AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.055.627
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CPU kaže...
DangerousB kaže...

jel moguce da sam toliki peh da ne mogu da kloknem ryzen 2600 ma 4.0 ghz uz napon 1.35v krene cinebench i nakon 20-30 sekundi se racunar resetuje! Temperature su ok uopste ne idu visoko! Jel moguce da je zbog stock coolera?

 Ja svoj 2600 sa 1.3V na 4.0GHz, wraith prism cooler, ne ide preko 57°c u cinebenchu! Probao sam na stock cooleru, ode i do 78°C. Ne mora biti do coolera. Može biti da su ti VRM-ovi loši, nekvalitetni, da se pregriju i isključe.

 ne bih rekao da je do vrm-ova :) koliko sam citao da su vrmovi na tomahawk b450 dobri

 

EDIT: evo sad sam digao napon na 1.365v i prosao je cinebanch test! temp su se vrtile oko 78c jel to ok? sljedece sedmice cu staviti lc120 cooler :) jel se moze drzati 24/7 na toj voltazi? jel se mora jos sta podesavati u biosu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 23:03 (DangerousB).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Linked88

Razumijem te da, te ploce jesu pogodnost Ryzen buildova, ali.. Kada oznacis Croatia gore desno cijena se popne na 177 eura radi HR pdv-a. Shipping preko Alze je 9 ili 26 eura: https://www.alzashop.com/shipping-information--art10385.htm zavisno o tome smatraju li tu kutiju malom ili standardnom posiljom, vjerojatno ovo drugo. Da ides preko mailboxde, postarina je 20 eura (trebao bi UPS jer ploca ima Li-Ion baterije..), iako mozes riskirat i s nizom od 10 eura (GLS, oni idu avionom, u avion nebi smijele Li-Ion baterije: https://www.mailboxde.cz/prohibited-goods.html).

 

Po meni ti se vise isplati u HR obicnu Crosshair VI u Futuri ili Uzishopu pa uz to uzeti M.2 ili za 80-ak kn PCIe Wifi adapter: https://www.nabava.net/search.php?q=PCE-N10https://www.nabava.net/search.php?q=TL-WN781ND Ja imam od TP Linka, ali je vise u ulozi extendera jer imam LAN kabel spojen na komp.

 

Budem ti stavio glasanje, mozda pomogne:

5 CH6 u HR + PCIe Wifi ~1130kn
3 CH6 Extreme + shipping ~1450kn
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 23:12 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Linked88

Razumijem te da, te ploce jesu pogodnost Ryzen buildova, ali.. Kada oznacis Croatia gore desno cijena se popne na 177 eura radi HR pdv-a. Shipping preko Alze je 9 ili 26 eura: https://www.alzashop.com/shipping-information--art10385.htm zavisno o tome smatraju li tu kutiju malom ili standardnom posiljom, vjerojatno ovo drugo. Da ides preko mailboxde, postarina je 20 eura (trebao bi UPS jer ploca ima Li-Ion baterije..), iako mozes riskirat i s nizom od 10 eura (GLS, oni idu avionom, u avion nebi smijele Li-Ion baterije: https://www.mailboxde.cz/prohibited-goods.html).

 

Po meni ti se vise isplati u HR obicnu Crosshair VI u Futuri ili Uzishopu pa uz to uzeti M.2 ili za 80-ak kn PCIe Wifi adapter: https://www.nabava.net/search.php?q=PCE-N10https://www.nabava.net/search.php?q=TL-WN781ND Ja imam od TP Linka, ali je vise u ulozi extendera jer imam LAN kabel spojen na komp.

 

Budem ti stavio glasanje, mozda pomogne:

 Taman sam si i ja mislio preko GLS-a uzet maticnu, koliko cesto stopiraju takve posiljke?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam, ja sam uzeo preko UPSa. Forumas bNeo je uzeo mob preko Mailboxde pa se zezao s njima i na kraju narucio preko UPS. Ne znam kolko su rigorozni po pitanju CMOS baterija na maticnoj. I nije bas 10 eura, nego total 13,30 eura za npr. tako neki paket. Dati 50kn vise za sigurnu narudzbu UPSom je po meni bolje, ali mozes probat GLSom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 0:44 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ne znam, ja sam uzeo preko UPSa. Forumas bNeo je uzeo mob preko Mailboxde pa se zezao s njima i na kraju narucio preko UPS. Ne znam kolko su rigorozni po pitanju CMOS baterija na maticnoj. I nije bas 10 eura, nego total 13,30 eura za npr. tako neki paket. Dati 50kn vise za sigurnu narudzbu UPSom je po meni bolje, ali mozes probat GLSom.

 Stvar je u tome što ce me maticna i jos neke stvari kostat preko onih 500 eura limita za UPS pa bih morao jos dodatno platiti.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onda GLS, ako ne stigne kontaktiraj ih i bit ce sve ok. Ako imas jos nekaj s baterijom onda ne znam, tipa ako je jos mobitel u igri onda probaj spustit ispod 500 eura ili radi 2 narudzbe..

 

Btw. ne moras citirat, ako je post za postom, gledam ja temu :)

 

Alza.de ima dostavu u HR, ako uopce gledas CH6 Extreme maticnu. Ja sam samo napisao koje su jos opcije za dostavu. Computeruniverse, Caseking isto imaju, Cyberport za vecinu stvari..

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 0:58 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A probat cu riskirat s maticnom, mislim da bi trebalo proci jer brijem da vecina nema ni pojma da se tu nalazi baterija, skoro pa sam i ja zaboravio haha.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala za savjete, vidjet cu jos, iako znam da je c6 hero pametniji izbor za moj džep :) 

Ali sam svakako mislio uzimat sve onda sa alze

procesor,mobo,rame,napajanje ostalo imam, tj samo jos grafulju nisam odlucio ocu nešto sa polovno kad se nade ili 5700xt, al to bi naknadno svakako.

E sad dodatno pitanje ako uzmem sve to placam 1 postarinu ili? pa bi to sve bilo u 1 velikoj kutiji ili? Ako se odlucim na extreme onda bi sa alze, a ako hero onda mozda sa CU.de 

Zasad imam iskustvo sa alzom za kuciste i amazonom za cooler za oboje postarina nije bila velika ako se nevaram..

Hvala unaprijed 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vjerojatno je bolje sve kupit u 1 ducanu da. Alza cz i de nemaju iste postarine. Ako ces narucivat u CU i kupujes ventove uz kuciste, preporuka novih Be quiet Shadow wings 2 koje oni drze po jednoj od nizih cijena u Njemackoj, kao i preporuka novog BQ Pure Base 500, pogotovo ako ides na kuciste bijele boje.

Edit: vidim da ne treba kuciste. Slobodno napisi ostatak koji si mislio kupit u Alzi.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 7:36 (The_Fichek).
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nismo se razumjeli ili sam lose objasnio, 

Kuciste imam odavno nzxt h440 uzeo sa alze prije 2god

Isto tako sa amazona cooler dark rock 3 za koji mi treba sad mounting kit za am4 al navodno je free od bequiet al koristio bi amdov dok mi nestigne to od njih.

Pitam za ovo sada proc maticnu napajanje i rame

3700x, ch6, rm750x, 16gb ddr4 3200

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za CH6 ti ne treba AM4 mounting kit jer ta ploča ima rupe i za AM3 socket :) 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne treba ti mounting kit za am4 jer CH6 ploca (i obicna i extreme) ima am3 rupe kao sto rece kolega. Probudio se prijemalo pa preletio poruku kaj se tice kucista. Cijene su im jako slicne, ne vidim po cemu je Alza povoljniji/bolji osim te Extreme ploce. Ne znam, na tebi je odluka. +300kn za Extreme nije lose, ako mislis da ces iskoristiti dodatne feature naspram obicne CH6 (koje? wifi ti je relativno isti signal bilo pci ili integrirana, kvaliteta signala ponajprije zavisi od antene, tj. cim vise njih). Btw. Extreme je EATX ploca, a ne obicna ATX. Koliko vidim H440 sluzbeno ne podrzava EATX, ali se mozda da stisnut. Potrazi to malo na internetu..

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da vidio samal mislim da mu je onda orjentacija ispuh prema gore a to nezelim tj tako je bar bilo na starim am3 plocama

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne. Normalna je orijentacija, vidi kod mene npr:

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Linked88 kaže...

Nismo se razumjeli ili sam lose objasnio, 

Kuciste imam odavno nzxt h440 uzeo sa alze prije 2god

Isto tako sa amazona cooler dark rock 3 za koji mi treba sad mounting kit za am4 al navodno je free od bequiet al koristio bi amdov dok mi nestigne to od njih.

Pitam za ovo sada proc maticnu napajanje i rame

3700x, ch6, rm750x, 16gb ddr4 3200

 Jer uzimas cisto za gaming ili jos nesto sastrane ?

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

E super sad nemam brige za am4 bracket, gledam nesto po netu ljudi su stavljali i vece eatx mobo u h440 razlika izmedu hero i extreme je kolilo vidim po netu u 1inchu tako da nevjerujem da nebi fizicki stala, jedino neznam jel se mounting rupe poklapaju.. za taj desni dio maticne kod 24 pin.

A koristio bi vecinom za 120-144hz 1080p gaming

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Linked88 kaže...

E super sad nemam brige za am4 bracket, gledam nesto po netu ljudi su stavljali i vece eatx mobo u h440 razlika izmedu hero i extreme je kolilo vidim po netu u 1inchu tako da nevjerujem da nebi fizicki stala, jedino neznam jel se mounting rupe poklapaju.. za taj desni dio maticne kod 24 pin.

A koristio bi vecinom za 120-144hz 1080p gaming

 Rupe su ti iste, samo ti je matična s desne strane 25mm duža.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Linked88

Tvoji novci, ali Extreme ti po meni nece bas dodatno pridonijeti, osim + M.2 za storage i integriranog M.2 Wifi-a cija je vrijednost inace :

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4129269_-dual-band-wireless-ac-7260-2x2-plus-bluetooth-m-2-intel.html

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190909011532&origin=y&SearchText=m.2+wifi&switch_new_app=y

Ne vrijedi vise od 100kn, ako imas antene mozes proci i za 50kn ili kupis M.2 Wifi posebno + antena posebno:

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190909011637&origin=y&SearchText=wifi+antenna&switch_new_app=y

Tu je jos par dodatnih konektora, od kojih se istice podrska za kontrolu vise ventova (pwm splitteri kostaju ispod dolara i rjesenje je za Hero, ako ce ti trebat).

Najveca prednost Extreme je kolko citam po redditu termalni senzor za monoblock, tj. kao bolja podrska za custom water loop..

Rijetko kad se dogodi da high-end stvar ima istu cijenu vani i u HR, tako da je po meni Hero ipak bolja opcija, tim vise sto je u Futuri koja je jako dobra s rjesavanjem jamstva. Doduse Asus proizvodnja hardvera je 100% automatizirana pa tesko da bi te snasla hardverska greska, eventualno ostecenje bi moglo biti jedino u transportu..

E da, cijena M.2 heatsinka je inace 2+ dolara: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190909012019&SearchText=m.2+heatsink&switch_new_app=y

Znaci dodatni featuri Extreme realno po meni vrijede 100kn vise, max. 150kn radi implementacije, a trzisno se to mnozi jos puno puta radi branda i jer je flagship.

Btw. VRM je isti, ali neke el. komponente nisu, iako su istog ranga: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 11:24 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Linked88 kaže...

E super sad nemam brige za am4 bracket, gledam nesto po netu ljudi su stavljali i vece eatx mobo u h440 razlika izmedu hero i extreme je kolilo vidim po netu u 1inchu tako da nevjerujem da nebi fizicki stala, jedino neznam jel se mounting rupe poklapaju.. za taj desni dio maticne kod 24 pin.

A koristio bi vecinom za 120-144hz 1080p gaming

Po meni ti je 3700x nepotreban za 144hz 1080p gaming, jedino ako hoces future proof procesor (iako je i ovaj 6/12 future proof, gura i najjace kartice bez beda, 3700x bi uzimao jedino kad bi radio neki multitasking/streaming/rendering).

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Linked88 kaže...

E super sad nemam brige za am4 bracket, gledam nesto po netu ljudi su stavljali i vece eatx mobo u h440 razlika izmedu hero i extreme je kolilo vidim po netu u 1inchu tako da nevjerujem da nebi fizicki stala, jedino neznam jel se mounting rupe poklapaju.. za taj desni dio maticne kod 24 pin.

A koristio bi vecinom za 120-144hz 1080p gaming

Po meni ti je 3700x nepotreban za 144hz 1080p gaming, jedino ako hoces future proof procesor (iako je i ovaj 6/12 future proof, gura i najjace kartice bez beda, 3700x bi uzimao jedino kad bi radio neki multitasking/streaming/rendering).

Bas da je 6/12 proc nesto future proof i nije. Cpu zahtjevnije igre znaju izmaksat 6/12 cpu...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Bas da je 6/12 proc nesto future proof i nije. Cpu zahtjevnije igre znaju izmaksat 6/12 cpu...

 Covjek igra na 120-144hz 1080p monitoru, to snaci da ce imat kompetitive postavke i gdje ce mu taj 6/12 potjerat svaku igru i da ima 2080... Po tome, ako igre znaju opteretit 6/12 proc do kraja, sta je onda tek sa 6/6 ?? 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ne znam, ja sam uzeo preko UPSa. Forumas bNeo je uzeo mob preko Mailboxde pa se zezao s njima i na kraju narucio preko UPS. Ne znam kolko su rigorozni po pitanju CMOS baterija na maticnoj. I nije bas 10 eura, nego total 13,30 eura za npr. tako neki paket. Dati 50kn vise za sigurnu narudzbu UPSom je po meni bolje, ali mozes probat GLSom.

 Prolazi to GLS-om. ;) Meni nije prošlo DHL-om ili Deutsche postom. Gls ide. ;)

Pucaaaajjjj :)
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
ansha kaže...

Bas da je 6/12 proc nesto future proof i nije. Cpu zahtjevnije igre znaju izmaksat 6/12 cpu...

 Covjek igra na 120-144hz 1080p monitoru, to snaci da ce imat kompetitive postavke i gdje ce mu taj 6/12 potjerat svaku igru i da ima 2080... Po tome, ako igre znaju opteretit 6/12 proc do kraja, sta je onda tek sa 6/6 ?? 

Pa to je upravo najzahtjevnije po procesor. Ako je 6/12 na 100%, onda pogadjaj na koliko je 6/6...  ROTR iz 2015.-e ce opteretit 6/12 cpu na max bez problema u odredjenim djelovima igre, kao i njegov nasljednik... 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...
ansha kaže...

Bas da je 6/12 proc nesto future proof i nije. Cpu zahtjevnije igre znaju izmaksat 6/12 cpu...

 Covjek igra na 120-144hz 1080p monitoru, to snaci da ce imat kompetitive postavke i gdje ce mu taj 6/12 potjerat svaku igru i da ima 2080... Po tome, ako igre znaju opteretit 6/12 proc do kraja, sta je onda tek sa 6/6 ?? 

Pa to je upravo najzahtjevnije po procesor. Ako je 6/12 na 100%, onda pogadjaj na koliko je 6/6...  ROTR iz 2015.-e ce opteretit 6/12 cpu na max bez problema u odredjenim djelovima igre, kao i njegov nasljednik... 

 Izdrkavanja... ja evo na 4/4 procesoru i dosad sam imao problema u doslovno dvije igre (GTA 5 i Kingdom Come: Deliverance), a presao sam izmedu ostalog i spomenuti ROTR bez problema... A sad kao ni 6/12 proc nije vise dovoljno dobar, lol.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne znam koja je igra zahtjevnija, rotr ili ac syndicate, obje su iz 2015? Evo bas ovih dana pomalo igram syndicate na high postavkama 1080p, 2 x x5650. Vjeruj da cpu usage nije prešao 35% za ovo vremena koliko igram.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bNeo kaže...
The_Fichek kaže...

Ne znam, ja sam uzeo preko UPSa. Forumas bNeo je uzeo mob preko Mailboxde pa se zezao s njima i na kraju narucio preko UPS. Ne znam kolko su rigorozni po pitanju CMOS baterija na maticnoj. I nije bas 10 eura, nego total 13,30 eura za npr. tako neki paket. Dati 50kn vise za sigurnu narudzbu UPSom je po meni bolje, ali mozes probat GLSom.

 Prolazi to GLS-om. ;) Meni nije prošlo DHL-om ili Deutsche postom. Gls ide. ;)

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bajke ansha pricas, bajke... Na kompetitive postavkama on nigdje nece vidjet 100% nego cca 50% i da ima 5700xt/2070super/2080 i sl.. Tipa ja sa naklokanom 1660ti i to na 3.7ghz ne vidim nit blizu 100% lol

Moj PC  
2 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Igre koje upregnu 6/12 proc do kraja su kao jednorozi... Pa valjda smo prije par mjeseci imali recenzije novih ryzena gdje se vidjelo kako se jedan 6/6 cpu (9600k) nosi sa dsnasnjim igrama... Za future proof je 6/12 tj ryzen 3600 i vise nego dovoljan.
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tnx svima na savjetu, danas do banke da uplatim na racun pa cu jos malo sve pregledati po shopovima, 

A znam da mi ni 3700x nije prijeko potreban al isto tako niti mi je high refresh rate jer nisam neki pro-kompetitivni igrac, nego vise ovako da tu i tamo uzivam u čarima toga.

A negdje se linija mora podvuc u skladu s mogucnostima, sad kupujem i tko zna kada, nisam od onih sto drze konfu u korak s vremenom pa eto zelim nesto malo bolje. 

I isto tako da vizualno to izgleda solidno u kucistu, sad u par sto kuna mi nije frka. Znam da sta god da kupim netko se nece slagati s time :) i da uvijek postoji povoljnija i logicnija varijanta.

Ali neke želje su želje nekad ih se i treba ispuniti.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Bajke ansha pricas, bajke... Na kompetitive postavkama on nigdje nece vidjet 100% nego cca 50% i da ima 5700xt/2070super/2080 i sl.. Tipa ja sa naklokanom 1660ti i to na 3.7ghz ne vidim nit blizu 100% lol

Lol, o cemu mi imamo pricat kad ti ni ne kuzis da ce na kompetitiv postavkama vise tereta biti na cpu-u a ne manje.... Ja sam sa 8/16 u dijelovima ROTR-a imao 85-90% usage na 3.9ghz, to je na najzahtjevnijoj mapi, dakle, 6/12 je tu na 100%. 16/32 je islo do 50%...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice