AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.082.292
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Kad smo vec kod cari i straha, a sta je s delidanjem? 

 Držimo se teme ovdje, a manje glupih doskočica zbog neznanja. AMD lemi svoje procesore.

Nope.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Kad smo vec kod cari i straha, a sta je s delidanjem? 

 delidanje je za poluproizvode.

Sto cu delidat proc kojemu mu je u loadu kad je ocan max temp 50 stupnjeva? odi delidat intela s 100 stupnjeva, svrsi shodno.

No kao sto je tonci rekao AMD se lemi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 9:20 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tonči kaže...

 Držimo se teme ovdje, a manje glupih doskočica zbog neznanja. AMD lemi svoje procesore.

 

toxic kaže...

 delidanje je za poluproizvode.

Sto cu delidat proc kojemu mu je u loadu kad je ocan max temp 50 stupnjeva? odi delidat intela s 100 stupnjeva, svrsi shodno.

No kao sto je tonci rekao AMD se lemi.

Podatak da se AMD procesori leme ne mozes previdjet da hoces, pa to se spominje u temama tipa "koji susisavac kupiti"... Ja sam se samo nadovezao za stjepkov komentar o "strahu" onako kroz salu, nisam slutio da ce reakcije biti ovakve.

 

Nes ti drzat procesor na 3.8-4.0 GHz pod kontrolom, od kad je to postao uspjeh. 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa bogami je uspjeh skuniti cijenu 6 jezgri na 1600 kn. Pokloni se AMD-u a ne Intelu koje te sisao sa 4/8 procom za 3000 kn, bez obzira na tvojih 120+ hza.

Moj PC  
23 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Pa bogami je uspjeh skuniti cijenu 6 jezgri na 1600 kn. Pokloni se AMD-u a ne Intelu koje te sisao sa 4/8 procom za 3000 kn, bez obzira na tvojih 120+ hza.

5+ godina 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
XXX kaže...

Pa bogami je uspjeh skuniti cijenu 6 jezgri na 1600 kn. Pokloni se AMD-u a ne Intelu koje te sisao sa 4/8 procom za 3000 kn, bez obzira na tvojih 120+ hza.

5+ godina 

 

Još bi bilo "dobro" da je 5+. Zapravo je 10+.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 9:45 (NiramX).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Pa bogami je uspjeh skuniti cijenu 6 jezgri na 1600 kn. Pokloni se AMD-u a ne Intelu koje te sisao sa 4/8 procom za 3000 kn, bez obzira na tvojih 120+ hza.

 Klanjam se ja bez brige, al ocito se ne mozemo niti malo saliti bez burnih reakcija. 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NiramX kaže...

 

Još bi bilo "dobro" da je 5+. Zapravo je 10+.

Spustali su malo cijene nemoj tako 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
NiramX kaže...

 

Još bi bilo "dobro" da je 5+. Zapravo je 10+.

Spustali su malo cijene nemoj tako 

 

Samo sam iskren.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Tonči kaže...

 Držimo se teme ovdje, a manje glupih doskočica zbog neznanja. AMD lemi svoje procesore.

Nes ti drzat procesor na 3.8-4.0 GHz pod kontrolom, od kad je to postao uspjeh. 

Ryzeni rade na manjem taktu. Takt različitih arhitektura nije usporediv. Appleova implementacija ARM-a u mobitelima s 1,3GHz razbija Intelove mobilne procesore na 2,3GHz. 

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da samo sta ryzen na istom taktu radi sporije od intela ako se gledaju procesori sa istim brojem jezgri.
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Cool video, bas fino pokaze ako mislite gejmati i streamati na 4 jezgre + HT (7700K) kako sve to pada u vodu, ali neki su i dalje zaludjeni misle da su 4 jezgre dovoljne za to 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Da samo sta ryzen na istom taktu radi sporije od intela ako se gledaju procesori sa istim brojem jezgri.

Ovisi o poslu koji se obavlja, ali nije to baš nužno tako. Ok, u praksi je uvijek tako, ali Ryzen je otprilike 2-3% ispod Broadwella-E po sirovom IPC-u. Intel primarno pobjeđuje zbog latencije keša, pogotovo u igrama.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 12:33 (Tonči).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tonči kaže...
war3_tft kaže...
Da samo sta ryzen na istom taktu radi sporije od intela ako se gledaju procesori sa istim brojem jezgri.

Ovisi o poslu koji se obavlja, ali nije to baš nužno tako. Ok, u praksi je uvijek tako, ali Ryzen je otprilike 2-3% ispod Broadwella-E po sirovom IPC-u. Intel primarno pobjeđuje zbog latencije keša, pogotovo u igrama.

 + ne samo zbog latencije (keša) nego i algoritma koji svime upravlja, orderu izvršavanja.. i još jedna 'sitnica' koju je teško izmjeriti benčom ali je tu i intel je pametno koristi kao koprocesor.. VGA. Ogroman dio silicija, koji bi da je 'normalno' samo za VGA bio uključen kad se korsiti integruša, isključen-beskorsitan kad postoji diskretna VGA.. no korsiti se kao koprocesor za sve MMXe kao nrp CUDA.. (samo kao usporedba). Tako će kao nekim čudom kad se uspordi keš, jezgre, clock.. opet intel ugl imati prednost. Sad AMD ubacuje puno keša.. ali i dalje ne koristi VGA kao što to radi intel interno.

Nemjerljivo, jer to nije VGA benč, nije sintetika, nego način rada interno.. i kao svaki drugi koprocesor nrp FP (ili audio, kontroleri..) rasterećuje CPU od jednog dijela obrade, time omogućuje da za razliku od neke sintetik-benč situacije u stvarnom radu intel ima prednost, neovisno što se trenutno radi, surfa, enkodira, gejma.. jer čistav sys je važan, cpu-ram-vga-disk.. sve čitavo vrijeme radi pa i mreža a svugdje je avx-simd itd. (podsjetnik na npr nekadašne soft modeme koji su imali requirements P4-SSE2 za rad ili prije MMX..).

ŠBB-KBB da imamo radnu stanicu s Tesla karticom i da se koristi kao superračunalo.. tj da je cpu samo jedan agregat-pomoćni, da je glavni GPU.. to je slično intelovoj integruši i zato intel troši dio silicija (inače bi i 'jakom' PCju bio beskoristan dio, jer svi za gejmanje ili zahtijevan rad koriste dediciranu GPU-VGA..) bilo bi samo slijepo crijevo.. ovako je 'koprocesor'. .. zato i8400 dere i5-1600 na onom testu mada ovaj ima duplo više jezgri-keša.. no AMD za sad neće potpuno integrirati radeonku kao intel, dok je APU katastrofa samo za jeftikaner platformu. Intelica npr pomaže u dekodiranju h264.. i to radi čitavo vrijeme i kad ju ne koristiomo... inače intel ne bi u sve cpue ubacivao, pretvorio bi to u jezgre-keš ili potrebne tranzistore..

 

poželjno je pogledati poneku cpu shemu-sliku, razmisliti o tome na što se koristi silicij-tranzistori i zašto.. zbog performansi (a time i zaradi bez vga bi bila duplo veća zarada po waferu..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen nema dovoljno široke registre. Inteli imaju 256 i 512, a AMD radi drugačije. Nije do toga da koriste iGPU, nego da su za primjene jednostavno brži. Ryzen će čak brže odraditi (duplo) kraće instrukcije, međutim, dobar dio uobičajenog opterećenja je veći. Ali, realno, AVX2 se gotovo uopće ne koristi, AVX nešto malo, tako da tu prednost rijetko ostvaruje.

Nope.
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD AGESA 1.0.0.7

 

Navodno u pripremi update biosa kao priprema za nove generacije Ryzena, za sad se ne spominje nista o poboljsanju kompatibilnosti rama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Baš me zanima, to bi mogao biti "pravi" ryzen, ispeglan i sa nešto večim stock klokovima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ovo je update za APU.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

za APU i Zen+

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
djigibao kaže...

Kod mene G.Skill Trident Z DDR4 16GTZB Kit 3200 CL16 (2x8GB) (SKU: F4-3200C16D-16GTZB) samo stavljen na XMP profil i odmah su na 3200

 znači odmah rade, bez podešavanja ? gdje si kupio tu memoriju, internet ili trgovina u nas ?

i 5-3570K
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svi G skill rade preko XMP bez problema.

 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
GoodAngel kaže...
djigibao kaže...

Kod mene G.Skill Trident Z DDR4 16GTZB Kit 3200 CL16 (2x8GB) (SKU: F4-3200C16D-16GTZB) samo stavljen na XMP profil i odmah su na 3200

 znači odmah rade, bez podešavanja ? gdje si kupio tu memoriju, internet ili trgovina u nas ?

 

Tako je, samo se u BIOS-u odabere XMP profil i RAM je na 3200MHz (ostatak PC-a pod Moj PC).

RAM kupljen u Uzishop.hr

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rezultati usporedivi sa mojim bivšim 6600k na 5ghz. Bojim se da je ovo fake ili takt definitivno nije bio 4ghz. Ako se overkloka iz windowsa, cb će i dalje pokazat takt na kojem je računalo bootano, ne trenutni.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko je kod vas BIOS boot?

Na ovoj mojoj Asrock B350 Fatality ITX MBO je 13sec, sto je cini mi se dosta.

 

Ima nesto sto bi se moglo pogledat/podesit da se to vrijeme malo popravi ili je to tako?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako je to tocno potopit ce intel iako mi zvuci predobro da bi bilo istinito. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je ista arhitektura koja ce dobiti refresh, ako su sad jedva isli do 4.0Ghz tesko da ce ici do 5.0GHz + kolko je potrebno za ovaj score.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 19:41 (war3_tft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

To je ista arhitektura koja ce dobiti refresh, ako su sad jedva isli do 4.0Ghz tesko da ce ici do 5.0GHz + kolko je potrebno za ovaj score.

 Imaš tablicu na kojoj ti jasno piše da Zen 2 ide na 7nm. To drastično mijenja priču o taktovima. Ako bude 7nm. I opet - ne postoji "potreban takt za neki score" - takt ne uzrokuje score.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 19:55 (Tonči).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sta se ne radi tu o Ryzen+ koji ce biti isto na 14nm? U tom slucaju moze se pricati o potrebnom taktu za score posto ce se raditi prakticki o istoj arhitekturi i ipc-u.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CroVandal kaže...

Ako je to tocno potopit ce intel iako mi zvuci predobro da bi bilo istinito. 

 a i windows "unknown edition" šta piše dole mi je cudno, svejedno prodajem 1700 :D

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice