AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.078.574
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

 

Za ram, koliko sam gledao i čitao, bitna je ploča i update biosa, a koji je vezan za kvalitetu tj. klasu matične ploče. Imaš precijenjene memorije koje se prodaju kao frekvencija 3200 Mhz, a ove od 2400 Mhz se klokaju na tu latenciju i napon, postigne taman tu frekvenciju tj. ova skuplja ništa nije bolja. Još šta sam gledao, neka najbolja frekvencija je 2666Mhz tj. sve preko je previše para za premalo muzike, tj. razlike u radu. Ništa, onda kupi procesor sa više jezgri te koji ti bude na boljoj akciji, mislim da je tako najbolje. 

 Ovo za ploce stoji, kad pogledas samo QVL nekih ploca vidis kolko su fleksibilnije od nekih drugih. Iako ne treba se zaletavati i previse uzdati u OC rama ako nije bas skroz provjereno da ce se neki jeftiniji ram dobro ocati na odredenoj ploci.

 

Ovo za 2666 ba si nije tocno, ako necemo gledati ove ekstremne slucajeve gdje ryzenu najvise pase kombinacija 3466 i cl 14 treba barem uzeti (ocati) memoriju na 3000 ili po mogucnosti na 3200. To bi bio neki optimalni bandwith za ryzena uz neke pristojne latencije tipa 3000 cl14 il 3200 cl15, sa time ce vise dobiti nego da ide izmusti zadnji mhz iz procesora, barem po pitanju gaminga.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 mada ga ne cijenim nešto, nema tu neke razlike, doduše ovisi o igrici...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Kaže veliki čak masivni pomak u gamingu

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Upravo taj video sam htio postati kolegi kao odgovor, onaj Linusov video je star i dosta su se stvari promijenile od tada sto i vidimo iz prilozenog. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Upravo taj video sam htio postati kolegi kao odgovor, onaj Linusov video je star i dosta su se stvari promijenile od tada sto i vidimo iz prilozenog. 

 Ali ono da je baš masivan pomak, bombastik naslov.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gil kaže...
war3_tft kaže...

Upravo taj video sam htio postati kolegi kao odgovor, onaj Linusov video je star i dosta su se stvari promijenile od tada sto i vidimo iz prilozenog. 

 Ali ono da je baš masivan pomak, bombastik naslov.

 Pa nije bas ni malen pomak, evo na bf1 primjerice izmedu 3200 i 3400 sa podesenim tajminzima 5%, sad zamisli kolka je razlika od onih 2666 sto se spominjalo.

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ljudi dali se isplati kupovati u iPon trgovini? Evo trenutno R5 2600 na popustu https://iponcomp.hr/shop/termek/amd-ryzen-5-2600-340ghz-am4-box-%2B-wraith-stealth-huto/1646565 pa još ako se upari sa solidnom ASUS ROG STRIX B350-F GAMING pločom ispadne malo manje od 2400kn. Baš si razmišljam kupiti dotični kombo jer se sjajno nadopunjavaju zbog svoje solidnost ali pak sa druge strane sa kupnjom i5 8400 + ploča bi čak ispalo nešto i jeftinija kombinacija još ako računam da Intel nije toliko ovisan o brzini rama pa u startu se i tu može nešto uštedjeti , a koliko vidim meni bi i i5 bio sasvim dovoljan pošto sam nezahtjevan korisnik,hmmm...šta vi mislite?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
gil kaže...
war3_tft kaže...

Upravo taj video sam htio postati kolegi kao odgovor, onaj Linusov video je star i dosta su se stvari promijenile od tada sto i vidimo iz prilozenog. 

 Ali ono da je baš masivan pomak, bombastik naslov.

 Pa nije bas ni malen pomak, evo na bf1 primjerice izmedu 3200 i 3400 sa podesenim tajminzima 5%, sad zamisli kolka je razlika od onih 2666 sto se spominjalo.

 2-3% je razlika između 2666 i 3200 MhZ, mislim ako kupuješ skupu memoriju, nije isplativo, bolje skupiti pa ići na jaču GPU, jer su stvarno cijene memorije bahate. Ovo govorim za prosječne ljude, tko ima para ka blata, on uzima sve najbolje. 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ma kakav ipon kakvi bakrači. Pa to nije web shop to je cirkus. Ako je gaming u pitanju slobodno uzmi i5 8400 b360 ploču ddr4 2666mhz i uživaj.Sve radi plug and play.

 Ako hoćeš baš te izledom lijepe ploče imaš ovako nešto https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-asus-tuf-b360-pro-gaming-s1151-8gen-cpu-90mb0x00-m0eay0&code=86310 inače ok ploča sa b360 chipom je oko 550kn

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 15:25 (mislioc).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Ma kakav ipon kakvi bakrači. Pa to nije web shop to je cirkus. Ako je gaming u pitanju slobodno uzmi i5 8400 b360 ploču ddr4 2666mhz i uživaj.Sve radi plug and play.

 Ako hoćeš baš te izledom lijepe ploče imaš ovako nešto https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-asus-tuf-b360-pro-gaming-s1151-8gen-cpu-90mb0x00-m0eay0&code=86310 inače ok ploča sa b360 chipom je oko 550kn

 

 Tako sam i razmišljao ,vjerovatno ću ići na i5 8400 ali ja to namjeravam kupiti tamo oko 9mj pa čemo viditi kakva če biti situacija oko tih komponenti,makar da DDR4 memorija nekako pojeftini jer ovo danas je bezobrazno koliko traže novca za 8GB kit memorije ,sječam se tamo još 2 godine unazad da je DDR4 koštalo dublo manje novca.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo još malo hvale na račun featura šta se dobije sa X modelom rize.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 1500X vs i7 4700k? Trebam pomoc oko odabira. 

 

 

24 Ryzen 1500X
3 I7 4770k
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 3:38 (wolfskin).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A da napises s koliko love raspolažes? Zasto bas ti cpui kad su izasli vec noviji cpui? Koju maticnu imas? Jer ides na rabljeno ili samo bi nadogradio? I nebo bilo lose da postas u odgovarajuću temu https://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/savjeti-o-nadogradnji-racunala/164263.aspx

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 4:24 (Patrick_cro).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
@wolfskin
Nije ti ovo tema za to, ne prizivaj trolove.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Evo još malo hvale na račun featura šta se dobije sa X modelom rize.

 drugi puta stavi link na cijeli clanak, sa kojeg je to portala 

 

uglavnom, vrlo poucno stivo, HOCP opet pokazuje kako se kvalitetno radi overview novih tehnologija

 

prvoklasna implematacija algoritma, i konacno nesto sto radi kako treba i jos vise, i to bez musica

 

ugodno sam iznenaden, jer nisam bas shvacao u dlaku kako su to oni zamislili po oni slajdovima sto su bili vani

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
wolfskin kaže...

Ryzen 1500X vs i7 4700k? Trebam pomoc oko odabira. 

 

 

Nakon ankete bacio sam se na reviewe i ugodno sam iznenadjen Ryzenom. Ne mogu da vjerujem kakav posao je napravio AMD i za koliko love se prodaju. Strasno! Sutra idem kupiti Ryzena 1600 ili 2600. Kako ce svaki od njih raditi u kombinaciji sa Noctua NH-D14? Do koliko bi se trebali auto-clockirati? Trenutno imam AMD FX 8320 na 4.5GHz i sluzio me odlicno dobar niz godina. Koliki boost cu dobiti sa Ryzenom u igrama na 1080p s obzirom da imam GTX 980? I ovako mogu igrati sve na ultra. Ne smeta mi ako fps padne ispod 60 btw. Dovoljno mi je i fluidnih 40. :)

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
wolfskin kaže...
wolfskin kaže...

Ryzen 1500X vs i7 4700k? Trebam pomoc oko odabira. 

 

 

Nakon ankete bacio sam se na reviewe i ugodno sam iznenadjen Ryzenom. Ne mogu da vjerujem kakav posao je napravio AMD i za koliko love se prodaju. Strasno! Sutra idem kupiti Ryzena 1600 ili 2600. Kako ce svaki od njih raditi u kombinaciji sa Noctua NH-D14? Do koliko bi se trebali auto-clockirati? Trenutno imam AMD FX 8320 na 4.5GHz i sluzio me odlicno dobar niz godina. Koliki boost cu dobiti sa Ryzenom u igrama na 1080p s obzirom da imam GTX 980? I ovako mogu igrati sve na ultra. Ne smeta mi ako fps padne ispod 60 btw. Dovoljno mi je i fluidnih 40. :)

 Znači nebo i zemlja razlika između Ryzena i FX-a. Uopće ih je glupo usporedit jel FX mu nije do koljena.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo konacno danas napravio update biosa na msi x370 titanium pa odmah ucitao axmp profil za memoriju, jedan nece raditi dok je drugi bootao bez problema. Bacio na brzinu oc na 4ghz link, uglavnom zadovoljan bios updatom jer sada a xmp radi na 2933hz bez rucnog podesavanja memorije, da imam neke 8gb stickove mislim da bi i vjerojatno prvi axmp profil na 3200mhz isao

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...

Evo konacno danas napravio update biosa na msi x370 titanium pa odmah ucitao axmp profil za memoriju, jedan nece raditi dok je drugi bootao bez problema. Bacio na brzinu oc na 4ghz link, uglavnom zadovoljan bios updatom jer sada a xmp radi na 2933hz bez rucnog podesavanja memorije, da imam neke 8gb stickove mislim da bi i vjerojatno prvi axmp profil na 3200mhz isao

 Eto baš mi je drago da ti je Ryzen godinu i pol nakon izlaska napokon prodihao.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako nemas nista pametno za reci mozes slobodno produziti, jer koliko vidim samo trolas okolo, da imalo citas pratis temu znao bi mi je i prije memorija radila na 2933 ali sam ju morao rucnu unijeti, i to su 16gb stickovi ali tesko to tebi ide u glavu kada gledas samo u jednom smjeru. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
9 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...

Evo konacno danas napravio update biosa na msi x370 titanium pa odmah ucitao axmp profil za memoriju, jedan nece raditi dok je drugi bootao bez problema. Bacio na brzinu oc na 4ghz link, uglavnom zadovoljan bios updatom jer sada a xmp radi na 2933hz bez rucnog podesavanja memorije, da imam neke 8gb stickove mislim da bi i vjerojatno prvi axmp profil na 3200mhz isao

Na koliko je islo prije 2666mhz?

Meni je bios update XMP profil dozvolio 3200mhz bez ikakvih problema 100% stabilan, nisam ni pokusavao iznad ali daleko bolje radi nego prije i manualni OC memorije 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

2666mhz je prije bios automatski postavio bez axmp, za 16gb stickove i to dual sided je po meni ovo sasvim u redu i to je jos hynix. Dok uhvatim malo vise vremena onda cu se pozabaviti oc memorije i cpu da vidim koliko ide. Uglavnom vidi se napredak i da su dosta toga ispravili. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 17:49 (Patrick_cro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
wolfskin kaže...

..Kako ce svaki od njih raditi u kombinaciji sa Noctua NH-D14? Do koliko bi se trebali auto-clockirati? Trenutno imam AMD FX 8320 na 4.5GHz i sluzio me odlicno dobar niz godina. Koliki boost cu dobiti sa Ryzenom u igrama na 1080p s obzirom da imam GTX 980? I ovako mogu igrati sve na ultra. Ne smeta mi ako fps padne ispod 60 btw. Dovoljno mi je i fluidnih 40. :)

 Ne znam za max. takt sa Noctuom.

Kod mene Ryzen 1600 bez problema ide sa stock hladnjakom na 3.8 GHz i drži satima u Prime 95 bez greške.

Imao sam prije toga fx 8320 na 4.2 GHz i pomak je znatan. Moja je grafa osjetno slabija od tvoje i osjećam bottleneck u novim igrama, pogotovo ako istovremeno i snimam OBS-om (npr. BF1 MP sa 64 igrača).

CPU se ni ne oznoji i može potjerati i jače grafe. Ne moraš se bojati za pad fps-a na 1080p. Lock na 60 i uživaj.

Ako si u mogućnosti, uzmi 2600 iako ni sa 1600 ne možeš fulati.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
wolfskin kaže...
wolfskin kaže...

Ryzen 1500X vs i7 4700k? Trebam pomoc oko odabira. 

 

 

Nakon ankete bacio sam se na reviewe i ugodno sam iznenadjen Ryzenom. Ne mogu da vjerujem kakav posao je napravio AMD i za koliko love se prodaju. Strasno! Sutra idem kupiti Ryzena 1600 ili 2600. Kako ce svaki od njih raditi u kombinaciji sa Noctua NH-D14? Do koliko bi se trebali auto-clockirati? Trenutno imam AMD FX 8320 na 4.5GHz i sluzio me odlicno dobar niz godina. Koliki boost cu dobiti sa Ryzenom u igrama na 1080p s obzirom da imam GTX 980? I ovako mogu igrati sve na ultra. Ne smeta mi ako fps padne ispod 60 btw. Dovoljno mi je i fluidnih 40. :)

 Dobit ces jako dobar boost al bitnije ti jesto ti fps nece dropat toliko kao sa starim procom . Znaci ako je 90max fps drzi oko 80 do 90 ne pada na 30 sto ti se sigurno desavalo sa starim procom.  Isto tako ako imas vec taj cooler trebas i adapter za am4 socket nabavit. Nezaboravi da ti treba najmanje b350 ploca i pozeljno bar 2666mhz 8gb ddr4 memorije sve preko toga je bolje ali ovo je recimo minimum. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Micek kaže...
wolfskin kaže...

..Kako ce svaki od njih raditi u kombinaciji sa Noctua NH-D14? Do koliko bi se trebali auto-clockirati? Trenutno imam AMD FX 8320 na 4.5GHz i sluzio me odlicno dobar niz godina. Koliki boost cu dobiti sa Ryzenom u igrama na 1080p s obzirom da imam GTX 980? I ovako mogu igrati sve na ultra. Ne smeta mi ako fps padne ispod 60 btw. Dovoljno mi je i fluidnih 40. :)

 Ne znam za max. takt sa Noctuom.

Kod mene Ryzen 1600 bez problema ide sa stock hladnjakom na 3.8 GHz i drži satima u Prime 95 bez greške.

Imao sam prije toga fx 8320 na 4.2 GHz i pomak je znatan. Moja je grafa osjetno slabija od tvoje i osjećam bottleneck u novim igrama, pogotovo ako istovremeno i snimam OBS-om (npr. BF1 MP sa 64 igrača).

CPU se ni ne oznoji i može potjerati i jače grafe. Ne moraš se bojati za pad fps-a na 1080p. Lock na 60 i uživaj.

Ako si u mogućnosti, uzmi 2600 iako ni sa 1600 ne možeš fulati.

 Pošalji noctui račun od collera i od cpu ili matične i šalju ti besplatno mounting kit! A da hladi radi jako dobro makar danas nisam ništa igrao tempovi su ok. Ide inače do kojih 61 max koliko sam uspio vidjeti!

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ BattleNet uplay: StariGAD_HR
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

e ljudi želim ici sa ryzena 3 1200 na ryzen 5 2400G..jel to znaci da cu morati i graficku mjenjati sa nvidia na amd?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dombas kaže...

e ljudi želim ici sa ryzena 3 1200 na ryzen 5 2400G..jel to znaci da cu morati i graficku mjenjati sa nvidia na amd?

 Ne znači

MISCREATED
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako slazem novi htpc trazio novu plocu i naletim na Asus Strix B350 f gaming za 65eura kao poderna kutija malo i fali RGB produzni kabel i uzeo a iz svog kompa cu prebacit za HTPC. Kad nabavim ostatak poslikam sve. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dombas kaže...

e ljudi želim ici sa ryzena 3 1200 na ryzen 5 2400G..jel to znaci da cu morati i graficku mjenjati sa nvidia na amd?

Zasto to zelis ako imas graficku? Sta mislis da ces dobit tim prelaskom?

6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa presao bi na ryzen 5..a sad koji onda da uzmem? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2018 15:24 (Dombas).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice