AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.084.610
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Pa i nemas neko iskustvo s racunalima ako si ih zvao da im kazes da je vrm na 50C. To je led ledeni...

 Mjereno na heatsinku, vjerojatno je diretkno na zavojnicama i >60.

 Bas cu danas iscitat vrijednosti dok se sistem normalizirao.

 

 S tim procom to mora bit ko spricer...

 A moje iskustvo, sigurno nije vidljivo na BUG forumu :)

Truth in engineering.
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nekad si jaja mogao pec na vrm-u i uzivat, a vidi sad na sto smo spali...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...

Nekad si jaja mogao pec na vrm-u i uzivat, a vidi sad na sto smo spali...

 

Truth in engineering.
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
Louis Pluto kaže...

sorry, ukoliko tko zna... zašto je minimalni proc. state u amd ryzen balanced power planu tako visok, na 90%, zašto nije niži?

ne kontam, zašto držati proc. konstantno na tako visokim frekvencijama?

 

to je stari ryzen power plan

 

ugl i AMD sad savjetuje da se koristi windows balanced plan (u njemu je min proc state na 5% a max na 100%) - ryzen power plan se koristio prije windows updatea koji je donio ryzen optimizacije

 Zašto onda sa novim chipset driverima za nove x470 ploce i zen+ procesore dolazi Ryzen power plan? Gdje je amd naveo da koristimo balanced? Nisam još naletio na te informacije

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Pa i nemas neko iskustvo s racunalima ako si ih zvao da im kazes da je vrm na 50C. To je led ledeni...

 Idle temperature nakon instalacije winsa...

 Taman da i termometar fula 5 stupnjeva, koliko moze bit dalje od istine ?

 

 Iskreno... Zbog nakaradnog i bahatog nastupa pojedinaca prestao sam bit aktivan sa mnogima koji su velikim dijelom ucinili ovaj forum kvalitetnim.

 Mislio sam si, ajd da i ja podijelim iskustvo, nece valjda bit viska s obzirom na kolicinu troll postova, al zaje.bo sam se...

 Ubija me u pojam kad nekom "prepametnom" treba dokazivat da je 1x1=1

 

 Ti meni dokazi da ti je inteligencija proporcionalna visini ega, onda cu i jezikom izmjerit temp na VRM-u.

Sigurno nije dobro izbazdaren, mora da je sjeban Sigurno nije dobro izbazdaren, mora da je sjeban
Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Batista kaže... 

 Iskreno... Zbog nakaradnog i bahatog nastupa pojedinaca prestao sam bit aktivan sa mnogima koji su velikim dijelom ucinili ovaj forum kvalitetnim.

Iskreno, govoriš da imaš iskustva i u svemu tome iskustvu čudiš se temp. od 50 stupnjeva nečega što radi normalno na 90 ili više stupnjeva,

ja bih se radije pokrio ušima i ništa ne komentirao da sam na tvome mjestu jer samo ispadaš smiješan.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Iskreno, govoriš da imaš iskustva i u svemu tome iskustvu čudiš se temp. od 50 stupnjeva nečega što radi normalno na 90 ili više stupnjeva,

ja bih se radije pokrio ušima i ništa ne komentirao da sam na tvome mjestu jer samo ispadaš smiješan.

 Zasto bi se trebao pokrit usima kod navedenih parametara navedenog sustava ? Zar nisu ociti ?

 Tko je rekao da na nekom drugom setupu ne dolaze na vise vrijednosti koji spominjes ?

 

 

Truth in engineering.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

VRM pod visokim naponom moze i preko 100c ic, software ne mora uvijek bit tocan. 50C i na idleu su normalne, idle temperature mogu bit razlicite ovisno o puno stvari, npr. glupi windows power balance itd... Sve je ok

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
Fanu kaže...
Louis Pluto kaže...

sorry, ukoliko tko zna... zašto je minimalni proc. state u amd ryzen balanced power planu tako visok, na 90%, zašto nije niži?

ne kontam, zašto držati proc. konstantno na tako visokim frekvencijama?

 

to je stari ryzen power plan

 

ugl i AMD sad savjetuje da se koristi windows balanced plan (u njemu je min proc state na 5% a max na 100%) - ryzen power plan se koristio prije windows updatea koji je donio ryzen optimizacije

 Zašto onda sa novim chipset driverima za nove x470 ploce i zen+ procesore dolazi Ryzen power plan? Gdje je amd naveo da koristimo balanced? Nisam još naletio na te informacije

 

valjda bundlaju taj power plan za ove koji su na starijoj verziji windowsa

 

evo ti sta kaze AMD zaposlenik:

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/8evhj2/ch6ch7_performance_enhancer/dxyjgqb/

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Batista kaže...
ansha kaže...

Pa i nemas neko iskustvo s racunalima ako si ih zvao da im kazes da je vrm na 50C. To je led ledeni...

 Idle temperature nakon instalacije winsa...

 Taman da i termometar fula 5 stupnjeva, koliko moze bit dalje od istine ?

 

 ....

 vrm na 50 stupnjeva je stvarno ledeno.
zašto mjeriš površinu induktora? zašto ne skineš ljepo hladnjak pa direkt na mosfet ili izmjeri temperaturu pcb toćno od ispod mosfeta kladim se da će bit bar 20 stupnjeva više temp....

btw.. vrm mjerit dok je komp idle je isto ko da mjeriš potrošnju kompjutera iz utićnice dok ti je komp idle. užgi prime na small fft pa da vidimo tih 50 stupnjeva.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 23:52 (dabar_solta_V2).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
Batista kaže...
ansha kaže...

Pa i nemas neko iskustvo s racunalima ako si ih zvao da im kazes da je vrm na 50C. To je led ledeni...

 Idle temperature nakon instalacije winsa...

 Taman da i termometar fula 5 stupnjeva, koliko moze bit dalje od istine ?

 

 ....

 vrm na 50 stupnjeva je stvarno ledeno.
zašto mjeriš površinu induktora? zašto ne skineš ljepo hladnjak pa direkt na mosfet ili izmjeri temperaturu pcb toćno od ispod mosfeta kladim se da će bit bar 20 stupnjeva više temp....

btw.. vrm mjerit dok je komp idle je isto ko da mjeriš potrošnju kompjutera iz utićnice dok ti je komp idle. užgi prime na small fft pa da vidimo tih 50 stupnjeva.

 misli da su mu visoke temperture vrm dok je pc u idle kod mene u loadu 58°C kad je pc opterecen na 60% a dok igram bf idu i na 70°C

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 13:16 (dreadmoore).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 misli da su mu visoke temperture vrm dok je pc u idle

Poslije mu je ta temperatura bila puno niza, znaci da nije bio u idle-u...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dreadmoore kaže...

 misli da su mu visoke temperture vrm dok je pc u idle

Poslije mu je ta temperatura bila puno niza, znaci da nije bio u idle-u...

 Uglavnom zamara se glupostima o pregrijavanju jos da dodamo da mu procesor radi 3.8ghz nije ga ni klokao maximalno 

AMD AntiBoy
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koristim Cad, ArcGis i planiram korisiti neke software za modeliranje , znaci uglavnom neke tehnicke aplikacije ... prema tome Intel ili AMD ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Batista kaže... 

 Iskreno... Zbog nakaradnog i bahatog nastupa pojedinaca prestao sam bit aktivan sa mnogima koji su velikim dijelom ucinili ovaj forum kvalitetnim.

Iskreno, govoriš da imaš iskustva i u svemu tome iskustvu čudiš se temp. od 50 stupnjeva nečega što radi normalno na 90 ili više stupnjeva,

ja bih se radije pokrio ušima i ništa ne komentirao da sam na tvome mjestu jer samo ispadaš smiješan.

 

Mogao si mu to odgovoriti i na normalniji kulturniji način. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Strider91 kaže...

Koristim Cad, ArcGis i planiram korisiti neke software za modeliranje , znaci uglavnom neke tehnicke aplikacije ... prema tome Intel ili AMD ?

 Intel... +dobra grafa za modeliranje

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Novi zen athlon 200GE

 

 

*Čini se da i amd ide Intelovim stopama. Prvi zaključani zen. Segmentiranjem tržišta u budućnosti, boje se da će overclockom pregaziti buduće proizvode. Na kraju dana, svakoj kompaniji su bitne samo pare. Moram priznati da mi se ne sviđa ovaj potez

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 8:18 (hrvooje).
 
2 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

kupio sam r5 2600,x470 aorus gaming 5 i geil evo spear ram,bios mi je po defaultu ram stavio na 2133 iako je ram ratean na 3000,nisam mogao bootati,stavio ram na 3000 rucno i sad je sve ok,jel moguce da je do toga ili je samo splet okolnosti?

Bog,hrvati,real madrid i evil access!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zašto ručno, imaš u biosu xmp opciju za ram, kod mene ima dva moda xmp (mbo msi)vidi kako je tebi.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 17:55 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Logigamer kaže...

kupio sam r5 2600,x470 aorus gaming 5 i geil evo spear ram,bios mi je po defaultu ram stavio na 2133 iako je ram ratean na 3000,nisam mogao bootati,stavio ram na 3000 rucno i sad je sve ok,jel moguce da je do toga ili je samo splet okolnosti?

 

2133MHz je standardna DDR4 brzina i svaka maticna po defaultu stavi tu brzinu (bilo intel bilo amd)

sve iznad te brzine se smatra OCom i mora se manualno postaviti (tj ukljuciti XMP ili odabrati navedenu brzinu u BIOSu)

 

probaj se igrati i sa timinzima a ne samo postaviti ram na 3000MHz, da dobijes jos na performansama

 

skini si ovaj alat:

 

https://www.overclock.net/forum/13-amd-general/1640919-ryzen-dram-calculator-1-1-0-beta-2-overclocking-dram-am4.html

 

kad ga pokrenes, pod frequency odaberi brzinu koju zelis testirati (u tvom slucaju 3000MHz), pod BCLK upisi 100 i klikni dolje na ljubicasti R-XMP button (ocitava vrijednosti tvoje memorije)

zatim imas 3 gumba - SAFE, FAST i EXTREME

 

to su ti vrijednosti timinga, i ovisno koju opciju odaberes bit ce brzi (zategnutiji?) timinzi

 

preporucam da kliknes na FAST (za EXTREME moras imati srece/dobru memoriju&maticnu)

 

uslikas rezultat, odes u BIOS i onda pocnes mjenjati vrijednosti kao sto ti je bilo prikazano u ryzen dram calc (kreces od tCL pa nadalje - ne trebaju ti vrijednosti iz cijele prve kolumne) - uzmi u obzir da neces imati sva polja u BIOSu kao sto imas u dram calc, njih jednostavno preskoci

 

i btw obrati pozornost na Voltage block (krajnje desno) u dram calc - DRAM i SOC voltaze su bitne i prilikom testa upisuj Rec vrijednosti, ako ti se igre crashaju, probaj prvo povecati DRAM voltazu na Max vrijednost pa vidi pomaze li to stabilnosti

DRAM voltazu mozes do 1.5V (iako ti nema smisla iznad 1.45V max) a SOC voltazu nemoj iznad 1.25V (iako je i to velika vrijednost i osobno ne bih isao iznad 1.2V)

 

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Logigamer kaže...

kupio sam r5 2600,x470 aorus gaming 5 i geil evo spear ram,bios mi je po defaultu ram stavio na 2133 iako je ram ratean na 3000,nisam mogao bootati,stavio ram na 3000 rucno i sad je sve ok,jel moguce da je do toga ili je samo splet okolnosti?

 Pozdrav,

 

kakve su VRM temperature na ploči, jesi kloknul proc?

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
Logigamer kaže...

kupio sam r5 2600,x470 aorus gaming 5 i geil evo spear ram,bios mi je po defaultu ram stavio na 2133 iako je ram ratean na 3000,nisam mogao bootati,stavio ram na 3000 rucno i sad je sve ok,jel moguce da je do toga ili je samo splet okolnosti?

 

2133MHz je standardna DDR4 brzina i svaka maticna po defaultu stavi tu brzinu (bilo intel bilo amd)

sve iznad te brzine se smatra OCom i mora se manualno postaviti (tj ukljuciti XMP ili odabrati navedenu brzinu u BIOSu)

 

probaj se igrati i sa timinzima a ne samo postaviti ram na 3000MHz, da dobijes jos na performansama

 

 lako za performanse,nego kad je bio na 2133 i kad bi pokusa bootat windowse sa ssd-a koji radi normalno na drugim racunalima dobio bi BSOD,skinio windowse pomocu onog sluzbenog microsoftovog alata na usb idem preko njega fresh install opet bsod,stavio na 3000 radi normalno

Bog,hrvati,real madrid i evil access!
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

updejtaj BIOS od maticne

 

mozda ti neka od opcija u BIOSu utjece na stabilnost memorije (mozda je upaljen auto OC ili je po defaultu preniska/previsoka voltaza)

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

updejtaj BIOS od maticne

 

mozda ti neka od opcija u BIOSu utjece na stabilnost memorije (mozda je upaljen auto OC ili je po defaultu preniska/previsoka voltaza)

 jesam,nakon toga 1 sat aida 64 memory stress testa,windows memory diagnostics i jedno 5-6 sati gameplaya i cini se stabilno na 3000 mhz

 

Bog,hrvati,real madrid i evil access!
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo me opet na ryzenu xD zaj mi je sta neman bolju plocu mislin da je odlican primjerak cpu.
https://valid.x86.fr/ea3wwz

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
a ne znam...
ja ću piknut Ryzena 2600, dat mu sve najbolje za lovu koju ću ulupat i neću ga klokat osim automatski...

ovo sve mi je nekako ćelavo: dić s 3.6 na 4.19 - pa to je 1/6 - 16.7% OC...

gdje su oni stari junački dani Celera 300A i 50% OCa ili bar mojeg Phenoma koji je veselo radio na 3.5 GHz (stock 2.8)..... ne znam, gubi mi se smisao...
uz to pikneš i7-8700 i digne jezgru kad treba na 4.6, kaj ćeš više, sam nek dela tak 24/7

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

evo me opet na ryzenu xD zaj mi je sta neman bolju plocu mislin da je odlican primjerak cpu.
https://valid.x86.fr/ea3wwz

 a kaj ce ti bolja ploca za mozda 100mhz vise?, negdje su bili testovi Ryzena na 1.5v koji su pokrepavali nakon 2mjesca od izlaska jer su ih drzali pod tim naponom.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

evo me opet na ryzenu xD zaj mi je sta neman bolju plocu mislin da je odlican primjerak cpu.
https://valid.x86.fr/ea3wwz

 ma gdje češ sa tim naponom ajme 

kradem mine iz minskog polja
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

evo me opet na ryzenu xD zaj mi je sta neman bolju plocu mislin da je odlican primjerak cpu.
https://valid.x86.fr/ea3wwz

 a kaj ce ti bolja ploca za mozda 100mhz vise?, negdje su bili testovi Ryzena na 1.5v koji su pokrepavali nakon 2mjesca od izlaska jer su ih drzali pod tim naponom.lp

 Jeste malo lud napon dao procesoru, ja ne bih ni slucajno. :)

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

i 1.5 je previse a kamoli ovo 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice