 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Meni na win10 antivirus(avast) zdere 25-35% cpu-a, 8600k lupa non stop u bf5 na 100% (s rtx 2060) pa neka i to pogleda, 7700k bi i na stocku triba davati slicne rezultate kao i 3600/x.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 14:17 (IvanBrekalo).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
mostsexy kaže....

 

 

To šta ti ne prihvaćaš da su 6/6 i 4/8 procesori nedostatni za cpu intensive igre danas to je tvoj problem.

 

 

 

4c/4t procesori su dans problem, u CPU zahtjevnim naslovima BN cak i gtx1060/rx580, 4c/8t i 6c/6t je druga prica, onaj CPU/GPU usage sto si spomenuo za i7 7700 je nemoguce, ili si imao iskljucen HT ili si imao neki softverski problem.
i7 7700 je još uvijek odličan CPU za gaming.

 

Moguće za neki softverski problem, ali ako na nekim mapama u bf nemam bn, a na nekim za koje se zna da jedu cpu imam prije navedeni omjer gpu/cpu usagea to ne triba čudit.

 

I7 7700 je dobar procesor, ali za grafičke tipa gtx 1070. Ja ga osobno nebi uparivao s ničim iznad tog ranga.

najseksi
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
toxic kaže...

 Nemaš frke Windowsi će odraditi posao, samo će te Key od windowsa zezat, sad ne znam kakav kljuc imas ali neki ovi jeftini su vezani samo za 1 hw id..

Ja sam uspio stari jefitni key na 3 razlicita mbo aktivirati i sada na 4 nisam i morao sam uzeti drugi key za par eura..

 zahvaljujem na odgovoru, što se tiče aktivacije - i moje i dječje windoze su aktivirane preko microsoft accounta, pa računam da ne bi smjelo biti problema

 

u slučaju da se ne budu htjele aktivirati, jel se može kupiti jeftino odgovarajući ključ (za pro verziju) pa ga naknadno upisati ili to neće biti moguće jer su baš te windoze već odranije ubilježene na ms serverima?

 Da odi na allkeyshop i tamo uzmi najjefitniji. Ja sam dodatno aktivirao upravo ovako kako si ti upisao.

Dakle s obzirom da mi je microsoft racun bio povezan na xy key mogo sam ga aktivirati samo x puta, kada vise nije htio imao sam dvije opcije. Jedna je da se vratim na insider build ili da kupim key. 

5 eura mislim da me kostao.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
IvanBrekalo kaže...
Meni na win10 antivirus(avast) zdere 25-35% cpu-a, 8600k lupa non stop u bf5 na 100% (s rtx 2060) pa neka i to pogleda, 7700k bi i na stocku triba davati slicne rezultate kao i 3600/x.

 Znas sta mi (ja) radimo sa antivirusima ? Brisemo ih ili ih iskljucujemo preko regedita i sl... Uglavnom vec hrpu godina nemam niti jedan antivirus, ali ukljucim ga svaki mjesec (windows defender) i napravim onaj najduzi test i svaki put nista... Tak da bolje taj avast deinstaliraj i iskljuci i windows defender i pokreni ga svaki mjesec tek tolko da vidis da ti nije sta uletilo...

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

E ovo sam čekao od Stevea, naklokan 9900K vs 3900X u 36 igara.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 14:31 (Promster).
Moj PC  
9 0 hvala 6
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koju nvidia kartu bi uparili sa i5 2500 ne K verzija ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Koju nvidia kartu bi uparili sa i5 2500 ne K verzija ?

 Predji u pravu temu, ovo je tema za ryzene 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
I u godinu, trebao je postaviti to pitanje tamo 2011g😂
 
3 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
IvanBrekalo kaže...
Meni na win10 antivirus(avast) zdere 25-35% cpu-a, 8600k lupa non stop u bf5 na 100% (s rtx 2060) pa neka i to pogleda, 7700k bi i na stocku triba davati slicne rezultate kao i 3600/x.

 Znas sta mi (ja) radimo sa antivirusima ? Brisemo ih ili ih iskljucujemo preko regedita i sl... Uglavnom vec hrpu godina nemam niti jedan antivirus, ali ukljucim ga svaki mjesec (windows defender) i napravim onaj najduzi test i svaki put nista... Tak da bolje taj avast deinstaliraj i iskljuci i windows defender i pokreni ga svaki mjesec tek tolko da vidis da ti nije sta uletilo...

 sta nije 25-30% malo previse za av koji samo stoji u pozadini? ja imam wd i hladno mi stoji na 1% cpu usage kad je idle..?

VelvetOverlap
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Dobar je ovaj forum, ne vjeruje se recenzijama s youtubea, a bome ni forumašima

 Ajd ok, "Australcima Jutuberima ne moš vjerovat ipak su oni poznati po propisnoj mržnji prema Intelu".

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 15:51 (rambox).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

E ovo sam čekao od Stevea, naklokan 9900K vs 3900X u 36 igara.

 

Koji proc je tu 5% sporiji u prosjeku? I kako su od takvog grafikona koji ocito vuce jako na jednu stranu dobili samo 5% razlike u prosjeku???

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izvuces prosjek od ovih minusa.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Promster kaže...

E ovo sam čekao od Stevea, naklokan 9900K vs 3900X u 36 igara.

 

Koji proc je tu 5% sporiji u prosjeku? I kako su od takvog grafikona koji ocito vuce jako na jednu stranu dobili samo 5% razlike u prosjeku???

Ryzen je 5% sporiji u prosjeku. Kako misliš kako, pa baš je tako.

 

Iako treba uzeti u obzir da u nekim igrama gdje ryzen ima slabiji fps se može dosta dobiti gašenjem SMT-a, kao što se vidi u recenziji od Gamers Nexusa.

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zbrojis sve brojke koje vidis na grafu i to podjelis sa koliko ih ima, dobijes 5 i nesto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Promster kaže...

E ovo sam čekao od Stevea, naklokan 9900K vs 3900X u 36 igara.

 

Koji proc je tu 5% sporiji u prosjeku? I kako su od takvog grafikona koji ocito vuce jako na jednu stranu dobili samo 5% razlike u prosjeku???

Ryzen je sporiji, a ubaci si u kalkulator razliku u svakoj igrii podjeli s 36 i dobiješ tih 5%

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mostsexy kaže...

Da i ja priložim iskustva. 3600x uspješno instaliran u b450 tomahawk. Bios updatean iz prve preko bios flash buttona na usbu od 8 Gb. Corsair vengeance lpx 3200mhz radi na spomenutoj frekvenciji preko xmp-a bez problema. 

Zasad sam samo stiga isprobat bf5 i tu iman 30-50 fpsa više u conquest modu u odnosu na i7-7700, ovisno o mapi u kombinaciji s rtx 2070. Performance skok je puno veći nego sam očekiva. Doduše na tim cpu intensive modovima/mapama i dalje nije gpu na 100% ali je od 80-90% uz 80-90% cpu usage. Temperaturu ne znam s obzirom da je ne mogu pratit sa afterburnerom i hwmonitorom. Valjda triba čekat iduću update.

Pa kako to.....ja sam mislio da svi AMD/Ryzen korisnici imaju problema sa instalacijom procesora.

Ne priznajem , mora nešto da ne štima :)

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Koju nvidia kartu bi uparili sa i5 2500 ne K verzija ?

 pa kao i uvijek nvidijin pulen 2080ti, i 17" lcd 1280x720 rezolucije, 60hz.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

E ovo sam čekao od Stevea, naklokan 9900K vs 3900X u 36 igara.

Sve 5, ali tko s takvim procesorom igra na 1080p?

Welcome my son...
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je li novo snizenje Threadrippera deal godine?

 

AMD's Threadripper 2950X is on sale for just $500

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zv'jer2 kaže...
Promster kaže...

E ovo sam čekao od Stevea, naklokan 9900K vs 3900X u 36 igara.

Sve 5, ali tko s takvim procesorom igra na 1080p?

 

Oni koji ne igraju zbog uzivanja u igri, grafici, zvuku... Nego igraju samo da budu prvi i igrat ce na potato rezoluciji sa top hardverom samo da bi imali dodatnih 1% prednosti.

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NEW_MAN kaže...

@avdma

Kakve to tocno ima veze maticna sa time da je novi procesor bolji pa starome padne vrijednost? Ja imam i5 gdi su mjenjali chipset i sad ako ocu bolju maticnu n mogu kupiti jer ih vise nerade za taj chipset a ti imas ove AMD maticne godinama u ponudi.

Dajte nemojte dramit i komplicirat. Isti socket za vise generacija je super. Ako oces sve novo i najbolje kaj ima na nekoj maticnoj onda kupis novo a ako te zadovoljava minimum onda kupis tri godine staru maticnu koja je nova novcata za kikiriki.

 

Pitaj trenutne valsnije Ryzena prve generacije koliko mogu dobiti za CPU i pitaj valsnike i7 6700k ili i7 7700k.

 

Netko tko ima i3 ili i5 i treba brži cpu a želi zadržati MBO, koju je valjda puno platio pa ja sa njom u ljubavnoj vezi ili mu je smrtna muka reinstalirati windowse ili kupiti novi ključ, prisiljen je kupiti skupi polovni procesor. Super tko prodaje staro.

Netko tko ima AM4 socket kupi polovnog Ryzena 1600 za max 700kn, realno 600 jer je za taj socket imaš novu seriju koja je povoljna a stare se svi rješavaju. Loše tko prodaje staro.

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne čudi samo 5% razlike kod duela 9900k vs 3900x, s obzirom da Ryzen boosta do 4.6 i u ovom trenutku jačeg ipc-a kod Ryzena treće generacije. I ja ću lagano na 3600 kada dođu b550 ploče.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 17:00 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ne čudi samo 5% razlike kod duela 9900k vs 3900x, s obzirom da Ryzen boosta do 4.6 i u ovom trenutku jačeg ipc-a kod Ryzena treće generacije. I ja ću lagano na 3600x kada dođu b550 ploče.

 

Uzmi x570, nemoj biti cicija

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A taj x570 bih razmotrio da se odlučim za 3700x.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
A taj x570 bih razmotrio da se odlučim za 3700x.

 

Kako si krenuo jos ces i5 uzeti

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
zv'jer2 kaže...
Promster kaže...

E ovo sam čekao od Stevea, naklokan 9900K vs 3900X u 36 igara.

Sve 5, ali tko s takvim procesorom igra na 1080p?

 

Oni koji ne igraju zbog uzivanja u igri, grafici, zvuku... Nego igraju samo da budu prvi i igrat ce na potato rezoluciji sa top hardverom samo da bi imali dodatnih 1% prednosti.

Ma jasno da nitko (pri zdravoj pameti) tko ima za 3900X ili 9900K + 2080Ti neće igrati na 1080p, ali to je reza pogodna za testiranje sitnijih razlika između procesora, s te strane je OK.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice