AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.917
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
robisierra92 kaže...
Pitao sam najprije koristi li netko uopće taj procesor, lako o detaljima poslije.

Videa sam i sam pogledao desetke na YouTubeu, htjedoh doznati iskustva iz prve ruke.

Radim u Premiere Pro i treba mi još jedan pc - jedan je baziran na i7-7800x drugi je iMac27 iz 2016., traži se treća nova konfiguracija.

Otprilike jedna trećina materijala je 1080p, ostalo 4k i 6k.

jednostavno, ako zaradujes na tome sto radis, onda si kupi naskupljeg intela kojeg mozes, sa sto vise i sto brze memorije, izracunas si ROI i vidis koji ti vremenski rok odgovara za iznos koji si spreman potrositi.

 

ako ne zaradujes onda si kupi AMD

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Timo kaže...
robisierra92 kaže...
Pitao sam najprije koristi li netko uopće taj procesor, lako o detaljima poslije.

Videa sam i sam pogledao desetke na YouTubeu, htjedoh doznati iskustva iz prve ruke.

Radim u Premiere Pro i treba mi još jedan pc - jedan je baziran na i7-7800x drugi je iMac27 iz 2016., traži se treća nova konfiguracija.

Otprilike jedna trećina materijala je 1080p, ostalo 4k i 6k.

jednostavno, ako zaradujes na tome sto radis, onda si kupi naskupljeg intela kojeg mozes, sa sto vise i sto brze memorije, izracunas si ROI i vidis koji ti vremenski rok odgovara za iznos koji si spreman potrositi.

 

ako ne zaradujes onda si kupi AMD

 Da i onda se malo educira preko neta i  youtuba i skuzi da mu jedan i7 8700k (netreba biti ni overclocked) sa upaljenim quick sync feature u kombinaciji sa novom adobe premiere pro podrškom za isti po brzini enkodiranja projekta melje te najskuplje višejezgrene procove od Intela za duplo manje vremena, jedan košta oko tristo baksa, drugi koštaju do preko 1700 dolara, te da mnogi youtuberi sa velikim kanalima koji žive od editiranja youtube uradaka prelaze na višestruko jeftiniju intel varijantu radi brzine jer je adobe izdao podrsku za quicksync unutar samog premiere softvera,  kad je riječ o 4k+ projektima, a kolega je naveo da dosta radi sa njima, tako da savjet baš ne pije vodu.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da rezimiramo: idući mjesec slažem konfiguraciju s i7-8700.
Tempus fugit
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
robisierra92 kaže...
Da rezimiramo: idući mjesec slažem konfiguraciju s i7-8700.

 cemu 8700? samo sto nisu izasle nove ploce i nova zalemljena generacija iz intela, bit ce veselo.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
robisierra92 kaže...
Da rezimiramo: idući mjesec slažem konfiguraciju s i7-8700.

 evo ako već nisi pogledao

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za Adobe je Mac cini se best...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
robisierra92 kaže...
Da rezimiramo: idući mjesec slažem konfiguraciju s i7-8700.

 cemu 8700? samo sto nisu izasle nove ploce i nova zalemljena generacija iz intela, bit ce veselo.lp

Što to znači "samo što nisu"? Nisam baš u toku s procesorima, ne stignem pratiti što se događa.

 

Morao bih vrlo brzo složiti pc, zbog poslova naravno koji će se razbuktati od sredine rujna. Tako da kad završim s godišnjim trebao bih se pozabaviti time. 

 

Doduše od prošle godine računam na upgrade svake dvije godine, vidjet ćemo kolika će biti isplativost i iskoristivost i9 procesora. 

Colossus7 kaže...
robisierra92 kaže...
Da rezimiramo: idući mjesec slažem konfiguraciju s i7-8700.

 evo ako već nisi pogledao

 

 Vidio sam danas taj video, sve jasno.

djigibao kaže...

Za Adobe je Mac cini se best...

 

Složio bih se s tobom, postoji neka tajna veza između njih, i dobro funkcionira. iMac 27 5k iz 2016. još uvijek bez problema žvače sve što mu se ubaci u Premiere. 

Tempus fugit
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je li moguce da je razlika u temperaturama nekih 7-8C maksimalno izmedju Noctua NH-D14 i ryzen box coolera Wraith Stealth na stock frekvenciji? Noctua ga drzi oko 50C u loadu, a Wraith Stealth 58C max. Noctua perfektno dobro sjeda na cooler, par puta sam provjeravao. Provjerio sam vise puta i pasta se ravnomjerno rasporedila preko cijele povrsine procesora (zrno rize metod). Mogla bi Noctua letiti vani jer uz stock cooler u kucistu sve izgleda mnooooogo ljepse. :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2018 3:53 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A Noctua-u si stavio da bi ga drzao na stock frekvenciji? Sta vise clockas to ce razlika biti veca...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

Je li moguce da je razlika u temperaturama nekih 7-8C maksimalno izmedju Noctua NH-D14 i ryzen box coolera Wraith Stealth na stock frekvenciji? Noctua ga drzi oko 50C u loadu, a Wraith Stealth 58C max. Noctua perfektno dobro sjeda na cooler, par puta sam provjeravao. Provjerio sam vise puta i pasta se ravnomjerno rasporedila preko cijele povrsine procesora (zrno rize metod). Mogla bi Noctua letiti vani jer uz stock cooler u kucistu sve izgleda mnooooogo ljepse. :)

 Meni na 3.8 ide do max 62(kad je bio cooler čist max je bilo 56) u loadu, ali su finovi puni prašine. Ja sam noctuom jako zadovoljan hebeš izgled.

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ BattleNet uplay: StariGAD_HR
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

Je li moguce da je razlika u temperaturama nekih 7-8C maksimalno izmedju Noctua NH-D14 i ryzen box coolera Wraith Stealth na stock frekvenciji? Noctua ga drzi oko 50C u loadu, a Wraith Stealth 58C max. Noctua perfektno dobro sjeda na cooler, par puta sam provjeravao. Provjerio sam vise puta i pasta se ravnomjerno rasporedila preko cijele povrsine procesora (zrno rize metod). Mogla bi Noctua letiti vani jer uz stock cooler u kucistu sve izgleda mnooooogo ljepse. :)

 meni na klokanom 3.8Ghz r5 1600 između stock coolera i mugen maxa bilo 12°C razlike

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bitniji je napon na kojem si ga držao od takta. A na stocku bi ga valjda i intel stock cooler ohladio.

 

Treba uzet u obzir i razliku između prve i druge generacije ryzena, jer druga postiže isti takt na osjetno nižem naponu.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
_mark0_69 kaže...

Bitniji je napon na kojem si ga držao od takta. A na stocku bi ga valjda i intel stock cooler ohladio.

 

Treba uzet u obzir i razliku između prve i druge generacije ryzena, jer druga postiže isti takt na osjetno nižem naponu.

 1.24-1.25V je bio napon, ima negdje ovdje na temi, postao sam slike kad sam smontirao mugen max

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Računaj da je potrošnja na tim postavkama nekih 35% veća pa od tud i veće razlike u temp.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
_mark0_69 kaže...

Računaj da je potrošnja na tim postavkama nekih 35% veća pa od tud i veće razlike u temp.

 Jasna stvar, stock clock nisam mjerio razliku, vjerovatno bio isti slucaj ko kolegi gore manja razlika u temp 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
tuv0k kaže...

Koje RAM-e uzeti za Gen 2 Ryzene? Uzeo bi X470-F Asusovu plocu i citao sam da najbolje rade sa GSkillovom memorijom. No, barem na Amazonu cijena GSkillove memorije pristojnog clocka(3000MHZ+) je dosta veca nego primjerice Corsairovog LPX. Idealno trazim kombinaciju 2x16GB i da je oko 350€ ili me mozete uvjeriti da je “normalno” dati 450€ pa uzeti GSkill :)

 

ovo ti izlistava sve B-die memorije:

 

https://benzhaomin.github.io/bdiefinder/

 

kupi bilo koju od tih i trebala bi ti raditi isprve na deklariranim brzinama sa ryzenom

 

ja sam uzeo G.Skill Trident Z F4-3200C14D-16GTZSK i radio je isprve na 3200MHz na X370 ploci sa Ryzen 2700X

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 11:11 (Fanu).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Lijepo li je vidit 12 prozorčića, preporod nakon intelovog sandija , rastura malac duplo brže.  Best buy jer je box hladnjak odličan, ma nema zamjerke.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 12:14 (dery).
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

ovo ti izlistava sve B-die memorije:

 

https://benzhaomin.github.io/bdiefinder/

 

kupi bilo koju od tih i trebala bi ti raditi isprve na deklariranim brzinama sa ryzenom

 

ja sam uzeo G.Skill Trident Z F4-3200C14D-16GTZSK i radio je isprve na 3200MHz na X370 ploci sa Ryzen 2700X

Na deklariranim brzinama ce sigurno radit samo 3000 i 3200mhz kitovi, do 3600mhz je lutrija a preko nema sanse...

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

A Noctua-u si stavio da bi ga drzao na stock frekvenciji? Sta vise clockas to ce razlika biti veca...

 Ipak je razlika vec. Noctua max 50C, a na wraith stealth skoro pa 70C udari. xD


Ako je neko nagodan da mijenja svoje AIO vodeno tipa Corsair H100 za Noctuu NH-D14 neka se javi. Nedavno su kupljeni i postavljeni novi PWM ventilatori na Noctuu. Inace uz cooler fabricki doalze DC ventilatori  :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 15:37 (Almin94).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
ansha kaže...

A Noctua-u si stavio da bi ga drzao na stock frekvenciji? Sta vise clockas to ce razlika biti veca...

 Ipak je razlika vec. Noctua max 50C, a na wraith stealth skoro pa 70C udari. xD


Ako je neko nagodan da mijenja svoje AIO vodeno tipa Corsair H100 za Noctuu NH-D14 neka se javi. Nedavno su kupljeni i postavljeni novi PWM ventilatori na Noctuu. Inace uz cooler fabricki doalze DC ventilatori  :)

To bi ti bila rekordno glupa zamjena, dobit ces bucniji i nepouzdaniji cooler a max takt ce ti ostat isti. Plus ces to jos morat doplatit... Ostavi se corava posla...

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...



Ako je neko nagodan da mijenja svoje AIO vodeno tipa Corsair H100 za Noctuu NH-D14 neka se javi. Nedavno su kupljeni i postavljeni novi PWM ventilatori na Noctuu. Inace uz cooler fabricki doalze DC ventilatori  :)

To bi ti bila rekordno glupa zamjena, dobit ces bucniji i nepouzdaniji cooler a max takt ce ti ostat isti. Plus ces to jos morat doplatit... Ostavi se corava posla...

 Upravu si, ne diram nista! Nek si me prosvijetlio, hvala. 

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav ekipa,.možda nije baš ta tema ali ima AMD Ryzen :) Radim novu konfiguraciju za rad u CATI-a, Auto CAD, gejmanje (ništa kompetitivno,.RTS i RPG najčešće tipa Witcher), gledanje filmova i surfanje. Znači za svašta po malo. Ovo sam ja nakon nekog vremena sastavio,pa me zanima vaše mišljenje, dali sam nešto preplatio ili mogao bolje za iste pare. Već sam probio limit od 7000kn, pa ne mogu više ići gore :( Ako jš neko mže nabacit koji monitor 27" 1440p Ips,za ovu konfiguraciju (do ok 2000kn) bio bi zahvalan.

Gigabyte X470 Aorus ultra gaming 1.169,00 Kn
AMD Ryzen 5 2600X 1.699,00 Kn
Gigabyte RX 580 Aorus 8G 2.483,00 Kn
DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz 1.225,00 K
SSD 250GB Samsung 860 EVO 544,00 Kn
650W Fortron Raider II 80+ silver 578,00 Kn
MS FALCON PRO gaming kućište 385,00 Kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzmi r5 2600(non x) umjesto x modela, rabljenih gtx 1060 i rx 580 ima dosta jeftinije, gtx 1060 3gb modele se može naći za 1100kn, 6gb se kreće oko 1500-1600kn, rxice slično

 

Imat ćeš prostora za ubaciti 960 evo koji je puno brži, može se naći za 100-150kn više, vidi na nabavi

Imaš i opciju da probaš naći gtx 1070 za cijenu te nove, za 300kn više sam tu vidio gtx1070ti stjepanja 

 

Ako već kupuješ kompletno provjeri u futuri cijene, tamo imaš 2% na cjelu konfu

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad je već non x onda čipset B450(msi obavezno) pa tu isto ima love za još nešto

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 22:59 (dery).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
haliban kaže...

Pozdrav ekipa,.možda nije baš ta tema ali ima AMD Ryzen :) Radim novu konfiguraciju za rad u CATI-a, Auto CAD, gejmanje (ništa kompetitivno,.RTS i RPG najčešće tipa Witcher), gledanje filmova i surfanje. Znači za svašta po malo. Ovo sam ja nakon nekog vremena sastavio,pa me zanima vaše mišljenje, dali sam nešto preplatio ili mogao bolje za iste pare. Već sam probio limit od 7000kn, pa ne mogu više ići gore :( Ako jš neko mže nabacit koji monitor 27" 1440p Ips,za ovu konfiguraciju (do ok 2000kn) bio bi zahvalan.

Gigabyte X470 Aorus ultra gaming 1.169,00 Kn
AMD Ryzen 5 2600X 1.699,00 Kn
Gigabyte RX 580 Aorus 8G 2.483,00 Kn
DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz 1.225,00 K
SSD 250GB Samsung 860 EVO 544,00 Kn
650W Fortron Raider II 80+ silver 578,00 Kn
MS FALCON PRO gaming kućište 385,00 Kn

 Ova Gigabyte što si naveo je OK za te pare ali radije neku od ovih ploča proći ćeš jeftinije i nećeš izgubiti baš ništa na funkcionalnosti :

MSI B450 Tomahawk

ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4

 

 

Uštedi  i na procu uzmi 2600 umjesto 2600x jer ocat ga na 4.0 je tako lako da i dijete to moze danas , promjeniš 2 postavke u biosu prateći tutorijal sa youtuba. Ubodi si Arctic Freezer 33 ili Arctic freezer 33 Esports One cooler za njega i tu si miran, puno bolji cooler nego oni solidni stock što dodju u kutiji sa ryzen procom.

 

Ostalo je ok, razliku u novcu spremi u džep ili uloži negdje u komp šta hoćeš.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 0:07 (Colossus7).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala na savjetu,.ako uzmem MSI 450 Tomahawk i non X Ryzen,.hoće mi biosi biti kompatabilni ili ću morati skidati novije?

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

sve B450 i X470 ploce dolaze po defaultu sa podrskom za ryzen procesore druge generacije

 

ne moras flashati novi bios (iako je pozeljno zbog nekih drugih stvari)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
haliban kaže...

Hvala na savjetu,.ako uzmem MSI 450 Tomahawk i non X Ryzen,.hoće mi biosi biti kompatabilni ili ću morati skidati novije?

 Mozes flashat tek kad izadje novi bios, trenutno b450 Tomahawk ploče dolaze sa najnovijim biosom out of the box, tj, MSI još nije imao potrebu da izbaci noviju verziju, tako da si tu miran, a ko što je kolega napisao, sve b450 ploče podrzavaju nove ryzene, to im je i poanta :)

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

mindfactory objavio zanimljiv graf

 

 

Moj PC  
11 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, našao sam vrlo povoljan ryzen 1600x i kako sam čitao uz njega se ne dobije ventilator.

I bio bih vrlo zahvalan kada bi ste mi dali par primjera ventilatora razumne cijene. Nisam gamer i ne treba mi vodeno hlađenje. Bitna mi je što niža cijena, ali da izdrži neki razuman OC.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice