AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.062.682
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa to je augi80, ne zna covjek di s parama ili je troll lv99.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
augi80 kaže...

Evo imam jedno pitanje dobivam 3900x novi zapakiran instar za 9900k i z390 strix fgaming.. uzea bi x570 aorus neku ccc 2500-3300kn ... zanima me za gejming jel.se isplati

Kako ne, ti ces to isplatit u hipu.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
augi80 kaže...

Evo imam jedno pitanje dobivam 3900x novi zapakiran instar za 9900k i z390 strix fgaming.. uzea bi x570 aorus neku ccc 2500-3300kn ... zanima me za gejming jel.se isplati

Ozbiljno, pogledas li ikada link ili video koji se posta na ovoj ili bilokoj drugoj temi??? Ne isplati ti se prelazi, tj. vjerojatno nema te igre u kojoj se isplati prelazit s 9900K na Ryzen. Hardver ti je vise nego dobar za bilokakvu vrstu gaminga.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
augi80 kaže...

Evo imam jedno pitanje dobivam 3900x novi zapakiran instar za 9900k i z390 strix fgaming.. uzea bi x570 aorus neku ccc 2500-3300kn ... zanima me za gejming jel.se isplati

Bolje daj te pare u humanitarne svrhe ili kupi nekim klincima iz financijski losije stojecih obitelji koji ne mogu djeci kupit novo racunalo nego sto non stop bacas pare na nekakve prelaske sa konja na magarca / magarca na magarca 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ozbiljno, pogledas li ikada link ili video koji se posta na ovoj ili bilokoj drugoj temi??? Ne isplati ti se prelazi, tj. vjerojatno nema te igre u kojoj se isplati prelazit s 9900K na Ryzen.Hardver  ti je vise nego dobar za bilokakvu vrstu gaminga.

Moras shvatit da njemu nije bitan gejming nego mijenjanje hardware-a... Nemojmo mu kvarit zabavu..

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
augi80 kaže...

Evo imam jedno pitanje dobivam 3900x novi zapakiran instar za 9900k i z390 strix fgaming.. uzea bi x570 aorus neku ccc 2500-3300kn ... zanima me za gejming jel.se isplati

 napajanje od kilovata i radijator od auta za vodeno na ryzena obavezno i onda se isplati..

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

KLIK

AMD Ryzen 7 3800X overklokiran do 5.9GHz

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali !!
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

 napajanje od kilovata i radijator od auta za vodeno na ryzena obavezno i onda se isplati..

 I DSG od Škode za prebacivanje frekvencija procesora.

 Znači kad je gaming u pitanju stisneš sport mode, a za lagano krstarenje internetom classic mode na mjenjaču. I naravno svaka od 7 brzina diže frekvenciju procesora po 600mhz.

 Kad se sve to pospaja onda 9900k nema tu kaj tražit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 16:21 (mislioc).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
... I naravno svaka od 7 brzina diže frekvenciju procesora po 600mhz.

..

 eto pravi moderni patent, mjenjanje power stateova auto mjenjačem, za prave pc znalce, nikakvi automatik za noobove xD još napravi app da je kompatibilan s postoječim volanima za igrice i bogat covik..

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 17:16 (dabar_solta_V2).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pozz, ima neko iskustva s PBO, jel to treba neka novija skuplja ploca, za kloknut 3600 na 3600x taktove .

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 19:28 (Djozaa).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

 napajanje od kilovata i radijator od auta za vodeno na ryzena obavezno i onda se isplati..

 I DSG od Škode za prebacivanje frekvencija procesora.

 Znači kad je gaming u pitanju stisneš sport mode, a za lagano krstarenje internetom classic mode na mjenjaču. I naravno svaka od 7 brzina diže frekvenciju procesora po 600mhz.

 Kad se sve to pospaja onda 9900k nema tu kaj tražit.

 Jbt kidam se

Not...

(G)jokaCRO ingame
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Isključen smt

 

4:3 za intel, 3 igre su jednaki ali ustvari male su razlike sveukupno.i9 na večem taktu naravno.

 

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2019 0:17 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, trebalo bi ponovno testirati i ovo sa isključenim SMT-om.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2019 6:58 (XXX).
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Asus strix f gaming x570 i 3900x 7000kn ili uzet phantom gaming x ili aorus ultra.. ili ostat ma 9900k i uzet bolji monitor uw 1440p

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bolji monitor i tipkovnicu da bude ugodnije za prste tokom pisanja u ryzen temi...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Da, trebalo bi ponovno testirati i ovo sa isključenim SMT-om.

 Ako je to AC:oddysey imaš ga u tom videu i brži je od intela.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
augi80 kaže...

Asus strix f gaming x570 i 3900x 7000kn ili uzet phantom gaming x ili aorus ultra.. ili ostat ma 9900k i uzet bolji monitor uw 1440p

 stace ti 1440p to je za noobove, uzmi odma 4k

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mystik kaže...

 

I sad na temu samih procesora. Oni koji se nadaju velikom pojeftinjenju kroz koji mjesec, oprezno. Možda hoće, možda neće, a možda će i cijene gore. I to ne samo zadnoj generaciji Ryzena. Monero prelazi na novi algo, grafe postaju useless. Jedna Vega 56 koja je trenutno kralj rudarenja s BIOSom i optimizacijama u novom algu daje oko 1100h/s. Ok, nije to još full optimizirano, ali ne vidim ni da se vraća na 2000h/s., Nvidia za razliku od AMDa dobiva lagani boost s novim algom, pa tako 1080TI i RTX2080 oko 1200h/s. Za usporedbu, R5 1600 malo manje od 3k, R7 1700 malo manje od 4k, R5 2600 do 4,5k, R5 3600 oko 6k, 3700X oko 8k, 3900X oko 12k. TR 1920X oko 7k, 1950X oko 8k. Za usporedbu, par Intelovih pulena, favorit ovog foruma 9400 2,5k, 9900k na 5GHz 5k, sa ALCP i HP disabled uspije doć blizu 6k. 

Sad stavite na papir cijene navedenih komponenti i potrebne prateće opreme pa sami izvucite zaključke. 

 

Ovo je definitivno vrlo zanimljivo. Malo sam pogledao po netu i izgleda da ce algoritam biti aktiviran u 10. mjesecu. Ako ce stvarno ekipa masovno prijeci na cpu mining moguce da ce ipak biti malo tromosti - neznam da li ce svi bas imati spremno od prvog dana. Pitanje je jos i da li je Monero dovoljno velika i rasirena kriptovaluta da ima osjetljivi utjecaj na cijenu Ryzena. Nisam bas znalac za kriptovalute pa mi je to tesko procijenit.

Bilo bi steta da se stvarno zbog toga podignu cijene, pogotovo kada je napokon moguce dobiti odlican procesor za malu lovu. Jos se i vrte tracevi da Intel planira sniziti cijene kao odgovor na Ryzen 3, ako Ryzeni poskupe to bi mogle i ostati samo price.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja da baratam s tolikim novcima bi u tvom slučaju bez razmišljanja uzeo onaj novi ASUS ROG monitor 4k od 120hz  - s 2080TI koju imaš i i9900k bi to trebalo ok raditi, ne znam da li se mogu 2x2080TI u sli povezati i da li bi to svinulo svemir od jačine onda 

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...

ja da baratam s tolikim novcima bi u tvom slučaju bez razmišljanja uzeo onaj novi ASUS ROG monitor 4k od 120hz  - s 2080TI koju imaš i i9900k bi to trebalo ok raditi, ne znam da li se mogu 2x2080TI u sli povezati i da li bi to svinulo svemir od jačine onda 

 To ne radit za gaming. Niti SLI niti CF ne sljakaju dobro

 

No međutim preporuka za 4k monitor od 120hz ti stoji apsolutno ja bi isto to sebi vrlo rado kupio..

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

S asrockom ti je malo riskantno računati na tako brzi ram, ja bih spustio očekivanja na 3433, eventualno 3600. Za X570 malo drukčija priča.

 

Primjeti malo bolje što piše:

 

"DDR4  HyperX  4000 3200   8GBHX440C19PB3K2/16"

 

Dakle oni su tu memoriju testirali do 3200, dakle na to možeš sigurno računati, a preko toga možda uz veći napon. Bolje ti je onda uzeti neku 3200 cl 14 za manje para ako nađeš.

 

Što se tiče monitora, ovaj je sada top za gaming:

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2019 9:54 (Jakovp).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 

Što se tiče monitora, ovaj je sada top za gaming:

 argggh, opet pi***usti... 

srećom, postoji i pisana recenzija za one koji nemežu zdurati njegove ultra-turbo-iritantne facijalne ekspresije - link

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 

S asrockom ti je malo riskantno računati na tako brzi ram, ja bih spustio očekivanja na 3433, eventualno 3600. Za X570 malo drukčija priča.

 

Primjeti malo bolje što piše:

 

"DDR4  HyperX  4000 3200   8GBHX440C19PB3K2/16"

 

Dakle oni su tu memoriju testirali do 3200, dakle na to možeš sigurno računati, a preko toga možda uz veći napon. Bolje ti je onda uzeti neku 3200 cl 14 za manje para ako nađeš.

 

Što se tiče monitora, ovaj je sada top za gaming:

 

 Dakle nema smisla da onda svoju 3000 cl16 mijenjam za bilo koju drugu?

tam pise na ploci : 

  • Supports DDR4 3466+ (OC)

E sad ako je oc u pitanju dakle da moze ici na vise?

 

Gledam napraviti neki upgrejd a da ima smisla a tu mi se cini da sam s ramima najtanji.

Za sad nisam bas siguran da mi je 3700x potreban.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

toxic pa uzmi si https://www.nabava.net/search.php?q=ddr4+3200mhz+c14 pa istestiraj do krajnjih granica.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po meni je malo rizično, nema garancije da će raditi.

 

Probaj svoju clockati na 3200 cl16, možda malo povećati napon i to je to. To je već dovoljno brza memorija onda, sa bržom biš dobivao između 0-2% više, ovisi o aplikaciji.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

toxic pa uzmi si https://www.nabava.net/search.php?q=ddr4+3200mhz+c14 pa istestiraj do krajnjih granica.

 Vizualno mi je dosta losa. volio bih da je RGB i da je kompatibilna s Asrockovom aplikacijom za kontrolu rgba ali ugl dobra je ovo memorija to znam.

Jakovp kaže...

Po meni je malo rizično, nema garancije da će raditi.

 

Probaj svoju clockati na 3200 cl16, možda malo povećati napon i to je to. To je već dovoljno brza memorija onda, sa bržom biš dobivao između 0-2% više, ovisi o aplikaciji.

 Možda da uzmem ovakve dve plocice : https://www.links.hr/hr/memorija-pc-25600-8-gb-kingston-xmp-hyperx-predator-rgb-hx436c17pb3a-8-ddr4-3600mhz-051200249

 

Ova moja nejde kod mene iznad jbga.. to je to. eventualno bi mogoa smanjit latencija na cl14 3000mhz

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
mislioc kaže...

toxic pa uzmi si https://www.nabava.net/search.php?q=ddr4+3200mhz+c14 pa istestiraj do krajnjih granica.

 Vizualno mi je dosta losa. volio bih da je RGB i da je kompatibilna s Asrockovom aplikacijom za kontrolu rgba ali ugl dobra je ovo memorija to znam.

Jakovp kaže...

Po meni je malo rizično, nema garancije da će raditi.

 

Probaj svoju clockati na 3200 cl16, možda malo povećati napon i to je to. To je već dovoljno brza memorija onda, sa bržom biš dobivao između 0-2% više, ovisi o aplikaciji.

 Možda da uzmem ovakve dve plocice : https://www.links.hr/hr/memorija-pc-25600-8-gb-kingston-xmp-hyperx-predator-rgb-hx436c17pb3a-8-ddr4-3600mhz-051200249

 

Ova moja nejde kod mene iznad jbga.. to je to. eventualno bi mogoa smanjit latencija na cl14 3000mhz

 

 

I za tu od 3600 nema garancije da će raditi na xmp profilu, nego ćeš možda morat ručno poštelat na 3200 cl14.

 

Za svoju probaj da, poigraj se malo što možeš dobiti. Slobodno povisi napon na 1.45V.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
toxic kaže...
mislioc kaže...

toxic pa uzmi si https://www.nabava.net/search.php?q=ddr4+3200mhz+c14 pa istestiraj do krajnjih granica.

 Vizualno mi je dosta losa. volio bih da je RGB i da je kompatibilna s Asrockovom aplikacijom za kontrolu rgba ali ugl dobra je ovo memorija to znam.

Jakovp kaže...

Po meni je malo rizično, nema garancije da će raditi.

 

Probaj svoju clockati na 3200 cl16, možda malo povećati napon i to je to. To je već dovoljno brza memorija onda, sa bržom biš dobivao između 0-2% više, ovisi o aplikaciji.

 Možda da uzmem ovakve dve plocice : https://www.links.hr/hr/memorija-pc-25600-8-gb-kingston-xmp-hyperx-predator-rgb-hx436c17pb3a-8-ddr4-3600mhz-051200249

 

Ova moja nejde kod mene iznad jbga.. to je to. eventualno bi mogoa smanjit latencija na cl14 3000mhz

 

 

I za tu od 3600 nema garancije da će raditi na xmp profilu, nego ćeš možda morat ručno poštelat na 3200 cl14.

 

Za svoju probaj da, poigraj se malo što možeš dobiti. Slobodno povisi napon na 1.45V.

 Ok.

nista dakle od mirisa novih komponenti :)

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
augi80 kaže...

Asus strix f gaming x570 i 3900x 7000kn ili uzet phantom gaming x ili aorus ultra.. ili ostat ma 9900k i uzet bolji monitor uw 1440p

 kakvi problemi ljudi moji....

evo uzmi meni monitor pa ti javim jal valjda da se ne zajebes bzvz, posto ocito imas viska kesovine 

VelvetOverlap
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2019 10:37 (VelvetOverlap).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice