AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.314
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...
ansha kaže...

Normalno je da na stocku napon skace preko 1.4V, tako Ryzen funkcionira...

tocno.

 

s time da mi se cini da kod OC i fiksnog napona isto zna napraviti taj "spajk" od milisekunde, ovako mi je u magli sjecanje da sam primjetio to na svom sistemu

 

provjerim danas kad dodem doma

 

 

To se ne bi trebalo dogadjat, spike mozes eventualno imat zbog LLC postavki...

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Mitohondri kaže...
ansha kaže...

Normalno je da na stocku napon skace preko 1.4V, tako Ryzen funkcionira...

tocno.

 

s time da mi se cini da kod OC i fiksnog napona isto zna napraviti taj "spajk" od milisekunde, ovako mi je u magli sjecanje da sam primjetio to na svom sistemu

 

provjerim danas kad dodem doma

 

 

To se ne bi trebalo dogadjat, spike mozes eventualno imat zbog LLC postavki...

 da, zbog  LLC-a

 

cini mi se da mi je na 1 ili 2 level, 1.375 mi je fiksni, pa zna skociti do 1.385 taj split second

 

moram provjerit, ne sjecam se tocno koliko mi je koja postavka, nisam dugo dirao bios 

www.youtube.com/TerabitTV
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Mitohondri kaže...
ansha kaže...

Normalno je da na stocku napon skace preko 1.4V, tako Ryzen funkcionira...

tocno.

 

s time da mi se cini da kod OC i fiksnog napona isto zna napraviti taj "spajk" od milisekunde, ovako mi je u magli sjecanje da sam primjetio to na svom sistemu

 

provjerim danas kad dodem doma

 

 

To se ne bi trebalo dogadjat, spike mozes eventualno imat zbog LLC postavki...

 ili sta? kakve su posljedice ? nikakve ...

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
ansha kaže...
Mitohondri kaže...
ansha kaže...

Normalno je da na stocku napon skace preko 1.4V, tako Ryzen funkcionira...

tocno.

 

s time da mi se cini da kod OC i fiksnog napona isto zna napraviti taj "spajk" od milisekunde, ovako mi je u magli sjecanje da sam primjetio to na svom sistemu

 

provjerim danas kad dodem doma

 

 

To se ne bi trebalo dogadjat, spike mozes eventualno imat zbog LLC postavki...

 ili sta? kakve su posljedice ? nikakve ...

 na stocku mozda nikakve ali ako OC onda ti to ovisi o stabilnosti samog oc..stoga je tu taj LLC kojeg sam primjetio da je na lvl4 onak 0.005 v razlike u loadu,barem na MSi plocama..

ista je prica takva sa dodanim 4ili8 pinom na maticnama..nije bas da ce nam procesori magicno povuci preko 500w struje vec sto maticna ima vise kontakta sa napajanjem, tako je i pad napona manji od napajanja do maticne pa imas stabilniji 12 v iliti 11.9.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 12:20 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
toxic kaže...
ansha kaže...
Mitohondri kaže...
ansha kaže...

Normalno je da na stocku napon skace preko 1.4V, tako Ryzen funkcionira...

tocno.

 

s time da mi se cini da kod OC i fiksnog napona isto zna napraviti taj "spajk" od milisekunde, ovako mi je u magli sjecanje da sam primjetio to na svom sistemu

 

provjerim danas kad dodem doma

 

 

To se ne bi trebalo dogadjat, spike mozes eventualno imat zbog LLC postavki...

 ili sta? kakve su posljedice ? nikakve ...

 na stocku mozda nikakve ali ako OC onda ti to ovisi o stabilnosti samog oc..stoga je tu taj LLC kojeg sam primjetio da je na lvl4 onak 0.005 v razlike u loadu,barem na MSi plocama..

 Opet velim zali boze LLC-a na Ryzenima gdje je utjecaj na stabilnost sustava bez llca i s llcom gotovo nikakva, premali su to taktovi da bi se covjek zamarao s time...

Na intelu mi je to must have opcija ovdje ne..

Mozda na novim Ryzenima ako ce ici na vise taktove i to je to... 2-3 stupnja vise mi takoder ne igra ulogu..

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 Opet velim zali boze LLC-a na Ryzenima gdje je utjecaj na stabilnost sustava bez llca i s llcom gotovo nikakva, premali su to taktovi da bi se covjek zamarao s time...

Na intelu mi je to must have opcija ovdje ne..

Mozda na novim Ryzenima ako ce ici na vise taktove i to je to... 2-3 stupnja vise mi takoder ne igra ulogu..

 tu iumas pravo jel meni je na auto sve stabilno i sa 4.1 OC ali kada podesim lvl4 onda se vidi da ima u loadu procesor onak manji spike voltaze..sad ja neznam jel sto steti procesoru vjv ne jel nebi onda na stocku varirao od isto tako cak i vise..ali nekako mi je lipse i draze viditi da je voltaza konstatna

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
toxic kaže...

 Opet velim zali boze LLC-a na Ryzenima gdje je utjecaj na stabilnost sustava bez llca i s llcom gotovo nikakva, premali su to taktovi da bi se covjek zamarao s time...

Na intelu mi je to must have opcija ovdje ne..

Mozda na novim Ryzenima ako ce ici na vise taktove i to je to... 2-3 stupnja vise mi takoder ne igra ulogu..

 tu iumas pravo jel meni je na auto sve stabilno i sa 4.1 OC ali kada podesim lvl4 onda se vidi da ima u loadu procesor onak manji spike voltaze..sad ja neznam jel sto steti procesoru vjv ne jel nebi onda na stocku varirao od isto tako cak i vise..ali nekako mi je lipse i draze viditi da je voltaza konstatna

 nema tu sta biti stetno osim ak ne odlazi u pm s naponom.. nek me netko uvjeri u suprotno..

ak je sve stabilno ko fucka mali spajk na naponu.. 

ako primjetis npr u gamingu da imas mikro lagove mozda bi to moglo biti uzrok pa popravi u suprotnom, koga briga ? :)

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
HCgamingCRO kaže...
toxic kaže...

 Opet velim zali boze LLC-a na Ryzenima gdje je utjecaj na stabilnost sustava bez llca i s llcom gotovo nikakva, premali su to taktovi da bi se covjek zamarao s time...

Na intelu mi je to must have opcija ovdje ne..

Mozda na novim Ryzenima ako ce ici na vise taktove i to je to... 2-3 stupnja vise mi takoder ne igra ulogu..

 tu iumas pravo jel meni je na auto sve stabilno i sa 4.1 OC ali kada podesim lvl4 onda se vidi da ima u loadu procesor onak manji spike voltaze..sad ja neznam jel sto steti procesoru vjv ne jel nebi onda na stocku varirao od isto tako cak i vise..ali nekako mi je lipse i draze viditi da je voltaza konstatna

 nema tu sta biti stetno osim ak ne odlazi u pm s naponom.. nek me netko uvjeri u suprotno..

ak je sve stabilno ko fucka mali spajk na naponu.. 

ako primjetis npr u gamingu da imas mikro lagove mozda bi to moglo biti uzrok pa popravi u suprotnom, koga briga ? :)

 

 nista mu ne stete ti spajkovi, samo deri

www.youtube.com/TerabitTV
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

onda ako si imao imalo srece sa silic. lutrijom samo te hladjenje vise/manje dijeli od stabilnog OC.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

 

cini mi se da mi je na 1 ili 2 level, 1.375 mi je fiksni, pa zna skociti do 1.385 taj split second

 

Ma kakav spike, to nije nista, toliko uvijek napon varira zavisno o loadu...

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa, znam da ima tema o pločama ali nije baš aktivna pa da pitam tu gdje je ''promet'' najjači

Koju ploču bi preporučili za 3600/X kad izađe? Mjesta za OC je poželjno. Neku B450 ili X470? Gigabyte, MSI, ASRock, Asus.... koja je provjereno dobra? Oko 900 kn budžet. B450 Gigabyte Aorus Elite mi nekako upada u oko.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Ekipa, znam da ima tema o pločama ali nije baš aktivna pa da pitam tu gdje je ''promet'' najjači

Koju ploču bi preporučili za 3600/X kad izađe? Mjesta za OC je poželjno. Neku B450 ili X470? Gigabyte, MSI, ASRock, Asus.... koja je provjereno dobra? Oko 900 kn budžet. B450 Gigabyte Aorus Elite mi nekako upada u oko.

 Naravno X570. Jel ako čekaš procesor onda pričekaj i ploču.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Ekipa, znam da ima tema o pločama ali nije baš aktivna pa da pitam tu gdje je ''promet'' najjači

Koju ploču bi preporučili za 3600/X kad izađe? Mjesta za OC je poželjno. Neku B450 ili X470? Gigabyte, MSI, ASRock, Asus.... koja je provjereno dobra? Oko 900 kn budžet. B450 Gigabyte Aorus Elite mi nekako upada u oko.

 ja sam si prije par dana uzeo asrock x470 za soma i kusur pa pogledaj.

Na njuskalu imas x470 aours ultimate za nekih 700 kn pa si i to pogledaj.

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Ekipa, znam da ima tema o pločama ali nije baš aktivna pa da pitam tu gdje je ''promet'' najjači

Koju ploču bi preporučili za 3600/X kad izađe? Mjesta za OC je poželjno. Neku B450 ili X470? Gigabyte, MSI, ASRock, Asus.... koja je provjereno dobra? Oko 900 kn budžet. B450 Gigabyte Aorus Elite mi nekako upada u oko.

preporucio bih ti da pricekas da se pojave i X570 sa krajnjom cijenom kod nas, a i da mi tu pokazemo kako novi procevi rade na pojedinim plocama i razlicitim chipsetima

 

siguran sam da ce nas biti nekoliko koji ce piknut nove procesore

 

zavisno od cijena, imati ces vise opcija za kupnju, ili u ducanu ili od onih koji ce mjenjati postojece ploce za nove, ako budu uopce mijenjali

 

osobno budem i novi proc i plocu uzimao, za testiranja i usporedbe sa X370 i B450 chispetima

 

sad ce to brzo pa pricekaj sa kupnjom 

 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 

 

Samo su ispravili onaj bug u firestrikeu.

 

Da, kaže da treba još driveri za čipset i vjerojatno bio update.

Malo su previše požurili test,jer realno to če opet napravit za mjesec dana fučkaj ga.Kolko sam ja videl, Windows Update samo po sebi nije dovoljan tu još fali određenih sitnica za updajetanje.Treba imat u vidu dvije činjenice, uostalom Windows Scheduler je dokazano propisno glup u odnosu na Linux rješenje.

 

- više Ryzen CCX-ova više problema, ili najviše je nahebal Thredripper ili Epyc CPU

 

- Ryzen 4/8 ili 4/4 procovi ili samo jedan aktivan CCX, tu neče bit nikakvih promjena

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/amd-threadripper-2950x-2990wx-povratak-mnogoj/262119.aspx?page=0&jumpto=5723291&sort=asc&view=flat

 

 

Nastavak priče, eto nesretni 32/64 zelenaš i glupi Windows Scheduler. Mikrosoftiči nisu krpali bezveze, imali su kaj pokrpat ali realno opet to neče bit isto kao Ryzen CPU performanse na LInuxu.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 16:14 (rambox).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam se ujutro malo igrao, stavio zadnji BIOS i drivere za chipset, stavio Win 10 1903 update, al sam samo probao Cinebench (stariji) i tamo dobivam 15-20 bodova manje (??) i Rage 2 nekih 20min, u kojem nisam vidio neke promjene u framerateu, stutter je još uvijek prisutan tu i tamo, možda je i gore zapravo. No taj Rage je prepun bugova, nestabilan i neispoliran, pa možda i nije neki pokazatelj... 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Ja sam se ujutro malo igrao, stavio zadnji BIOS i drivere za chipset, stavio Win 10 1903 update, al sam samo probao Cinebench (stariji) i tamo dobivam 15-20 bodova manje (??) i Rage 2 nekih 20min, u kojem nisam vidio neke promjene u framerateu, stutter je još uvijek prisutan tu i tamo, možda je i gore zapravo. No taj Rage je prepun bugova, nestabilan i neispoliran, pa možda i nije neki pokazatelj... 

 

U Cinebenchu (i inace u 3d renderingu) nikakav scheduling ne pomaze jer tamo tih problema nema posto je savrseno paralelizirano. Dakle, nema se sta poboljsat.

 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala na savjetima ekipa. Strah me da ne nestanu ove starije ploce dok ih jos ima jer ove nove x570 kad stignu da ne budu toliko cjenovno pristupacnije. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nakon 1903 updatea uradite ponovo refresh win updatea i ako ima maj kumulativni patch obavezno instalirajte. Nakon njega sam dobio +10 bodova u cinebench r15 sa ryzen 1600, ostalo mi se nije dalo isprobat.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

idu cijene dolje neznam sto nasi cekaju 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Brutala! Čekaju Božić da mogu opalit "pravu akciju"!

 

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
strawa kaže...
Nakon 1903 updatea uradite ponovo refresh win updatea i ako ima maj kumulativni patch obavezno instalirajte. Nakon njega sam dobio +10 bodova u cinebench r15 sa ryzen 1600, ostalo mi se nije dalo isprobat.

 Nemoj više updateat bit će prejak!

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedino sto sam ja primjetio nakon updatea na 1903 je freezanje igara.....

 

dakle, sve radi najnormalnije satima, i onda freeza. ili radi par minuta - freeza. totalno random.

 

pokusat cu nove drivere, mozda sto pomogne....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
strawa kaže...
Nakon 1903 updatea uradite ponovo refresh win updatea i ako ima maj kumulativni patch obavezno instalirajte. Nakon njega sam dobio +10 bodova u cinebench r15 sa ryzen 1600, ostalo mi se nije dalo isprobat.

 

Teško da si baš ih dobio :) , to je statistička pogreška, sa par mjerenja ćeš imati veću.

Već je Ansha objasnio zašto se nema što očekivati kod takvog tipa opterećenja.

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Jedino sto sam ja primjetio nakon updatea na 1903 je freezanje igara.....

 

dakle, sve radi najnormalnije satima, i onda freeza. ili radi par minuta - freeza. totalno random.

 

pokusat cu nove drivere, mozda sto pomogne....

 Meni upravo suprotno. Rust kojeg jedino i igram zadnjih mjesec-2 je toliko procvao nakon ovog apdejta, stabilniji fps bez freezova i nemam vise memory leaka 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo stavljeni novi chipset driveri, novi adrenalin - opet crasha.....

Fortnite,apex,gta......

Jedino ne skontah, treba li raditi apdejt biosa radi novij drivera?
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 16:48 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo jos jedno opazanje (nebitan mi je +10 score), sa chipset driverom s amd download stranice: amd_chipset_drivers_19.10.0429 konstantno dobivam 1353/1354 score, a sa chipset driverima s gigabyte stranice 19.10.08 konstantno 1342/1343 (pise da su od 12.06.2019 i za Ryzen 3). Dakle ovo +10 je ocito od chipset drivera. Mozda i nema veze sa 1903 updatom. Anyway, ako se nekom da, nek isproba ovu kombinaciju. Moja ploca je Aorus GA-AX370-Gaming 5 a cpu je R5 1600@4GHz.

https://www.gigabyte.com/us/Motherboard/GA-AX370-Gaming-5-rev-10#support-dl-driver

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Evo stavljeni novi chipset driveri, novi adrenalin - opet crasha.....

Fortnite,apex,gta......

Jedino ne skontah, treba li raditi apdejt biosa radi novij drivera?

 Tesko da je to do 1903. Nisam primjetio da se ljudi zale da je 1903 nestabilan. Bas su se nekako pokrenule i ove vrucine ovih dana, a ti si oc-ao.

Probaj sve vratiti na defaultne vrijednosti i vidi kako se ponasa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 17:01 (SamoPitam3).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...

Probaj sve vratiti na defaultne vrijednosti i vidi kako se ponasa.

 

Ili nek se preseli u irsku. Hladno ko u kurvinom srcu...

Freak Show Inc.
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mozda i to ima neke veze, iako su temperature daleko od nekih ozbiljnih....

 

Cudno mi je, sve kompletno zamrzne, ne cracha samo igra, vec sve kompletno se zaledi....

 

Sad cu maknuti sve, pa instalirati chipset i vga ponovo.....ako nije, onda neznam, mogu probati sve na stock....

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice