AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.062.184
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

  

Nope.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koju ploču da uzmem za Ryzena 1600?

Sad sam totalno zbunjen.

Mislio sam gigabyte gaming 3 b350-900kn zbog zvuka i popularnosti, no sad vidim da ima i x370 za slicnu cijenu

 

poput

Asrock Killer SLI-1081 kn

MSI main board x370-1117 kn

Gigabyte main board x370-1142

 

ili neka druga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Evo još jedne potvrde zašto je Ryzen bolji od konkuencije. Samo umjesto R7 1700X uzmetze R7 1700 a sve ostalo je isto. i7 7700K ili i7 6700K su podjednake cijene a sve je jasno što se tiče cpu performansi.

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tonči kaže...
mrsmith kaže...
Tonči kaže...

AIO nikako ne može bit glasniji od zraka ako je iole kvalitetniji model.

Aaaa može može :) moj stari Antec H2O 1250 model je glasan za poludit... jer ima shit fanove koji se ne mogu mijenjati. Tek su kasnije napravili V2 koji je imao izmjenjive fanove.

A top model je bio pred 3-4 godine (barem po cijeni). Nemam iskustva s Corsair AIO, to ćemo tek saznati..

Nezamjenjivi ventilatori? To postoji? To ne možeš nazvati kvalitetnim. Imam već dugo H110 i AH115 - pumpa je nečujna i po noći (na 1800/3000) i kako sam ventilatore zamijenio, ne čujem ga baš pretjerano. Naravno da će se čuti protok zraka na velikim okretajima, ali to je identično i za zračne hladnjake, s time da će radijator trebati manje okretaja što je veća površina. Imaš i EKWB AIO koji ima 360mm radijator i to će ti ohladiti tiho bilo što overclockano. 

 Evo baš i ja nisam vjerovao, pa provjerio. Idioti u antecu se sjetili u tom modelu motore od ventova, koji su uvijek i svugdje potrošna roba, koristiti i kao pumpe. "truly unique"http://img1.kakaku.k-img.com/images/productimage/fullscale/K0000586712_0001.jpg
....
Da se vratim na ryzena. Dali ste koristili onaj ryzen power profil? Ja ne vidim neku razliku, ali navodno daje bolje rezultate u nekim programima:
https://www.extremetech.com/computing/248414-amd-updates-ryzens-windows-power-plan-boosts-performance-new-chipset-driver

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
win10pro kaže...

Intel HyperThreading bug

 

"This defect can, when triggered, cause unpredictable system behavior: it could cause spurious errors, such as application and system misbehavior, data corruption, and data loss."

Prvo kazu ne clockajte K modele, sad ugasi HT, sta je sljedece 

 

valjda CTRL+ALT+DEL ....?

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
overhaul kaže...

Da se vratim na ryzena. Dali ste koristili onaj ryzen power profil? Ja ne vidim neku razliku, ali navodno daje bolje rezultate u nekim programima:
https://www.extremetech.com/computing/248414-amd-updates-ryzens-windows-power-plan-boosts-performance-new-chipset-driver

 

 Ako klokaš normalno, a ne preko p-statesa onda slobodno koristi high performance jer je i dalje najbolji. Ako koristiš p-state oc ili ga, nedaj Bože, držiš na stocku onda koristi ryzen profil.

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ryzen 1600,gtx 1060 6gb i 32gb ddr4 2400-jel ova kombinacija dovoljna za igranje na ultra postavkama u 1920x1080 rezoluciji?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako ćeš se samo igrat na računalu, uzmi 16gb umjesto 32gb rama i za razliku u cijeni uzmi gtx 1070.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
16gb rama je vise nego dovoljno, ali uglavnom vise nego dovoljno.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
_mark0_69 kaže...

Ako ćeš se samo igrat na računalu, uzmi 16gb umjesto 32gb rama i za razliku u cijeni uzmi gtx 1070.

 ma to nije za mene,nego moj prijatelj pita jel dovoljno za igranje na ultra postavkama u full hd-a več je dobio na dar sve to-samo ceka da mu dođe

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 11:20 (alexspalato).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
_mark0_69 kaže...

Ako ćeš se samo igrat na računalu, uzmi 16gb umjesto 32gb rama i za razliku u cijeni uzmi gtx 1070.

 Šta će mu gtx 1070 ako ima 60 Hz monitor?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
alexspalato kaže...

ryzen 1600,gtx 1060 6gb i 32gb ddr4 2400-jel ova kombinacija dovoljna za igranje na ultra postavkama u 1920x1080 rezoluciji?

 

jeste

 

cak je i dovoljna za 90+fps na high-ultra detaljima u vecini igara

moja ocana GTX970 (skoro u rangu 1060) se i dalje dobro drzi i jos nema igre koja radi ispod 60fps

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
alexspalato kaže...

ryzen 1600,gtx 1060 6gb i 32gb ddr4 2400-jel ova kombinacija dovoljna za igranje na ultra postavkama u 1920x1080 rezoluciji?

High da, ultra ne jer imas lose optimizacije u nekim naslovima, razlike ionako nema i ne primjeti se na 1080p.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav ljudi. Zanima me koja bi bila ok cijena za prodati novi novcati zapakirani ryzen 1700x ali bez garancije? Ako ima ko zainteresiran moze mi se i javiti u pm.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

The way i see it: ako se već daje određena svota novca, zašto ih ne rasporedit bolje? Ako bi se računalo koristilo samo za igranje, s obzirom na trenutne cijene rama i da je 16gb sasvim dovoljno, tih 1000kn uložiš u bolju grafu kad se već inzistira na max grafičkim postavkama.

 

No, kako su komponente već kupljene, nema smisla dalje predlagat.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
naPerk777 kaže...

Pozdrav ljudi. Zanima me koja bi bila ok cijena za prodati novi novcati zapakirani ryzen 1700x ali bez garancije? Ako ima ko zainteresiran moze mi se i javiti u pm.

 Recimo 2000 kn? Ako je 2300 kn novi a tvoj je novi bez garancije onda 2000 kn nije overkill, tak dugo dok ljudima garancija ne igra ulogu. Ja ti dam 200 eura :P

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

moja ocana GTX970 (skoro u rangu 1060) se i dalje dobro drzi i jos nema igre koja radi ispod 60fps

 

 

Normalno kad smanjis postavke... 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako je moguce da novi i zapakirani 1700X nema jamstvo?

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

  

Nope.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NEW_MAN kaže...
naPerk777 kaže...

Pozdrav ljudi. Zanima me koja bi bila ok cijena za prodati novi novcati zapakirani ryzen 1700x ali bez garancije? Ako ima ko zainteresiran moze mi se i javiti u pm.

 Recimo 2000 kn? Ako je 2300 kn novi a tvoj je novi bez garancije onda 2000 kn nije overkill, tak dugo dok ljudima garancija ne igra ulogu. Ja ti dam 200 eura :P

 https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+1700x

Najjeftiniji je 2700 a sljedeci poslije toga 2800+ i to su dvije trgovine gdje je isto ko da i nemas garanciju (ipon i extreme digital). Mislios am o cijeni od 2400, mislim da se cak garancija moze ostvariti direkt preko amd-a.

8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tko ce ti uopce kupit taj procesor kad je jednak kao i ryzen 1700 kojeg kupis za 2500kn novog sa garancijom i hladnjakom u paketu kojeg se sa tvojim modelom niti ne dobije 

 

Stavi 2000kn i budi sretan da ti ga netko kupi bez dana garancije.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...

Kako je moguce da novi i zapakirani 1700X nema jamstvo?

Jednostavno, kupljen vani/na crno 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Fanu kaže...

moja ocana GTX970 (skoro u rangu 1060) se i dalje dobro drzi i jos nema igre koja radi ispod 60fps

 

 

Normalno kad smanjis postavke... 

 

jedino sam morao za Forza Horizon 3 (zbog slabog CPUa) i Mass Effect Andromede smanjivati detalje da bih imao 60fps

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
ansha kaže...
Fanu kaže...

moja ocana GTX970 (skoro u rangu 1060) se i dalje dobro drzi i jos nema igre koja radi ispod 60fps

 

 

Normalno kad smanjis postavke... 

 

jedino sam morao za Forza Horizon 3 (zbog slabog CPUa) i Mass Effect Andromede smanjivati detalje da bih imao 60fps

Postoje i dosta zahtjevnije igre od tih...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
naPerk777 kaže...
NEW_MAN kaže...
naPerk777 kaže...

Pozdrav ljudi. Zanima me koja bi bila ok cijena za prodati novi novcati zapakirani ryzen 1700x ali bez garancije? Ako ima ko zainteresiran moze mi se i javiti u pm.

 Recimo 2000 kn? Ako je 2300 kn novi a tvoj je novi bez garancije onda 2000 kn nije overkill, tak dugo dok ljudima garancija ne igra ulogu. Ja ti dam 200 eura :P

 https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+1700x

Najjeftiniji je 2700 a sljedeci poslije toga 2800+ i to su dvije trgovine gdje je isto ko da i nemas garanciju (ipon i extreme digital). Mislios am o cijeni od 2400, mislim da se cak garancija moze ostvariti direkt preko amd-a.

 Prepisal sam cijenu od 1700 modela, nisam skuzil da nije x. 355 eura je novi znaci oko 2600 kn pa minus garancija, recimo 2200, max 2300 kn.

14 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD je bas raspalio kompletan CPU marketplace :) sa svih strana udaraju. S ovime idu na Xeone, iako mislim da će im tu malo teže ići

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zar ovi pro procesori izlaze danas?Gdje su onda r3 procesori i njihove cijene?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ej a tek ako AMD udari ispod recimo 500-600kn za R3 procesore kad izadju.. pa to će biti show u low-end segmentu :D

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Evo još jedne potvrde zašto je Ryzen bolji od konkuencije. Samo umjesto R7 1700X uzmetze R7 1700 a sve ostalo je isto. i7 7700K ili i7 6700K su podjednake cijene a sve je jasno što se tiče cpu performansi.

 

 Upravo pogledao. Strasna nadmoc.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice