AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.062.682
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...
The_Fichek kaže...

Kad smo kod Ryzena 3600, isti kosta 1300kn na Aliexpressu: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20191110135142&SearchText=ryzen+3600 Prva 2 sellera prodaju sa stock coolerom, treci ne. Sva 3 bi trebali bit pouzdani, samo ne znam sta je s carinom. Gledam neke komentare da im ekipa javi da stave cijenu 20 eura na posiljku da se ne naplacuju dodatni troskovi u nekim zemljama.

 

Isplati li se zezati s tim kad je na nabavi najjeftiniji u Hrvatskoj 1581kn?

Perhaps ( ಠ ͜ʖಠ)

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Prvo, ne prodavaj taj CPU za tako smiješne pare. 

Pa ni nevrijedi vise polovan..pogledaj samo koliko kosta sada novi 150 po njemackoj otprilike...

pa ja za svoj 2600 sam trazio 60 eura pa niko nije htio kupiti dok ga nisam dao za 50...

to sranje je napravio amd- sa 3 generacije procesora u 2ipo godine i sve unazad kompatibilno sa maticnama. Uzas, nikakvi resale value nemaju ti ryzeni...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
itomic009 kaže...

 Prvo, ne prodavaj taj CPU za tako smiješne pare. 

Pa ni nevrijedi vise polovan..pogledaj samo koliko kosta sada novi 150 po njemackoj otprilike...

pa ja za svoj 2600 sam trazio 60 eura pa niko nije htio kupiti dok ga nisam dao za 50...

to sranje je napravio amd- sa 3 generacije procesora u 2ipo godine i sve unazad kompatibilno sa maticnama. Uzas, nikakvi resale value nemaju ti ryzeni...

Sve ti je zavisno o kutu gledanja...

 

Nekome je svanulo da je dobio monstruma r5 2600 za 50€, to je kao poklon.

 

Uvjetno su popušili samo nestrpljivi kao uvik, sad svi dostupne imamo brutalne perf/$ za male cijene i sve zbog ovog stalnog napada AMD-a.

coffe,coffe,coffe.....
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Sve ti je zavisno o kutu gledanja...

 

Nekome je svanulo da je dobio monstruma r5 2600 za 50€, to je kao poklon.

 

Uvjetno su popušili samo nestrpljivi kao uvik, sad svi dostupne imamo brutalne perf/$ za male cijene i sve zbog ovog stalnog napada AMD-a.

 Pretjerao samm malo kod onoga "nevrijedi"- sigurno da vrijedi jedan 1700 i daleko vise od 80 eura danas, ali opet ako si u njemackoj npr vamo polovno ni nema cijenu nekada doslovno je tako.

Evo danas sam naletio na ebayu na strix 1080 za 150 eura- presmijesno.

sigurno da se u RH moze dobiti malo vise, ali na kraju intel nvidia jednostavno imaju bolji resale value nego ovi ryzeni i amd-ove grafe.

Ovisi i gjde prodajes-u njemackoj taj 1700 na ebayu se krece od 60-120 eura vidim.

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
metallic kaže...

Sve ti je zavisno o kutu gledanja...

 

Nekome je svanulo da je dobio monstruma r5 2600 za 50€, to je kao poklon.

 

Uvjetno su popušili samo nestrpljivi kao uvik, sad svi dostupne imamo brutalne perf/$ za male cijene i sve zbog ovog stalnog napada AMD-a.

 Pretjerao samm malo kod onoga "nevrijedi"- sigurno da vrijedi jedan 1700 i daleko vise od 80 eura danas, ali opet ako si u njemackoj npr vamo polovno ni nema cijenu nekada doslovno je tako.

Evo danas sam naletio na ebayu na strix 1080 za 150 eura- presmijesno.

sigurno da se u RH moze dobiti malo vise, ali na kraju intel nvidia jednostavno imaju bolji resale value nego ovi ryzeni i amd-ove grafe.

Ovisi i gjde prodajes-u njemackoj taj 1700 na ebayu se krece od 60-120 eura vidim.

 

Ne brini ne hvatam te za riječ, ali resale value...

Ne vjerujem da se išta više traže ili bolje prodaju zato, s daljnjom tendencijom gubitka intetesa za Intel.

 

P.s. baci oko na zadnje veliko WCcFtech istraživanje o HW!! 

coffe,coffe,coffe.....
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Sve ti je zavisno o kutu gledanja...

 

Nekome je svanulo da je dobio monstruma r5 2600 za 50€, to je kao poklon.

 

Uvjetno su popušili samo nestrpljivi kao uvik, sad svi dostupne imamo brutalne perf/$ za male cijene i sve zbog ovog stalnog napada AMD-a.

 Bas kao sto si rekao ima tu puno kutova gledanja, a ovaj sto si ti spomenuo o covjeku koji kupuje polovno je nekako najmanje bitan zapravo. AMD nije svoj marketing i obecanja bazirao na "pricekajte godinu-dvije i kupit cete polovni xy ryzen za saku novaca" vec su ljudima obecavali dugotrajnost platforme bez potrebe za mijenjanjem maticne. Oni su svoje obecanje ispunili, ali po cijenu ovoga sto se upravo dogada. Ima puno onih koji su se poveli idejom da kupe prvu ili drugu generaciju pa da se danas sutra prebace na trecu ili cetvrtu, ali nisu racunali na to da ce za svoje stare procesore moci dobiti smijesnu cifru. Takoder kad kazes da samo nestrpljivi puse mi samo zvuci kao nepotrebno branjenje amda za situaciju koju sam upravo opisao. Po tvome su "nstrpljivi" ovi koji kupe procesor u prve pol god od izlaska, posto tada cijena ne varira previse, znaci ako ga kupis 6 mjeseci nakon izlaska nakon jos toliko vec dolazi brza i bolja generacija pa si postavljas pitanje da li kupiti staru ili cekati novu. Zato po meni ta strpljivost od 1.5-2 godine da bi uhvatio neki super dobar deal o kojem pricas nema smisla. Prvo je sto gubis tih 1.5-2 god na nekom xy slabijem procesoru kojeg za to vrijeme koristis, a kad i kupis stariju generaciju opet si u pozamasnom zaostatku za novom generacijom.

 

Tako barem ja razmisljam, meni svo to cekanje da bi se opet bilo na necemu starom nema smisla, puno mi je vaznije sto amd za svoju trenutnu generaciju nudi jako dobar value.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve stoji, sve jasno!

 

Ja sam prvu GEN uzeo u pola god nakon izlaska, za te novce je bilo logično, sad nemam razloga za upgrade.

 

Ako bude, uzet ću novi jer za iste kune dobijem još više perf, čemu osvrtanje?

Ako mi se ne sviđa vrijednost pri prodaji, uvik poklonim.

Ne kupujem misleći na prodaju, jer dobro isplaniram upgrade.

 

Ja govorim u svoje ime jer sam gamer, ništa ne gubim niti dobijam žurbom na proc ili čekanjem, takvi su i ostali ali eto.

Poanta je kako gube samo oni koji forsiraju, jer npr.  jednom r7 1700 sigurno ne fali odjednom snage magično.

 

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
itomic009 kaže...

 Prvo, ne prodavaj taj CPU za tako smiješne pare. 

Pa ni nevrijedi vise polovan..pogledaj samo koliko kosta sada novi 150 po njemackoj otprilike...

pa ja za svoj 2600 sam trazio 60 eura pa niko nije htio kupiti dok ga nisam dao za 50...

to sranje je napravio amd- sa 3 generacije procesora u 2ipo godine i sve unazad kompatibilno sa maticnama. Uzas, nikakvi resale value nemaju ti ryzeni...

 Sto ga nisi ovdje stavio za 60€, imo bi u PPu jedno 100injak poruka 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Evo danas sam naletio na ebayu na strix 1080 za 150 eura- presmijesno.

 

Pa sta nisi kupio ako mislis da je to legit?

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
itomic009 kaže...

 Prvo, ne prodavaj taj CPU za tako smiješne pare. 

Pa ni nevrijedi vise polovan..pogledaj samo koliko kosta sada novi 150 po njemackoj otprilike...

pa ja za svoj 2600 sam trazio 60 eura pa niko nije htio kupiti dok ga nisam dao za 50...

to sranje je napravio amd- sa 3 generacije procesora u 2ipo godine i sve unazad kompatibilno sa maticnama. Uzas, nikakvi resale value nemaju ti ryzeni...

Baš si našao pravu stvar za očekivati resale value :)

Osim IBMove kliketuše (tipkovnica M50) ne znam da se išta još može prodati po većoj cijeni.

Ako ti je do neke zarade ili ulaganja (a komp ti nije alat za posao pa da ga tako isplatiš) onda si mogao kupiti AMDove dionice a ne procesore.

 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja vas ne razumijem, sad je problem jer AMD brzo napreduje i spušta cijene novih procesora prošlih generacija, a nije problem Intel koji i dalje pokušava držat nerealno visoke cijene?!

AMDova prodaja je toliko više od Intelove da glava boli - i da, sucks kad vidiš da je procesor koji si prije 2 godine platio 300$ sad novi oko 130$, pa onda se sukladno tome rabljeni ni ne možeš prodat za neke pare, ali sa druge strane, ko bi pametan kupio rabljeni intel 7me generacije koji "drži cijenu" po cijeni novog r5 3600?!

Da, drže cijene na papiru, ali meni nije jasno tko ih kupuje?!

 

Također, AMD vam je omogučio da na ploči na kojoj ste imali R7 1700x da danas stavite R7 3700X bez da mijenjate IŠTA drugo u kućištu,kome treba brži procesor - kako je to "loša stvar" ?!?!?.

 

Bolji je intel koji vas ženi pa i svaka "međugeneracija" traži novu matičnu da se zadovolje partneri koji ih proizvode, pa da imate modučnost nadogradnje 0 - hoćeš novi procesor za godinu, dvije, mijenjaj sve.

Moj PC  
12 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Sto ga nisi ovdje stavio za 60€, imo bi u PPu jedno 100injak poruka 

 

 Pa i ubuduce cu mislim to i raditi, radije cu platiti 14 eura za RH pa da se zemljak veseli neg ovako.

 

ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

Evo danas sam naletio na ebayu na strix 1080 za 150 eura- presmijesno.

 

Pa sta nisi kupio ako mislis da je to legit?

 Pa zato sto nebi imao  perfomance boost na tome, a ovako nisam trgovac da uzmem pa negdje dalje skuplje prodam.

A i vec sam jednom napravio takvu glupost da sam mijenjao kasrticu za isti tier kartice (1080 za vegu) i samo bacio pare i malo troska na struju.

 

Mladen kaže...
HCgamingCRO kaže...
itomic009 kaže...

 Prvo, ne prodavaj taj CPU za tako smiješne pare. 

Pa ni nevrijedi vise polovan..pogledaj samo koliko kosta sada novi 150 po njemackoj otprilike...

pa ja za svoj 2600 sam trazio 60 eura pa niko nije htio kupiti dok ga nisam dao za 50...

to sranje je napravio amd- sa 3 generacije procesora u 2ipo godine i sve unazad kompatibilno sa maticnama. Uzas, nikakvi resale value nemaju ti ryzeni...

Baš si našao pravu stvar za očekivati resale value :)

Osim IBMove kliketuše (tipkovnica M50) ne znam da se išta još može prodati po većoj cijeni.

Ako ti je do neke zarade ili ulaganja (a komp ti nije alat za posao pa da ga tako isplatiš) onda si mogao kupiti AMDove dionice a ne procesore.

 

 Pa nije da bih zaradio vec je onako glupavo malo da godinu dvije stari cipovi u prosijeku imaju jos 30% ako Bog da od cijene sto je bila kao novo(barem je tako tu di sam ja). U irskoj francuskoj su vec bolje cijene vidim ali i novo je dosta skuplje naspram te svabije.

 

9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo dok ne rjesim stvari jebeno nemam vremena da se pozavavim sa klokanjem i da znam na cemu sam ali vidjet cu ujutro sta kako ali zasto ne bi za sto eura koliko sam stavio cijenu prodao 1700 imam jos para i uzeo za 220 eura 3600 dakle 120 eura poginem iz dzepa kad bi tako sagledao, jbg nisu skupe komponente nego meni plaća mala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
 
Mladen kaže...
Baš si našao pravu stvar za očekivati resale value :)

Osim IBMove kliketuše (tipkovnica M50) ne znam da se išta još može prodati po većoj cijeni.

Ako ti je do neke zarade ili ulaganja (a komp ti nije alat za posao pa da ga tako isplatiš) onda si mogao kupiti AMDove dionice a ne procesore.

 

 Pa nije da bih zaradio vec je onako glupavo malo da godinu dvije stari cipovi u prosijeku imaju jos 30% ako Bog da od cijene sto je bila kao novo(barem je tako tu di sam ja). U irskoj francuskoj su vec bolje cijene vidim ali i novo je dosta skuplje naspram te svabije.

 

Ok, ali ne možeš gledati na procesora kao npr. aute i odjeću koji će i ako su stariji modeli i dalje obavljati svoju osnovnu funkciju (naravno ako je auto u voznom stanju i odjeća čitava).

Stariji procesori (ok, karikiram, stvarno stari procesori) neke stvari više jednostavno ne mogu. Za koliko danas možeš prodati potpuno ispravan i očuvan CRT televizor ?

 

 

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo za one sta ne vjeruju da 1700-ka moze biti bottleneck 2060-ki, ovo je sa 1080-kom al isti drek.... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Evo za one sta ne vjeruju da 1700-ka moze biti bottleneck 2060-ki, ovo je sa 1080-kom al isti drek.... 

 bn se dešava ako jedna komponeneta udari u 100% i usporava sve ostalo. ovo što ti pokazuješ je loša optimizacija, ništa drugo.

 

pogledaj rdr2 kako gazi 2080ti. i takve. procesori se čisto odmaraju.

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gledam danas i usporedjuem Ryzen 5 cijene, 2600(X) vs 3600(X).

Razlika duplo - najpovoljniji 2600 me ispadne 170€, najpovoljniji 3600X me ispadne 340€.

 

Performanse u igrama - razlika nikakva, 5-12%. Tako da smatram da tko zeli dobar deal,

onda treba kupiti stariju generaciju, jer daleko od toga da je losa, ali s obzirom performansi po euru,

najbolji je deal za sada.

 

Uz njega neku B350/B450/X370 plocu za do 100€ i ostatak po volji. Dugo vec tako nesto nije bilo dostupno,

CPU + MBO za 300€, recimo jos 16GB RAM-a za 35€, i neku grafiku, srednju, za 250-300€, Tipa Vega 56 ili 1660Ti,

kuciste i napajanje za nekuh 100€, i za malog necaka stroj super.

Moj PC  
11 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Evo za one sta ne vjeruju da 1700-ka moze biti bottleneck 2060-ki, ovo je sa 1080-kom al isti drek.... 

Što je to, kakva je to dječija igrica?

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 8:50 (metallic).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma kakav 3600x, nemoj to ni gledati pored običnog 3600. Jedina razlika je što x ima 200 mhz veći clock i 30w veći tdp, potpuno nepotreban proc po mom mišljenju. Kod nas 3600 ide već za nešto više od 200€.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 8:27 (vrinho).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Ma kakav 3600x, nemoj to ni gledati pored običnog 3600. Jedina razlika je što x ima 200 mhz veći clock i 30w veći tdp, potpuno nepotreban proc po mom mišljenju. Kod nas 3600 ide već za nešto više od 200€.

 U praksi nema ni jedno ni drugo lol, skoro su isti tako da def 3600 i uzeti malo bolji hladnjak.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
ansha kaže...

Evo za one sta ne vjeruju da 1700-ka moze biti bottleneck 2060-ki, ovo je sa 1080-kom al isti drek.... 

Što je to, kakva je to dječija igrica?

 The Outer worlds?! 

Neigras ? I igra nije uopce lose optimizirana...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nažalost trenutno ništa ne stižem igrati.

 

Veselim se u budučnosti, ali se gomila što sve treba preći...

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
ansha kaže...

Evo za one sta ne vjeruju da 1700-ka moze biti bottleneck 2060-ki, ovo je sa 1080-kom al isti drek.... 

 bn se dešava ako jedna komponeneta udari u 100% i usporava sve ostalo. ovo što ti pokazuješ je loša optimizacija, ništa drugo.

 

pogledaj rdr2 kako gazi 2080ti. i takve. procesori se čisto odmaraju.

Ma nemoj zezat? :)

 

I ovdje je cpu na 100%, jedna jezgra naravno i to je BN....

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
metallic kaže...
ansha kaže...

Evo za one sta ne vjeruju da 1700-ka moze biti bottleneck 2060-ki, ovo je sa 1080-kom al isti drek.... 

Što je to, kakva je to dječija igrica?

 The Outer worlds?! 

Neigras ? I igra nije uopce lose optimizirana...

Po meni ke lose optimizirana, izgleda ko drek i dere po jednoj jezgri....

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Unatoč tom si dogurao do zadnje dionice igre (Byzantium). Nije loša igra, odradio sam je kroz tjedan dana.

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
wiksi94 kaže...

Unatoč tom si dogurao do zadnje dionice igre (Byzantium). Nije loša igra, odradio sam je kroz tjedan dana.

 Igra je žešči šit, rpg nula bodova - jedino što možeš dialogom rješit kvest i onda još navrh toga igra se većinu vremena vuće ko krepana mačka a ne izgleda dobro da bi to opravdala, bolje mi se metro exodus vrti od ovog sranja.

Sve Vas Volim
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
wiksi94 kaže...

Unatoč tom si dogurao do zadnje dionice igre (Byzantium). Nije loša igra, odradio sam je kroz tjedan dana.

Samo u Byzantiumu i imam takve performanse... Sama igra je osrednji rpg radjen na vidljivo malom budgetu. Silim se da ju dovrsim jer je igra i na hard-u nenormalno lagana u svim segmentima...

9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dok sam skidao cooler i da stavim pastu cooler povukao proc iz socketa a kokko vidim i znam onaj kurac se potegne i zakljuca se proc e bogami to puče. I haj probam vratit proc i pogledam nekoliko zlatnih pipaka njemu iskrivljeno te sam povećalom i iglom ispravljao. Ali sad nemogu upalit komp ne gori zuta na maticnoj proc sam vratio zašarafio(dabogda umro ko je one šarafe izmislio za ryzen) i probam upalit nemore. Malo sam puho kompriminiranogbzraka po kućištu ali bilo je sve off a nisam ništa dirao.

Btw u ovim hardverskim temama izgleda niko nije u pravu svak svoje mišljenje ima

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hanteed kaže...

Dok sam skidao cooler i da stavim pastu cooler povukao proc iz socketa a kokko vidim i znam onaj kurac se potegne i zakljuca se proc e bogami to puče. I haj probam vratit proc i pogledam nekoliko zlatnih pipaka njemu iskrivljeno te sam povećalom i iglom ispravljao. Ali sad nemogu upalit komp ne gori zuta na maticnoj proc sam vratio zašarafio(dabogda umro ko je one šarafe izmislio za ryzen) i probam upalit nemore. Malo sam puho kompriminiranogbzraka po kućištu ali bilo je sve off a nisam ništa dirao.

Btw u ovim hardverskim temama izgleda niko nije u pravu svak svoje mišljenje ima

r.i.p. r7 1700

 

Ipak ideš na r5 3600, ali na silu.

 

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 12:36 (metallic).
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam dobro šaragf zavio paa je pozutila ploča ali nece da upali ja strokam ono nece ali napravit cu nesto nek radi samo da ga prodam

Moj PC  
0 9 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice