AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.048.923
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...

lav1000  koje si ti to točno probleme ima sa ryzenom?

random bootanje biosa, svaki cca 10 put nakon shutdowna/restarta nije radio boot biosa

OC memorije bio u pitanju i to ama baš svaki OC, čak i na 2400MHz iako je ta frekvencija bila navedena u onoj tablici memory support za moju memoriju na asrock b350 pro4

na svakoj frekvenciji do 2933 osim na default 2133 radilo isto sranje

 

sad taj isti ram radi na 3200 bez ikakve primisli o problemu  btw. intel sucks, ryzen rules 

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...

ASRock announces BIOS support for AMD Desktop Ryzen 2000 series ASRock ima spremne BIOS updejte za nadolazeci ryzen refresh za sve ploce u ponudi.

 

 

Luci meni sve izgleda da ti mijenjaš tabor, postao si glasnogovornik na ovoj temi. 

imaš i pravo, za tvoju GPU(aka štrkljava ptičica) i ryzen 3 na 3.2GHz je totalni overkill 

samo imaš troškove jalove struje koju 8700k troši bezveze 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
petarjukic kaže...

lav1000  koje si ti to točno probleme ima sa ryzenom?

random bootanje biosa, svaki cca 10 put nakon shutdowna/restarta nije radio boot biosa

OC memorije bio u pitanju i to ama baš svaki OC, čak i na 2400MHz iako je ta frekvencija bila navedena u onoj tablici memory support za moju memoriju na asrock b350 pro4

na svakoj frekvenciji do 2933 osim na default 2133 radilo isto sranje

 

sad taj isti ram radi na 3200 bez ikakve primisli o problemu  btw. intel sucks, ryzen rules 

 

 

 

I meni isto to podebljano, samo bi se još restarta par puta sam od sebe nakon šta nebi bio boot biosa, a ostalo je sve ok zasad, evo sad ću ga samo na sleepu držat 

Koju si matičnu ima?

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...
lav1000 kaže...
petarjukic kaže...

lav1000  koje si ti to točno probleme ima sa ryzenom?

random bootanje biosa, svaki cca 10 put nakon shutdowna/restarta nije radio boot biosa

OC memorije bio u pitanju i to ama baš svaki OC, čak i na 2400MHz iako je ta frekvencija bila navedena u onoj tablici memory support za moju memoriju na asrock b350 pro4

na svakoj frekvenciji do 2933 osim na default 2133 radilo isto sranje

 

sad taj isti ram radi na 3200 bez ikakve primisli o problemu  btw. intel sucks, ryzen rules 

 

 

 

I meni isto to podebljano, samo bi se još restarta par puta sam od sebe nakon šta nebi bio boot biosa, a ostalo je sve ok zasad, evo sad ću ga samo na sleepu držat 

Koju si matičnu ima?

 nisam nikad imao random restart, BSOD i sl. to s BIOSOM je bilo samo kod "namjernog" restarta/shut downa 

pa napisao sam MBO ...bem te ćorava asrock b350 pro4

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
petarjukic kaže...
lav1000 kaže...
petarjukic kaže...

lav1000  koje si ti to točno probleme ima sa ryzenom?

random bootanje biosa, svaki cca 10 put nakon shutdowna/restarta nije radio boot biosa

OC memorije bio u pitanju i to ama baš svaki OC, čak i na 2400MHz iako je ta frekvencija bila navedena u onoj tablici memory support za moju memoriju na asrock b350 pro4

na svakoj frekvenciji do 2933 osim na default 2133 radilo isto sranje

 

sad taj isti ram radi na 3200 bez ikakve primisli o problemu  btw. intel sucks, ryzen rules 

 

 

 

I meni isto to podebljano, samo bi se još restarta par puta sam od sebe nakon šta nebi bio boot biosa, a ostalo je sve ok zasad, evo sad ću ga samo na sleepu držat 

Koju si matičnu ima?

 nisam nikad imao random restart, BSOD i sl. to s BIOSOM je bilo samo kod "namjernog" restarta/shut downa 

pa napisao sam MBO ...bem te ćorava asrock b350 pro4

 

Znači s istom matičnom, nisam vidio hahahaha

Meni bi se sam par puta zaredom pokrenio, odmah restarta prije biosa pa pokrenio 

8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svaka cast kupcima na strpljenju sa tim mušicama 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

Luci meni sve izgleda da ti mijenjaš tabor, postao si glasnogovornik na ovoj temi. 

imaš i pravo, za tvoju GPU(aka štrkljava ptičica) i ryzen 3 na 3.2GHz je totalni overkill 

samo imaš troškove jalove struje koju 8700k troši bezveze 

 Da, nesto cu morat poduzet 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...

Svaka cast kupcima na strpljenju sa tim mušicama 

 

Meni ne smeta ništa

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja za sada nisam imao tih problema, proc uredno na 3.6, memorija sa 2400 na 2933. Maticna gigabyte ga-ab350-gaming

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...
Lucidius kaže...

Svaka cast kupcima na strpljenju sa tim mušicama 

 

Meni ne smeta ništa

Pusti klince ne znaju sta je bios i podesavanje, tipicni prljavi konzolasi 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hahaha kvotaš njega, a on je taj koji nije postelao BIOS, a jesi komedija 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Luci tebi nije mjesto ovamo  nastaviš li smetati... 

 
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Opcenito ljudi sa AMD-om neznaju par bitnih stvari...Prva stvar je ploca koja naravno ide po principu sto jeftinije to gore, tj. sto skuplje to bolje, pa onda kada se kupi jeftinija ploca i ima nekih sitnih problema ljudi sjednu i placu...S druge strane kupe intela i ne pitaju jel ploca 1000 kn, 800 ili pak 1200,samo kupuj, manje bitno...

 

Dakle u ovom slucaju kod AMD-a bi htjeli ustedjet, uzet jeftini procesor, uzet jeftiniju plocu, sve super jeftinije i ocekivat da to sve radi kao podmazano i super kao da je ploca od 1000+ kn, a zaboravljaju da su kupili plocu od 400 ili 600 kn koja ipak nije ista kao ona od 800 ili 10000+, razlike ima pogotovo kod AMD-a gdje je uvijek bilo...Kada se kupuje ploca za intel tu se ne gleda nista jeftino, samo ploce iznad 1000 kn i onda se dive kako sve radi..Bravo...

 

Nadam se da vi koji ste bili 3 mjeseca, manje ili vise, na AMD-u ste naucili da je i tu isto ploca od 1000+ kn "premium" klasa i da nece biti problema, i da je ista stvar kao i kod intela tako da neznam zasto se bzvz zalite...

 

Druga stvar, tko se nezna igrat sa plocom, oc, procesorom, memorijom i ostalim ne  treba ni cackati po tome nego neka to da u ruke nekome tko zna i miran je...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 21:32 (Tomo53nja).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Asr b350 pro4 je kostala nekih 780kn kad sam ja uzimao, tako da to sigurno nije low end ploca koja bi trebala zajebavati korisnike sa glupim mušicama.

Ova koju sad imam z370 je mozda 50kn bila skuplja od najjeftinije na nabavi.net, i s njom nikad nista slicno problema... bila je skuplja nekih 150kn od b350 ploce, stvarno drasticna razlika u cijeni.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

S time da je to z370 chipset koji je za coffe lake seriju najbolji moguci dok je b350 sredina od amd-a.Tako da tih 150kn nije bas neka razlika.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 22:23 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

Asr b350 pro4 je kostala nekih 780kn kad sam ja uzimao, tako da to sigurno nije low end ploca koja bi trebala zajebavati korisnike sa glupim mušicama.

Ova koju sad imam z370 je mozda 50kn bila skuplja od najjeftinije na nabavi.net, i s njom nikad nista slicno problema... bila je skuplja nekih 150kn od b350 ploce, stvarno drasticna razlika u cijeni.

B350 ploca je imala od pocetka musica, dok se nije sredila stvar sa biosima kada su problemi nestajali sto je i normalno za neki srednji segment AMD-a...Bitno je razlikovat ploce po odredenim segmentima, opcijama i biosima ploce koje se mogu stavit u 2 ili 3 kategorije kod AMD-a...Kod intela to ide malo drugacije jer ipak je sam proc u startu skuplji za minimalno 500 kn...Opet ima tu stvar i do proizvodaca nezavisno od cijene ploce tako da bi ja i tu dodao koji postotak minusa ili plusa...

 

Sto se tice cijene i ploca, ovo sto si rekao nije low end ploca koja bi trebala zajebavat korisinike s musicama, i nije da, ali nije bas da je pretjerano ni skupa, a jos manje da je za tu cijenu pouzdana jer mozda za 100-150 kn koje poslije spominjes je bilo boljih ploca npr...Ja sam sa fx serijom pa i ranije sa phenomima imao svakakvih problema sa plocama istog cijenovnog ranga s razlicitim proizvodacima...Tipa ploca od 600 kn od asusa mi je bila bolja za neke oc stvari i stabilnije clockove od gige i as rock ploce od 800 ili 900 kn...Onda sam nabavio plocu od 1000+ kn gdje sam spojio ove dvije prethodne  prakticki u jednu i nisam imao musica kao sto su imale obe te...

 

Dakle na te stvari bi trebao biti spreman ako hoces ustedit na ploci, a neces bas uzet plocu od 1000+ kn za proc od 1600 ili 1700 kn, o procu za 3 k kuna necu ni pricati...

 

Po tome sam ja odmah od AMD-a trebao odustati kada sam imao problema sa plocom od 600 kn, pa onda problemi sa plocom od 800 kn, da bi na kraju zavrsio na ploci od 600 kn koja je dobro radila i na ploci od 1000 kn koja odlicno radi, dakle poanta je proucavat, pokusavat i ne odustajat pa ces na kraju doc do cilja i naucit sto i kako...

 

Ovih 150 kn moze i biti 1 ili 2 musice, a i ne mora, ali nije uvjetovano da ih nema ili nemora biti...Zahebao bi se kada bi rekao da je 150 ili 200 kn nista, odnosno da nije drasticno, u nekim situacijama i sa nekih stajalista moze biti, nekome je to dnevnica dns...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 22:34 (Tomo53nja).
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mješaš sve i svašta.. b350 imala probleme.. drugi chipseti nisu ??

 

Bilo je nekompatibilnosti rama i sličnih stvari.. misliš da intel nema tih problema ?

 

Gadno se varaš !

 

 

Imam cijelu paletu intel i amd ploča.. što ploče od 350kn što ploče od 2000kn

 

Ryzen sam hvala bogu imao prilike kad je izašao probat sigurno 10 ploča i znam kakva je situacija bila..

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...

...dakle poanta je proucavat, pokusavat i ne odustajat pa ces na kraju doc do cilja i naucit sto i kako...

 sorry, ali meni je poanta kupiti računalo da radi 

pa nisam više na satu tehničkog da se zajebavam s pogreškama, pokušajima i proučavanjem problema

 

i ne mislim pritom da intel nije imao problema ili da je amd loš, ne ulazim uopće u te zvizdarije

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Tomo53nja kaže...

...dakle poanta je proucavat, pokusavat i ne odustajat pa ces na kraju doc do cilja i naucit sto i kako...

 sorry, ali meni je poanta kupiti računalo da radi 

pa nisam više na satu tehničkog da se zajebavam s pogreškama, pokušajima i proučavanjem problema

 

i ne mislim pritom da intel nije imao problema ili da je amd loš, ne ulazim uopće u te zvizdarije

upravo  to, pogodio si samu bit....

da sam ja tražio nešto extra od kompa odnosno te memorije, pa bi rekao da zajebava, ali ako si deklarirao da to radi na 2400, onda ima da radi na 2400 bez ikakvih sranja, nego da moraš moliti oče naš da boota BIOS

meni nije poanta igrati se bios znanstvenika za nešto što je deklarirano pod normalno, zato sam i zamjenio tu platformu kad su me od doma nazvali da ne radi komp, jest upalili su ga sekund nakon što sam rekao stisni restart,

ali neda mi se natezati sa mušićavim komponentama

8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tocno zbog toga je i 7980xe po duplo vecoj cijeni prodavaniji proc od 1950x, to sam i na pocetku price tvrdio kada se sralo za cijenu, a ljudi ce platit puno vise samo daj da radi kako je deklarirano...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nije baš tako.. u firmama misliš da ljudi idu lako na AMD ?

 

svima navika kupovat intel i kupuju intel

 

ja sam u dosta velikoj firmi i imamo od xeona, i7 bla bla i kad sam govorio o epyicu i ryzenu kao šta amd zna itd

 

sad 20% firme već na amd-u

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakav porast performansi se ocekuje sa Ryzen 2, npr. u slucaju nasljednika 1600 ili 1700? Drugim rjecima postoji li sansa da ijedan od tih bude bolji od i5-8600K?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 2:57 (The_Fichek).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

znači danas bi trebali biti predstavljeni novi Ryzen s Vegom za laptope, ili samo raspravljaju kak su si supač..., jer ovo čekanje predugo traje.

mislim da novi Envy s Ryzenom iz HP-a izlazi početkom 3.mjeseca

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 4:29 (dar01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kakav porast performansi se ocekuje sa Ryzen 2, npr. u slucaju nasljednika 1600 ili 1700? Drugim rjecima postoji li sansa da ijedan od tih bude bolji od i5-8600K?

 Po svemu sudeci bit ce porast u frekvenciji za nekih parsto mhz tako da po pitanju gaminga nece niti sustici 8600k, mozda iduca generacija.

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dar01 kaže...

znači danas bi trebali biti predstavljeni novi Ryzen s Vegom za laptope, ili samo raspravljaju kak su si supač..., jer ovo čekanje predugo traje.

mislim da novi Envy s Ryzenom iz HP-a izlazi početkom 3.mjeseca

 

 

Ne, već APU za desktop. Što se mobilnog segmenta tiče:

 

https://twitter.com/LisaSu/status/929885959918845952

 

https://www.bestbuy.com/site/hp-envy-x360-2-in-1-15-6-touch-screen-laptop-amd-ryzen-5-8gb-memory-1tb-hard-drive-hp-finish-in-dark-ash-silver/6124570.p?skuId=6124570&cmp=RMX&extStoreId=204&ref=212&loc=1&ksid=d7a91bc5-d9fa-4808-9975-18ed6951e583&ksprof_id=8&ksaffcode=pg198981&ksdevice=c&lsft=ref:212,loc:2

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 9:41 (3zero3).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
The_Fichek kaže...

Kakav porast performansi se ocekuje sa Ryzen 2, npr. u slucaju nasljednika 1600 ili 1700? Drugim rjecima postoji li sansa da ijedan od tih bude bolji od i5-8600K?

 Po svemu sudeci bit ce porast u frekvenciji za nekih parsto mhz tako da po pitanju gaminga nece niti sustici 8600k, mozda iduca generacija.

Plus boost na sve jezgre, moglo bi tu biti tijesno pogotovo na višim rezama od fhd.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tijesno s i5 8600k? vi se šalite?lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
war3_tft kaže...
The_Fichek kaže...

Kakav porast performansi se ocekuje sa Ryzen 2, npr. u slucaju nasljednika 1600 ili 1700? Drugim rjecima postoji li sansa da ijedan od tih bude bolji od i5-8600K?

 Po svemu sudeci bit ce porast u frekvenciji za nekih parsto mhz tako da po pitanju gaminga nece niti sustici 8600k, mozda iduca generacija.

Plus boost na sve jezgre, moglo bi tu biti tijesno pogotovo na višim rezama od fhd.

 ??????? a sad boosta na manje jezgri?????

pa normalno da će biti tijesno, dapače isto na 4k npr.

ako bude boosta 300-400Mhz, u nekim igrama će doći na granicu 144hz, recimo bf1 je moj ex r5 1600 gurao 125-130fps-a na FHD

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kad ce ljudi vise shvatit da rezolucija jedino ima veze sa karticom, ako je manja rezolucija kartica ce pumpati vise fps-a pa ce procesoru to biti teze pratiti i to je jedini razlog zasto se kaze da je procesoru teze na nizim rezolucijama.


Ako ryzen 1600 gura neku igru na 130 fps-a na 1080p on ce tih istih 130 gurati na 4k ako imas dovoljno jaku karticu, jer to je njegov limit, on tu postaje bn na bilo kojoj rezoluciji i kombinaciji.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

 ??????? a sad boosta na manje jezgri?????

 

Biti će na sve jezgre jednak max boost. 8600 će biti zbačen sa trona hihihi

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 11:36 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice