AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.088
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

I kod mene s R5 2600 radi normalno.

16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kaj se tiče ovoga dole, a jok pa nije debelo Intel plačeni članak ili preporuka fučkaj ga sad.

 

https://www.pcgamer.com/best-cpu-for-gaming

 

Ti bokca na kvadrat, pa kolko moraš bit lud ili očajan da složiš ovakav članak po naruđbi=Ryzen 3000 kao da ne postoji.

 

Svašta sam videl kroz godine, ali ovakvo debilno debakl ignoriranje po naruđbi još nisam video.

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav ekipa,

 

Zanima me jel netko mozda ima Ryzen 3900x? Zelim prodati stari komp dok jos mogu dobiti nesto za njega (i7 7700k konfa ) a i trebam jaci komp za video editing. Znam da sa svakom novom generacijom dolazi hrpa bugova i da treba minimalno 5-6 mjeseci da se sve koliko toliko dovede u red, ali me zanima ima li mozda netko trenutna iskustva iz prve ruke. 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Yield kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Zanima me jel netko mozda ima Ryzen 3900x? Zelim prodati stari komp dok jos mogu dobiti nesto za njega (i7 7700k konfa ) a i trebam jaci komp za video editing. Znam da sa svakom novom generacijom dolazi hrpa bugova i da treba minimalno 5-6 mjeseci da se sve koliko toliko dovede u red, ali me zanima ima li mozda netko trenutna iskustva iz prve ruke. 

 

Hvala

 5-6 mjeseci ? Bilo kod prve generacije dok se otkrilo sta treba rijesit, vecina bugova sa 3000 serijom je rijeseno i nisam vec dugo vidio da netko ima problema. Uzmes 3900X + Asus Crosshair VI Hero + 2x8/2x16 na 3200mhz i peri deri 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel to govoris is svojeg iskustva? Sve ti radi dobro?

Citajuci blog na Puget systems i gledajuci nekoliko videa na youtubeu ljudi upozoravaju na jos dosta bugova ( uz trenutni bug sa max boost speedom ). 

 

Gledam kombinaciju 3900x + Asus Tuf 570 gaming 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Yield kaže...

Jel to govoris is svojeg iskustva? Sve ti radi dobro?

Citajuci blog na Puget systems i gledajuci nekoliko videa na youtubeu ljudi upozoravaju na jos dosta bugova ( uz trenutni bug sa max boost speedom ). 

 

Gledam kombinaciju 3900x + Asus Tuf 570 gaming 

 Pa iz iskustva frendova kojima sam slagao, stavili 3700x na b450 a-pro/tomahawk max, stavili windowse, nariktali ih za gaming i rade na 4.35ghz all core (kroz par dana idem opet kod njega da stavim najnoviji bios pa cu vidjet dal ide prek 4.375ghz)... Kojih bugova ? Max boost je problem, ali nije da je velik problemjer 3700x ne boosta na 4.4 nego na 4.375 i ljudi odma to zovu problemom 

 

 Kupovat ces izvana ili kod nas ? Kako god, uzmi 3900X + Asus Crosshair VI Hero... Ploca kosta samo 1050kn kod nas (tak je negdje i vani) a top tier je ploca sa odlicnim vrmom, hrpom usb portova, bios flashbackom i sl...

 

 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala za info! 

Kod nas cu uzeti sve.

Samo mi dolaze u obzir nove 570 ploce jer uzimam i Aorus 4Gen m.2....skupe jesu, ali drugog izbora nema.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 19:39 (Yield).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Yield kaže...

Jel to govoris is svojeg iskustva? Sve ti radi dobro?

Citajuci blog na Puget systems i gledajuci nekoliko videa na youtubeu ljudi upozoravaju na jos dosta bugova ( uz trenutni bug sa max boost speedom ). 

 

Gledam kombinaciju 3900x + Asus Tuf 570 gaming 

  Boosta na 4.35Ghz ili 4.25Ghz je ono u realnosti potpuno svejedno. To i nije bug nego loš marketing. 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Slazem se, ali je kao navodno ipak bug koji bi trebali ispravit sa novim BIOS fixom. Odlucih se pricekat na 3950X na koji sam totalno zaboravio jer se nekako zagubio sa izlaskom. 
Mislim da mi je to najbolja opcija .

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Yield kaže...

AMD ThreadRipper kao opcija ako se ima novaca, model sa 16 ili više jezgri je po meni bolja opcija.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam vidio, ili sam možda fulao, ali glasine kruže da 3950x stiže tek krajem mjeseca.

 

Što je u neku ruku sada i već očekivano jer isporuke 3900x kasne posvuda, a nema niti nekakvih uobičajenih leakova o 3950x.

Twitter: @GoldCookiez
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Yield kaže...

Slazem se, ali je kao navodno ipak bug koji bi trebali ispravit sa novim BIOS fixom. Odlucih se pricekat na 3950X na koji sam totalno zaboravio jer se nekako zagubio sa izlaskom. 
Mislim da mi je to najbolja opcija .

Spominjao si 3900x, frend ga ima ne nekoj jačoj 570 mbo, radi kako triba sve, on uživa kao beba.

 

Čak izgleda da ga potrefio jedan od top 10 primjeraka po OC kloku.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Pa jel ima netko da mu Aura radi normalno, nemoguće. 

 a je??? 

nisam niti znao da ima problema, obično ti asusovi programi poput ai suite rade ok, barem meni

mogao bi spojiti onda argb traku i vent od kućišta, čisto da vidim kako to fercera

 

inače ima hrpu opcija i samo kućište preko nekog svog integriranog kontrolera, samo što je problem da moraš pimplati jedan te isti gumb da prođeš kroz najmanje 50 modova osvjetljenja

i onda slučajno stisneš još jednom kad dođeš do željenog moda i onda opet isponova ukrug 50 puta - zato sam mislio da bi aura sustavom to cure mogle bolje i lakše kontrolirati

 

ontopic:

jel se tko igrao s ramom koji apu dodjeljuje grafičkoj, po defoltu mislim da mi je od 8gb uzeo odmah 2gb za igpu, pa je sad sustavu dostupno 6gb - jel to ok?

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Valentin17 kaže...

Pa jel ima netko da mu Aura radi normalno, nemoguće. 

 a je??? 

nisam niti znao da ima problema, obično ti asusovi programi poput ai suite rade ok, barem meni

mogao bi spojiti onda argb traku i vent od kućišta, čisto da vidim kako to fercera

 

inače ima hrpu opcija i samo kućište preko nekog svog integriranog kontrolera, samo što je problem da moraš pimplati jedan te isti gumb da prođeš kroz najmanje 50 modova osvjetljenja

i onda slučajno stisneš još jednom kad dođeš do željenog moda i onda opet isponova ukrug 50 puta - zato sam mislio da bi aura sustavom to cure mogle bolje i lakše kontrolirati

 

ontopic:

jel se tko igrao s ramom koji apu dodjeljuje grafičkoj, po defoltu mislim da mi je od 8gb uzeo odmah 2gb za igpu, pa je sad sustavu dostupno 6gb - jel to ok?

 

 

Ne, trebaš staviti na najmanju vrijednost:

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Ne, trebaš staviti na najmanju vrijednost:

 zahvaljujem na odgovoru, ali koji je ovo pain in the ass, majko mila

kako se ikome da izgubiti 14 minuta života na slušanje ovog monotonog monologa kad ti treba kratka informacija koju doznaš za manje od minute u pisanom obliku ovog članka

kažem - fala još jednom na odgovoru, no ubilo me slušanje prvih par minuta i čekanje kad će doći do dijela koji me zanima i onda sam se srećom sjetio da hw unboxed obično ima i pisanu verziju - link

 

dakle, zapravo nema skoro pa nikakve koristi od dodjeljivanja 2gb isključivo za igpu, pogotovo u sustavu sa 8gb rama

ništa, ondak ću prebaciti to u biosu na minimum ili barem na 512mb

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Jakovp kaže...

Ne, trebaš staviti na najmanju vrijednost:

 zahvaljujem na odgovoru, ali koji je ovo pain in the ass, majko mila

kako se ikome da izgubiti 14 minuta života na slušanje ovog monotonog monologa kad ti treba kratka informacija koju doznaš za manje od minute u pisanom obliku ovog članka

kažem - fala još jednom na odgovoru, no ubilo me slušanje prvih par minuta i čekanje kad će doći do dijela koji me zanima i onda sam se srećom sjetio da hw unboxed obično ima i pisanu verziju - link

 

dakle, zapravo nema skoro pa nikakve koristi od dodjeljivanja 2gb isključivo za igpu, pogotovo u sustavu sa 8gb rama

ništa, ondak ću prebaciti to u biosu na minimum ili barem na 512mb

 

 

Da sorry mogao sam ti odmah napisati :)

 

Ja sam složio jedan komp sa 2200g gdje sam stavio na 64mb, moguće da neke aplikacije (ne sve) izbace upozorenje, ali samo stisneš ok i pičiš dalje.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za 4 dana izlazi bios update za sve maticne koji ce fixat boostanje te dodatno poboljsat performanse...

 

Moj PC  
6 0 hvala 4
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

s obzirom da apu koristi sistemski ram, ista stvar je dali ti grafici dodjelis minimalnu ili maksimalnu kolicinu, isti ram se koristi, ista mu je brzina, dakle, niti gubitka niti dobitka na performansama nema....

 

jedino si lockas memoriju i onemogucis sistemu da koristi ta dodatna 2gb iako ih grafika mozda u tom momentu ni ne treba...

 

Stavi na minimum, i vozi, cak u nekim slucajevima performanse ce biti bolje nego sa max velicinom, jer onda sistem optimizira i balansira izmedju rama za sistem i rama za video....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 15:54 (HCgamingCRO).
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odlicno,vrijeme je da u Intelu shvate da je proslo njihovo vrijeme monopola i spuste se na zemlju.

 

https://wccftech.com/intel-finally-admits-it-lost-market-share-to-amd-vows-to-get-more-aggressive/

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Za 4 dana izlazi bios update za sve maticne koji ce fixat boostanje te dodatno poboljsat performanse...

 

Forumaši stop! Dosta je turbo boostanja, trollanja i kupovanja

ryzena 3 gen. Opasnost od elektromigracije i degradacije

silicija u amd procesorima nove generacije. Pljuga!

 

BTW:

Naznam kako će se intel oduprijeti ovim "izazovima",

jer su najavili turbo boost na 5GHz-a u 10+++ nm,

bit će grijanja! Bit će kupi, upotrebi i baci, pa dođi po

još.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 19:11 (absolon).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
absolon kaže...

Forumaši stop! Dosta je turbo boostanja, trollanja i kupovanja

ryzena 3 gen.

Ajmoooo. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

get ready to rumble!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jel moguce da sam toliki peh da ne mogu da kloknem ryzen 2600 ma 4.0 ghz uz napon 1.35v krene cinebench i nakon 20-30 sekundi se racunar resetuje! Temperature su ok uopste ne idu visoko! Jel moguce da je zbog stock coolera?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DangerousB kaže...

jel moguce da sam toliki peh da ne mogu da kloknem ryzen 2600 ma 4.0 ghz uz napon 1.35v krene cinebench i nakon 20-30 sekundi se racunar resetuje! Temperature su ok uopste ne idu visoko! Jel moguce da je zbog stock coolera?

 Ja svoj 2600 sa 1.3V na 4.0GHz, wraith prism cooler, ne ide preko 57°c u cinebenchu! Probao sam na stock cooleru, ode i do 78°C. Ne mora biti do coolera. Može biti da su ti VRM-ovi loši, nekvalitetni, da se pregriju i isključe.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 21:17 (CPU).
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moguce da te potrefio los primjerak, ne idu svi Ryzeni 2. generacije na 4.1, 4.2 Ghz.

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što mislite o ASUS ROG CROSSHAIR VI EXTREME maticnoj za 3700x, ionako sam mislio dati oko 160€ za maticnu dok sam gledao i7 9th gen za upgrejd nakraju je pao odabir na ryzen

(Maticna je trenutno na popustu za 169€ čini mi se)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Di to? Ako gledas ovu s njemackog ebaya onda ti treba poklon bon za nju. Ako si u HR mislim da ti je bolje za 1050kn obicna Crosshair VI iz Future i registriras se na Asus stranici za punih 3g jamstva. Ako si vani razmotri za 125 eura u CU obicnu CH6. Ako ti treba kvalitetan wireless internet/bluetooth i treba ti 2x M.2 storage (+ kaj jedan od ta 2 slota ima dobro hladjenje) onda se Extreme sigurno isplati za 35 eura vise. Bundle je bolji i dosta bogat kod Extreme (dobijes antene za wifi, fan connector card). Nisam siguran podrzava li uopce obicna CH6 2x M.2 SSD jer ovaj drugi slot je skroz gore lijevo i u specs pise 1 x M.2 Wi-Fi Slot, dok je kod extreme Wi-Fi integriran u plocu i to joj je glavna prednost po meni.

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
  • Da znam da je nebi dobio nista bitno u smislu performansi,
  • Ali jednostavno me nekako vuce imat taj tier maticne, a i wifi nije na odmet da nevucem 6-7m lan kabla jer sam trenutno na laptopu pa i sad koristim wifi. 
  • asus-rog-crosshair-vi-extreme eto ponuda u alzi.de pretpostavljam da je isto kao i sa .cz odakle sam narucivao vec neke stvari. 
Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice