AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.362
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD je obecao AM4 compatibility up to 2020.

Sada kazu revizija iste generacije Ryzen 2 mozda nece moci na AM4.

To je gore nego Intel, on je bar dozvoljavao sa nekim ustupcima.

 

Kao BIOS ne dozvoljava. BIOS, pa ko je pisao BIOS?

Nema svi su isti, kada pomislimo ova kompanija je consumer friendly to je skupljanje poena jer oni zele tako da izgledaju.

Cim osete malo bolje povlace drugacije, nepredvidjene poteze.

 

AMD musterije su trebale da instaliraju narednu arhitekturu 2019 u Crosshair VI Hero i Extreme.

Sta ce biti videcemo? 

 

Ja jos ne mogu da sagledam AMD CPU kao Intel, OK Threadripper, i mislim da je 1900X sada best buy AMD opcija i to sa planom da se zameni za novi model gde obecavaju bolji OC.

Procesor koji ne moze da dostigne 4.3GHz posle klokovanja mogu da budu u vecem zaostatku.

Ja sam prvi za to koji nije da se ide na sto veci klok da mora 5.0GHz, ako se moze imati veca razlika u multi threaded apps sa 10-12 jezgra.

Ali neka granica treba da postoji a to je 4.2-4.3GHz.

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Moj PC  
1 8 hvala 0
11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

???

Ryzen+ ide sigurno na AM4.

Daj neki link ako imaš kakve druge informacije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ryzen 3 2200G & Ryzen 5 2400G - cijene
picajzla0707 kaže...

 

ili uzeti i3 8100 (što je rekao ansha) s uskoro dobavljivim h310 pločama (konačno su ih najavili - link) pa neku rx560 ili 2200 s jeftinom non-k pločom i ista grafa, a ako je baš stisnuti budget onda g4560 + rx560, sve to je bolja kombinacija od čistog 2400 ili krpanja sa 2200 + 1030

dodatna grafa ranga rx560 je minimum danas za gejmanje, ovo što je duplo slabije, svejedno 1030 ili igpu vega, je drek na šibici

rajzen apu sam za sebe je idealan proc za mini računalo ispod tv-a ili mlađim klincima za neke nezahtjevne igre

i3 8100 i rx560 nema smisla, samo g4560 i grafe do gtx 1060/580 sve ostalo je neisplativo

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A prije koju godinu ste mi se derali kako će mi i3 4150 bottleneckati gtx 950 :P

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
maks0806 kaže...

A prije koju godinu ste mi se derali kako će mi i3 4150 bottleneckati gtx 950 :P

Taj i3 je procesor koji je izdan 2014 godine dok je s druge strane Pentium G4560 procesor sa istim brojem jezgri i thredova,

ali i sa višim taktom te boljim IPCom, znači Pentium nove generacije je jači procesor od toga i3 i zbog toga može iskoristiti jače grafičke kartice.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma jasno je, zezam se. Nije taj pentium bogznašta jači, ali smješno je kako je prije bilo uvijek "ne i3 bottlenecka sve, nikako za gaming", a sada se proc od 400kn uparuje sa karticama tipa gtx 1060

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako ne kužiš da sada svi igraju na 4K!? Šalim se naravno, ali taj argument je izgleda nenadj3biv.

 

Svejedno ti koji proc imaš, samo nabaviš što jaču grafu i opali.

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kolko je zapravo ryzen master program dobar za overclock dal se isplati ili bolje preko biosa? 

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kewin kaže...

Kolko je zapravo ryzen master program dobar za overclock dal se isplati ili bolje preko biosa? 

 

Svakako nije loš, ali ja ne bih niti pomišljao koristiti ga kada postoji mogućnost direktnog mijenjanja postavki BIOS-a.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kewin kaže...

Kolko je zapravo ryzen master program dobar za overclock dal se isplati ili bolje preko biosa? 

 ja program nebi ni dirao, koliko god on može biti dobar, bios je uvijek bolji za takve stvari
za program nikad ne znaš što može zaračunati i kako što pokrenuti, bios barem znaš da kako složiš tako bude sigurno 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NiramX kaže...

 

Svakako nije loš, ali ja ne bih niti pomišljao koristiti ga kada postoji mogućnost direktnog mijenjanja postavki BIOS-a.

matija656 kaže...

 ja program nebi ni dirao, koliko god on može biti dobar, bios je uvijek bolji za takve stvari
za program nikad ne znaš što može zaračunati i kako što pokrenuti, bios barem znaš da kako složiš tako bude sigurno 

S tim programima treba biti oprezan(ne tice se iskljucivo samo ryzen master-a), znaju biti extremno zbagirani s odredenim konfama ili verzijama, no netko tko zna sta radi i zna primjetitit da nesto ne stima s programom ili odredenim stavkama unutar njega moze bez problema to koristiti jer netko tko se zaista voli puno igrati s overklokanjem ti programi uvelike "olaksavaju" i ubrzavaju radnju! A i kad se jednom dode do limita iz biosa programi iz windowsa mogu donijeti extra overklok jer racunalo ne mora kretati iz nule i tako opterecivati cpu tokom posta a i prije se doznaju limiti!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je li itko pokušao undervoltati 1600?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
NiramX kaže...

 

Svakako nije loš, ali ja ne bih niti pomišljao koristiti ga kada postoji mogućnost direktnog mijenjanja postavki BIOS-a.

matija656 kaže...

 ja program nebi ni dirao, koliko god on može biti dobar, bios je uvijek bolji za takve stvari
za program nikad ne znaš što može zaračunati i kako što pokrenuti, bios barem znaš da kako složiš tako bude sigurno 

S tim programima treba biti oprezan(ne tice se iskljucivo samo ryzen master-a), znaju biti extremno zbagirani s odredenim konfama ili verzijama, no netko tko zna sta radi i zna primjetitit da nesto ne stima s programom ili odredenim stavkama unutar njega moze bez problema to koristiti jer netko tko se zaista voli puno igrati s overklokanjem ti programi uvelike "olaksavaju" i ubrzavaju radnju! A i kad se jednom dode do limita iz biosa programi iz windowsa mogu donijeti extra overklok jer racunalo ne mora kretati iz nule i tako opterecivati cpu tokom posta a i prije se doznaju limiti!lp

 

 

 u potpunosti se slazem , BIOS je za te stvari neprikosnoven i daleko najsigurnija opcija  , ali mislim da te programe ne treba ni skroz zaobici .  naravno ovisno od programa , neki vjerojatno ne rade posao i puni su bugova  .  meni se AI Suite itekako isplatio . Ustedio mi je punooo vremena i zivaca dok sam trazio najoptimalnije postavke za OC . Mogu se promjeniti postavke i  voltaze u letu prije testiranja stabilnosti  , dok bi ovako svaki put morao restartati PC ,  ulazit u BIOS , mjenjat pa  ponovo i tako  u krug . Kao i sve ostalo u zivotu , nije sve crno ili bijelo . 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 20:13 (error_666).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NiramX kaže...

Je li itko pokušao undervoltati 1600?

 

nećeš ništa posebno dobit na efikasnosti ako undervoltaš

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...
NiramX kaže...

Je li itko pokušao undervoltati 1600?

 

nećeš ništa posebno dobit na efikasnosti ako undervoltaš

 

Ne sumnjam, ali kakva je situacija s temperaturama?

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NiramX kaže...
petarjukic kaže...
NiramX kaže...

Je li itko pokušao undervoltati 1600?

 

nećeš ništa posebno dobit na efikasnosti ako undervoltaš

 

Ne sumnjam, ali kakva je situacija s temperaturama?

 

Mislim da su jako blizu, skoro pa da se nisu promjenile, navečer ću baš probat undervoltat sa svojim r7 1700 pa ti javim 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...
NiramX kaže...

Je li itko pokušao undervoltati 1600?

 

nećeš ništa posebno dobit na efikasnosti ako undervoltaš

 

Nije baš tako, neke matične daju preveliki stock napon.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
15 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I malac R3 2200G je tu

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
23 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

I malac R3 2200G je tu

 

 

 i moj će za dan, dva. baci testove. kad stigneš naravno.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I stariji brat je tu, R7 1700x

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 12:01 (Najbrži).
Moj PC  
11 0 hvala 2
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

premium enthuziast u zagrljaju leoparda

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

dupli post

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 15:26 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zašto A320? No OC?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A veli nas dragi Luci da svi prodaju Rizu i idu na "premium" klasu Intel, haha...

 

Lijepo ste se decki pocastili, svaka cast, i ja se nadam uskoro, ako ne "rizi power", onda ovoj drugoj "premium" intel klasi, a onda cu vas spotat na sve strane kako na rizi ne radi ram, kako ne valjaju biosi, kako se neda klokati i sl...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 14:53 (Tomo53nja).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
djigibao kaže...
Zašto A320? No OC?

 ne se zamarat nije potrebno

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 15:11 (dery).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...
...a onda cu vas spotat na sve strane kako na rizi ne radi ram, kako ne valjaju biosi, kako se neda klokati i sl...

Evo kod mene neće RAM na 3200MHz da ga siluješ u

Srušio se toliko puta da više ne znam ni koji je takt, ni koja voltaža niti kako se zovem. BIOS zadnji, RAM novi iz trgovine i neda se klokati.

LOL: Crobrother
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Najbrži kaže...
Tomo53nja kaže...
...a onda cu vas spotat na sve strane kako na rizi ne radi ram, kako ne valjaju biosi, kako se neda klokati i sl...

Evo kod mene neće RAM na 3200MHz da ga siluješ u

Srušio se toliko puta da više ne znam ni koji je takt, ni koja voltaža niti kako se zovem. BIOS zadnji, RAM novi iz trgovine i neda se klokati.

 spusti na 2933... pa ako rade tu  onda je do tajminga.

 

i naravno bios na najnoviju verziju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 16:24 (ranko091).
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 16:38 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

kamo sreće da to što prije dođe na 50:50

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice