AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.062.820
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Jel ovo best buy ploča u svakom pogledu do 1000kn.

Kakva je ta ploča sa vrm u odnosu na ostalu ponudo u tom cijenovnom rangu.

 

https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/14651-gigabyte-ax370-gaming-k5-amd-x370-socket-am4-atx-maticna-ploca.html

 https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/27653-msi-b450-tomahawk.html?search_query=b450&results=410

 

Realtek 892 ne dolazi u obzir.

Mora bit sa headphone amp i realtek 1220.

 

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel moze preporuka m-atx ryzen konfe za 144hz + gaming?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

Jel moze preporuka m-atx ryzen konfe za 144hz + gaming?

 aha :) sam cekaj.

ali moze se slozit nekaj od 60-144 :)

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

Jel moze preporuka m-atx ryzen konfe za 144hz + gaming?

 pretpostavljam da buš gejmal solitair

mene isto živcira kad na dijeljenju karata počne trzati

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zanima me dali jos netko ima 2200g. Uglavnom imam ga u htpcu i sa adrenalin 18.5.1 driverima i tamo radi hdr kad gledam preko mpc hc i mad vr i kodi sa mad vr medutim desava mi se ponekad kao da hdmi konekcija nije stabilna(bez obzira dali nesto gledam ili stoji samo desktop) onako prekidi i to najcesce ako resetiram komp se popravi i onda radi satima normalno,

do kabela nije imam 3 premium certificirana kabela i to razlicita koja sa ps4 pro rade normalno i sa drugim kompom gdje je gtx 1050ti isto tom logikom nije ni do tv a.

Isto tako ako stavim na 60hz se javljaju smetnje pri vrhu tv a. Sa driverima 18.9.2 radi na 60hz 4k normalno sve i bez smetnji ili prekidanja hdmi konekcije ali ako sa njima gledam film sa hdr om onda mi je slika toliko tamna da se nista nevidi u oba playera.

Ako netko zna rjesenje neka se javi. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 17:17 (CroVandal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CroVandal kaže...

Zanima me dali jos netko ima 2200g. Uglavnom imam ga u htpcu i sa adrenalin 18.5.1 driverima i tamo radi hdr kad gledam preko mpc hc i mad vr i kodi sa mad vr medutim desava mi se ponekad kao da hdmi konekcija nije stabilna(bez obzira dali nesto gledam ili stoji samo desktop) onako prekidi i to najcesce ako resetiram komp se popravi i onda radi satima normalno,

do kabela nije imam 3 premium certificirana kabela i to razlicita koja sa ps4 pro rade normalno i sa drugim kompom gdje je gtx 1050ti isto tom logikom nije ni do tv a.

Isto tako ako stavim na 60hz se javljaju smetnje pri vrhu tv a. Sa driverima 18.9.2 radi na 60hz 4k normalno sve i bez smetnji ili prekidanja hdmi konekcije ali ako sa njima gledam film sa hdr om onda mi je slika toliko tamna da se nista nevidi u oba playera.

Ako netko zna rjesenje neka se javi. 

 

Znam da zvuči ludo, ali probaj isključiti i upaliti TV dok je komp upaljen. Imam sličan problem (doduše sa diskretnom grafikom, rx 470 i cpu 1500x) i to je rješenje. Također, za provjeriti jel problem rješen, upalim hwinfo, i prije nego restartam TV su mi frekvencije CPU-a uvijek u boostu. Nakon što restartam TV se smanje na idle vrijednost.

 

Nisam probao s novim driverima za GPU, možda bih trebao.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To mi rjesi neka ali me uvijek probleme sa prekidanjem hdmi i sa smetnjama ali hdr i dalje crn na novim driverima. Doduse negledam cesto 4k filmove ali me to nervira kako su nesposobni napraviti da radi i hdr i 4k 60hz bez problema. Nego moram birat ili jedno ili drugo. Sa gtx 1050ti doslovno nista nisam morao podesiti sve odmah prepoznalo i upali i ugasi hdr kad treba i nikakvih smetnji. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
lav1000 kaže...

Jel moze preporuka m-atx ryzen konfe za 144hz + gaming?

 aha :) sam cekaj.

ali moze se slozit nekaj od 60-144 :)

 Za to mogu uzet i sandya 

 

Ajmo ljudi neka mala ploca i kompaktibilan RAM da radi na deklariranim frekvencijama, ne racunajuci pod OC sve iznad 2133cl14

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

 Ajmo ljudi neka mala ploca i kompaktibilan RAM da radi na deklariranim frekvencijama, ne racunajuci pod OC sve iznad 2133cl14

Zar nisi ti rekao da te posao vodi nekamo gdje ne budeš imao doticaja s računalom. 

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
lav1000 kaže...

 Ajmo ljudi neka mala ploca i kompaktibilan RAM da radi na deklariranim frekvencijama, ne racunajuci pod OC sve iznad 2133cl14

Zar nisi ti rekao da te posao vodi nekamo gdje ne budeš imao doticaja s računalom. 

 Nije za mene, nego za jednog bliskog prijatelja, pa iz tog razloga ne zelim sje .... kao sto sam sebe sa ryzenom

Ja dobio novi T470 ima dva tjedna nisam ga jos ni unboxao

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 18:53 (lav1000).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Simba pa kaj mu onda nisi prodal svoju kramu? nije mu valjda preskupo....

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Meni se to dogada i u desktopu lol
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

 

 BF 5 i WW2 u crno bijeloj slici na TN-cu, 100% realistično, ne treba ti ni ray tracing tako da možeš napucati željenih 144 herca.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
a neki kao moj frend vjeruju da je ryzen super za 144hz gaming i  kako to vec ide. Cijepljen je protiv intela, stalno neke fx drloge voza i sto da mu ja radim 

 Zna znanje a ne ti nisi znao ukrotiti rizu, treba znat upravit sa takvom energijom.Za tebe je jednostavni melt. spect. intel inside dalje znaš kako ide slogan.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 22:13 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
Almin94 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Jel ovo best buy ploča u svakom pogledu do 1000kn.

Kakva je ta ploča sa vrm u odnosu na ostalu ponudo u tom cijenovnom rangu.

 

https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/14651-gigabyte-ax370-gaming-k5-amd-x370-socket-am4-atx-maticna-ploca.html

 https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/27653-msi-b450-tomahawk.html?search_query=b450&results=410

 

Realtek 892 ne dolazi u obzir.

Mora bit sa headphone amp i realtek 1220.

 

 Jesi našao što ?

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

za sve vas koji ste polu audiofili i gledate kakvi su audio chipovi na maticnima - sto si ne ustedite muke i kupite usb DAC/AMP i mirni ste narednih 10g te mozete kupovati maticne koje hocete a ne da se ogranicavate na one koje imaju tocno odredjene cipove

 

kupite si ovako nesto:

 

https://www.amazon.com/FX-Audio-Optical-Coaxial-Amplifier/dp/B072JJT7SF/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1524049201&sr=8-2&keywords=fx-audio+dac-x6

 

i imat cete bolji zvuk od bilo kojeg realtek cipa (cak i 1220...) na bilo kojem kompu

 

imam maticnu sa realtek 1220 cipom i jednostavno sam u BIOSu disejblao audio cip jer koristim gore navedeni DAC/AMP (plug'n'play - spojis i odmah radi)

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 14:40 (Fanu).
Moj PC  
4 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koja je trenutno best buy AM4 maticna, sto se stabilnosti tice i nekog OC potencijala, u srednje skupom-budget rangu do npr. 800-900kn? Ne pratim bas forum. Ne kupujem btw, nego me zanima kad je Fanu spomenuo ovo s DAC/AMP-om, iako je i prije spominjao. Ja sam uvijek preporucivao B350 Strix ljudima jer za cijenu oko 900kn (sad 877kn) si mogao dobiti sve u kompletu skupa sa 1220 audio chipom pa me zanima ima li neki isplativiji kombo maticna + npr. taj DAC/AMP.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 16:59 (The_Fichek).
13 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CroVandal kaže...

Zanima me dali jos netko ima 2200g. Uglavnom imam ga u htpcu i sa adrenalin 18.5.1 driverima i tamo radi hdr kad gledam preko mpc hc i mad vr i kodi sa mad vr medutim desava mi se ponekad kao da hdmi konekcija nije stabilna(bez obzira dali nesto gledam ili stoji samo desktop) onako prekidi i to najcesce ako resetiram komp se popravi i onda radi satima normalno,

do kabela nije imam 3 premium certificirana kabela i to razlicita koja sa ps4 pro rade normalno i sa drugim kompom gdje je gtx 1050ti isto tom logikom nije ni do tv a.

Isto tako ako stavim na 60hz se javljaju smetnje pri vrhu tv a. Sa driverima 18.9.2 radi na 60hz 4k normalno sve i bez smetnji ili prekidanja hdmi konekcije ali ako sa njima gledam film sa hdr om onda mi je slika toliko tamna da se nista nevidi u oba playera.

Ako netko zna rjesenje neka se javi. 

 driveri su problem. noviji rade tu glupost, stariji rade bez greške. treba čekat neke novije koji ne flickaju. isprobao i testirao.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 9:03 (Silent horror1992).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad mi ovi novi ne flickaju ali 4k hdr filmovi su tamni to jest nije ispravan prikaz na tv u. Nema veze valjda ce to rjesiti vidim da sad svako malo izdaju neke nove ocito nesto nije uredu. Mislim da su mi zadnji koji su bili skroz ispravni bili 17xxx.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

 Rasprodano.

Uzmi ti sebi fino ASUS CROSSHAIR VI HERO, imaš u startu ploču koja može izvući max. iz procesora,

a još bitnije i iz RAM memorije, Ryzen se nadograđuje iz generacije u generacijui i po meni se itekako

isplati uložiti u ploču, a i riješio si se mogućih problema koje bi mogli imati ovi koji uzimaju ove jeftikaner ploče.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Silent horror1992 kaže...

 Rasprodano.

Uzmi ti sebi fino ASUS CROSSHAIR VI HERO, imaš u startu ploču koja može izvući max. iz procesora,

a još bitnije i iz RAM memorije, Ryzen se nadograđuje iz generacije u generacijui i po meni se itekako

isplati uložiti u ploču, a i riješio si se mogućih problema koje bi mogli imati ovi koji uzimaju ove jeftikaner ploče.

 

Ma ne treba mi takva ploča, hoću nešto oko 1000kn iz midrange segmenta, bitno da ima što bolji audio i da je ok što se vrm-a tiče.

Za držat r5 2600 ne treba ništa bolje.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
Valentin17 kaže...
Silent horror1992 kaže...

 Rasprodano.

Uzmi ti sebi fino ASUS CROSSHAIR VI HERO, imaš u startu ploču koja može izvući max. iz procesora,

a još bitnije i iz RAM memorije, Ryzen se nadograđuje iz generacije u generacijui i po meni se itekako

isplati uložiti u ploču, a i riješio si se mogućih problema koje bi mogli imati ovi koji uzimaju ove jeftikaner ploče.

 

Ma ne treba mi takva ploča, hoću nešto oko 1000kn iz midrange segmenta, bitno da ima što bolji audio i da je ok što se vrm-a tiče.

Za držat r5 2600 ne treba ništa bolje.

 Pa uzmi istu kao sto je moja Asus ROG Strix B350 F-Gaming

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Silent horror1992 kaže...

 Rasprodano.

Uzmi ti sebi fino ASUS CROSSHAIR VI HERO, imaš u startu ploču koja može izvući max. iz procesora,

a još bitnije i iz RAM memorije, Ryzen se nadograđuje iz generacije u generacijui i po meni se itekako

isplati uložiti u ploču, a i riješio si se mogućih problema koje bi mogli imati ovi koji uzimaju ove jeftikaner ploče.

 

Ma ne treba mi takva ploča, hoću nešto oko 1000kn iz midrange segmenta, bitno da ima što bolji audio i da je ok što se vrm-a tiče.

Za držat r5 2600 ne treba ništa bolje. Bar mislim. 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
Valentin17 kaže...
Silent horror1992 kaže...

 Rasprodano.

Uzmi ti sebi fino ASUS CROSSHAIR VI HERO, imaš u startu ploču koja može izvući max. iz procesora,

a još bitnije i iz RAM memorije, Ryzen se nadograđuje iz generacije u generacijui i po meni se itekako

isplati uložiti u ploču, a i riješio si se mogućih problema koje bi mogli imati ovi koji uzimaju ove jeftikaner ploče.

 

Ma ne treba mi takva ploča, hoću nešto oko 1000kn iz midrange segmenta, bitno da ima što bolji audio i da je ok što se vrm-a tiče.

Za držat r5 2600 ne treba ništa bolje. Bar mislim. 

 pošto si uzea 2600 i to bez iks to je vjerovatno low leakage ćip i vjerovatno nema smisla pretjerivat sa vrm i oc će se na bilo ćemu isto.
da je 2x00x ili još gore 1x00x tu vec bolji vrm dobro dođe.
a ako ne želite puno potrošit gledajte samo da ima za namještat load line kalibraciju xD

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jel znas koja ploca to ima konkretno? da nije preskupa... thnx

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima kakvih novosti o Ryzenu 3 (Zen 2) na 7nm,

kada bi trebao doćI?

je li istina da će povećati broj jezgri na AM4 socketu, možda čak na 16?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja koliko znam to bi se moglo dogoditi iduce godine ili 2020 u nadi da ce napraviti nesto odlicno da se prebacim na AMD.Npr da radi na 4ghz base klok moguci OC do 4-4.8 ghz bolju ipc i na kraju bolji singlecore preformans jer intel trenutno tapka u mjestu i nema nekog velikog napretka da kazem wow osim sto idu na visoki klok a ostale sve ostaje isto.
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice