AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.084.542
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
deluxe13 kaže...

Pozdrav 
Planiram nadogradnju računala i prelazak na ryzen procesore te planiram uzeti Ryzen 5 1600 ili 1600x (nisam siguran koji cu) , te se dvoumim između ove dvije matične ploče Asus MB ROG Strix B350-f Gaming i ASUS PRIME X370 PRO. Ima li itko iskustva s nekom od tih ploča i koja je po vašem mišljenju bolji izbor, razlika u cijeni nije neka velika. Zanima me još koji rami dobro idu uz tu maticnu da rade punom snagom (planiram uzeti prvo 8 gb pa kasnije nadograditi) 

 Imam Asus Prime X370 Pro i mislim da je dosta dobra ploča. Ujedno i prva nakon drugog vremena koja ne pati od mušica... Nemam nikakvih problema s njom. Moram napomenuti da više ne overklokiram tako da za to ne mogu komentirati.

Što se tiče rama je široka podrška ali ne voli 4x4 kombinaciju pa mi ona auto radi na 2666 CL16. Možda bi se to dalo još malo i namjestiti. 2 x 8 GB je vjerojatno druga priča.

Isto bih zbog budućnosti preporučio X370 čipset.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 16:36 (igy).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Danas prvi put kloknuo memoriju; sa 2133 na 2933 - voltaža na 1.350

 

Latencije na 2133 = 14-14-14-35

AIDA rezultat

Čitanje iz memorije: 36914

Zapisiavnje u memoriju:36535

Latencija memorije: 90.3

 

Latencije na 2933 = 14-16-16-28

AIDA rezultat

Čitanje iz memorije: 45441

Zapisiavnje u memoriju:44509

Latencija memorije: 80.4

 

Procesor je na 3.7 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 17:46 (doktor1).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
igy kaže...

 Imam Asus Prime X370 Pro i mislim da je dosta dobra ploča. Ujedno i prva nakon drugog vremena koja ne pati od mušica... Nemam nikakvih problema s njom. Moram napomenuti da više ne overklokiram tako da za to ne mogu komentirati.

Što se tiče rama je široka podrška ali ne voli 4x4 kombinaciju pa mi ona auto radi na 2666 CL16. Možda bi se to dalo još malo i namjestiti. 2 x 8 GB je vjerojatno druga priča.

Isto bih zbog budućnosti preporučio X370 čipset.

 

 

 hvala na odgovoru. Ni ja sam ne planiram overclockati niti se time puno zamarati pa nekako razmatram ovu jeftiniju karticu. Po čemu se još te dvije kartice razliku? Ne razumijem se bas previse u sve

EDIT : Koji mi je bolji izbor Ryzen 5 1600 ili 1600X ? S obzirom da se uz 1600X ne dobiva nikakav hladnjak?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 19:49 (deluxe13).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
X ima veće taktove. A to ćeš sam odlučiti s obzirom da za X model treba hladnjak.
Što se tiče matičnih ploča idi na Asusovu stranicu i idi na usporedbu ploča i vidi da li su ti razlike bitne.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Uzmi 1600 ne isplati se davati vise love za prakticki istu stvar, par klikova u biosu i na taktu si ryzena 1600x a i ne moraš kupovati nikakav dodatni hladnjak, tak da je to jos jedna prednost naprema 1600x modela, nema neke razlike u oc između tih procesora.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, dugo razmišljam ryzen ili intel. Naime razočaran Intelovim sigurnosnim propustima i bezobrazlukom oko MBO koje će trajati samo za jednu generaciju Cofee Lake. I baš mi je drago da je AMD napravio dobar posao sa Ryzen serijom i napokon potaknuo Intel da napravi skok u perfomansama, što se vidi s Cofee Lake serijom, inače su napredovanja u generaciji Intelovih procesora bila jedva osjetna. Premda je sada Intel bolji odabir s osmom generacijom  u inat uzimam AMD i želim im da skinu s trona monopoliste.

 

Molio bih pomoć u odabiru MBO i RAM. Odabrao sam ryzen 1600, i uzeo bih za početak jednu pločicu od 8GB s 3000MHz. Pa me zanima vaše iskustvo koju marku RAM memorije da izbjegavam uz ryzen, ima li koja problematična? I hoću li imati problema kada danas, sutra budem dodavao drugu pločicu RAMa ako su različite marke ili takta?

 

Drugo pitanje je u vezi MBO. Ne bih clockao procesor i ne znači mi ništa pet posto u perfomansama. Ali buni me što u trgovinama piše da se na MBO tipa A320 mogu klokati RAMi na željene frekvencije (za moje potrebe do 3000MHz), a u specifikacijama stoji da se MBO A serije ne mogu clockati, već samo serije B i X. Pa bih odabrao neku jeftiniju B350. Koju mi savjetujete matičnu tipa B350 da nema nikakvih problema, da ću rame moći bez problema namjestiti na 3000MHz i cijena je naravno bitna?

 

Zadnje pitanje. Pošto ima vrlo malo informacija o Linuxu s Ryzenom, važno mi je da sve navedeno dobro funkcionira za Linux OS Ubuntu. Molio bih koje iskustvo i savjet od vas.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 18:30 (ajimerej).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Recite mi što se tiče dijelova za montažu na AM4 podnožje Hyper 212 EVO i X hladnjaka, vidim da postoje 2 načina tj. seta dodataka. Spominju se ovaj koji je zamijenjem ovim, pa ako dobijem ovaj prvi je li on OK što se tiče kvalitete prianjanja baze hladnjaka na procesor? Odnosno, ima li ikakvih problema s jednim i drugim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci imam jedan problem koji ne mogu tjednima rjesit... 

Imam ryzena 1600, gigabitovu 370 gaming k5 maticnu i corsair lpx rame 2x8gb... Nesta vrlo cudno se desava nedavno sam promjenio kuciste i sve komponente prebacivao u to novo i sad  sve ja posteko upalio komp baaam win prepoznaju 16 gb rama ali samo 7.95 usable ostalo ide u neki hardvare... I svasta ja cacko i tako slucajno ustekavo istekavo rame i ustekam u prvi i drugi slot i sad sve ok svih 16gb rade kako treba ali su u single chanel modu a ploca dual chanel... Kad ustekam kako treba u prvi i treci slot opet 7.95 gb nije usable ali onda rade u dual chanel... I sta je jos zanimljivo istekam jednu plocicu ustekana samo jedna i ta jedna sad radi u dual chanellu kako je to moguce? Znaci poludit cu ne znam vise sta da radim bf1 i jos neke igre mi rade puno losije u single chanellu i ne kontam kako se to sve izdogadjalo i kako da rjesim stvar ima li ko kakvu ideju sta bi moglo bit? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
robyvk24 kaže...

Jel najnoviji BIOS na ploči, jesi bateriju probao vaditi?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ajimerej kaže...

Molio bih pomoć u odabiru MBO i RAM. Odabrao sam ryzen 1600, i uzeo bih za početak jednu pločicu od 8GB s 3000MHz. Pa me zanima vaše iskustvo koju marku RAM memorije da izbjegavam uz ryzen, ima li koja problematična? I hoću li imati problema kada danas, sutra budem dodavao drugu pločicu RAMa ako su različite marke ili takta?

Guide za RAM click me!

 

Sto se tice ploce, izaberi neku MSI B350 plocu, sve su odlicne 

Ako hoces malo vise na plocu da potrosis gledaj MSI b350 gaming carbon ili ASUS STRIX B350 te su najbolje iz B350 serije.

Gigabyte zaobidji.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najnovije biose imam vadio sam bateriju neki dan sve sam probo nista nisam uspio rjesit

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Novi APU-i 12.2.2018.

 

looks good 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taman da ubodem za maloga taj 2200, valjda ce ta integrusa bit dosta za minecraft i slicno dok se situacija s karticama ne stabilizira?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sale_ds kaže...
Taman da ubodem za maloga taj 2200, valjda ce ta integrusa bit dosta za minecraft i slicno dok se situacija s karticama ne stabilizira?

 i vise nego dovoljan

 

ovdje imas testova sa mobilnom verzijom, desktop bi trebao biti jos bolji

 

 

planiram si sloziti SFF komp, prijenosni, sa nekim od ovih APU-a, da imam za nositi okolo po moru, vikendici, lan festama i slicno, za dotu, hots, UT, destiny odlicna stvar 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sale_ds kaže...
Taman da ubodem za maloga taj 2200, valjda ce ta integrusa bit dosta za minecraft i slicno dok se situacija s karticama ne stabilizira?

 Koliko vidim taj ryzen 3 2200g ce imati Vegu 8 unutra koja ide na 1100MHz isto kao i ovaj za laptope ryzen 5 2500U, a on moze lijepo vrtiti igre.

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sale_ds kaže...
Taman da ubodem za maloga taj 2200, valjda ce ta integrusa bit dosta za minecraft i slicno dok se situacija s karticama ne stabilizira?

 Moji igraju Minecraft na integruši od Ivyja bez problema. Ovo će biti avion

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mogli bi APU-i fino profitirati od ove nestašice ili skupoće grafa.

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sale_ds kaže...
 dok se situacija s karticama ne stabilizira?

Ti misliš da će se to ikada stabilizirati?

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa cuj. Nemre vjecno bit potraznja takva kakva je sad i nece svaki majner kad izadu nove kartice odmah trcat po njih. Eventually mora doc do zasicenja trzista. Samo je pitanje kad.. moze za godinu, a moze i za pet, ali ce doc do toga kad tad :D
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Yeblo vas vise to majnanje, sad se u svakoj temi na forumu prica o tome, prica se i u drustvu pola mojih poznanika sad drka kurac jer kakti odjednom su pametniji oni koriste graficke za majnanje ne za igranje, čume u podrumu ko stakori kradu struju i lova samo curi u pohlepne depove, neizlaze nigdje niti se pojavljuju od straha da nesto ne crkne ili mu netko ne dode na vrata. Krasna zabava i dajte jos malo o tome barem 5 stranica😎.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
24 0 hvala 3
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bravo, ni sam bolje ne bih rekao.
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne kontate da nam se suptilno porucuje da pocnemo kupovati konzole - dok ne skontaju kako rudariti s njima

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ak uhvatim vremena sljedećih dana napravim listu gdje će biti prikazani ryzeni (r7 1700 ali ću isključivati ću jezgre, napravit ću test čak i sa 2c/4t )  na klokovima od 2.0ghz pa nadalje do 3.9 da vidimo koliko su efikasni, koliko postižu bodova na raznoraznim testovima i sve čega se sjetim 

 

čisto radi znatiželje 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 21:28 (petarjukic).
 
4 0 hvala 4
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

da ne otvaram novu temu.Sad ja pišem ovdje ako netko slučajno ima istu konfu ili ima više informacija za sljedeće u poruci. ploča/RAM je u posjedu model GA-AX370-GAMING3 + Kinstonov hyperX HX424C15FB2/8(1x RAM). Dakle fali mi još procesor za upogoniti sve.Sljedeće jeste što mene malo žulja u ovome momentu jeste kompaktibilnost sa svim Ryzen procesorima,a radi se o AM4 sck.Nigdje nevidim baš nešto previše info o prethodno navedenoj komaktibilnosti.Konkretno ovaj RAM kompaktibilan jeste sa Ryzen7 1700/1700x/1800x , sa tim da mi je momentalno puno para već i 1700x.U mome slučaju išao bih maksimala Ryzen7 1700 a pati kompaktibilnost sa "slabijim" Ryzenima. Svaka informacija je dobro došla.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možeš bilo koji Ryzen stavit. Moja preporuka Ryzen 5 1600

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
Yeblo vas vise to majnanje, sad se u svakoj temi na forumu prica o tome, prica se i u drustvu pola mojih poznanika sad drka kurac jer kakti odjednom su pametniji oni koriste graficke za majnanje ne za igranje, čume u podrumu ko stakori kradu struju i lova samo curi u pohlepne depove, neizlaze nigdje niti se pojavljuju od straha da nesto ne crkne ili mu netko ne dode na vrata. Krasna zabava i dajte jos malo o tome barem 5 stranica😎.lp

 Stjepko, znaš što još...Moji pajdaši koji su se navukli, totalno su ošli u klinac. Više ne mogu riječ progovoriti s njima, a da se ne spomenu kripotvalute.

 

Sad si ja kontam, jebo dobit kad ode psiha u klinac. Ko na kocki, likovi koji su previše ušli u neku dobit, nema šanse da se vrate u normalu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Na 1600x sam mislio realno ići.za sve više po cijeni bi morao ambalažu skupljat.čak i za 1700 bi se morao grebat za razliku u cijeni...kad s službeno vidio na str za RAM,neide ništa ispod Ryzen 7 1700 s jezgrama takt bez HTa pi defaultu...☺
Svaka akcija ima svoju reakciju.
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zanimljivo štivo 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da li netko ima kombo Asrock X370 Killer, Ryzen 5 1600 i G.SKILL Trident Z, i kako mu radi outof the box, bez update biosa?

 

moze i na PP.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice