AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.077.676
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni bas cool izgleda to sto ima aktivno hladjenje cak mi je mbo puno ljepsa

AMD AntiBoy
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izgleda lijepo, ali nema tog malog venta koji nije bučan. Možda ima nade kod MSI modela poznavajuć njihove torx ventove, ali vrlo vjerojatno su i oni bučni..

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kod mene nakon pol sata gaminga popne se do 42 stupnja.

 

Meni se osobno ne sviđa vent na ploči, bar na ovih par koje smo do sad vidjeli, no možda naprave neku koja će mi se dopasti.

S druge strane me interesira kakve će biti, i po kojoj cijeni 'entry level' ploče, tj. kakve će biti cijene X570 općenito. Mogu si zamisliti da se vode marketinškom taktikom: "Ovo je uber-haj end MBO jer imamo gore vent, cijena isto mora biti haj end."

Moj PC  
0 0 hvala 2
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
HCgamingCRO kaže...

eto i MSI cak..jos jedan vise vent sto nosi prasinu , al barem izgleda da imamo dva prava x16 slota

mora se drkat s plastikom preko vrm radijatora (carbon)... to me više ispizđuje nego vent koji radi svoj posao

 

edit: i još se na plastiku natovari led sranje, radi boljeg zagrijavanja valjda...

 nudi se uvik ono sto masa hoce. nikad mi nije trebao taj RGB, sretniji bez jos da se moram i drkati koju nijansu boje zelim pfff

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 23:58 (HCgamingCRO).
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Izgleda lijepo, ali nema tog malog venta koji nije bučan. Možda ima nade kod MSI modela poznavajuć njihove torx ventove, ali vrlo vjerojatno su i oni bučni..

 Tko ce ga znati. Ja sam svojevremeno imao nf7-s koja je dolazila sa ventom. Nije se cuo, a onda sam bio daleko mladji sa boljim sluhom nego danas

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
The_Fichek kaže...

Izgleda lijepo, ali nema tog malog venta koji nije bučan. Možda ima nade kod MSI modela poznavajuć njihove torx ventove, ali vrlo vjerojatno su i oni bučni..

 Tko ce ga znati. Ja sam svojevremeno imao nf7-s koja je dolazila sa ventom. Nije se cuo, a onda sam bio daleko mladji sa boljim sluhom nego danas

 i ja istu tu... mozda sam slabo cuo zbog prodigya-a 

(G)jokaCRO ingame
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Naravno da ce hardware entuzijastu kao sto je on trebati aktivno hladjenje. Ko je gledao vise od 2 videja na njegovom kanalu zna da za skoro svaku maticnu veli da treba aktivno hladjenje VRMa itd. Opet nagadjanja i spekulacije samo jer je Biostar izbacio neku plocu s ventom da se izdvoje jer ih inace nitko ni ne gleda.

 

Chipset i sve ce biti naravno toplije na 12/24 ili kojem vec high-end Zen2. Cisto sumnjam da ce bit problema s obicnim consumer Zen2 Ryzenima. Nebi bilo nikakvog smisla da je za njih nuzan ventilator na chipsetu, a imaju podrsku na B350 i B450 plocama.


_mark0_69
 Ne kuzim, topliji od Intela ili? Neki link ili nesto da potkrijepis?

 Ti inače ovako uletiš u temu kao padobranac, pročitaš zadnji post i pukneš glupost?

 

Ne treba Buildzoidu aktivno hlađenje, nego čovjek objašnjava na primjeru Biostarove ploče (koji je btw mislim prvi spremio za press) da će novi čipset trebati odsada aktivno hlađenje. I fino kaže čovjek nije to do Biostara što je Biostar nego je to izgleda zbog povećanog zagrijavanja čipseta. Biostar, Colorful i MSI su predstavili ploče i sve predstavljene x570 imaju aktivno hlađenje čipseta i onda ti bubneš ovakve gluposti, a par postova prije mog sve fino napisano. Čekamo da vidimo Asus jer je i ona najavio dosta ploča za novi Ryzen.

 

THardware kaže

These motherboards are largely more of the same we've seen with previous AMD chipsets, but of note is the active cooling fan for the chipset, which was also seen on BIOSTAR's boards. Rumor is that the fan exists for RAID configurations using the two NVME slots, but that is not confirmed yet. It could also confirm our sources' reports that the PCIe 4.0 connections consume quite a bit more power than AMD's previous-generation chipsets, pushing the chipset power envelope up from ~8W to ~15W. As RAID tends to saturate the PCIe links fully, it could even be a combination of the two factors.

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 pa i nisu toliko nakaradni ventilatori. mada ne vidim razlog zašto ne provuku heat pipeove do vrm-a. kad već idu na aktivno hlađenje. ili ih jebe zbog estetike onda... :D

 

mada vidim na ovoj slici čak i dobro izgleda

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 9:11 (ranko091).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

heat pipeovi nemaju smisla tu jer bi onda vrm grija cipset, nikad mi nije bilo jasno to povezivanje svega na mobo heatpipeovima i mislin da se tu radi o cistom marketingu.
jel neko zna di je na asrock ab350m cipset temperatura? da nije ova 90  xD?

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 12:29 (dabar_solta_V2).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

heat pipeovi nemaju smisla tu jer bi onda vrm grija cipset, nikad mi nije bilo jasno to povezivanje svega na mobo heatpipeovima i mislin da se tu radi o cistom marketingu.
jel neko zna di je na asrock ab350m cipset temperatura? da nije ova 90  xD?

 Nista se nevidi, cak niti kad povecam...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

heat pipeovi nemaju smisla tu jer bi onda vrm grija cipset, nikad mi nije bilo jasno to povezivanje svega na mobo heatpipeovima i mislin da se tu radi o cistom marketingu.
jel neko zna di je na asrock ab350m cipset temperatura? da nije ova 90  xD?

Bokte kakvi su to ludi brojevi kod tebe, ti power-i osim package powera su totalno netocni a i cpu temperatura od ploce nema veze sa senzorom na procesoru...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
je evo neman sta radit nego fotosopirat hwinfo za stavit na bug forum.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
je evo neman sta radit nego fotosopirat hwinfo za stavit na bug forum.

Pa naravno da ne mislim da si fotosopirao, jednostavno krivo reporta iz nekog razloga.

Kod mene na oba Ryzena je package power prava potrosnja, testirano wattmetrom...

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.gigabyte.com/Motherboard/X470-AORUS-GAMING-7-WIFI-rev-10#support-dl-bios

 

Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 je dobila F40 bios za "full support" zen2, isto tako su dodali pcie 4.0 opciju u biosu...

Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

https://www.gigabyte.com/Motherboard/X470-AORUS-GAMING-7-WIFI-rev-10#support-dl-bios

 

Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 je dobila F40 bios za "full support" zen2, isto tako su dodali pcie 4.0 opciju u biosu...

Vidim i moja B450 AORUS PRO je dobila isti update... 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
hahhaajaads kaže...

https://www.gigabyte.com/Motherboard/X470-AORUS-GAMING-7-WIFI-rev-10#support-dl-bios

 

Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 je dobila F40 bios za "full support" zen2, isto tako su dodali pcie 4.0 opciju u biosu...

Vidim i moja B450 AORUS PRO je dobila isti update... 

 E, ak budes stavljao. Mozes li provjerit dal imas ti pcie 4.0 opciju u biosu ? 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije problem, samo ne znam kad bum stavljal... 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
hahhaajaads kaže...

https://www.gigabyte.com/Motherboard/X470-AORUS-GAMING-7-WIFI-rev-10#support-dl-bios

 

Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 je dobila F40 bios za "full support" zen2, isto tako su dodali pcie 4.0 opciju u biosu...

Vidim i moja B450 AORUS PRO je dobila isti update... 

 jel to mozete skinuti vec ili? pitam za tu opciju pcie4.0 nes se spominjalo da bi b450 i470 trebale isto imati podrsku ali kako  me zanima? sa novim ryzenom ili samo neki update?

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa može se skinuti i staviti (16.5. je došao taj update). Pitanje samo kad će mi se dati da to riješim. 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Pa može se skinuti i staviti (16.5. je došao taj update). Pitanje samo kad će mi se dati da to riješim. 

 treba 3000 ryzen ali zanimljivo svejedno jel ce ocito prvi slot biti onda pcie4.0 x16 a ostali ce postati pcie 3.0.. pa da samo updateom mogu drugi nvme vrtiti normalno a ne na uskracenoj brzini 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
...

Pa naravno da ne mislim da si fotosopirao, jednostavno krivo reporta iz nekog razloga.

Kod mene na oba Ryzena je package power prava potrosnja, testirano wattmetrom...

 ma i ovo je prava potrošnja testirano preko shunta direkt na 12v railu šta ide u cpu ima par mjeseci, sad sam zaboravi tocno ali mislim da je ispalo da je potrošnja u hwinfo bez vrm po mjerenjima......

možda izgleda puno ali cackani su power stateovi i trotling opcije, high leakage cpu s visokom voltažom na 280 aio. max izmjereno je bilo nekih 280w na 4.1 i to s onim tvojim linx extreme stress testom.

 

a testirano wattmetrom na 220v prije napajanja ti i ne daje baš neku rezoluciju mjerenja, average ok ali pikove zaboravi daš tako izmjerit plus kako se mjenja potrošnja mjenja se iskoristivost napajanja itd....

 

btw koga zanima long term 1.45v+ na ryzenu prve generacije nema apsolutno nikakve degradacije pržim ga več mjesecima i to dosta renderinga i slicnih stvari. samo hlađenje dobro treba i bučni ventilatori.

15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj PC  
3 0 hvala 3
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ansha kaže...
...

Pa naravno da ne mislim da si fotosopirao, jednostavno krivo reporta iz nekog razloga.

Kod mene na oba Ryzena je package power prava potrosnja, testirano wattmetrom...

 ma i ovo je prava potrošnja testirano preko shunta direkt na 12v railu šta ide u cpu ima par mjeseci, sad sam zaboravi tocno ali mislim da je ispalo da je potrošnja u hwinfo bez vrm po mjerenjima......

možda izgleda puno ali cackani su power stateovi i trotling opcije, high leakage cpu s visokom voltažom na 280 aio. max izmjereno je bilo nekih 280w na 4.1 i to s onim tvojim linx extreme stress testom.

 

a testirano wattmetrom na 220v prije napajanja ti i ne daje baš neku rezoluciju mjerenja, average ok ali pikove zaboravi daš tako izmjerit plus kako se mjenja potrošnja mjenja se iskoristivost napajanja itd....

 

btw koga zanima long term 1.45v+ na ryzenu prve generacije nema apsolutno nikakve degradacije pržim ga več mjesecima i to dosta renderinga i slicnih stvari. samo hlađenje dobro treba i bučni ventilatori.

 pa da safe ako imas dobro hladjenje..samo sto ryzen procesori losi OC potencijala..nisu kao intelovi gdje ce se brzina dizati i skalirati kakvo hladjenje imas pa mozes i snekima lagano 5 gh na 1.35-1.4 volti a ryzen na tome i najbolji primjerci ce mozda maks 4 i nesto GHz-a

 napravili egzoticno hladenje i procesoru je doslovno trebalo preko 1.7 V za 5 GHz...ima nesto AMD sto koci u arhikteturi procesora zato su i cipovi 2 generacije sa xfrom2 nekad bolji od OC ako imas dobro hladenje...

  doslovno kako dizes  tako i voltaza do neba da bi bio stabilan...

 AMD promijenio dizajnera chipsta barem za x570 (x370 i 470 su bili dizajnirani od strane ASMedia) u svoje ruke, pa vjv i zato taj vent na chipsetu,ko zna sta su sve nagurali u njegove instrukcije.. ionako vec pcie gen 4 je duplog bandwidha od trenutnog, pa nije ni cudno mozda da ce se nesto grijati malo vise ako pokusavas kroz to protjerati 16 GT/s ili 32 gigabajte podataka u sekundi onak...

vecinom su voltaze safe ako drzis temp pod kontrolom nije tako?

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tko će ementaler? Ne hvala rađe ovčiji sir pa da ga i malo.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Službene potvrde ne treba dugo čekat, a sve ovo ostalo je manje više očekivano to sigurno.Dakle i dalje isto, ipak Zen 2 vjeorjatno najbolji primjerci Singlecore Boost udaraju na 5ghz.

 

Škotski Zagorac kaže da ima i updejtane Zen 2 modele i tehnikalije, koje se sitno razlikuju u stock i All core boost CPU frekvencijama.Za sad nije ništa pokazal, ali realno nema potrebe sve u svoje vrjeme.

 

 

Cinebench R15

 

16/32 2950X/4.1ghz, 3560

 

16/32 Zen 2/4.2ghz, 4278

 

https://www.techspot.com/review/1678-amd-ryzen-threadripper-2990wx-2950x/page8.html

 

Nadam se da če kupci Cinema4D bit zadovoljni, ipak licenca košta 3000eura pa ako ima pritužbi tu je i knjiga žalbe.

 

 

 

 

 

Kaj se tiče venta na matičnim pločama, to je vezano za PCIE 4+M 2 SSD Raid performanse.Vent vjerojatno večinu vremena neče niti radit, dakle počet če hladit samo kad temperature znatno skoče.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 16:07 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja cekam samo da postojecim cijene padnu, meni dovoljan i neki r7 prve generacije.... A trecu generaciju cu kupovati kad izadje osma ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja ne cekam nista da padne, ako ce Ryzen kucati na 5+ghz(oc) ja cu biti prvi u redu za jedan primjerak da ga rasturimlp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 16:36 (Stjepanj).
Moj PC  
2 1 hvala 1
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Prije sam bio u tom fazonu overclocka, sad sam ostario, i dalje volim probati gdje je granica, ali nije mi to presudno.

Jedan 1700x, ma moze i 1600x, i ja sretan, ne treba mi nista vise...

1600x bi po svakoj logici trebao pasti ispod 1000kn, a ni 1700x ne ceka sjajna sudbina, nece ni on biti drasticno iznad...a tek rabljeni ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice