AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.085.752
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
4mal kaže...

zen2 lol tko ce to docekati 

 

prvo zen+ pa zen++...

Nakon koliko pluseva šaltaju u drugu? 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Pričekaj Zen2, ne žuri ti se nigdje.

Taj "zen2" ce biti nesto kao 6700 vs 7700 

Samo malo ce dici clock i eto ga =D

 

Pravi Zen 2 7nm nece jos dvije godine...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 18:30 (chaselol).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

3 radi ps5

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Šta ti zapravo očekuješ na Zen2, pa AMD je več odradio CPU cjenovnu uloženo-dobiveno revoluciju. Dalje očekuj samo sitna CPU poboljšanja+malo više CPU frekvencije, više od toga je totalno nerealno za očekivat.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=247&jumpto=5355246&sort=asc&view=flat

 Otprilike isto što i sa polarisom 2, više klokove.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

No hoce li Threadripper imati išta znacajnije performanse u gamingu od recimo 1800X? Ne vjerujem, to je više jezgri ali ne vjerujem i bolji IPC. Slicna stvar je i kod 1700 vs 1800X, nikakva razlika u gamingu.
(Prije nego krenete o encodingu i random benchmarcima, pricamo iskljucivo o gamingu)

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 22:01 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Pa normalno da neće kad je to ista stvar, samo s više jezgara !! Nisu procesori od 12c24t ili 16c32t jezgri i više za igranje igara ljudi !!

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
D3lBoy kaže...

Na koji je Ryzen naj isplativije preci sa 6600? Još mi ne treba upgrade ali si planiram tamo pocetkom 2018. uzeti nesto jace. A 1800X je opet pre skup, a ni nije neka sreca



 Taj benchmark nije pravi tako da bas  njemu nevjerujes jer 6600K nikako nemoze imati tako los fps u tomb rideru cak sto vise trebao bi imati veci fps od tog 1800x

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
Oces rec radje ce kupit 6/12

 Ne, mislim na ryzen 1400 i 1500x (4c8t) i i5 8400/8500 (6c6t)

picajzla0707 kaže...
DaShip kaže...

Ako intelovi i5 procesori budu imali 6 jezgri normalno je da će i AMD reagovati, ljudi će radije kupiti 6c6t procesor nego 4c8t procesor.

 s majonezom ispod ihs-a i premium cijenom za ocanje... ustvari premium cijenom bez obzira

hvala ne ako se ne uozbilje i ne počnu se ponašati sukladno situaciji na tržištu

 Pričam o low tier medium end procesorima tipa r5 1400, kupci tih procesora neće ni overclockati, a ovi drugi će jednostavno kupiti r5 1600 (mada će intelov i5 bez smt-a vjerovatno biti na nivou amd-ovog sa smt-om što se može vidjeti na osnovu poređenja i5 7400 i r5 7400).

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 23:55 (DaShip).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za nesto vise od 12h izlazi X399 Auros ploca

LINK

 

A izgleda da nema kraja ovom RGB ludilu 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Za nesto vise od 12h izlazi X399 Auros ploca

LINK

 

A izgleda da nema kraja ovom RGB ludilu 

 Nije samo RGB, zar kupce threadrippera zanima rgb? 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jos mogu razumjeti da ima ekipe sto veseli taj RGB na mainstream platformama, ali ne ide mi u glavu cemu tako nesto na tim tzv poslovnim platformama...

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zato jer će i gameri kupovati. Kupovali su 10 core Intel, što neće 16/32 Ryzen za iste ili manje novce...
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zuper kaže...
Zato jer će i gameri kupovati. Kupovali su 10 core Intel, što neće 16/32 Ryzen za iste ili manje novce...

Kupis 16/32 Ryzena dignes 8 virtualki i imas masinu za E-Sports igraonu gdje 8 ljudi kuva CS/Dotu/LoL/Overwatch bez problema 

 

Bas me zanima kako bi to sve radilo, one master PC za 8 korisnika, naravno i grafe srazmjerno potrebama unutra i vozi 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

cekiraj linusa pa vidi kak se igra na virtualkama 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
zuper kaže...
Zato jer će i gameri kupovati. Kupovali su 10 core Intel, što neće 16/32 Ryzen za iste ili manje novce...

Kupis 16/32 Ryzena dignes 8 virtualki i imas masinu za E-Sports igraonu gdje 8 ljudi kuva CS/Dotu/LoL/Overwatch bez problema 

 

Bas me zanima kako bi to sve radilo, one master PC za 8 korisnika, naravno i grafe srazmjerno potrebama unutra i vozi 

 

Osim sto ryzen jos uvijek ne radi dobro sa esxi. To sto ti spominjes je jos uvijek moguce samo na intelu ako se u medjuvremenu nesto drastino nije promjenilo... 

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
4mal kaže...

cekiraj linusa pa vidi kak se igra na virtualkama 

Vidio sam  pa sam pomislio vrijeme je za novi video/update tako nesto 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
chaselol kaže...
zuper kaže...
Zato jer će i gameri kupovati. Kupovali su 10 core Intel, što neće 16/32 Ryzen za iste ili manje novce...

Kupis 16/32 Ryzena dignes 8 virtualki i imas masinu za E-Sports igraonu gdje 8 ljudi kuva CS/Dotu/LoL/Overwatch bez problema 

 

Bas me zanima kako bi to sve radilo, one master PC za 8 korisnika, naravno i grafe srazmjerno potrebama unutra i vozi 

 

Osim sto ryzen jos uvijek ne radi dobro sa esxi. To sto ti spominjes je jos uvijek moguce samo na intelu ako se u medjuvremenu nesto drastino nije promjenilo... 

 Ne znam radi li na ESXi još ali KVM radi jer su IOMMU grupe sredili i sada passthrough radi dobro

robimarko@gmail.com
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Pa normalno da neće kad je to ista stvar, samo s više jezgara !! Nisu procesori od 12c24t ili 16c32t jezgri i više za igranje igara ljudi !!

 To je bilo retoricko pitanje, pitao sam zbog tog sto su rekli "cekaj threadripper". Naravno da nece, u gameanju gotovo nema nikakve razlike između 1700 i puno skupljeg 1800X - Što ih trenutno ne cini dobrim procevima za gaming, ako ih 7700 stize. Sta ce bit za 3-5 godina, ne znam.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Treba mi poduka. Kada Ryzen 7 koristi osnovni takt, kada turbo, a kada xfr? Odnosno xfr mi je jasan, a s koliko jezgri koristi turbo?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

znaci imam plocu za 1151 pa me zanima koji bi proc vi uzeli (ne striktno samo za igranje) 

 

3 i7 7700
4 i7 6700k +poslije z170/270
38 r5 1600 + mbo
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta osim igranja planiraš raditi? Obrada videa? Za to koristi CUDA/Open Cl, ne vidim razlog za uzimanje nove ploce, novog proca, kad vec imas plocu za naj noviju Intel generaciju.

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 5 + ploča košta koliko i 7700k. A ovu ploču proda i onda je još u plusu.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 3 vec su tu za preorder

 

Ryzen 3 1200 109$

Ryzen 3 1300X 129$

 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

znaci kod nas u ducanima R3 1200 999kn sa porezom 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I5 je upravo umro, i3 umro odavno a g4560 ubili sami povečanjem cijena. Intel na aparatima.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Umrli Threadripper

 

 

Pozlaćeni IHS za kvalitetnije lemljenje, dobar lem i fino lijepljen. Tehnički, AMD je obavio dobar posao. Inače, Threadripper je 32-jezgreni CPU, s isključene dvije grupe od 8 jezgara.

Nope.
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jbt čekao r3 a ima skoro iste performanse kao Pentium kojeg više nema -.- čak ima istu iskorištenog kao Pentium.Iluzija izbora, mogao sam kupiti Pentium i i3/r3 za 2 godine ili sada kupiti r3 pa ponovo za tri godine r3, isto bi me koštalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 16:15 (DaShip).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 "Problem oba procesora je što je svijet napredovao i što su četverojezgreni procesori (4C/4T) prespori za današnje softverske potrebe čak i prosječnog kućnog korisnika, pa su 4C/8T procesori ipak bolji izbor." Kakva žešća glupost od izjave na PC Expert ofrumu oko recenzije Ryzena R3 !! Quad core da je prespor ili slab običnom korisniku ??? Ne znam jel njih netko plaća da pišu gluposti (sponzor) ili baš čisto lupaju bez veze.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
_mark0_69 kaže...

Ryzen 5 + ploča košta koliko i 7700k. A ovu ploču proda i onda je još u plusu.

I dobit ce slabiji proc za gaming. A i pricam o 7700 non k

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sta je thredripper 4x zen die? U tom slucaju logicnije mi je da su iskljucene 4 grupe po 4 jezgre.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice