AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.079.753
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemam namjeru radit kompromise spuštanjem detalja ili riskiranjem da mi fps padaju ispod 60Hz a sad kad kupim to sve, to je to, više ne ulažem u komp niti ne prodajem. 

 

Uzet ću 1440p monitor al ne tako skoro. Do tad će komp bit spojen na 4K telku. Sad, pošto TV ima 10bit 120Hz panel, možda postoji mogućnost da se spoji sa kantom u 120Hz.

 

Kad sam imao GTX1070@60Hz, razlika između 62-65fpsa na GTX970 i 120fpsa na 1070 je bila vidljiva. 

 

Znači detalje nemam namjeru spuštat al ak mislite da će 1080 držat iznat 100-120fpsa bar koju godinu onda ću uzet nju. 150€ je razlika.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ako ides na visoki hz pricekaj coffee lake, 7700k koji je cetverojezgreni cpu daje vise fps-a od bilo kojeg ryzena, novi sa 6 jezgri bi sve to trebao jos stabilnije odradivati u situacijama gdje se vise jezgri moze iskoristiti.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gocc01 kaže...
.. pošto TV ima 10bit 120Hz panel, možda postoji mogućnost da se spoji sa kantom u 120Hz.

 

....

 kladim se da ima 120hz backlight ili 60hz input koji se "pretvara" u 120hz na panel. u oba slucaja mislim da neces vidit 120 frameova istih koji izlaze sa kartice :D

7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo malo testiranja x370 taichi vrma,i ryzena.
ukratko mislim da je vrm baš dobar. isto tako hwinfo64 ni cpuz nemaju baš toćna vcore oćitanja(možda samo na ovoj ploći?) nego rade neki average ali u pravilu niži nego je.

 

 

sad malo roman:
cpu je na 3.7ghz
prime blend san koristia ko load test.
napajanje korišteno je antec hcp 1300 i cpu 12v rail je mjeren na ploći ne na napajanju pa su rezultati lošiji nego koji se mogu nac na netu jer ovi vjerovatno mjere na napajanju ili san ja nesto sjeba :D.
ploća je taichi x370 i vcore je mjeren na vcore kondenzatoru odma do cpua.

napajanje ima pad odprilike 0.1v na 12v cpu railu u prime loadu od 120W mjereno na ploći, mislim da je to ok s obzirom da je to nakon pada napona od kabela koji ide do ploće.
e sad vcore vrm:

 

 

 

idle:
min 0.392v
max 1.32v

 

hwinfo:
min 0.368V
max 1.296V

 

 


load:
min 1.284v
max 1.420v

 

hwinfo:
min 1.312
max 1.328

 


pošto sam lin i neda mi se restartat komp nemam pojma na koliko volti sam namjestia u biosu i koji je load line seting, to provjerim sutra kad budem tražia najoptimalniju kombinaciju pa napišem tu ali to i nije poanta ove priće.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2017 21:19 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
5 0 hvala 5
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo popusti sa naponom, pokušaj sa 1.25V kao base voltage plus sitni overvolt koji uvijek ide kolega.

Valjda imaš više sreće od mene, jer bolju MBO imaš.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

isto tako hwinfo64 ni cpuz nemaju baš toćna vcore oćitanja(možda samo na ovoj ploći?) nego rade neki average ali u pravilu niži nego je.

 Evo da sam sebe citiram (fučkaj ga sad):

 

Problem sa software očitanjima (bar na c6h, nisam siguran jel do senzora na matičnoj il na procu) je što su ograničeni na "korake" od 22mV pa možeš imat samo očitanja od 1.068, 1.090, 1.112 itd.

 

Istraživao sam i radi se o IT8665E, bar na c6h, koji ima preciznost od 21.8mv i sve vrijednosti između zaokružuje na najbliži broj djeljiv sa 21.8. Možda je ista stvar i sa taichi.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

istina samo šta u slućaju max napona u loadu meni oćitava skoro 100mV tj 0.1V manje nego je, a mislim da je to previše.

moram se uvatit veceras pa malo detaljnije provjerit sve jer nebi smila bit ovolika razlika.

edit: šta više ćaćkan po biosu to mi je manje stvari jasno. pola opcija ne mjenja ništa u stvarnosti a pola opcija cin se taknu pravi probleme, 2 odvojena vcore napona jedan radi nekad drugi radi nekad.toliko san iznerviran da mi dođe da vratin ploću samo radi smecarskog biosa.

edit2: load line kalibracija na lvl1 nema smisla na ovom procesoru/ploći/"brzom" vrmu. lvl5 tj najmanji lvl napon ne pada ništa i ne overvolta konstantno nego kako mu treba samo u kratkim vrhovima.

edit3: novi bios nova nada:
vcore/load line i dalje pravi probleme i namještene voltaže nemaju veze s stvarnima , namještam otprilike i skaliranje voltaže/frekv pratim po mjerenju.
 sad veselo vrti na 90+ stupnjeva bez smta na 4ghz na wraithu :D,ali ne i prime95 i na izmjerenih 1.44V https://valid.x86.fr/ma462d
 neka power saving opcija me j..e ka šta se vidi na slici i konstantno undervolta cpu a nemogu nikako pronać di se gasi taj power saving. kad uspijem namjestit voltaža da je lipo ravna onda se downclocka na 1.5ghz valjda na neki manji p state.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 19:51 (dabar_solta_V2).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Ovaj 1900x izgleda kao super deal

Freak Show Inc.
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
3 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Too, samo nek štancaju...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne može Jim Keller bez AMD-a. Tesla i AMD se udružuju u građenju A.I. čipa

https://www.cnbc.com/2017/09/20/tesla-building-an-ai-chip-for-its-cars-with-amd-globalfoundries.html

 

*Čini se da kreću prve igre koje iskorištavaju 8 cpu jezgri. Prema Bits And Chips to je Forza Motorsport 7

https://twitter.com/BitsAndChipsEng/status/910522170618589184

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 9:48 (hrvooje).
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kak mislis prve? Ima ih vec poprilican broj..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dal se to odnosi na 8 fizičkih ili može proć 4/8??

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gocc01 kaže...

Dal se to odnosi na 8 fizičkih ili može proć 4/8??

 

Igra ne zna jesu fizicke ili logicke u pitanju

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
gocc01 kaže...

Dal se to odnosi na 8 fizičkih ili može proć 4/8??

 

Igra ne zna jesu fizicke ili logicke u pitanju

 Ni jezgre ne znaju da li su fizičke ili logičke. Zapravo imaju krizu identiteta

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zato i rade bolje igre sa smt off?
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
Zato i rade bolje igre sa smt off?

 

Sad ce te stjepanj pojesti zivog...

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
Zato i rade bolje igre sa smt off?

Neke = da.

SMT i HT kad ugasis bolje rade, glupo ali jbg 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa samo bi trebali isprogramirat da igra gleda jel prava jezgra , ne vjerujen da je to toliki problem?
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma koja to igra radi BOLJE kad ugasis ht?🤣🤣🤣
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cek, a zasto onda 7700k svugdje ima bolje (u nekim slucajevima i puno bolje) rezultate od 7600k, a jedina razlika izmedu ta dva procesora je bas ht? Ili je to samo slucaj neke lose optimizacije kod ryzena?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 13:53 (war3_tft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
Ma koja to igra radi BOLJE kad ugasis ht?🤣🤣🤣

 Neman pojma, proba sam to sa Miscreated, BF4, BF1 i nisam primjetio nikakve razlike

MISCREATED
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Cek, a zasto onda 7700k svugdje ima bolje (u nekim slucajevima i puno bolje) rezultate od 7600k, a jedina razlika izmedu ta dva procesora je bas ht? Ili je to samo slucaj neke lose optimizacije kod ryzena?

 -nije (jedina razlika).... osim ako ocjenjuješ po izgledu :)

-manji keš, clock.. jednostavno, jeftiniji (čitaj, slabiji) komad wafera, mlađi brat... a da su isti, tad bi bio jedan, jedna cijena.

-keš je izuzetno važan za performanse.. što jači CPU to je veća razlika između ostatka periferije kao ram-mbo.. i potrebniji je. Dovoljno za bench i RL u gamingu, neprimjetno u wordu i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zaboravih na keš, thx.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel jako pazi da dobije što više keša

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

Ne može Jim Keller bez AMD-a. Tesla i AMD se udružuju u građenju A.I. čipa

https://www.cnbc.com/2017/09/20/tesla-building-an-ai-chip-for-its-cars-with-amd-globalfoundries.html

 

*Čini se da kreću prve igre koje iskorištavaju 8 cpu jezgri. Prema Bits And Chips to je Forza Motorsport 7

https://twitter.com/BitsAndChipsEng/status/910522170618589184

 

Zakaj si Tesla-AMD vijest zakopal u ovu temu, pa nije da nema kud pisat razne vijesti dakle di je problem?

 

http://www.bug.hr/forum/board/vijesti-by-forumasi/105.aspx?sort=act

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

 

 

*Čini se da kreću prve igre koje iskorištavaju 8 cpu jezgri. Prema Bits And Chips to je Forza Motorsport 7

https://twitter.com/BitsAndChipsEng/status/910522170618589184

 

sve sta sam igrao u zadnje vrijeme koristi 8 ili vise jezgri, meni svih 12 threadova u task manageru prikazuje ravnomjerno iskoristene...

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koje su to igre? Kaj ne prikazuje na ryzenu bf1 jednako iskoristene jezgre pa ipak kaska za intelom?

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
hrvooje kaže...

 

 

*Čini se da kreću prve igre koje iskorištavaju 8 cpu jezgri. Prema Bits And Chips to je Forza Motorsport 7

https://twitter.com/BitsAndChipsEng/status/910522170618589184

 

sve sta sam igrao u zadnje vrijeme koristi 8 ili vise jezgri, meni svih 12 threadova u task manageru prikazuje ravnomjerno iskoristene...

 Koristi više jezgri != zahtijeva više jezgri, Assassins creed syndicate (smeće od igre ) koristi sve threadove ravnomjerno na ryzenu 1600, a ukupna iskorištenost procesora je oko 60-70% pa ispada da koristi samo 4 jezgra.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice