AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.769
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nitko ne kaze da ovo sa sigurnosnim propustima nije fail, ljudi su ovdje vecinom oglusili na to zato sto im je gaming primarna radnja pa ih se ne tice taj dio price o performansama. Sto se temp i delida tice slazem se, ako netko zeli 5.3ghz to ce napraviti i izgubiti garanciju, ostali ce se hladit zrakom na 5.0ghz. Aj me prisjeti tih par navedenih slucajeva, ja se jedino sjecam kolege eywa33 sto se cipa tice, o kojoj mbo se radilo, mislis na asus z370-f sto su LLC sredili nakon par tjedana sa novim biosom?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Aj me prisjeti tih par navedenih slucajeva...

 ako se ne varam, tončiju je matična spalila procesor

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
toxic kaže...

 I da Ryzen nije za njubare.. Treba znat OC a on to ocito nije znao.

 

 

 Ne zelim previse ulaziti u raspravu, ali ovo sto si rekao je samo slabasan pokusaj pravdanja ryzena. OC na ryzenu i intelu je slican, baza po kojoj se radi je jednaka. Razlika je sto ces na intelu odabrati xmp profil na bilo kojem ramu bez da si prosao tecaj ploce koje imas, ako ti je oc nestabilan sistem ce ti crashati pa ces restartai i pokusati pronaci stabilan oc, dok ces na ryzenu nakon nestabilnog overkloka i natezanja oko memorije imati jos 17 nuspojava s kojima ces se morati boriti nakon toga.

 

Aj vise shvatite da nitko ljudi ne pljuju po ryzenu nego ljudi isticu probleme kojibas i nisu rijetki kako bi se ostali mogli informirati i o tom dijelu price.

 Ma kod ryzena je milina sto se tice oc i stabilnosti sustava u radu.... ja mislim ma nije nijednom nije izbacilo BSOD i sl. a isprobao sam sve zivo i nezivo. U neke ultra extreme nisam isao ali 3.8-3.9 i mema do 2933 sve bez beda radilo, sve sto uđe u windows radi, nema rusenja u cb i benchevima...

Ali sto ti vrijedi kad ti ga uvalja mućki iza leđa i taj isti setup koji danima radi normalno ne zeli odjednom boot biosa

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Barem zaleme proc kak spada i ne naplaćuju dodatno overkloking. Čak ljudima i podvale osamjezgrene pod četverejozgrene, mućka đubrad. A to da su 8/16 proc doveli do cijene koju si i mali Ivica može priuštiti ne treba valjda posebno naglašavati.

Moj PC  
13 0 hvala 4
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
Valentin17 kaže...
chaselol kaže...

prvo ti ryzen ne radi, pa ne mozes boot u windowse sa g4560, do tebe je nije do hardvera 

Ma da, do njega je, vidiš da je on 82 godište. 

 Gospon inzinjer kako vaš imaginarni komp 

Dobro je, boot-a u windowse za par sekundi, znas kako radi, k'o singerica od provog dana.
Ryzen rajza u windowse samo tako 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
war3_tft kaže...

Aj me prisjeti tih par navedenih slucajeva...

 ako se ne varam, tončiju je matična spalila procesor

A i to nema nikakve veye s intelom, asus'ova greska...

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
lav1000 kaže...
Valentin17 kaže...
chaselol kaže...

prvo ti ryzen ne radi, pa ne mozes boot u windowse sa g4560, do tebe je nije do hardvera 

Ma da, do njega je, vidiš da je on 82 godište. 

 Gospon inzinjer kako vaš imaginarni komp 

Dobro je, boot-a u windowse za par sekundi, znas kako radi, k'o singerica od provog dana.
Ryzen rajza u windowse samo tako 

 Ma znamo da tvoj pegla csgo na 1000fps, ali nisam se obracao tebi nego ovom drugom biseru

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

 Ma znamo da tvoj pegla csgo na 1000fps, ali nisam se obracao tebi nego ovom drugom biseru

Pa on je i mislio na mene, baš sam mu se pohvalio s novim strojem. 

XXX kaže...

Samo su korisnici u pravu 

Ma Gigabyte treba napraviti X370 Gaming 5 ploču koja košta barem 400 kn, ASUS svoju CROSSHAIR VI HERO isto tako,

a GSkill treba TridentZ RAM na 3200 MHz dati zabadave jer ipak su ljudi odabrali Ryzena ispred Intela, onda će korisnici biti

sretni i zadovoljni jer bude sve radilo bez greške, ovako nažalost treba uložiti pristojne novce, osim ako imaš nešto znanja,

ne previše, strpljenja i ne želiš se i plačeš po cijelom forumu ako ne radi odmah, da znaš engleski pa potražiš pomoć od pravih

znalaca, a ne samoprozvanih entuzijasta, bez brige si.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 10:56 (Valentin17).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Barem zaleme proc kak spada i ne naplaćuju dodatno overkloking. Čak ljudima i podvale osamjezgrene pod četverejozgrene, mućka đubrad. A to da su 8/16 proc doveli do cijene koju si i mali Ivica može priuštiti ne treba valjda posebno naglašavati.

 Ulaziti u raspravu cost/perf ryzen vs. intel nema niti smisla niti svrhe

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
picajzla0707 kaže...
war3_tft kaže...

Aj me prisjeti tih par navedenih slucajeva...

 ako se ne varam, tončiju je matična spalila procesor

A i to nema nikakve veye s intelom, asus'ova greska...

 Za sve su krivi INTEL i AMD, čak i za sve BIOS mušice, loše fazne regulacija pa i za nepućenost korisnika u overkloking, kupovanje jeftinijih verzija i očekivanje ćuda od istih... Samo su korisnici u pravu

13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mora da sam ja jedan od rijetkih sretnika. Evo jos dan danas ryzen radi. Ono, radi...da covjek ne povjeruje. 
Kako mi je to zanimljiv statisticki podatak da su se ama bas svi ljudi koji su kupili ryzena dosli rec dezurnim bugovcima kako imaju problema. Ama bas svi koji su kupili.
Evo kucam u drvo, sva sreca za mene da sam ja jedni covjek na svijetu kojem proc radi!!

Sjecam se buga od prije cca tri godine. Nebo i zemlja naspram sad. Ovo je tuga i jad u sta se forum pretvorio.

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
11 0 hvala 7
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sale_ds kaže...

Mora da sam ja jedan od rijetkih sretnika. Evo jos dan danas ryzen radi. Ono, radi...da covjek ne povjeruje. 
Kako mi je to zanimljiv statisticki podatak da su se ama bas svi ljudi koji su kupili ryzena dosli rec dezurnim bugovcima kako imaju problema. Ama bas svi koji su kupili.
Evo kucam u drvo, sva sreca za mene da sam ja jedni covjek na svijetu kojem proc radi!!

Sjecam se buga od prije cca tri godine. Nebo i zemlja naspram sad. Ovo je tuga i jad u sta se forum pretvorio.

Ma to su cista preseravanja i prepucavanja na nivou klinaca od 10 godina, da to ima kakvih musica i sad bilo bi svuda po internetu, ovo je kenjaza na lokalnom nivou, ne uzbudjuj se 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sale_ds kaže...

Mora da sam ja jedan od rijetkih sretnika. Evo jos dan danas ryzen radi. Ono, radi...da covjek ne povjeruje. 
Kako mi je to zanimljiv statisticki podatak da su se ama bas svi ljudi koji su kupili ryzena dosli rec dezurnim bugovcima kako imaju problema. Ama bas svi koji su kupili.
Evo kucam u drvo, sva sreca za mene da sam ja jedni covjek na svijetu kojem proc radi!!

 mora da sam ja onda pogodio životnu lutriju

moj r1600 kuca na 3.8 ghz od prvog dana, memorija ručno na 3200 mhz, jednostavno klizi

napravio 5 update-a biosa, sa f4 na f21, svaki radi/o i funkcionira/o kako je trebao

sa f21 dobio i mogučnost clockanja sa p-state opcijama (napokon)

 

mislim, od kud im pravo to sve radit i davati mi ovakvo dobro iskustvo sa amd procesorom i platformom ???

stvarno mi nije jasno

kome da se žalim u vezi toga ?? upravi vodovoda??

bi mi oni pomogli u tome što mi procesor i matična rade bez ijednog problema ??

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matija656 kaže...

 mora da sam ja onda pogodio životnu lutriju

I još imaš Gigabyte ploču za koju pojedinci ovdje kažu da ne valja, da je Gigabyte promašaj kod Ryzena.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
I ne valja
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
war3_tft kaže...

Aj me prisjeti tih par navedenih slucajeva...

 ako se ne varam, tončiju je matična spalila procesor

 Da, ali na X99. Prvi BIOS-i za ASUS R5E su imali bug (prva dva mislim) koji je u nekim situacijama napucavao napon od 2V na CPU ili nešto visoko također na VCCIN pa je spalio nesretnicima procesore. No, za to postoji garancija...

Nope.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

I još imaš Gigabyte ploču za koju pojedinci ovdje kažu da ne valja, da je Gigabyte promašaj kod Ryzena.

 uteg za papire radi i bolje i više nego što bi trebao, s obzirm da mu je svrha da drži papire da ne lete uokolo

zbog toga se ne osjećam se dobro, imam temperaturu i šmrcam koliko mi muke daje jer sve radi kako treba

mislim da ću morati otvoriti bolovanje...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja mogu potvrditi da sam imao probleme s Gigabyte X370 Gaming K7 pločom. Osim sitnijih problema s memorijom imao sam dosad dva soft bricka biosa, oba puta bez ikakvog razloga, niti nakon flashanja niti zbog OC-a. Prvi put sam uspio vratiti backup BIOS, ovaj put je ploča krepala, Dual BIOS nije funkcionirao. Moje iskustvo s ovom pločom je radi ničim izazvanog brickanja loše. 

 

Drugi kolege nemaju nikakvih problema s tim modelom, moja je vjerojatno loš primjerak. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo od prvog dana do sada niti jedan problem sa ryzenom overclock radio od prve bez update biosa a i nakon. Znaci bas niti jedan problem jedino sto mi se nakon bios update a nisu spremale postavke od overclocka memorije ali nakon reseta biosa bez problema.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

od kad pa gigabyte ima u ponudi x370 matx model matične ??
prije to nisam vidio

0.o

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AX370M-Gaming-3-rev-1x#kf

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ryzen 3 2200G & Ryzen 5 2400G - cijene

Vidim da nitko nije stavljao cijene ovih procesora kod nas (ili sam propustio)...

 

Ryzen 3 2200G = od 777kn 

Ryzen 5 2400G = od 1240kn

 

Ryzen 3 2200G + GT 1030 = 1377kn

 

Usporedni test: Ryzen 5 2400G vs Ryzen 3 2200G + GT 1030

 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 3 2200G & Ryzen 5 2400G - cijene
djigibao kaže...

Vidim da nitko nije stavljao cijene ovih procesora kod nas (ili sam propustio)...

 

Ryzen 3 2200G = od 777kn 

Ryzen 5 2400G = od 1240kn

 

Ryzen 3 2200G + GT 1030 = 1377kn

 

Usporedni test: Ryzen 5 2400G vs Ryzen 3 2200G + GT 1030

 

Kakvog to smisla ima kombinirat 2200G i GT 1030?!?

16 godina
offline
Re: Ryzen 3 2200G & Ryzen 5 2400G - cijene

Kao to je bolja kombinacija za neke igre od Ryzen 5 2400G za skoro istu cijenu...ne?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

1030 je 640 kn pa ispadne razlika malo manje od 200 kn. Isto tako možeš onda dodati još 200 pa uzeti RX 560. Pa onda možeš još dodati 100 kn pa uzeti 1050. Ta igra nema kraja. Ako ćeš odigrati ponekad nešto na 60Hz, koga briga. 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 8:11 (hrvooje).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ryzen 3 2200G & Ryzen 5 2400G - cijene
djigibao kaže...

Ryzen 3 2200G + GT 1030 (604kn) = 1377kn

Ryzen 5 2400G = 1240kn

 

1377-1240=137kn

 

hrvooje kaže...

1030 je 640 kn pa ispadne razlika malo manje od 200 kn. 

 

Ako cem cjepidlacit razlika je samo 137kn 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

1030 je 640 kn pa ispadne razlika malo manje od 200 kn. Isto tako možeš onda dodati još 200 pa uzeti RX 560. Pa onda možeš još dodati 100 kn pa uzeti 1050. Ta igra nema kraja. Ako ćeš odigrati ponekad nešto na 60Hz, koga briga. 

 to je točno kad bi i razlike u cijeni pratile razlike u perfomansama, ali dok se u ovim kombinacijama 2200+1030 vs 2400 radi o sitnim razlikama, u slučaju dodavanja dodatnih 200 kuna za rx560 ipak dobiješ puno veću razliku u perfomansama ili skoro pa duplo, dok opet sljedeći upgrejd na 1050 je minorna razlika

treba znati što je isplativi upgrejd, a što nije 

djigibao kaže...

Ako cem cjepidlacit razlika je samo 137kn 

 i opet, ako si na tako uskom budgetu onda je g4560 + rx560 daleko bolji odabir za igre i svakodnevno light korištenje

t se zajebavaš s razlikama koje su minorne, a za skoro istu lovu dobiješ duplo bolje perfomanse

 

najbolje je ipak 2200 + jeftina ploča (ocanje je manje bitno jer za tih 10% naguraš za bolju grafu) i onda uzeti rx560

tu imaš 4core proc i grafiku miljama daleko od 1030 i te polu-vege

14 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 3 2200G & Ryzen 5 2400G - cijene
djigibao kaže...

Kao to je bolja kombinacija za neke igre od Ryzen 5 2400G za skoro istu cijenu...ne?

Malo je bolja ali ti onda igpu ne sluzi nicem iako nije puno slabiji pa je to teza besmislica. A i ako vec necu koristit vega igpu onda cu radje uzet i3 8100 koji je dosta bolji procesor...

7 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 3 2200G & Ryzen 5 2400G - cijene

Mozda je najbolje pricekati pad cijena starih Ryzena bez grafike, i za razliku u cijeni uzeti RX560 ili GTX 1050 :)

15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Već sad su to super rješenja, a kad krenu s high-end verzijama, pa bude unutra nešto kao Vega i HBM koji dijele i CPU i GPU... hijaoo. :) Intel se spasio ovim dogovorom da ide s Vegama kod sebe.

Nope.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ryzen 3 2200G & Ryzen 5 2400G - cijene
Čitatelj kaže...

Mozda je najbolje pricekati pad cijena starih Ryzena bez grafike, i za razliku u cijeni uzeti RX560 ili GTX 1050 :)

 ma bezveze je uopće razmatrati 2200 s gt 1030 kao malo bolju kombinaciju od 2400

to je rang grafike koji je preslab za gejmanje, preslab u odnosu na rx560 s kojom se ipak može puno bolje igrati

nije to razlika 20 posto kakva je inače između serija (npr. rx570 vs rx580 ili 1070 vs 1080 ili intel hd610 vs hd630) pa da se ne isplati nadoplata, to je skoro 100% razlike za 200 kuna više i 1030 uopće nije vrijedna razmatranja ako je gejmanje u pitanju

 

ili uzeti i3 8100 (što je rekao ansha) s uskoro dobavljivim h310 pločama (konačno su ih najavili - link) pa neku rx560 ili 2200 s jeftinom non-k pločom i ista grafa, a ako je baš stisnuti budget onda g4560 + rx560, sve to je bolja kombinacija od čistog 2400 ili krpanja sa 2200 + 1030

dodatna grafa ranga rx560 je minimum danas za gejmanje, ovo što je duplo slabije, svejedno 1030 ili igpu vega, je drek na šibici

rajzen apu sam za sebe je idealan proc za mini računalo ispod tv-a ili mlađim klincima za neke nezahtjevne igre

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 10:39 (picajzla0707).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice