AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.758
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

mislis "od 3200"

 

This new BIOS adds support for 3466MHz, 3600MHz, 3733MHz, 3866MHz and 4000MHz memory multipliers without the need for BCLK overclocking, as well as give users access to memory sub-timings to help users achieve greater memory performance. 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo pošto sam naručio AMD procesor valjda nakon 20 godina (još od starog Thunderbirda nisam AMD CPU koristio).. zanima me kako ste vi koji ste kupili Ryzen zadovoljni s njime u igrama?

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...

Evo pošto sam naručio AMD procesor valjda nakon 20 godina (još od starog Thunderbirda nisam AMD CPU koristio).. zanima me kako ste vi koji ste kupili Ryzen zadovoljni s njime u igrama?

 Amd Duron 750mhz :)

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja sam bio zadovoljan athlonom 600( tadasnji naj cpu na svijetu), sve preporuke😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...

Evo pošto sam naručio AMD procesor valjda nakon 20 godina (još od starog Thunderbirda nisam AMD CPU koristio).. zanima me kako ste vi koji ste kupili Ryzen zadovoljni s njime u igrama?

 

Ja još čekam grafičku pa onda javim.

 

Stjepanj kaže...
Ja sam bio zadovoljan athlonom 600( tadasnji naj cpu na svijetu), sve preporuke😎lp

 

Ja sam bio zadovoljan athlonom 64 3200+ s.939, tada je bilo ludilo s AMD-ima, a tek kad je izašao dvojezgreni FX, intel je bio manji od makovog zrna

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

trenutno ali i jedino sam igra Witchera tako da ti ne mogu bašreć vezano za gaming,

al uredno fercera zasad

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kud sreće da AMD-u i danas krene :)

 

Sutra bi trebao stići Ryzen 1700X pa vidimo što se može s njime napraviti. Kako mi je ovo dodatni komp, nisam pretjerivao s komponentama. Dakle uz njega sam uzeo Asus Prime B350-Plus i 2x8GB HyperX Fury DDR4 2400Mhz Kit memoriju.

 

EDIT: Hladnjak je Arctic Freezer 33 (koji će vjerojatno biti smeće, ali vidjeti ćemo)... to se lako zamijeni vodenim za nekakav OC.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2017 14:43 (mrsmith).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zahvaljujuci dolasku Ryzena napokon sam sam sebi opravdao CPU upgrade.

2500K je u mom slucaju dao sve od sebe maksimalno, presretan sam bio s tim buyem godinama.

 

Uzeo 1600 i novi set rama, sad jos treba odabrat plocu.

 

Ima li itko AsRock Pro 4 od ekipe na forumu? iskustva?

Ovaj novi strix se cini kao odlucan buy, al vidjet cemo cijenu, a i ne znam mogu li toliko cekat plocu.

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
37groove kaže...
Ima li itko AsRock Pro 4 od ekipe na forumu? iskustva?

Ja sam se dvoumio između ASUS Prime i ASRock Pro4.. na kraju uzeo Asusa nemam pojma ni sam zašto. Iako stvarno nikad nisam imao problema s ASRockom.. odlične ploče.

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Obje ploce sam koristio prije, proso s asrocka na itx asusa koji i dan danas radi ko urica..

 

dat cu jos par dana ovom asusu da proba doc u prodaju, a onda uzet asrock(ako ne dodje asus)...nervira me novi cpu na stolu u kutiji :D

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
37groove kaže...

nervira me novi cpu na stolu u kutiji :D

Ufff, ja nebi izdrzao ni sata... kamoli dana. Uzeo bi ASRock Pro4 i deri miško

 

Nestrpljiv sam jbg :)

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ah ajde sad 2-3 dana, nije biggie :) prije jedno 7 mj mi je krepala grafa i onda onda sam sebi pokusavam rec daj si kupi novi komp, makar znam da necu igrat vise od 2 sata tjedno haha.

 

Vidjet cu sad jos taj MBO koji da uzmem, a onda brisem kupit case na net, jos da strix ima neku mATX varijantu ko PRO4, nebi sreci bilo kraja!

 

 

Da ne ispadne da samo spamamo, mATX pitanje.

 

Kako forumasima ide OC na mATX plocama, ima li ikakve razlike s atx bracom?

8 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Asrock B350 Pro 4 radi ok, Win 7 i 10.

Nisam još stigao probati novi BIOS 2.50 pa mi RAM (2x16GB Corsair LPX 3000MHz) još uvijek radi na 2133 ... žao mi ga prekidat kad tako dobro renda :).

Od svih ovih žalopojki gamera se ni ne spominje da je multi-threading efikasniji od Intelovog, bar za CPU render-engine.

 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stigli proc, matična i RAM :) ... još čekam cooler i GPU pa palimo pilu

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
16 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A di ce se stancat 7nm?

Ja sam pod dojmom da intel gradi svoju tvirnicu jer nemaju di stancat. Pa kak ond amd ima?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sale_ds kaže...
A di ce se stancat 7nm?

Ja sam pod dojmom da intel gradi svoju tvirnicu jer nemaju di stancat. Pa kak ond amd ima?

Ma pusti bud**u, spama u svakoj bozjoj temi nekakve wccftech linkove... samo ignore i bok

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima netko s Ryzen 7 procesorom tko je isprobao OC? Kako vam se kreću temperature?

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ni ja nisam izdrzao, uzeo danas usput x370 fatality i jedva cekam 17.00 da to doma slozim!

 

ostao mi h100i od proslog kompa, ako uspijem nac amd bracket, odma cu sklepat s all in one i probat oc

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
37groove kaže...

ni ja nisam izdrzao, uzeo danas usput x370 fatality i jedva cekam 17.00 da to doma slozim!

 

ostao mi h100i od proslog kompa, ako uspijem nac amd bracket, odma cu sklepat s all in one i probat oc

Gz :D

 

Imas srece pa H100i ide po defaultu na AM4 :) ne treba novi bracket. Evo Corsair tablice kompatibilnosti:

 

 

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

lako za to, treba nac kutiju i opce vidjet jesam li sacuvao amd bracket :D

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...

Ima netko s Ryzen 7 procesorom tko je isprobao OC? Kako vam se kreću temperature?

 Pored cijelog interneta i toliko pregazenih tema o temperaturama ti postavljas takva pitanja, bez rijeci sam 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...

 Pored cijelog interneta i toliko pregazenih tema o temperaturama ti postavljas takva pitanja, bez rijeci sam 

Zanimljivo.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pošto se radi o Ryzenu i problemu sa novom konfom nisam postao ovdje , nego samo stavljam link na temu, pa ako može pomoć .

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/nova-ryzen-konfa-pucat-glavu/250514.aspx

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...

Stigli proc, matična i RAM :) ... još čekam cooler i GPU pa palimo pilu

 au, pa kud sad uzimaš ovog 14nm kad već "ove godine" stiže gen2 na 7nm 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
mrsmith kaže...

Stigli proc, matična i RAM :) ... još čekam cooler i GPU pa palimo pilu

 au, pa kud sad uzimaš ovog 14nm kad već "ove godine" stiže gen2 na 7nm 

Taj gen2 na 7nm će biti samo za preostalu ekipu koja ne pređe na ZEN u ovom valu.

 

Vidim tamo skroz neke nove kupce i naravno hard-core intelaše koji opet požele imati samo naj!

 

 

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako ništa drugo, barem ne izgleda loše

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
16 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moras nabit jos ledica i RGB-a da ti komp brze radi. Sjecas se izraza "throw effect"? ;)

coffe,coffe,coffe.....
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jucer oko 2 ujutro slozio na 3.8, malo diranja po voltazi, za H100i temperature su sasvim solidne

 

E sad, to sve sam radio na "benchu" pa cemo tek vidjet kad slozim u kuciste kakve temp ce biti

 

 

za sada jako zadovoljan, ali ploca me nije impresionirala bas nesto

 

Gledajuci cijeli line up, iz totalno ne fan boy perspektive jer uvijek kupujem ono sto mi se cini bang for the buck, amd(ili partneri, naravno) mora poraditi na plocama, jer cpu je odlicno poslozen.

Samo mi je malo blesavo ako vec napravis sve cpu oc ready, da VRM po plocama bude bezvezan....vjerujem da ce to sve bit popravljeno kroz revizije.

 

Za vikend cu odigrat koju igru pa da vidimo kakav je na tom podrucju

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice