AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.086.037
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djeye kaže...
toxic kaže...

Na koliko rpma Vam se vrti pumpa od Arctica ? meni je non stop oko 5500 okretaja.

 Ovak je kod mene, mada nisam 100% siguran da točna očitanja. Pumpa se skoro pa i ne čuje.

 evo i moji okretaji

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Na koliko rpma Vam se vrti pumpa od Arctica ? meni je non stop oko 5500 okretaja.

 Min: ~2600 Max: ~3700

 

 

RIP Šaban (21.6.2016)
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ovako, ne znam dal ovo svi znaju, možda večina zna, ali evo ja nisam znao do danas za to, pa pišem za ostale koji ne znaju

 

naime već tjedan dana me zanimalo zašto mi se voltaža i frekvencija stalno drže na zadanim valutama koje sam postavio za clock

koristim / koristio sam tako komp mjesec dana, i nikad nisam imao problema, sve stabilno, ali me uvijek to diralo zašto ne pada dolje, pošto mi je to bilo prvo clockanje u životu, mislio sam da tako mora biti

ali vrag mi nije dao mira (i dobro da nije) pa sam počeo googlati zašto se to događa i dal se to da riješiti, te sam zbog toga postavio ovdje pitanje koliko vas koristi cool'n'quiet opciju

sad kako sam upalio ponovno cool'n'quiet i c-state opcije u biosima, voltaža pada dok procesor nema toliko posla, pa se manje grije i manje troši struje - odlično, jedna muha riješena

ali frekvencija još uvijek je bila zakucana na 3.8 ghz kako imam clock...

ali evo danas, zahvaljujući kolegi NiramX sam skužio zbog čega mi je clock stalno bio na maksimumu

radi se o tome da prilikom postavljanja clocka, se ne smije stavljati clock sa okruglim brojem , dakle 3.7, 3.8 ili 3.9, već je potrebno da clock bude složen da završava sa .25, .50, .75, dakle 3.825ghz, 3.85ghz, 3.875 ghz, uglavnom skužili ste me, i to je tako kod mene na gigabyte matičnoj, kako je na drugima ne znam, ali lako moguće da isto

postavljanjem clocka na taj način se otključava / vrača skaliranje frekvencije i voltaže ovisno o naponu, uz preduvijet naravno da imate upaljene c'n'q i c-state opcije u biosu, zašto to ne radi ako se stavi clock sa okruglim brojem, tj množiteljem, ne znam

sad eto napokon imam situaciju da mi se procesor skalira voltažom i frekvencijom ovisno o loadu, pa sam zbog toga jako zadovoljan

napominjem da mi je ovo prvo clockanje bilo čega u životu ikad, tako da još uvijek učim što i kako

power plan koji koristim je high performance, i u dodatnim opcijama njega samog, pod minimalnim radom procesora imam stavljeno 5% od defaultnih 90%, zbog toga da procesor spušta frekvenciju što je niže moguće dok nema potrebe da radi punom parom, a i na taj način nema core parkinga, pa su sve jezgre spremne za korištenje u svakom trenutku

prilažem i sliku iz hw monitora gdje se vidi smanjenje frekvencije, voltaže i temperaturi dok je komp bio na miru dok sam prao auto

 

još jednom isprike ako je ovo nekome normalna  stvar i poznato, meni je ovo sve bilo strano do prije mj dana dok nisam kupio komp, tako da učim pomalo

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 20:20 (matija656).
Moj PC  
7 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matija656 kaže...
radi se o tome da prilikom postavljanja clocka, se ne smije stavljati clock sa okruglim brojem , dakle 3.7, 3.8 ili 3.9, već je potrebno da clock bude složen da završava sa .25, .50, .75, dakle 3.825ghz, 3.85ghz, 3.875 ghz, uglavnom skužili ste me

postavljanjem clcoka na taj način se otključava skaliranje frekvencije i voltaže ovisno o naponu, uz preduvijet naravno da imate upaljene c'n'q i c-state opcije u biosu, zašto to ne radi ako se stavi clock sa okruglim brojem, tj množiteljem, ne znam

 

Ne znam za druge proizvođače, ali Gigabyte nema podršku za P-State overclocking, pa tu nastaje problem. Ušteda energije ne bi trebala funkcionirati niti na jednoj osim stock frekvencije. Ovo je vjerojatno nekakav bug. Možda namjeran.

8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Vise ne klokam memoriju.

Shebo sam si windowse bespovratno..

uspio sam dobiti na 2800 mhz cl14 svugdje radi osim memtest stability i tako par puta mi crashalo probao se igrati s visim latencijama i odjednom bum..

No windowsi su mi se shebali na veoma nebican nacin a to je ta mi se kao pojavi startup windowsa gdje bih trebao upisati svoj pw ali sav sivi i s lijeve strane vidim samo sat.. Mogu micati mis i gledati kako sad otkucava nista vise.

Probao sam sve zive sheme s neta no na kraju je jedino reinstall igrao ulogu.. hebo ti to...

 

 vrati se na intel

13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja čekam intel i njegovih 6 a nisam ni skužio jer nisam ni pratio, da je AMD konačno izbacio pravu zvijerku, ovaj Ryzen ih sudeći po statistici diže u sami vrh, je da ima nešto malo slabije FPSove u igrama, ali ima u drugim stvarima prednost, i ono najvažnije "2 jezgre viška" za one što vole imat više mesa na meniju.

uglavnom, budem vidio što ću, ili novi intel ili novi AMD Ryzen, samo ne znam jel mi 1700X potreban pokraj 1700 modela, mislim da i nije neka velika razlika ako se budem odlučio za AMD na kraju.

nego čitam nešto vezano uz memoriju, jel AMD Ryzen podnosi ekstremne taktove 3000+mhz memorije, nešto sam čito da neki pišu da ima nekih problema po pitanju memorije, evo i tu iznad čovjek piše. o čemu se zapravo radi, jel to do OCa njihovog ili do procesora ?

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 20:25 (GoodAngel).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Glavas_ZG kaže...
toxic kaže...

Vise ne klokam memoriju.

Shebo sam si windowse bespovratno..

uspio sam dobiti na 2800 mhz cl14 svugdje radi osim memtest stability i tako par puta mi crashalo probao se igrati s visim latencijama i odjednom bum..

No windowsi su mi se shebali na veoma nebican nacin a to je ta mi se kao pojavi startup windowsa gdje bih trebao upisati svoj pw ali sav sivi i s lijeve strane vidim samo sat.. Mogu micati mis i gledati kako sad otkucava nista vise.

Probao sam sve zive sheme s neta no na kraju je jedino reinstall igrao ulogu.. hebo ti to...

 

 vrati se na intel

 S njima nikad nikakvih problema rofl..

onaj tko se voli zezat uvijek ima probleme.. s intelom sam valjda windowse shebo milju puta.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U ovom HWiNFO koja temp se gleda (slika): CPU )tctl/tdie) ili samo CPU?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
GoodAngel kaže...

nego čitam nešto vezano uz memoriju, jel AMD Ryzen podnosi ekstremne taktove 3000+mhz memorije, nešto sam čito da neki pišu da ima nekih problema po pitanju memorije, evo i tu iznad čovjek piše. o čemu se zapravo radi, jel to do OCa njihovog ili do procesora ?

 ovisi kako te pogodi memorija, ali sad uglavnom to ide bez nekih problema, i večina njih radi kako treba, ali opet, lutrija

vidio sam ljude sa istim kitom memorije, jedni da mogu na 3200 ili na xmp profil bez problema, a drugi imaju problema sa tim,pa moraju ili spuštati brzinu rama ili otpuštati latencije da radi stabilno

mislim da je tu najveći problem to što je to nova arhitektura, pa proizvođači rama nisu kitove prilagodili tome (recimo g-skill flare x koji se reklamira kao optimiziran za ryzen), a i proizvođači matičnih ploča moraju ispolirati svoje biose kako bi bilo manje problema sa kompatibilnosti memorija, iako u tome svemu najveći problem igra to da je to nova arhitektura, proizvođači ram memorije nemaju tu nešto posebno za promijeniti

poznato je da ramovi sa samsung b-die čipom su odlični za ryzen, a za ostale se mora ispolirati mikrokod da bude bolje, što sa strane amd-a, što sa strane proizvođača matičnih

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 20:53 (matija656).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kod mene G.Skill Trident Z DDR4 16GTZB Kit 3200 CL16 (2x8GB) (SKU: F4-3200C16D-16GTZB) samo stavljen na XMP profil i odmah su na 3200

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
djigibao kaže...

U ovom HWiNFO koja temp se gleda (slika): CPU )tctl/tdie) ili samo CPU?

 Ovo prvo :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mozete i disable xmp unijeti 32 ako je memorija predvidjena da radi na 3200mhz,te rucno unijeti latencije sa naljepnice na memoriji.I staviti napon na 1.38v.U ovom slucaju stavite ddram termination na pola vrijednosti zadanog napona memorije ili malo nize.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 21:10 (Viator).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matija656 kaže...

 

sad eto napokon imam situaciju da mi se procesor skalira voltažom i frekvencijom ovisno o loadu

 

 Ploca sad sama salje napon ovisno o potrebi ili i kod AMD-a isto postoji nesto kao offset?

 

_mark0_69 Hvala za info o liquid freezer 240, onda ce mi biti dovoljno staviti 2 ml 120 koja imam kad se odlucim na kupnju, a ovih 4 sta se dobije cu pokacit na kuciste.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže... 

 Ploca sad sama salje napon ovisno o potrebi ili i kod AMD-a isto postoji nesto kao offset?

 pa koliko sam vidio, ploča sama šalje napona koliko treba, jer voltaža šeta od 0.5v do 1.368v

ako sam dobro razumio pitanje, matična mi je od gigabyte-a, dakle imam offset na voltažu, na 3.8 ghz mi je na +0.104v

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 21:15 (matija656).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matija656 kaže...

 pa koliko sam vidio, ploča sama šalje napona koliko treba, jer voltaža šeta od 0.5v do 1.368v

ako sam dobro razumio pitanje, matična mi je od gigabyte-a, dakle imam offset na voltažu, na 3.8 ghz mi je na +0.104v

 E taj dio price me zanimao, znaci nades prvo rucno napon koji ti treba za tvoj klok od 3.8, onda pustis da vidis kakav ce ti ploca automatski napon davati i njega korigiras s offsetom. Znaci u tvojem slucaju je ploca davala manje napone nego sta treba pa si ga offsetirao za +0.1v?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Puls3 kaže...
toxic kaže...

Na koliko rpma Vam se vrti pumpa od Arctica ? meni je non stop oko 5500 okretaja.

 Min: ~2600 Max: ~3700

 

 

 hm.

kako? sto se pumpa nebi uvijek trebalo vrtiti na maks?

gdje je imas ustekano u cpu slot ili?

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

 E taj dio price me zanimao, znaci nades prvo rucno napon koji ti treba za tvoj klok od 3.8, onda pustis da vidis kakav ce ti ploca automatski napon davati i njega korigiras s offsetom. Znaci u tvojem slucaju je ploca davala manje napone nego sta treba pa si ga offsetirao za +0.1v?

 emmmm mislim da krivo misliš

ja na svojoj matičnoj imam kontrolu voltaže samo putem offset moda, nemam mogućnost da ukucam željenu voltažu i onda još na to offset

možda x370 ima, ali b350 ima samo offset

imam samo offset postavljanje voltaže, kao što je vidljvo na slici, to sam slikao danas prije odlaska na posao

matična mi je ova - https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-Gaming-3-rev-10

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 22:03 (matija656).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matija656 kaže...
war3_tft kaže...

 E taj dio price me zanimao, znaci nades prvo rucno napon koji ti treba za tvoj klok od 3.8, onda pustis da vidis kakav ce ti ploca automatski napon davati i njega korigiras s offsetom. Znaci u tvojem slucaju je ploca davala manje napone nego sta treba pa si ga offsetirao za +0.1v?

 emmmm mislim da krivo misliš

ja na svojoj matičnoj imam kontrolu voltaže samo putem offset moda, nemam mogućnost da ukucam željenu voltažu i onda još na to offset

možda x370 ima, ali b350 ima samo offset

imam samo offset postavljanje voltaže, kao što je vidljvo na slici, to sam slikao danas prije odlaska na posao

matična mi je ova - https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-Gaming-3-rev-10

 ja na svojo b350 ploci imam normalno poriktavanje napona za sve pa tako i za cpu.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
matija656 kaže...
war3_tft kaže...

 E taj dio price me zanimao, znaci nades prvo rucno napon koji ti treba za tvoj klok od 3.8, onda pustis da vidis kakav ce ti ploca automatski napon davati i njega korigiras s offsetom. Znaci u tvojem slucaju je ploca davala manje napone nego sta treba pa si ga offsetirao za +0.1v?

 emmmm mislim da krivo misliš

ja na svojoj matičnoj imam kontrolu voltaže samo putem offset moda, nemam mogućnost da ukucam željenu voltažu i onda još na to offset

možda x370 ima, ali b350 ima samo offset

imam samo offset postavljanje voltaže, kao što je vidljvo na slici, to sam slikao danas prije odlaska na posao

matična mi je ova - https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-Gaming-3-rev-10

 ja na svojo b350 ploci imam normalno poriktavanje napona za sve pa tako i za cpu.

 

Mislim da jedino Gigabyteice imaju offset mode.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NiramX kaže...

 

Mislim da jedino Gigabyteice imaju offset mode.

 koliko sam i ja vidio, i meni se isto čini da samo one to imaju

na ostalima je ili kucanje voltaže, ili biranje tj kucanje voltaže ili stavljanje offseta

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I moja biostar ima samo offset. X370 čipset.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo edukacije o tome kako i zašto Ryzen 1700X može biti brži od 7700K na 5GHz 

 

 

 

Na što trebate paziti kod kupovine memorije za Ryzen i zašto je bitno, za razliku od Intela.

Nope.
Moj PC  
2 1 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

TL;DR Moras kupiti najskuplji ram na trzistu i imati srece da postignes najbolje moguce latencije, nadati se da ce ram uopce raditi na ploci koju imas i onda ces u par igara koje mogu iskoristiti veci broj jezgri nesto malo prestici cetverojezgreni procesor iz prosle generacije.

Moj PC  
2 1 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, i to  bez delidanja.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

TL;DR Moras kupiti najskuplji ram na trzistu i imati srece da postignes najbolje moguce latencije, nadati se da ce ram uopce raditi na ploci koju imas i onda ces u par igara koje mogu iskoristiti veci broj jezgri nesto malo prestici cetverojezgreni procesor iz prosle generacije.

That about sums it up...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Da, i to  bez delidanja.

 l je*es procesor koji ne mozes delidat, sta cemo mi hobisti i entuzijasti s takvim procom? 

8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

TL;DR Moras kupiti najskuplji ram na trzistu i imati srece da postignes najbolje moguce latencije, nadati se da ce ram uopce raditi na ploci koju imas i onda ces u par igara koje mogu iskoristiti veci broj jezgri nesto malo prestici cetverojezgreni procesor iz prosle generacije.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

TL;DR Moras kupiti najskuplji ram na trzistu i imati srece da postignes najbolje moguce latencije, nadati se da ce ram uopce raditi na ploci koju imas i onda ces u par igara koje mogu iskoristiti veci broj jezgri nesto malo prestici cetverojezgreni procesor iz prosle generacije.

 I to da bi imao 108fps umjesto 106fps, te samim time kako bi se vrtile priče kako ryzen treba brz i skup ram.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Opce poznata stvar da je s Amd kod cpu-a i gpu-a uvjek trebala extra doza znanja da to sve funkcionira😂👊a neki ocigledno vide i dozu čari u tome ostale je strah ili nemaju "volje"😎 živio Amd.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
10 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad smo vec kod cari i straha, a sta je s delidanjem? 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice