AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.343
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...
nicky.sl kaže...
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

 Naraslo je to daleko od dječije platforme

Nije niti neće dok ne bude imalo barem 40 stazica i qaud channel RAM podršku.

ps. znam da tebi ništa od toga ne treba, ali ipak.

 Kako sam rekao neki dan AMD je sada na polju procesorskom itekako konkurentan performansama i više im nije potreba davati stvari za kikiriki.

Ljudi moji budimo razumni AMD je kao i Intel i Nvidia obična korporacija kojoj je na prvom mjestu zarada, briga njih za korisnike i njihove potrebe njih zanimaju dolori i samo dolori

 Svi oni postoje samo zbog dolara, normalna i razumna stvar, no malo drugacije dolaze do dolara. Intel nam se najvise puta popisao u usta i ovo sto su radili zadnjih 5-6 godina je horor. Mnogi ce reci jedna od najprljavijih kompanija u povijesti....

 Istina, mnogo puta su nam se popišali u usta a sad je na redu AMD da nam piša u usta samo pitanje je kad ćemo to shvatiti 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 18:21 (nicky.sl).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

A gle, sa 16 jezgri se već može nešto i odraditi osim igranja, šteta je da te može kočiti nešto kao količina i brzina RAMa, malo SATA, USB utora, malo M2 utora koji mogu raditi

punom brzinom, nedostatak RAIDa, a onda npr. ploču koja bi trebala koštati 3000 kn platiš npr. preko 5000 kn, bolje onda odabrati TR i X399 nego toga Ryzena sa 16 jezgri, a za igranje

je ovako i onako 8 jegzri dosta, uzet neku stvarno jeftinu ploču ili čak neki X470 ploču za tako nešto.

Ima i primjena gdje puno toga ne treba osim dobre podrške za procesor ... npr. za nekakvu "number cruncher" makinu a la render-slave je dovoljno da ima 2 SATA, mrežnu (ne bi smetala 10GBit), jedan PCI-E za grafičku - tek da se može bootnut sa mreže i zaposliti. Još ako se ispostavi da su stvarno povećali max. RAM na 128GB, 3950X na AM4 postaje najbolji render-slave ikad :) (Asrock za svoje X570 ploče navodi 64 dok npr. Asus i Gigabyte za svoje 128GB).

Nije problem kupiti skupu ploču ali čemu, to je za posao samo jedna od stavki troška (softver je često i skuplji). Problem je što sa nekakvim egzotičnijim makinama iz serverskog svijeta poslije ne možeš ništa. Npr. slagao sam u ekipama sa kojima sam radio dual-CPU Xeone, sve divno i krasno (E5-26xx, razni), Supermicro ploče, relativno tihe ... i onda ih pregazi jedan TR 1950X (a i 2990WX makine su ispale jeftinije), šteta ih baciti a kad već imaš licence za softver po render-slaveovima jasno da ćeš ju "dati" makini koja brže obavi posao.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 18:49 (Mladen).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
Shockwave kaže...
nicky.sl kaže...
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

 Naraslo je to daleko od dječije platforme

Nije niti neće dok ne bude imalo barem 40 stazica i qaud channel RAM podršku.

ps. znam da tebi ništa od toga ne treba, ali ipak.

 Kako sam rekao neki dan AMD je sada na polju procesorskom itekako konkurentan performansama i više im nije potreba davati stvari za kikiriki.

Ljudi moji budimo razumni AMD je kao i Intel i Nvidia obična korporacija kojoj je na prvom mjestu zarada, briga njih za korisnike i njihove potrebe njih zanimaju dolori i samo dolori

 Svi oni postoje samo zbog dolara, normalna i razumna stvar, no malo drugacije dolaze do dolara. Intel nam se najvise puta popisao u usta i ovo sto su radili zadnjih 5-6 godina je horor. Mnogi ce reci jedna od najprljavijih kompanija u povijesti....

 Istina, mnogo puta su nam se popišali u usta a sad je na redu AMD da nam piša u usta samo pitanje je kad ćemo to shvatiti 

 Na redu jesu no u tolikoj mjeri neće moči i da žele, financijska situacija im ne dozvoljava. Intel si može priuštiti aljkavost, i to radi godinama, dok AMD ipak mora više taktizirati, igrati na sigurno. Intel se jako opustio i sad su se našli u ovoj situaciji, no s obzirom na njihove resurse i inženjerski dream team ne sumnjam da će se brzo vratiti u igru i opet dominirati nažalost. AMD je svjestan toga i pametno igra, povisili su cijene kako bi iskoristili tu situaciju i zaradili koju kintu, no opet nisu toliko pretjerali s cijenama i nude puno bolji omjer uloženo/dobiveno.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel bi netko ukratko znao objasniti gdje bi se trebala vidjeti poboljšanja sa onim zadnjim Win 10 updateom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

 Naraslo je to daleko od dječije platforme

Nije niti neće dok ne bude imalo barem 40 stazica i qaud channel RAM podršku.

ps. znam da tebi ništa od toga ne treba, ali ipak.

pa ima 40 stazica i to PCI-e 4.0

 

djecija platforma, naga please, ovo je sada ozbiljan workstation za male pare, pogotovo sa 4000MHz memorijom koja sada radi bez problema

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto još atraktivnog/promotivnog Ryzen 3000 video renderinga.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tko pati za 5 MHz ...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nabavljena x470. radi ko spricer.

to je sve za sad :)

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Jel bi netko ukratko znao objasniti gdje bi se trebala vidjeti poboljšanja sa onim zadnjim Win 10 updateom?

Pa eto dva friška primjera, prvi link lijevo i drugi link desno je rezultat sa pofiksanim Ryzen Windows Šedularom.

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/19542468/fs/19541354#

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/19465848/fs/19550648

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/bzg2tb/the_scheduler_fix_in_the_windows_1903_update/

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=366&jumpto=5919806&sort=asc&view=flat

Mladen kaže...

Tko pati za 5 GHz ...

 

 Turci napadaju, ali bez konja i koplja.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
@Promster
+10 bodova kod mene u cinebench r15 sa ryzenom 1600@4GHz.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 22:45 (strawa).
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kazu da su 3950X digli na 5.35ghz sa LN2, to je los znak sta se OC-a tice...

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kako vidjeti dali je jnstaliran taj update?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Kazu da su 3950X digli na 5.35ghz sa LN2, to je los znak sta se OC-a tice...

Za novu arhitekturu i novi proizvodni proces meni izgleda skroz ok ... možda neki termodinamičar može jednostavno pojasniti da li na tako fizički maloj površini (i gušćem izvoru topline) dušik može napraviti onoliku razliku kao prije.

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Kazu da su 3950X digli na 5.35ghz sa LN2, to je los znak sta se OC-a tice...

 a zasto je los pa njima uopce netreba vise od 4.5 to je dovoljno da intel nemoze nista 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Kazu da su 3950X digli na 5.35ghz sa LN2, to je los znak sta se OC-a tice...

 ln2 klok nije niti malo relevantan za realne uvjete korištenja.

mislim da novi proces koji se po prirodi ne grije puno plus vjerovatno je od nule rađen s velikom brigom o hotspotovima i dobiješ manju razliku ln2 i realnih uvjeta. možda ih jednostavno nije briga za oc scenu, ipak moraju nešto ostavit intelu xD

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
ansha kaže...

Kazu da su 3950X digli na 5.35ghz sa LN2, to je los znak sta se OC-a tice...

Za novu arhitekturu i novi proizvodni proces meni izgleda skroz ok ... možda neki termodinamičar može jednostavno pojasniti da li na tako fizički maloj površini (i gušćem izvoru topline) dušik može napraviti onoliku razliku kao prije.

 

Losije od prve generacije Rzyen'a tj. 16-core TR-a, oni su isli do 5.5-5.6ghz. 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD Ryzen 9 3950X Overclocked To 5 GHz Across All 16 Cores On LN2, Destroys The Intel Core i9-9960X – MSI MEG X570 Pushes DDR4 To 5100 MHz On Air

 

https://wccftech.com/amd-ryzen-9-3950x-16-core-cpu-5-ghz-overclock-ddr4-5100-mhz-world-record/

 

Zahuktalo se ovo, već perje leti...

 

When it comes to performance numbers, the AMD Ryzen 9 3950X was overclocked to 5 GHz with a voltage of 1.608V across all 16 cores. The chip was running under LN2 and managed to break some world records. The processor was running on an MSI MEG X570 GODLIKE motherboard which will be one of the best X570 boards to get when the platform launches in July. The processor was also running alongside a pair of G.Skill Trident Z Royal DIMMs (DDR4) at 4533 MHz.

 

The three records that were broken during the overclocking session include:

  • Cinebench R15: Ryzen 9 3950X @ 5434 points (Previous WR: Core i9-9960X @ 5320 points)
  • Cinebench R20: Ryzen 9 3950X @ 12167 points (Previous WR: Core i9-7960X @ 10895 points)
  • Geekbench 4: Ryzen 9 3950X @ 65499 points (Previous WR: Core i9-7960X @ 60991points)

In addition to that, a slide posted by Benchlife confirms that the X570 and Ryzen 3000 series is fine-tuned to support much higher DDR4 frequencies than before. MSI managed to hit speeds of DDR4-5100 (CL18-21-21-56) on air and expect that 4266 MHz would be the sweet spot for most X570 line of motherboards.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 23:21 (boxer).
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ansha kaže...

Kazu da su 3950X digli na 5.35ghz sa LN2, to je los znak sta se OC-a tice...

 ln2 klok nije niti malo relevantan za realne uvjete korištenja.

Naravno da nije, ali iz ovoga mozes sa sigurnoscu znat da sa vodom ili zrakom nece to ici ni blizu 5ghz, all-core max po meni na razini 2950X tj. 4.2-4.3ghz...

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
ansha kaže...

Kazu da su 3950X digli na 5.35ghz sa LN2, to je los znak sta se OC-a tice...

 ln2 klok nije niti malo relevantan za realne uvjete korištenja.

Naravno da nije, ali iz ovoga mozes sa sigurnoscu znat da sa vodom ili zrakom nece to ici ni blizu 5ghz, all-core max po meni na razini 2950X tj. 4.2-4.3ghz...

Uz veći IPC i 300-njak $ manje za proc i ploču, nije loše. A neće trebati ni neko čudo od hladnjaka.

 

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

pa ima 40 stazica

Samo 24 koje idu direktno na procesor i dalje.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Uz veći IPC i 300-njak $ manje za proc i ploču, nije loše. A neće trebati ni neko čudo od hladnjaka.

Da kad usporedjujes sa cijenama starih TR-ova nakon launcha, al 1950X ce biti ispod 500€ dok ovaj dodje na trziste, a cijene ploca su cini se iste.

Kad su 3950X clockali na 4.1-4.2ghz pod custom vodom, vec je isao preko 80°C, smanjenje proizvodnog procesa ne rijesava temperaturne probleme nego ih stvara, bumo vidli...

 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa to je čisto solidan rast performansi s tim updateom.

 

Damir22 kaže...
Kako vidjeti dali je jnstaliran taj update?

 Start-CMD-i napišeš "winver". Taj zadnji update je verzija 1903.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Nabavljena x470. radi ko spricer.

to je sve za sad :)

 

 

 Da ne bi bilo sve rekla kazala evo i slika.

Nisam zadovljan sto se tice CM-a, nemam ideju kako da rijesim ove glupe pce kablove uopce...

Kao naknadu za dusevnu bol sto nisam uzeo skuplju plocu dodatno sam si uzeo podlogu za misa.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ko te ne pozna, rekao bi da imaš fanboysku RGB rasvjetu.

 

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Ko te ne pozna, rekao bi da imaš fanboysku RGB rasvjetu.

 

 A evga svijetli zeleno :)

Slucajno su mi rami bili prvi crveni pa sam nabavio kuciste s crvenim ventovima pa sam odmah i sve ostalo podesio crveno.

 

Ovdje sada drugom bojom mogu samo grafu i plocu osvjetlit i to je to...

 

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
toxic kaže...

Nabavljena x470. radi ko spricer.

to je sve za sad :)

 

 

 Da ne bi bilo sve rekla kazala evo i slika.

Nisam zadovljan sto se tice CM-a, nemam ideju kako da rijesim ove glupe pce kablove uopce...

Kao naknadu za dusevnu bol sto nisam uzeo skuplju plocu dodatno sam si uzeo podlogu za misa.

 Ne znam zašto,ali uvijek na forumu dok vidim da neko ima Evginu grafičku karticu odma se sjetim onog lika što je davno terorizirao forum sa hvalospjevama na njen račun,pa čak i na račun mbo

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mazy651 kaže...

 Ne znam zašto,ali uvijek na forumu dok vidim da neko ima Evginu grafičku karticu odma se sjetim onog lika što je davno terorizirao forum sa hvalospjevama na njen račun,pa čak i na račun mbo

Khm Khm! 

 

bug.hr/forum/user/evga-011

coffe,coffe,coffe.....
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
mazy651 kaže...

 Ne znam zašto,ali uvijek na forumu dok vidim da neko ima Evginu grafičku karticu odma se sjetim onog lika što je davno terorizirao forum sa hvalospjevama na njen račun,pa čak i na račun mbo

Khm Khm! 

 

bug.hr/forum/user/evga-011

 Al nije to bio Vlada ili Vlado - tako nekako... Zakon momak.

Sve Vas Volim
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Srce Isusovo kaže...
metallic kaže...
)mazy651 kaže...

 Ne znam zašto,ali uvijek na forumu dok vidim da neko ima Evginu grafičku karticu odma se sjetim onog lika što je davno terorizirao forum sa hvalospjevama na njen račun,pa čak i na račun mbo

Khm Khm! 

 

bug.hr/forum/user/evga-011

 Al nije to bio Vlada ili Vlado - tako nekako... Zakon momak.

 

 

Još uvijek je s nama...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jep jep, Vlada, eVGA apostol. Vršio teror nad ostalim brandovima. Još je tu, ali životni prioriteti mu se promijenili očito.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice