AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...

Covjek iznosi svoje mišljenje jer i on pokušava odgovorit na moja pitanja ,nema potrebe za izljevima bijesa ,pricamo ovdje normalno, ako se ne slažeš sa njim udri TD i to je to.

 

Da se vratimo na temu ,tako mozes cekat dovijeka i ne uzet nista ,ja sam sebi reka uzet ryzen kad je izsla prva generacija ,pa jos nista lol

 Covjek se meni obratio, odnosno onome sto sam ja napisao, a ne tebi, a niti ja njemu sa mojim generalnim stavom, vec generalno jer vrtite ista pitanja od kada je zen2 izasao. Ne volim taj TD, jer mi je to djetinjasto/infantilno. To je nesto sto se u zadnje vrijeme na forumima mice i ostaje samo TU kao opcija. Eto, over & out od mene. Mozete vi onda i privatno, ako mi sa strane smetamo

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

MasterOdisasteR

K7 je najbolja ploca od Gige za 1. generaciju Ryzena, znaci rang Asus X370 Prime Pro sto se tice VRM-a, a sto se tice featurea i ostalih elektronickih komponenti rang Crosshair i Taichi po meni, iako nezz kakav je Gigin BIOS u usporedbi s njima. Pitanje je tko se realno sluzi sa svim tim silnim featurima, tim vise sto je OC potencijal Zen2 prakticki nikakav. PBO i stvari za automatski OC nisu neka sreca naspram najobicnijeg Windows balanced ili Ryzen balanced power plana.. Eh i da, ako te interesira LED osvjetljenje, onda je K7 medju prvima.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504

https://i.redd.it/jns90zhx3o731.png

Kolko uopce izadje K7 u Nizozemskoj? Za njusku kupuj na svoju odgovornost. Ja sam kupio memoriju od njega i ponudio se da mogu vratit, ako bilosta ne radi.

 

SamoPitam3

Ja sam mislio na Ryzen procesore, sorry. Npr. 1650kn ili 1700kn na rate za R5 3600 je skroz oke cijena po meni. X570 nema smisla kupovat, ako nisu na akciji ili bundleu kao vani.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 1:02 (The_Fichek).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gle, cijene ce ici dolje 100% vec kroz mjesec-dva, tako je bilo sa prvim ryzeno i sa refreshom ne vidim zasto nebi i sada sa 3xxx serijom, e sada koliko ce ici dolje je vec drugo pitanje... Ja vjerujem da ce biti oko 1.500kn.

E sada kome se zuri ima sada za 1.700kn, nece neko propasti za tih 200kn ako mu je hica uzet odmah ili ima zelju toliku da ne moze cekati jos koji mj na pad cijena.

Uz nju se uzme neka solidna MSI ploca tipa B450-A PRO (750kn) koja je prakticki Tomahawk bez ledica i one fensi farbe, i BIOS se moze azurirati na njima bez da ti treba last gen CPU 

 

  • Flash BIOS Button: Simply use a USB key to flash any BIOS within seconds, without installing a CPU, memory or graphics card.

 

pali-vozi 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

MasterOdisasteR

K7 je najbolja ploca od Gige za 1. generaciju Ryzena, znaci rang Asus X370 Prime Pro sto se tice VRM-a, a sto se tice featurea i ostalih elektronickih komponenti rang Crosshair i Taichi po meni, iako nezz kakav je Gigin BIOS u usporedbi s njima. Pitanje je tko se realno sluzi sa svim tim silnim featurima, tim vise sto je OC potencijal Zen2 prakticki nikakav. PBO i stvari za automatski OC nisu neka sreca naspram najobicnijeg Windows balanced ili Ryzen balanced power plana.. Eh i da, ako te interesira LED osvjetljenje, onda je K7 medju prvima.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504

https://i.redd.it/jns90zhx3o731.png

Kolko uopce izadje K7 u Nizozemskoj? Za njusku kupuj na svoju odgovornost. Ja sam kupio memoriju od njega i ponudio se da mogu vratit, ako bilosta ne radi.

 

SamoPitam3

Ja sam mislio na Ryzen procesore, sorry. Npr. 1650kn ili 1700kn na rate za R5 3600 je skroz oke cijena po meni. X570 nema smisla kupovat, ako nisu na akciji ili bundleu kao vani.

 Low res je ,slabo se vidi

DeaathDealer
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

SamoPitam3

Ja sam mislio na Ryzen procesore, sorry. Npr. 1650kn ili 1700kn na rate za R5 3600 je skroz oke cijena po meni. X570 nema smisla kupovat, ako nisu na akciji ili bundleu kao vani.

 Da se razumijemo, nisam tu neki fanboy. Imam tu b350 plocu i cekam isto r3600 klincima da kupim. Za sada im je dobar i 4/8 ryzen prve generacije koji je gore i sve im vrti. No, 1700 kuna je puno para za 3600, kada jedan 1600 danas dodje 900 kuna. Moje osobno misljenje. Tu postoji dosta mjesta za korekciju same cijene... IMHO. Sve u svemu sretno sa kupovinom.

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U odnosu na 1600 je puno para da. U odnosu na i5-9600K i Z Intel maticnu istog kalibra i s obzirom da se 3600 bez problema vrti na stock cooleru i da manje trosi, nije puno para. Zasto bi AMD snizio cijenu za vise nego konkurentan proizvod, a direktna konkurencija 3600 i 3600X je i5-9600K kolko sam skuzio. Ja polako kupujem, bez brige, fala. Gledam X370 maticne jer bi mogle pobjec s trzista pa onda naletim bzvz na ponude vani, na njuski i tako to. Kupnja 1600 je dobra ideja u svakom slucaju.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 3600 + solidna B450 je 500kn jeftinija nego i5 9600k + z390, da ne spominjem da je kod intela obavezan i ulog od barem 200kn u cooler s obzirom da dolazi bez njega fok Ryzen dolazi sa solidnim Wraith Stealthom.

 

To je no brain izbor.

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

MasterOdisasteR

K7 je najbolja ploca od Gige za 1. generaciju Ryzena, znaci rang Asus X370 Prime Pro sto se tice VRM-a, a sto se tice featurea i ostalih elektronickih komponenti rang Crosshair i Taichi po meni, iako nezz kakav je Gigin BIOS u usporedbi s njima. Pitanje je tko se realno sluzi sa svim tim silnim featurima, tim vise sto je OC potencijal Zen2 prakticki nikakav. PBO i stvari za automatski OC nisu neka sreca naspram najobicnijeg Windows balanced ili Ryzen balanced power plana.. Eh i da, ako te interesira LED osvjetljenje, onda je K7 medju prvima.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504

https://i.redd.it/jns90zhx3o731.png

Kolko uopce izadje K7 u Nizozemskoj? Za njusku kupuj na svoju odgovornost. Ja sam kupio memoriju od njega i ponudio se da mogu vratit, ako bilosta ne radi.

 

SamoPitam3

Ja sam mislio na Ryzen procesore, sorry. Npr. 1650kn ili 1700kn na rate za R5 3600 je skroz oke cijena po meni. X570 nema smisla kupovat, ako nisu na akciji ili bundleu kao vani.

 Sorry zaboravio odg na pitanje ,da se naci za 1350 kn

DeaathDealer
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Au, relativno dosta para, ja mislio neka akcija, saleout kao u slucaju Crosshair VI po nekim .de ducanima (ukucaj u idealo.de, ako te zanima). Ne znam sto ces, tvoja odluka. Sretno kako bi rekao SamoPitam3 :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Au, relativno dosta para, ja mislio neka akcija, saleout kao u slucaju Crosshair VI po nekim .de ducanima (ukucaj u idealo.de, ako te zanima). Ne znam sto ces, tvoja odluka. Sretno kako bi rekao SamoPitam3 :)

 ma za procesor mi je i lako ,ove ploče su muka živa ,amd nikad nije imao ovakav izbor ,prije je bilo dosta jednostavnije...meni osobno nije problem dati više para jer si kupujem na duzi vremenski period...

DeaathDealer
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Evo opet linkovi na vlastite postove gdje su linkovi na vlastite postove... Sad sam u nedoumici sta bih mislio o tome

 Treba stavit "jesamtireko" botun pokraj "hvala".

Friday kaže...

Ove zavrzlame ovdje su vrijedne mini-serije u netflix produkciji jbt. Cernobil i Bug Forum bi bili dvije najbolje serije ikada.

Ja jednom u zivotu ovdje dobio crveni karton i toliko sam se uzrujao da sam skoro napustio forum u potpunosti (i to prije 10 godina jbt). Jos mi je karton bio obrisan nakon sat vremena i svejedno nisam sebi dosao tjedan dana od soka.

Ovi dobili crnjake i vratili se... Ja bih doktorirao na harvardu da sam toliko uporan.

 

Znam da je ot.

 

Ja u svom stažu - jedan žuti ili crveni sam dobio od Mbakse zato što sam bio u pravu, a on je ispao glup.

 

On filozofija, ja činjenice, on filozofija, ja činjenice na njegovu filozofiju. Koprcanje,...Bum, evo žutoga za trolanje.

 

Isto mi je malo falilo da se odjavim, ali sam ga radije stavio na ignore kao i "očeneče" bojanku. S drugima nemam problema. Čak ni sa fanboyima.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 7:16 (DarthMarkus).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...
XXX kaže...
MasterOdisasteR kaže...

Mene nesto zanima u vezi ovog pcie 4.0 ...koliko smo mi uopce daleko od toga da grafe pocnu iskoristavat ovakav bandwidth ,koliko je uopce iskoristen x16 3.0 ?

Da li se x570 uopce isplati uzimat,meni je jedino logicno objasnjenje samo radi  HC oc-a , i to high end ploca ? Eventualno brze pohrane ?

 Za grafe mala ili nikava korist ali SSD pcie 4.0 imju puno koristi pa ako kupš jedan takav zbog video obrade uštedit će ti vrijeme i povečati dobit.

 Ja ne gpvorim o tome vec o mogucnosti da 4.0 postane stamdard u iducih par godina za gpu

 Ako planiraš kupiti buduću RTX 3080TI za 10 000 kn onda možda, ali samo možda PCIe 4.0 dođe do izražaja i postane "standard". Ali pitanje je koliko će dugo biti "standard" jer je najavljen PCIe 6.0

i moguće da izlazi na AM5 socketu za par godina.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...
The_Fichek kaže...

Au, relativno dosta para, ja mislio neka akcija, saleout kao u slucaju Crosshair VI po nekim .de ducanima (ukucaj u idealo.de, ako te zanima). Ne znam sto ces, tvoja odluka. Sretno kako bi rekao SamoPitam3 :)

 ma za procesor mi je i lako ,ove ploče su muka živa ,amd nikad nije imao ovakav izbor ,prije je bilo dosta jednostavnije...meni osobno nije problem dati više para jer si kupujem na duzi vremenski period...

 

Ako ti malo više para nije problem pogledaj ovaj opis Buildzoid-a za X570 ploče https://www.youtube.com/watch?time_continue=931&v=zuyuS04lD4o

 

Po njemu su ove 2 najbolje šta se može dobiti za 200$ :

 

1. Asus AM4 TUF Gaming X570-Plus

2. Gigabyte X570 Aorus Elite

 

Čak je naveo da se skuplje ploče 300$+ ne isplate pored ove dvije.

 

Po meni su i dalje skupe X570 ploče ali ako se uzima na duže staze mislim da su te dvije vrlo dobre + vjerojatno će i njima cijene pasti kroz par mjeseci.

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čak ni x470 MSI CARBON kod nas nije loš izbor... Ima sve osim PCI 4.0 i zujalice, čak i SLI. Za 1500kn kod nas, dakle cca soma kuna manje od sličnih x570 (recimo aorus ultra).

Druga stvar je kaj vani za 1500kn dobiješ tu istu x570 ultra .

 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

 Ja polako kupujem, bez brige, fala. Gledam X370 maticne jer bi mogle pobjec s trzista pa onda naletim bzvz na ponude vani, na njuski i tako to. 

 Dok ti kupiš ploču izači će x970 chipset. Zadnja tri mjeseca kupuješ x370 asus prime.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 8:32 (mislioc).
4 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zamolio bih za pomoć. Naime, neki dan sam složio novi pc, sve u dijelovima nabavljao i prvi put da sam slagao. Kupio sam amd ryzen 5 3600 cpu, gtx 1650 graficku, maticna asrock b450m pro4, 8gb rama, 128gb ssd, napajanje 620W. 

Vjerujem da sam sve spojio dobro. Kada upalim komp samo se vrte ventilatori od cpu i gpua, nakon 15 sekundi se ugase i za par sekundi upale opet, i tako u krug. Na ekranu se ništa ne pojavljuje. Frend mi rekao da je zato kaj mi bios na matičnoj ne podržava taj novi ryzen koji je tek izašao. Piše da je P1.60 bios na matičnoj. Pa kao da treba flashat novi bios, ali to nemogu napravit jer mi se niš ne pojavljuje na ekranu. Rekao mi da bi trebalo spojit s procesorom koji taj bios podrzava, onda mogu flashat novi bios, te tek će onda radit sve. Da li je ta procedura točna? Ako je, kako da to napravim bez da kupim još jedan procesor lol, ili drugu matičnu? Javio sam se nekim servisima za računala, dvojica mi kažu da nemaju amd procesore, treći da se javim u dućan gdje sam kupio. Malo mi vjerojatno da će mi u svijetu medija updejtat bios jer nije kompatibilan s procesorom koji sam sam izabrao, to je moja greška jer nisam pratio bios...?

Unaprijed se zahvaljujem na savjetima te ispričavam ako je kriva tema.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, trebaš flashati bios. Ovdje skineš zadnjega 3.40 i pratiš ove instrukcije kako. Problem je što za flash trebaš neki procesor iz prve ili druge generacije jer ovako ne možeš mni u bios a koliko vidim ta ploča nema opciju da se flasha preko posebne tipke gdje ništa ne treba biti spojeno na ploču. Sad... ako imaš nekog frenda s procom prve ili druge generacije lako se to sredi, ako nemaš onda jedino u neki computer shop da ti to naprave.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 9:16 (vrinho).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

8 gb rama na taj proc

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Super je odabrao za prvi komp koji sam slaže, RAM se najlakše dodaje, zamjeni, nadogradi.

 

Ne vidim problem.

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Super je odabrao za prvi komp koji sam slaže, RAM se najlakše dodaje, zamjeni, nadogradi.

 

Ne vidim problem.

 Ma užas je odabir, da na govorim za grafičku.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.asrock.com/MB/AMD/B450M%20Steel%20Legend/ kakav je Asrock po pitanju biosa za ove nove 3000 Ryzene? Ova je oko 750kn kod nas.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ma šta je užas?

@mkov , pogledaj jeli se bios čip može izvadit pa pošalji nekome ko ima sličnu ploču tu na forumu da ti flasha..
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajmo umisto da komentiramo konfiguraciju zapravo pomoć. 

 

Uglavnom, tako di si kupia konfiguraciju zamoli da zamijeniš tu Asrock matičnu sa nekom od msi jer ploče od msi podržavaju flashback bios button tako da ti na njima ne triba neki cpu iz prve ili druge generacije nego možeš jednostavno updejtat bios preko usba i tipke na matičnoj.

 

Ako ne onda im objasni situaciju i zamoli da ti sami flashaju bios. Ne vidim razlog da to ne naprave.

najseksi
Moj PC  
3 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hval na odgovorima. Na žalost nitko od frendova nema procesor da bi mi mogao pomoći, ovo za skidanje biosa mogu provjerit. A mogu i probat zamjenit matičnu al mislim da mi prošlo viđe od 2 tjedna od kad sam kupio. Za sada sam poslao u druga 3-4 servisa upit pa se nadam da će jedan bar to moć odraditi. Ak znate za neki dobar pc servis, u istočnom djelu Zagreba, slobodno predložite.

RAM sam tak i tak mislio kupiti još 8. Jbga kupim dio kad imam para. Registracija, more....danak je to na račun. A grafičku sam dobio za sad za džabe, za tjedan dva bi trebao dobit Gainward GeForce GTX 1660 Ghost, 6GB GDDR5. nadam se da više zadovoljava. Od igri ću samo PES igrat, i to je upitno. Bitno mi da kad upalim 2 taba na chromu da mi sve ne ode u k...

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 9:48 (Mkov).
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
evincar kaže...
MasterOdisasteR kaže...
The_Fichek kaže...

Au, relativno dosta para, ja mislio neka akcija, saleout kao u slucaju Crosshair VI po nekim .de ducanima (ukucaj u idealo.de, ako te zanima). Ne znam sto ces, tvoja odluka. Sretno kako bi rekao SamoPitam3 :)

 ma za procesor mi je i lako ,ove ploče su muka živa ,amd nikad nije imao ovakav izbor ,prije je bilo dosta jednostavnije...meni osobno nije problem dati više para jer si kupujem na duzi vremenski period...

 

Ako ti malo više para nije problem pogledaj ovaj opis Buildzoid-a za X570 ploče https://www.youtube.com/watch?time_continue=931&v=zuyuS04lD4o

 

Po njemu su ove 2 najbolje šta se može dobiti za 200$ :

 

1. Asus AM4 TUF Gaming X570-Plus

2. Gigabyte X570 Aorus Elite

 

Čak je naveo da se skuplje ploče 300$+ ne isplate pored ove dvije.

 

Po meni su i dalje skupe X570 ploče ali ako se uzima na duže staze mislim da su te dvije vrlo dobre + vjerojatno će i njima cijene pasti kroz par mjeseci.

 

 

 

 znam za njih dvije i ovi elite mi je primamljiv radi VRM-a ,ali manje vise to je sve... Vjerojatno ce bit na kraju to ili x370 k7 ili neki x470 

DeaathDealer
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Probaj nac nekoga sa foruma iz zg ,tko je voljan pomoc ,ja sam u splitu jbga

DeaathDealer
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Amd je napravio odlican posao....

 

Dobri procesori, dobre performanse, niska cijena, kompatibilnost.....

 

Samo se s time malo sam po sebi pokakao, i postao je sam sebi konkurencija.

 

Za prosjecnog, ne previse upucenog korisnika, ovo je nightmare...

 

4 "serije" procesora 1xxx,2xxx,3xxx, TR.... 6 ako racunamo i athlone i Ax.... svaka sa par varijanti.

 

5 chipseta, svi aktualni, i svi zajedno na trzistu.

 

Cijene dovoljno prihvatljive, ali jako slicne da ustvari ono sto vise platis je tocno onoliko koliko vise "snage" dobijes.

 

Sad ti budi pametan, a sto je najbolje, sve sa svime najnormalnije radi, cak i ako ides u extreme - najskuplja x570 ploca ce raditi uredno s 220ge, kao sto ce i najjeftinija a320 raditi s 3600x, 3800 ili sto vec ne....

 

Pa ti budi pametan....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
5 3 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da sad imaš u odronu od ED zen 2600 za 1000kn. Na to staviš solidnu b450 i onda se pitaš vrijedi li 3600 700kn više.

Što je realno jedna jako dobra b450 ploča razlike u cijeni.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 10:50 (mislioc).
 
4 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Normalno da ne vrijedi. Razlika u gaming performansma je cc 15%.

Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Normalno da ne vrijedi. Razlika u gaming performansma je cc 15%.

 ne koriste svi za gaming ,recimo meni uz gaming treba i za solidworks/anysys ,meni vrijedi ako ne planiram kupovat novi komp minimalno 3 godine

DeaathDealer
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice