AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.074.915
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Za tri god ce si ljudi uzeti novu amd il intel platformu tako da mi to skupa sve opet nema smisla.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovisi od korisnika. To kaj si sad napisao meni nije nikakav argument.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 Ak ne za godinu dana onda za tri godine kada će i5 7600k biti zaboravljen i u muzeju.

 Da bit ce u muzeju kao i i5 2500k koji jos uvjek dere guzove a vec ima 6 godina 

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Za tri god ce si ljudi uzeti novu amd il intel platformu tako da mi to skupa sve opet nema smisla.

 zašto bi mijenjali platformu svakih tri godine, meni i5 4590 radi sasvim uredno već tri i nešto godine i nemam amjeru mijenjat ga još barem dvije, eventualno dodat sljedeće godine jaču grafu

 

istina da me živcira kad je upaljena ženima mmo black desert igrica u pozadini i da bi kakav rajzen 6/12 ili 8/16 to odrađivao bez problema, ali ovaj proc ionako nije predviđen da pogoni dvije igre odjednom

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A nije ni ovo "ovisi od korisnika" bas neki argument kad netko moze bit 10 god na istom procesoru po tome.

Bilo bi zanimljivo napraviti anketu kolko cesto ljudi mijenjaju procesore kad smo vec kod toga, ali u cpu chat temi npr, jer ovdje smo vec u tezem off topicu, pa isprike s moje strane.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
XXX kaže...

 Ak ne za godinu dana onda za tri godine kada će i5 7600k biti zaboravljen i u muzeju.

 Da bit ce u muzeju kao i i5 2500k koji jos uvjek dere guzove a vec ima 6 godina 

 Tu si u pravu, taj procesor je fenomenalan ali prilično je u muzeju zbog ploča kojih više nema u slučaju kvara. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zašto razmatraš samo ta dva?1300x je grozan izbor jer je preblizu r5 1400, a 1500x je preblizu r5 1600, biraj između r3 1200 i r5 1400.Ako već možeš ići do 1500x onda bi trebao moći dodati i tih 25-30€ za 1600.Što se tiče performansi ne izgleda obećavajuće, performanse skoro na nivou Pentiuma, a iskorišćenost na oko 85% (isto kao i5).Keš memorija trenutno ne utiče na performanse dok god je gpu bottleneck.r3 neće kočiti gpu ali će frame time-ovi biti inferiorniji u odnosu na r5 (više trzanja).

 

 

 

Usput kad ste već spomenuli taj "legendarni" 2500k, šta je sa zaključanim procesorima iz te ere?Svi spominju i5 2500k i i7 2600k a niko ne spominje zaključani i5 2400 i i7.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 9:09 (DaShip).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zato sta se ti procesi ne isplate za razliku od k proc koje mozes dici za 1ghz gore bez ikakvih problema, a cjenovno su preblizu k modelima. Ako netko ima plocu koja se ne moze oc bolje ici na novu platformu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaShip kaže...

Zašto razmatraš samo ta dva?1300x je grozan izbor jer je preblizu r5 1400, a 1500x je preblizu r5 1600, biraj između r3 1200 i r5 1400.Ako već možeš ići do 1500x onda bi trebao moći dodati i tih 25-30€ za 1600.Što se tiče performansi ne izgleda obećavajuće, performanse skoro na nivou Pentiuma, a iskorišćenost na oko 85% (isto kao i5).Keš memorija trenutno ne utiče na performanse dok god je gpu bottleneck.r3 neće kočiti gpu ali će frame time-ovi biti inferiorniji u odnosu na r5 (više trzanja).

 

 

 

Usput kad ste već spomenuli taj "legendarni" 2500k, šta je sa zaključanim procesorima iz te ere?Svi spominju i5 2500k i i7 2600k a niko ne spominje zaključani i5 2400 i i7.

 Uzet cu b350 plocu, i vjv ide na cpu NOCTUA NH-U12S SE, taj 1600 je i bio u prvotnom planu ali nisam siguran ukoliko ce mi bit potrebno 6 jezgri zato sam iso na slabije modele. E sad zasto X model, citam dosta po redditu da kod non-x modela je to liutrija kod kupnje i neki aw primjerci nedaju oc-at posteno, uzevsi u obzir i da idem na b350 a ne jacu x370. Svi u svojim reviewima spominju nekakvih 4.0 i 4.1 a realno to je jako tesko postic po onom sta citam. 

 

Edit: za 1500x vs 1600 si u pravu, razlika je 20€ sto stvarno nije puno za ekstra 2 jezgre. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 9:38 (toninho).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

3.8ghz ide svaki bez beda, za vece frekvencije treba bolje hladenje jer treba veci napon. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toninho kaže...

 Uzet cu b350 plocu, i vjv ide na cpu NOCTUA NH-U12S SE, taj 1600 je i bio u prvotnom planu ali nisam siguran ukoliko ce mi bit potrebno 6 jezgri zato sam iso na slabije modele. E sad zasto X model, citam dosta po redditu da kod non-x modela je to liutrija kod kupnje i neki aw primjerci nedaju oc-at posteno, uzevsi u obzir i da idem na b350 a ne jacu x370. Svi u svojim reviewima spominju nekakvih 4.0 i 4.1 a realno to je jako tesko postic po onom sta citam. 

 

Edit: za 1500x vs 1600 si u pravu, razlika je 20€ sto stvarno nije puno za ekstra 2 jezgre. 

Ne bacaj novce na tu Noctu-u...

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto zakaj bu Intel završil ko Agrokor,sad čak i puce slažu Ryzen kompove dakle tu je sve čisto fučkaj ga.Taj video me podsječa na našu Anči, jer i ona je polomila puno noktiju oko slaganja svojih kompova.

 

http://www.bug.hr/forum/user/anshika05/3600.aspx

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na koji je Ryzen naj isplativije preci sa 6600? Još mi ne treba upgrade ali si planiram tamo pocetkom 2018. uzeti nesto jace. A 1800X je opet pre skup, a ni nije neka sreca



Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pričekaj Zen2, ne žuri ti se nigdje.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uh kad ce to . Strah me da mi Kingdom Come nece dobro radit, samo to zelim igrat

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzmeš 1700, najveći best buy, i namjestiš na na 3.7 ili 3.8 ghz.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Uzmeš 1700, najveći best buy, i namjestiš na na 3.7 ili 3.8 ghz.

Za gaming bacanje novaca, najveći best buy je R5 1600 model.

1700 model je isplativ samo za video obradu, 3D modeliranje i sl.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 17:07 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To mi je s konja na magarca, čak negdje i lošiji.

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
D3lBoy kaže...

To mi je s konja na magarca, čak negdje i lošiji.

Istina.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čovjek očito cilja na malo višu klasu...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Cekat threadriper?
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pakiranje proca 

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
D3lBoy kaže...

To mi je s konja na magarca, čak negdje i lošiji.

 Kako će r5 1600 biti lošiji od i5 6600? @_@

15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zar niko nije iznio svoja osobna iskustva s novim Ryzenom ... volio bi da se iznesu i iskustva s matičnim pločana za navedeni procesor. Jako sam zainteresiran za navedenu platformu pa bi volio da se iznesu iskustva za Ryzen.

Hvala svima koji će iznit svoja iskustva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lizard_ago kaže...

Zar niko nije iznio svoja osobna iskustva s novim Ryzenom ... volio bi da se iznesu i iskustva s matičnim pločana za navedeni procesor. Jako sam zainteresiran za navedenu platformu pa bi volio da se iznesu iskustva za Ryzen.

Hvala svima koji će iznit svoja iskustva.

 Konfiguracija iz moj PC, sve radi savršeno, memorija može na 2666.

 

BTW. obično kad ljudi ne pišu ništa znači da sve šljaka :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 17:46 (Jakovp).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
D3lBoy kaže...

Na koji je Ryzen naj isplativije preci sa 6600? Još mi ne treba upgrade ali si planiram tamo pocetkom 2018. uzeti nesto jace. A 1800X je opet pre skup, a ni nije neka sreca



Ako samo večinom igraš igrice, za to ti je dosta i stari i7 2600K/4.5ghz a znaš i sam da je taj starac izašel 2011 godine.

 

Kad bi sad slagal komp, dakle za sljedečih nekoliko godina R5 1600plati i nosi.Prisjeti se kolko si ti platil taj i5 6600, realno taj Intel proc nikad niti ne bi kupil da je u njegovo vrjeme bilo navedenog AMD zelenaša.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=17&jumpto=5386512&sort=asc&view=flat

 

i5 6600 čista CPU sprdačina vs R5 1600

XXX kaže...

Pričekaj Zen2, ne žuri ti se nigdje.

Šta ti zapravo očekuješ na Zen2, pa AMD je več odradio CPU cjenovnu uloženo-dobiveno revoluciju. Dalje očekuj samo sitna CPU poboljšanja+malo više CPU frekvencije, više od toga je totalno nerealno za očekivat.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=247&jumpto=5355246&sort=asc&view=flat

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

zen2 lol tko ce to docekati 

 

prvo zen+ pa zen++...

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 17:57 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako intelovi i5 procesori budu imali 6 jezgri normalno je da će i AMD reagovati, ljudi će radije kupiti 6c6t procesor nego 4c8t procesor.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Oces rec radje ce kupit 6/12
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaShip kaže...

Ako intelovi i5 procesori budu imali 6 jezgri normalno je da će i AMD reagovati, ljudi će radije kupiti 6c6t procesor nego 4c8t procesor.

 s majonezom ispod ihs-a i premium cijenom za ocanje... ustvari premium cijenom bez obzira

hvala ne ako se ne uozbilje i ne počnu se ponašati sukladno situaciji na tržištu

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice