AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.059.155
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
NoDe31 kaže...

Evo jedan dobar "Gaming performance" test... Zaključak: Za sve nas prosječne gamere R5 3600 drži tron, za sve "entuzijaste" kojima lova nije problem, i9-9900K i dalje drži tron...

 

 

 

 

Vec je stavljen video na prosloj stranici

 Tema je toliko zaspamana glupostima da samo bacim oko na zadnju stranu... Al hvala na info, post editiran...

4 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, koji cpu preporucate za game+stream?

 

Koliko sam citao na stranim stranicama pa izvukao neki prosjek je:

 

samo igranje: 3600x

igranje i strimanje:  3700x/3800x

 

Koliko je ovo tocno ne znam, pa bi molio neki savjet, hvala.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
g29log kaže...

Pozdrav, koji cpu preporucate za game+stream?

 

Koliko sam citao na stranim stranicama pa izvukao neki prosjek je:

 

samo igranje: 3600x

igranje i strimanje:  3700x/3800x

 

Koliko je ovo tocno ne znam, pa bi molio neki savjet, hvala.

nisam imao problema igrati i strimati WoW u FHD@60 sa i5 6600 preko OBS-a, tako da bilo koji uzmes neces ni ti, svi su prejaki 

 

bitnije ti je imati 10Mbit upload, za kvalitetan FHD+ 60 FPS stream, da ti publika nema lag i stutter fest

 

doduse nisam strimao godinama, mozda su se zahtjevi promjenili

www.youtube.com/TerabitTV
4 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, ali wow je nista za novije mmorpg igre zato i pitam, znaci high motion igre.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
g29log kaže...

Da, ali wow je nista za novije mmorpg igre zato i pitam, znaci high motion igre.

WoW je jako CPU heavy igra, i prije je bila singe core, sto ti je jos vise opterecivalo streamanje

 

tek su sada dodali nedavno multi core support, pa je jos lakse 

 

bilo koji danasnji 6 jezgreni ili vise procesor da uzmes neces imati problema sa nicime, ako imas dobar upload

 

ziher imas frendove koji imaju slicne procesore, pa probas kod njih

 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
g29log kaže...

Pozdrav, koji cpu preporucate za game+stream?

 

Koliko sam citao na stranim stranicama pa izvukao neki prosjek je:

 

samo igranje: 3600x

igranje i strimanje:  3700x/3800x

 

Koliko je ovo tocno ne znam, pa bi molio neki savjet, hvala.

 

2700 ili 3700x, ovisi sta ti budzet moze priustiti

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa manje više da,ali kada san stavio bios F40 nisu mi radili 2 sata porta na matičnoj tek kada san stavio bios F41 sve radi kako triba,za sada neman potribu stavljat zadnji bios za ovu ploču kada sve radi kako triba ;)

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 8:57 (crosshair).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

Pa manje više da,ali kada san stavio bios F40 nisu mi radili 2 sata porta na matičnoj tek kada san stavio bios F41 sve radi kako triba,za sada neman potribu stavljat zadnji bios za ovu ploču kada sve radi kako triba ;)

 e super na ovako iz prve ruke informacijama. vidim imaš i 1080 nvidiu. pa reci si dobio išta naspram starog procesora (i koji je uopće bio prije)? i jel mjerljivo uopće?

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 12:48 (ranko091).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Razmisljam uzet ryzen 5 3600 , a320 plocu I 16gb 2933mhz rama za 3 mjeseca

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mr.Natural kaže...

Razmisljam uzet ryzen 5 3600 , a320 plocu I 16gb 2933mhz rama za 3 mjeseca

 Nemoj baš na ploču od 300 kuna staviti procesor od 1700 kuna.

 Malo se još protegni na neku bolju ploču.

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mr.Natural kaže...

Razmisljam uzet ryzen 5 3600 , a320 plocu I 16gb 2933mhz rama za 3 mjeseca

 Komponente se NIKAD ne kupuju unaprijed, pogotovo 3 mjeseca unaprijed. Dan kad si spreman kupit, kad imas lovu onda dodji ovdje i vidi situaciju, jer za 3 mjeseca ce vjerovatno bit preokret u cijenama...

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zakaj ne kupiti npr. memoriju kada je super jeftina a "sutra" može poskupiti duplo i sl.? Kad je dobar debeli popust uzmeš pa makar stajalo nekoliko mjeseci.

Na njgovom mjestu bi uzeo ram danas jer ciijena mu raste i brijem da je nedavno bio na najnižim vrijednostima unazad puno godina. Koliko vidim i SSD lagano raste.

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Zakaj ne kupiti npr. memoriju kada je super jeftina a "sutra" može poskupiti duplo i sl.? Kad je dobar debeli popust uzmeš pa makar stajalo nekoliko mjeseci.

Na njgovom mjestu bi uzeo ram danas jer ciijena mu raste i brijem da je nedavno bio na najnižim vrijednostima unazad puno godina. Koliko vidim i SSD lagano raste.

 

 Ovo za ram i ssd stoji. Frend danas htio sve naruciti u admu i najedanput 2x8 ripjaws v 3200mhz skocili na 1500kn . Ajd sva sreca u drugom shopu je nasao iste 950kn 

5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

danas sam imao vremena malo vise prckat po procesoru

 

4.2GHz sve jezgre na 1.375 je max sto mogu izvuci iz njega kod rucnog OC-a

 

stock postavke su 4.0 u cinebenchu i 4.1. u igrama na svim jezgrama, tako da mi rucni OC uopce nema smisla, bar za moj primjerak

 

bacim CB rezultate tamo u temu

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
7 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Nema smisla više OC na svim novim Ryzenima, eventualno možda na top modelima, ali ni na njima. Stock i uživaj.  Prošla su naša vremena overclocka kad si dobivap boost od + 20%, to je amen. 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Upravo tako, zadnji proc koji je vridilo klokati bio mi je i7 2600k koji je bio stabilan na5175 MHz. 

Ovo poslije sve skupa ne vridi ništa što se ocanja tiče. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Zakaj ne kupiti npr. memoriju kada je super jeftina a "sutra" može poskupiti duplo i sl.? Kad je dobar debeli popust uzmeš pa makar stajalo nekoliko mjeseci.

Na njgovom mjestu bi uzeo ram danas jer ciijena mu raste i brijem da je nedavno bio na najnižim vrijednostima unazad puno godina. Koliko vidim i SSD lagano raste.

 

 imam novca trenutno...sto da uzmem ?

DeaathDealer
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

zaboravih napomenitu da ploca ima chipset senzor, i po HWinfo zagrijava se na max 80C stupnjeva, u stanu je 30C+

 

inace je sami hladnjak necujan, graficka kartica ga skroz prekriva, sto mu vjerovatno bas i ne pomaze da dobiva hladnog zraka 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

zaboravih napomenitu da ploca ima chipset senzor, i po HWinfo zagrijava se na max 80C stupnjeva, u stanu je 30C+

 

inace je sami hladnjak necujan, graficka kartica ga skroz prekriva, sto mu vjerovatno bas i ne pomaze da dobiva hladnog zraka 

 Otvori boćnu stranicu na kućištu pa vidi razliku.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...
XXX kaže...

Zakaj ne kupiti npr. memoriju kada je super jeftina a "sutra" može poskupiti duplo i sl.? Kad je dobar debeli popust uzmeš pa makar stajalo nekoliko mjeseci.

Na njgovom mjestu bi uzeo ram danas jer ciijena mu raste i brijem da je nedavno bio na najnižim vrijednostima unazad puno godina. Koliko vidim i SSD lagano raste.

 

 imam novca trenutno...sto da uzmem ?

 Ja bi vjerovatno rame na tvom mjestu, jer zadnjih tjedan dana (koliko gledam) im cijena malo skace pa raste (ali uglavnom raste)...

 Za r5 3600 ja bi vjerovatno uzeo 2x8 Crucial Ballistix Sport 3000mhz cl15 (trenutno 665kn u mall.hr). 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Nema smisla više OC na svim novim Ryzenima, eventualno možda na top modelima, ali ni na njima. Stock i uživaj.  Prošla su naša vremena overclocka kad si dobivap boost od + 20%, to je amen. 

 

Bas si sljedeci mjesec planiram slagati novu konfu. Gledam sad ovaj komentar, gledam svoju kosaricu u kojoj je r7 2700, x470 taichi...
Stvarno nisam pratio situaciju od kad je izasao prvi ryzen. 

 

Treba mi i za gaming, rendering, editiranje, malo veci(tezi) multitasking... 

Uzeti r7 2700(x) ili r5 3600x s boljom pločom i neki AIO watercooler pa klokat ili se protegnit na r7 3700x, s jeftinijom pločom i stock coolerom? Nesto trece?  Ne patin od brojeva, 5 sekundi duze ili 10 fpsa manje mi ne znaci nista

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupio nedavno Ryzena 3700x i složio si stroj sa stock coolerom (Wraith Prism). Izgledalo je super ali dosta bučilo i nije baš hladilo (Idle oko 45C, gaming oko 75C, Prime95 stress test čak do 95C!). Kupio si Arctic Freezer 34 eSports Duo i sad imam skoro potpunu tišinu s odličnim temperaturama - 38C idle, oko 55C gaming i Prime95 stress test ne prelazi preko 64C :) 

 

Dakle ne preporučam AMD-ov stock cooler iako dobro izgleda. 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako je tako, r7 2700 + neka solidna b450 ploca tipa msi b450-a pro ili tomahawk, sto se coolera tice mozes neki do 200kn tipa lc-cc-120 ili artice freezer 34, vodeno je nepotrebno

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Crucifixion kaže...

 

Bas si sljedeci mjesec planiram slagati novu konfu. Gledam sad ovaj komentar, gledam svoju kosaricu u kojoj je r7 2700, x470 taichi...
Stvarno nisam pratio situaciju od kad je izasao prvi ryzen. 

 

Treba mi i za gaming, rendering, editiranje, malo veci(tezi) multitasking... 

Uzeti r7 2700(x) ili r5 3600x s boljom pločom i neki AIO watercooler pa klokat ili se protegnit na r7 3700x, s jeftinijom pločom i stock coolerom? Nesto trece?  Ne patin od brojeva, 5 sekundi duze ili 10 fpsa manje mi ne znaci nista

 Do koliko love ? Znaci ovaj r7 2700+x470 taichi bi bilo nekakvih ~3300kn, dok R7 3700X + B450 (A-PRO ili Tomahawk) oko 3550-3650kn. No R7 3700X je u svemu puno bolji od 2700...

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sastavljam si do 10k, naravno da ne bi htio trosit novce bespotrebno, jer je zadnji krik i zato jer eto mogu. Par posto osjetni performance mi nista nece znacit. 

Narucujem si preko CU iz Nemacka, pa su cijene nize nego u nas, zato se i mislim sto i kako. 

Da, i mislio sam da ce sa stockom bit problema. Dvojim se izmedju Krakena x62 i be quiet dark rock pro 4. Buka mi tu ne predstavlja isto neki veliki problem jer su mi vecinom slusalice na glavi, ali svakako ne bi volio ni da je mlaznjak u kucistu 

 

 

Tajci mi preseksi izgleda, jedini mi je oku privlacan MBO, pa ono 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 14:09 (Crucifixion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moja preporuka za cooler ti je https://www.computeruniverse.net/en/thermalright-hr-02-macho-rev-b, mos vidit i da danas ima 164 pregleda dnevno, a nikakva akcija, najprodavaniji cooler u mindfactory isto. Plocu ne razumijem zasto ne Asus Crosshair VI za 120 eura, kad vec narucujes iz CU? Ostalo kak oces..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Moja preporuka za cooler ti je https://www.computeruniverse.net/en/thermalright-hr-02-macho-rev-b, mos vidit i da danas ima 164 pregleda dnevno, a nikakva akcija, najprodavaniji cooler u mindfactory isto. Plocu ne razumijem zasto ne Asus Crosshair VI za 120 eura, kad vec narucujes iz CU? Ostalo kak oces..

 

 

Nisam nekako fan tog izgleda sa shieldovima and shit, ne privlaci me bas. Naravno, usporedit cu funkcionalnosti i ulozeno dobijeno prije svega, ali volio bih prvo estetski da mi nekako pase, a ako ne, prigrmit cemo.

Ovo je nekako okvirno sta san sastavio, jos si moram nac kuciste neko, al pomalo. Sto se rama tice: 

  • DDR4, 3200 MHz (PC4-25600)
  • DIMM 288 Pin, CL16

 

trebao bi bez problema radit out of the box? 

 

 
Naravno, pricekat cu 5700XT non ref da vidimo kakvo ce bit stanje...

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 14:21 (Crucifixion).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Crucifixion kaže...

 

 

Nisam nekako fan tog izgleda sa shieldovima and shit, ne privlaci me bas. Naravno, usporedit cu funkcionalnosti i ulozeno dobijeno prije svega, ali volio bih prvo estetski da mi nekako pase, a ako ne, prigrmit cemo.

Ovo je nekako okvirno sta san sastavio, jos si moram nac kuciste neko, al pomalo. Sto se rama tice: 

  • DDR4, 3200 MHz (PC4-25600)
  • DIMM 288 Pin, CL16

 

trebao bi bez problema radit out of the box? 

 

 
Naravno, pricekat cu 5700XT non ref da vidimo kakvo ce bit stanje...

 Javi se u ovu temu, reci cifru i gdje/sa cim kupujes. Naravno pricekas na tjedan kad ces kupovat, a ne da recimo sad slazes i za mjesec dana kupujes. I da se ovo puno bolje slozit, nije neki balans medju komponentama... 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dado_ZG78 kaže...

Kupio nedavno Ryzena 3700x i složio si stroj sa stock coolerom (Wraith Prism). Izgledalo je super ali dosta bučilo i nije baš hladilo (Idle oko 45C, gaming oko 75C, Prime95 stress test čak do 95C!). Kupio si Arctic Freezer 34 eSports Duo i sad imam skoro potpunu tišinu s odličnim temperaturama - 38C idle, oko 55C gaming i Prime95 stress test ne prelazi preko 64C :) 

 

Dakle ne preporučam AMD-ov stock cooler iako dobro izgleda. 

 

Je ti Wraith Prism bio glasan samo pri opterećenju ili i u idle?

Razmišnjam bi li uzeo Scythe Mugen 5 ili nešto drugo... Također imam 3700x ali temp su 10akc c manje nego ove tvoje. Osim idle koji je tu negdje.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice