AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.227
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
I to je sređeno. R5 1600 - RX 580 uz 500GB SSD i cijeli setup za 4500kn. Fini omjer uloženo - dobiveno.
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zuper kaže...
I to je sređeno. R5 1600 - RX 580 uz 500GB SSD i cijeli setup za 4500kn. Fini omjer uloženo - dobiveno.

Čestitam, updejtaj "moj PC", zeznuo si me!

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Minneyar 

 

Po meni do 04.2020 nije uskoro jer je skoro godinu dana do tad.

 

Iako imaš dobar komp, mislim da je najbolje vrime za upgrade baš odmah na ryzen/2gen. Tipa r5 2600, r7 2700x.

 

Nakon toga odeš na novo opet. nakon što ddr5 postane standard...

 Razmisljao sam i o tome, al odlucio sam ipak pricekat.. problemi s lovom, a u 4. mjesecu ce taman bonus pa ga mogu polovicu potrositi na novu konfu. A i nemam neke realne potrebe s obzirom da sam na 60 Hz monitoru. SSD, HDD i grafu cu si ostaviti, racunao sam da bi me trenutacno dosao upgrade oko 4500 kn (s tim da jos vjerojatno mogu trenutni proc+mobo+cooler+kuciste+PSU prodat za barem 1200). Nadam se da ce 2020. bit jos bolja situacija.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno, tvoje kune i odluka.

 

Meni se pokazalo da što sam više čekao, imao sam manje vremena za gaming.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Naravno, tvoje kune i odluka.

 

Meni se pokazalo da što sam više čekao, imao sam manje vremena za gaming.

 Ovo je prava istina što se tiče čekanja.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa ako imas love uvijek se isplati upgradeati...cak onda imas uvijek nekako u trendu staru konfu koju mos za neke pare prodati..

intelovci mislim da bi se trebali sada malo razmisliti da odu na ovaj ryzen mobo kombo jel ionako su navikli skupo placati a vamo ces za 1500 eura dobiti top mobo cpu kombo a imas 16 jezgri hehe na skoro 5 GH ( mozes da OC i ovaj zen chip)

ja necu mijenjati nista osim ako 2700x padne ispod 200 eura njega cu, jel kad je 1 ryzen izasao, istu godinu je lisa najavila 12 nm pa je u proljece 2018 izasao zen2 i tako je bilo pred kraj 2018 imas najave za 7NM a na ljeto 2019 evo nam novog ryzena...vjerujem vec da ce za koji mj tu u pitanje doci i TR a kasnije i 7NM+ koji ce negdje na proljece/ljeto 2020 biti tu...ako on donese ddr5 ram onda mijenjam sve od ssd-ova do proca..

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
metallic kaže...

Naravno, tvoje kune i odluka.

 

Meni se pokazalo da što sam više čekao, imao sam manje vremena za gaming.

 Ovo je prava istina što se tiče čekanja.

 Godine i obveze nose svoje. Do 20te sam se igrao kao lud. U 20im isto dosta. U 30tim vec dosta manje, a sada kada usao u 40tu zavrsio jedino Metro Exodus ove godine. Kupim jaci hardware zbog posla, gledam sto bi mogao od novijeg materijala odigrati i nad glavom znak "?" stoji. Tu i tamo "pokrenem" koju igru. Malo odigram i brzo se zasitim. Ne kazem da ne postoje iznimke koje "gutaju" igre i u 50ima, 60ima...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
metallic kaže...

Naravno, tvoje kune i odluka.

 

Meni se pokazalo da što sam više čekao, imao sam manje vremena za gaming.

 Ovo je prava istina što se tiče čekanja.

Stvarno je, najviše sam se naigrao na kojekavim single core celeronima, athlonima, pa još još na phenomu, onda sve manje na FX-u i sad ajde nekako s Ryzenom.

 

Tako da preporučam, čim možeš, samo kupuj i gejmaj!

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zuper kaže...
Nisam dugo pisao po ovoj temi, ali moram priznati nevjerojatan zaokret se desio u CPU segmentu zadnjih 2-3 godine.
Još nevjerojatnije da Intel apsolutno ništa nije poduzeo po tom pitanju, niti ima naznake da će

Intel još nije mrtav, a kaj se tiče poduzimanja na Desktopu pa namjeravaju izbacit "10 Core CPU za 700$".

 

S obzirom na razvoj događaja, Intelu je bolje da taj proc uopče i ne izbace na tržište jer nema nikakvog smisla.Koje su Intelove opcije, pa realno osim rezanja cijena nema nikakvih drugih opcija.S obzirom da Intel cijene i ne spušta, tak če gurat dalje pa eto dok ne padnu u grabu.

 

Mikrosoftiči su izbacili i posebnu zakrpu za bolje Ryzen performanse.Preciznije pokrpali su Windows Scheduler(kasne godinu dana), koji nije znao pravilno radit sa Ryzen procovima.

 

 
 

 

https://www.pcworld.com/article/3401086/amds-ryzen-9-3950x-is-a-16-core-cpu-aiming-to-topple-intels-gaming-dominance.html

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 14:49 (rambox).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
zuper kaže...
Nisam dugo pisao po ovoj temi, ali moram priznati nevjerojatan zaokret se desio u CPU segmentu zadnjih 2-3 godine.
Još nevjerojatnije da Intel apsolutno ništa nije poduzeo po tom pitanju, niti ima naznake da će

Intel još nije mrtav, a kaj se tiče poduzimanja na Desktopu pa namjeravaju izbacit "10 Core CPU za 700$".

 

S obzirom na razvoj događaja, Intelu je bolje da taj proc uopče i ne izbace na tržište jer nema nikakvog smisla.Koje su Intelove opcije, pa realno osim rezanja cijena nema nikakvih drugih opcija.S obzirom da Intel cijene i ne spušta, tak če gurat dalje pa eto dok ne padnu u grabu.

 

Izgleda da su i Mikrosoftiči izbacili nekakvu posebnu zakrpu za bolje Ryzen performanse.

 

 

 ajde pa odlicno da ce to biti pa ipak je lisa su u zadnja dva tri keynote-a dovela koliko ceo-a od koliko trvtki na pozornicu snjome, uzela je pola trzista sasobom sto samo govori koliko ima potencijala u individualcu...ovo za win10 je odlicna vijest sto hocu reci jel onda se vidi pomak sto sam napisao sada...hoce optimizirati ryzen na sve produkte, jel nije hardwer nista bez dobrog softwera koji ce ga i tjerati...

a intel jedino moze spasiti da promijene svoje stajaliste o tome koliko misle da njihovi proizvodi zapravo vrijede( svi zaboravljaju da je to firma od preko 100k inzinjera doktora koje se mora lipo svaki mj i platiti)...previse je AMD sada izbacio noviteta(cijeli eko sistem novi) da Intel to moze popratiti( nevjerujem da ce uskoro ni na pcie4.0 jos)

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Izgleda da su i Mikrosoftiči izbacili nekakvu posebnu zakrpu za bolje Ryzen performanse.

 

 Jadan intel sad im i oni nož u leđa. Tako je to kad si bolji onda ti se klanjaju.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen korisnici da li ste testirali ovaj patch, kakve su promjene u performansama? https://amp.reddit.com/r/Amd/comments/bz6egc/windows_1903_fixed_the_scheduler_for_ryzen/

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odlučio sam se za Asrock x470 Fatality k4..

ima sve sto zelim.

Mozda cu moci jos povisiti takt trenutnog r5 2600

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Odlučio sam se za Asrock x470 Fatality k4..

ima sve sto zelim.

Mozda cu moci jos povisiti takt trenutnog r5 2600

 

 bolje da si tajci uzeo ako nisi toliko vezan za budged jel em sto je i lipsa em sto mislim da ima bolji vijek trajanja jel onaj vrm ce derati i 16 jezgri mislim

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
toxic kaže...

Odlučio sam se za Asrock x470 Fatality k4..

ima sve sto zelim.

Mozda cu moci jos povisiti takt trenutnog r5 2600

 

 bolje da si tajci uzeo ako nisi toliko vezan za budged jel em sto je i lipsa em sto mislim da ima bolji vijek trajanja jel onaj vrm ce derati i 16 jezgri mislim

 hm .

to je cca 600 kn vise.

nisam siguran da je bas tolko bolja.

wifi mi ne igra nikakvu ulogu tj. ne treba mi.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
HCgamingCRO kaže...
toxic kaže...

Odlučio sam se za Asrock x470 Fatality k4..

ima sve sto zelim.

Mozda cu moci jos povisiti takt trenutnog r5 2600

 

 bolje da si tajci uzeo ako nisi toliko vezan za budged jel em sto je i lipsa em sto mislim da ima bolji vijek trajanja jel onaj vrm ce derati i 16 jezgri mislim

 hm .

to je cca 600 kn vise.

nisam siguran da je bas tolko bolja.

wifi mi ne igra nikakvu ulogu tj. ne treba mi.

 pa mislim da je i BT uz wifi imas post screen bas screen lol kuzis vecina maticni ili nema nista ili ima led lampice neke..jos ako imas bios flash button isplati se 600 kn mislim za te feature dati

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
toxic kaže...

Odlučio sam se za Asrock x470 Fatality k4..

ima sve sto zelim.

Mozda cu moci jos povisiti takt trenutnog r5 2600

 

 bolje da si tajci uzeo ako nisi toliko vezan za budged jel em sto je i lipsa em sto mislim da ima bolji vijek trajanja jel onaj vrm ce derati i 16 jezgri mislim

To i mene kopka jer imam jednu X370 Killer koja isto ima 4x2+2x2 VRM kao ova što je toxic izabrao, ali njegova ima drugi kontroler.

Takve kontrolere (kao Fatal1ty K4) ima i B350 Pro4 samo 3x2+3 a na njoj mi R7 1700 radi ok već preko 2 godine (@3.8GHz, 1.325V).

Obje se na Asrock webu reklamiraju kao 12-fazni, ali kako o tome pojma ne znam :), molio bih ako netko može pojasniti što je bolje.

 

Taichi (i X370 i X470) imaju 6-fazni i poseban doubler, a na Asrock webu to reklamiraju kao 16 fazni (valjda 6x2 + 2 za SoC).

Da mi sve skupa bude još nejasnije još u priču ulaze i prigušnice (45A na Killer i Fatali1ty, a 60A na Taichi).

 

Trenutno se troumim između Asus X370 Prime Pro i X370/X470 Tajči za 3900X. Ako ispadne da radi i na Killerici onda ta nova može udomiti i 3950X ako bude trebalo :)

 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta se imaš troumit oko tih ploča i njihovih faza??? Pričekaj da u trgovine stignu x570 ploče i siguran si da bilo koji novi ryzen paše. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 15:51 (nicky.sl).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Šta se imaš troumit oko tih ploča i njihovih faza??? Pričekaj da u trgovine stignu x570 ploče i siguran si da bilo koji novi ryzen paše. 

 + što je prethodno rekao da mu je mrsko raskopavati konfiguraciju radi matične...

 

Ja sam mu htio isto to predložiti, kada je mogao do sada biti miran, može još par mjeseci, neće dobiti ništa posebno. 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Šta se imaš troumit oko tih ploča i njihovih faza??? Pričekaj da u trgovine stignu x570 ploče i siguran si da bilo koji novi ryzen paše. 

Da, za kupit najnovije i najskuplje obično ni ne treba razmišljati ili se raspitivati na forumu :)

Neke ploče već imam a X370/X470 su mi i inače dovoljne, PCI-E 4.0 mi ne treba, a najmanje mi treba ventilator na chipsetu.

 

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Pričekaj da u trgovine stignu x570 ploče i siguran si da bilo koji novi ryzen paše. 

https://www.techpowerup.com/256443/alleged-asus-amd-x570-motherboard-price-list-paints-a-horror-story

 

Cijene tih ploča zalaze u razred HEDT segmenta gdje ipak vlada kud i kamo bolja opremljenost, npr. ASUS Formula X570 bude bila

skuplja nego što je to kraljica svih ploča ASUS Rampage VI Extreme što je smijeh žešći za mene.

 

Kamo budu otišli onda sa TR pločama kao što je to Zenith Extreme koja sada košta preko 4000 kn.

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vrhunske komponente nisu nikad išle za kikiriki. 

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Vrhunske komponente nisu nikad išle za kikiriki. 

 

 Sad ce ici od intela bez problema

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Vrhunske komponente nisu nikad išle za kikiriki. 

Jedno je kikiriki, a nešto sasvim drugo je pretjerivanje. Ipak je ovo i dalje dječja platforma.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

Vrhunske komponente nisu nikad išle za kikiriki. 

Jedno je kikiriki, a nešto sasvim drugo je pretjerivanje. Ipak je ovo i dalje dječja platforma.

 Naraslo je to daleko od dječije platforme

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 Naraslo je to daleko od dječije platforme

Nije niti neće dok ne bude imalo barem 40 stazica i qaud channel RAM podršku.

ps. znam da tebi ništa od toga ne treba, ali ipak.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

 Naraslo je to daleko od dječije platforme

Nije niti neće dok ne bude imalo barem 40 stazica i qaud channel RAM podršku.

ps. znam da tebi ništa od toga ne treba, ali ipak.

 Kako sam rekao neki dan AMD je sada na polju procesorskom itekako konkurentan performansama i više im nije potreba davati stvari za kikiriki.

Ljudi moji budimo razumni AMD je kao i Intel i Nvidia obična korporacija kojoj je na prvom mjestu zarada, briga njih za korisnike i njihove potrebe njih zanimaju dolori i samo dolori

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

A gle, sa 16 jezgri se već može nešto i odraditi osim igranja, šteta je da te može kočiti nešto kao količina i brzina RAMa, malo SATA, USB utora, malo M2 utora koji mogu raditi

punom brzinom, nedostatak RAIDa, a onda npr. ploču koja bi trebala koštati 3000 kn platiš npr. preko 5000 kn, bolje onda odabrati TR i X399 nego toga Ryzena sa 16 jezgri, a za igranje

je ovako i onako 8 jegzri dosta, uzet neku stvarno jeftinu ploču ili čak neki X470 ploču za tako nešto.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel trollovi se i na stranim forumima lagano povlace, nadam se da nece biti puno samoozljedjivanja. AMD im je dosta velik udarac zadao....

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

 Naraslo je to daleko od dječije platforme

Nije niti neće dok ne bude imalo barem 40 stazica i qaud channel RAM podršku.

ps. znam da tebi ništa od toga ne treba, ali ipak.

 Kako sam rekao neki dan AMD je sada na polju procesorskom itekako konkurentan performansama i više im nije potreba davati stvari za kikiriki.

Ljudi moji budimo razumni AMD je kao i Intel i Nvidia obična korporacija kojoj je na prvom mjestu zarada, briga njih za korisnike i njihove potrebe njih zanimaju dolori i samo dolori

 Svi oni postoje samo zbog dolara, normalna i razumna stvar, no malo drugacije dolaze do dolara. Intel nam se najvise puta popisao u usta i ovo sto su radili zadnjih 5-6 godina je horor. Mnogi ce reci jedna od najprljavijih kompanija u povijesti....

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice