AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.077.020
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...

Mislim da sam naišao na zanimljivu situaciju sa R5 3600... Naime, danas sam se malo pobliže družio sa dotičnim i primjetio sam da mi svaki monitoring program baca drugaćije vrjednosti na Vcore naponu... U BIOSu je postavljeno ručno na 4,1Ghz sa 1,33v naponom, sve auto OC điđe isključene... No nekim slučajem RM (Rayzen Master) mi baca 1.1v... HWinfo se drži postavka u biosu (-+ 0.1v)... HWmonitor isto kao i HWinfo, dok mi CPU-Z kaže 1.32v u idile, al ga baca na 1.30v u loadu što mi baš i nema nekog smisla... 

 Pa nije mozda ni bug vec poznato je da monitoring programi ionako su plus minus sa "pravom" vcore voltazom(trebo bi lemiti malo po ploci da imas output sa realtime voltazu)- ovo vdroop je sasvim normalna stvar,i to jos na stocku-opce poznato ovi ryreni u idle-u skacu od 0.8 negdje do preko 1.4-nista ovak lose ali ako OC sto imas veci vdroop to ti je nestabilnijij OC ako bacas heavy load na cpu...to se lako rijesi LLC-om imas nekoliko nivoa srednji je vecinom da locka voltazu bez dropova.

 

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 Pa nije mozda ni bug vec poznato je da monitoring programi ionako su plus minus sa "pravom" vcore voltazom(trebo bi lemiti malo po ploci da imas output sa realtime voltazu)- ovo vdroop je sasvim normalna stvar,i to jos na stocku-opce poznato ovi ryreni u idle-u skacu od 0.8 negdje do preko 1.4-nista ovak lose ali ako OC sto imas veci vdroop to ti je nestabilnijij OC ako bacas heavy load na cpu...to se lako rijesi LLC-om imas nekoliko nivoa srednji je vecinom da locka voltazu bez dropova.

 

Hvala... Probat ću sa boldanim... Kao što rekoh, ovo mi je prvi AMDov CPU nakon starih Athlona x64, tako da nisam upoznat sa njihovim terminima koje koriste... 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel ti boosta na stocku bar jednu jezgru preko 4,2?Slab ti je hladnjak vidis da idle-as na skoro 40 stupnjeva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 20:49 (HCgamingCRO).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
I meni idle zadnja 2 dana ide na 40C, nema klime u prostoriji.....

Bitno da pod opterecenjem ne ide preko 55C... Bar mislim
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Jel ti boosta na stocku bar jednu jezgru preko 4,2?Slab ti je hladnjak vidis da idle-as na skoro 40 stupnjeva.

 Koliko sam stigao prčkat po svemu tome, CPU se različito ponaša sa novim i jednom verzijom dolje BIOSom... Nova verzija diže do dvije jezgre na 4,2Ghz sa PBO i XFR uključenima, al zato kad su sve jezgre u pitanju ide do 4Ghz + naponi divljaju u loadu i idileu do.1.45v kad je sve automatski... Stara verzija je za 2 jezgre 4,2Ghz i za sve 4,1Ghz+ i naponi su primjetno niži sa manjim temperaturama, također ne pomaže ni 28 stupnjeva ambijentalne temperature jer klima mi ne radi i čeka pon da majstor dođe to rješit...  

Mada mene ne zanima toliko sve te auto điđe miđe, moram naučit sve te AMD-ove kratice za ta "idille i zaštitna stanja", nači sve to u BIOSu i ugasit ih... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 21:02 (NoDe31).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa na ovoj gigi a320 i mema pere na 3600, a joj kakva ploča za šaku kuna.
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
to se lako rijesi LLC-om imas nekoliko nivoa srednji je vecinom da locka voltazu bez dropova.

 

 Yup... LLC je bio glavni krivac za 0.2v Vdrop u loadu... Promjenio u postavkama u OC mode i Vcore stabilan ko beba na postavljenih 1.40v... Da mogu dva puta stisnut "Hvala", stisnuo bi... 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...
HCgamingCRO kaže...
to se lako rijesi LLC-om imas nekoliko nivoa srednji je vecinom da locka voltazu bez dropova.

 

 Yup... LLC je bio glavni krivac za 0.2v Vdrop u loadu... Promjenio u postavkama u OC mode i Vcore stabilan ko beba na postavljenih 1.40v... Da mogu dva puta stisnut "Hvala", stisnuo bi... 

 Reddit ce ti reci da je 1.325 safe za 2 generaciju-znaci ova mora i manje(stock veli nesto drugo za obje)...Osobno,necu nista reci vise u temi voltaze jel ima ljudi vamo koji su alergicni na to,ali na taj cooler nebi tukao 1.4 non stop-ovih 4.1-4.2 vjv da ce uspjeti i sa 1.3-1.35V dobiti stabilno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 21:54 (HCgamingCRO).
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
NoDe31 kaže...
HCgamingCRO kaže...
to se lako rijesi LLC-om imas nekoliko nivoa srednji je vecinom da locka voltazu bez dropova.

 

 Yup... LLC je bio glavni krivac za 0.2v Vdrop u loadu... Promjenio u postavkama u OC mode i Vcore stabilan ko beba na postavljenih 1.40v... Da mogu dva puta stisnut "Hvala", stisnuo bi... 

 Reddit ce ti reci da je 1.325 safe za 2 generaciju-znaci ova mora i manje(stock veli nesto drugo za obje)...Osobno,necu nista reci vise u temi voltaze jel ima ljudi vamo koji su alergicni na to,ali na taj cooler nebi tukao 1.4 non stop-ovih 4.1-4.2 vjv da ce uspjeti i sa 1.3-1.35V dobiti stabilno.

 4,1Ghz je stabilan sa 1.32 i na tome ga držim....

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Znam da će se mnogi naljutit, ali ovo zvati overclockom +-100-200mhz je uvreda za sve overclockere. Ma koliko im sport kojim se bave bio glup.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 22:12 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A cuj glupo ili ne, nekad je ta brojka u OC mhz bas razlika za skuplji proc koji stignes na ovaj nacin.

 

Nekom zabava, nekom besplatne performanse.

Iako nisu sasvim besplatne kad imas dobar psu, cooler i maticnu naravno.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

NoDe31

Na koju razinu si stavio LLC?

11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok za Ryzen 3700x koju MBO od ove dvije moze help ako mislite da ima neka bolja po toj cijeni recomedajte

 

https://www.alzashop.com/porovnani.htm?c=AGX570A4;AGX570A3;

 

 

9 GIGABYTE X570 AORUS ELITE
0 GIGABYTE X570 AORUS PRO
http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 23:04 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Znam da će se mnogi naljutit, ali ovo zvati overclockom +-100-200mhz je uvreda za sve overclockere. Ma koliko im sport kojim se bave bio glup.

 ovo je u osnovi tocno.

 

Marginalni dobitak, povecanje temperature, i dodatni stres cijelom sistemu.

 

Ali, zabavno je, a svaki mhz dobro dodje... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nvidia GTX 680 kaže...

Ok za Ryzen 3700x koju MBO od ove dvije moze help ako mislite da ima neka bolja po toj cijeni recomedajte

 

https://www.alzashop.com/porovnani.htm?c=AGX570A4;AGX570A3;

 

 

 Onu koja se tebi sviđa 

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Znam da će se mnogi naljutit, ali ovo zvati overclockom +-100-200mhz je uvreda za sve overclockere. Ma koliko im sport kojim se bave bio glup.

 Hihihihi. Sjecam se tamo jos 166mmx-ice koju sam kloknuo cak za 20+ MHz sa nekom bijednom plocom (preko jumpera). Cak je i to u postocima vise nego ovo danas kod nekih.

Koji je to bio kvantni skok u HOMM3. Odmah su mp3ice u igri zivnule i bilo daleko igrivije.

Nakon toga, ako nije bilo barem 500 MHz za ocekivati nisam niti pokusa ocati .

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Znam da će se mnogi naljutit, ali ovo zvati overclockom +-100-200mhz je uvreda za sve overclockere. Ma koliko im sport kojim se bave bio glup.

 Naravno da nije... Overclock bi bio kad bi taj komad silicija bacio bar na 5Ghz, al za to treba imat volje, vremena i živaca...  To sam sve imao prije 10 godina, a i tada smo ja Cele i Jurky mjenjali Hardware ko čarape pa smo mogli tu i tamo skurit proc... Sad nit imam vremena, nit imam volje se zajebavat sa time... 

The_Fichek kaže...

NoDe31

Na koju razinu si stavio LLC?

Koliko sam skužio po BIOSu LvL 1 o Undervolt, lvl2 je neutralno i LvL3 je OC (overvolt)... Ja sam stavio LvL2... Prije je bilo Auto... Probao sam i sa OC modom, al diže na 1,45v, a sa ovim coolerom to nije dobra ideja...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 0:15 (NoDe31).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 Reddit ce ti reci da je 1.325 safe za 2 generaciju-znaci ova mora i manje(stock veli nesto drugo za obje)...Osobno,necu nista reci vise u temi voltaze jel ima ljudi vamo koji su alergicni na to,ali na taj cooler nebi tukao 1.4 non stop-ovih 4.1-4.2 vjv da ce uspjeti i sa 1.3-1.35V dobiti stabilno.

Ne veli stock nesto drugo nego brkas stock boostove pri niskim opterecenjima sa all-core clockanjem uz konstantni napon. Kad na stocku upalis nesto sta 100% optereti procesor vidjet ces da je napon nizak.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
@NoDe31
Jbš overclock, također sam prije imao volje igrati se sa tim a sad mi je samo plug n play😀.
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Chico12 kaže...
@NoDe31
Jbš overclock, također sam prije imao volje igrati se sa tim a sad mi je samo plug n play😀.

 Samo plug n play i što duže bez unpluga 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Javio mi se maloprije lik sto sam od njega uzeo video sa youtuba kad sam radio usporedbu sa AC odyssey.Kaze da je radio video sa OBS h.264 ostalo na slici kako izgleda ali zanima me kako u obs inace staviti da se vidi od msi afterburnera statsi od pc-a koliko vidim te opcije nigdje nema.Pa ako zna netko volio bi uraditi sa oBS ali da vidim te statse.Bio bi zahvalan ako netko zna.

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta to ima veze sa temom.Nevjerovatno kako si zamoran sve je istestirano uzduž i poprijeko sve se zna. Nemaš rizen ti i još dvoje šta se guzaju ovde pa šta više želiš osim trolanja.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 13:36 (dery).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Usput sam pitao nezelim da mi neki ryzen preuzme tron samo zato sto je obs koristio i da se vadi na neke desete postavke.Eto uzivaj u ovoj svojoj temi necu te vise zamarati ako ti to toliko smeta vidim da je pola ljudi otislo iz ove teme zahvaljujuci tebi i ostalima.Ansha izdrzi jedini ti ostajes da se koljes snjima.

8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo na široko objašnjenje glede 'problema' ryzen procesora u idleu

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/cbls9g/the_final_word_on_idle_voltages_for_3rd_gen_ryzen/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ansha se ne bavi gluparijama ko vi trolovi šta umišljate da se koljete sa nama oko nečeg šta je več ispričana priča.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

novi komp za klince, od novog su tu ryzen 2400g, asus b450m tuf pro gaming i ms metropolis pro kućište za bling efekt koji klinci obožavaju

od starih komponenti iskorišteno je super flower 550w gold napajanje, kingston ssd, dva hdd-a i nažalost socijalni 2133 2x4gb ram, koji možda zamijenim s nečim boljim u narednom upgrejdu

 

win 10 je ostao stari, bez problema se prilagodio i aktiviran je preko microsoft accounta za dječji komp s novim komponentama

uglavnom zasad sve radi bez problema, ostaje još malo poigrat se s klokanjem igpu i rama, ako ima kakvog smisla

Moj PC  
8 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

novi komp za klince, od novog su tu ryzen 2400g, asus b450m tuf pro gaming i ms metropolis pro kućište za bling efekt koji klinci obožavaju

od starih komponenti iskorišteno je super flower 550w gold napajanje, kingston ssd, dva hdd-a i nažalost socijalni 2133 2x4gb ram, koji možda zamijenim s nečim boljim u narednom upgrejdu

 

win 10 je ostao stari, bez problema se prilagodio i aktiviran je preko microsoft accounta za dječji komp s novim komponentama

uglavnom zasad sve radi bez problema, ostaje još malo poigrat se s klokanjem igpu i rama, ako ima kakvog smisla

 Samo pazi na NB/soc voltazu-oce ona na 1.2V vec poprziti igpu-e.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Neće, sve do 1.3 je ok za prvu generaciju.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I nakon svih procitanih postova i dalje mi nije jasno je li normalna temp u idle za 3700x 50-55C?

Ja bi remo da nije. U normalnom gamingu se vrti oko 65C.

Cooler je Wraith Prism. Sve postavke su defaultne.

Ja ima neko ryzen 3000 s nekim boljim coolerom? Kakve su vama temperature?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...

I nakon svih procitanih postova i dalje mi nije jasno je li normalna temp u idle za 3700x 50-55C?

Ja bi remo da nije. U normalnom gamingu se vrti oko 65C.

Cooler je Wraith Prism. Sve postavke su defaultne.

Ja ima neko ryzen 3000 s nekim boljim coolerom? Kakve su vama temperature?

 Malko su povisene za idle, ali temperatura tokom gaminga je ok s obzirom da je ljeto...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice