Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

poruka: 45
|
čitano: 11.337
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
Bugofil kaže...
mbaksa kaže...

Inzistiraj na drugoj ploci, doplati ako treba - uzmi neku s novijim chipsetom, nikako ponovno P35... Ne znam jel je to neka serijska greska na tim plocama ili mozda fatalna nekompatibilnost s cetverojezgrenim procesorima (obojica imamo cetverojezgrene procesore - mozda ima nesto u tome...) ili koji vrag - bjezi od toga!

evo, danas sam je vratio.

 

pomozi mi molim te u odabiru između ove dvije i jedna opcionalno:

 

1. gigabyte GA-EP45-UD3L intel P45/ICH 10R 749 kn Links (zadnji Bios 27.1. 2010)

 

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2951

 

2. AsRock  P45D intel P45/ICH 10  589 kn Links

 

http://www.asrock.com/MB/overview.asp?Model=P45DE

 

opcija je gigabyte X48DQ6 iz Konikoma, dosta je skupa, ali tamo imam sindikalni na 10 rata, pa ne znam, isplati li se davati toliko para za "stari" hardver ?

Ako imas mogucnost i ako ti ne treba RAID, kupi si Gigabyteovu plocu koju sam si i ja kupio - ustedjet ces 200 kuna, koje mozes iskoristiti za nesto drugo. Za AsRock ne znam - navodno su OK ploce, no kako sam dobio averziju prema Asusovim plocama, a AsRock radi ista firma koja radi ploce Asus, stvar je jasna... Ne testiram hardver pa ti ne mogu reci nista drugo konkretno - mogu ti samo reci da ova Gigabyteova maticna ploca vec nekoliko mjeseci u mom racunalu radi besprijekorno. Jedini nedostatak joj je sto nema FireWire (nema ni ova koju si ti naveo), a meni FireWire treba - no, za 50 kuna sam kupio FireWire PCI kontroler koji takodjer radi besprijekorno.

16 godina
protjeran
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

danke na prijedlogu i odgovoru.

 

kupljena gigabyte. Belji se

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
Bugofil kaže...

danke na prijedlogu i odgovoru.

 

kupljena gigabyte. Belji se

I kak se ponasa?

16 godina
online
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
mbaksa kaže...

nikako ponovno P35... Ne znam jel je to neka serijska greska na tim plocama ili mozda fatalna nekompatibilnost s cetverojezgrenim procesorima (obojica imamo cetverojezgrene procesore - mozda ima nesto u tome...) ili koji vrag - bjezi od toga!

 

I ja sam na P5K-E/WiFi. I imam q6600. I imam 8GB rama. I imam 4 eksterna ventilatora priključena na matičnu + cooler. I na svima radi automatska kontrola brzine vrtnje.

Go figure...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
protjeran
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
mbaksa kaže...

I kak se ponasa?

spava još u kutiji.

 

slao sam onu XFX 5850 u Links na servis, već je 3 dana u Zagrebu,  pa će vjerojatno sutra stići ili će mi poslati mail, da vidimo o čemu se radi.

 

čim stigne kartica, složit ću računalo, pa javim.

 

EDIT:

 

imaš li ti kakav problem i s ovom pločom, pa da je ja ni ne otvaram ??!! hahahaha...

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2010 20:08 (Bugofil).
15 godina
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
mbaksa kaže...
...nikako ponovno P35... Ne znam jel je to neka serijska greska na tim plocama ili mozda fatalna nekompatibilnost s cetverojezgrenim procesorima (obojica imamo cetverojezgrene procesore - mozda ima nesto u tome...)...

Meni na P35 vec 2,5 godine rade prvo Q6600, a sad Q9550 bez problema tako da definitivno nemaju bas problema sa cetverojezgrenim procesorima.

Jedino za 45nm procesore treba flashati neki od novijih BIOS-a.

16 godina
protjeran
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
Mauro kaže...

Meni na P35 vec 2,5 godine rade prvo Q6600, a sad Q9550 bez problema tako da definitivno nemaju bas problema sa cetverojezgrenim procesorima.

Jedino za 45nm procesore treba flashati neki od novijih BIOS-a.

dobro, slažem se da većina ploča s 35 chipsetom radi ok, no postotak onih koje su ljudi kupili kao nove je prevelik da ne bismo utvrdili, kako nešto s tim chipsetom nije ok.

 

pročitaj postove od početka.

 

interesantno je kako sam baš ja kupio tu ploču i desio mi se problem kao i mbaksi ??!!

 

kakva slučajnost, 1:1024 Namigiva

 

 

pročitaj i ovaj post freestya http://forum.links.hr/viewtopic.php?t=15986

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2010 20:10 (Bugofil).
13 godina
neaktivan
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Kupujem Asus P5K Premium ili black edition?
Moj mail je Filipides52@gmail.com

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

pozdrav svima...

 

imam ploču asus p5k koju sam dobio neki dan i sve bi bilo ok da nemam problem sa restartom. znači kada u windowsu (xp) idem na opciju restart računar se samo ugasi i neće ponovo da se pokrene dok na napojnoj ne isključim struju, kada uključim ponovo napojnu onda mogu upaliti računar. a kada gasim računar onda nema nikakvih problema normalno se ugasi i ponovo upali na dugme. bios verzija 1103.

 

znam da je tema stara, ali molim za pomoć

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
zdravkoo kaže...

pozdrav svima...

 

imam ploču asus p5k koju sam dobio neki dan i sve bi bilo ok da nemam problem sa restartom. znači kada u windowsu (xp) idem na opciju restart računar se samo ugasi i neće ponovo da se pokrene dok na napojnoj ne isključim struju, kada uključim ponovo napojnu onda mogu upaliti računar. a kada gasim računar onda nema nikakvih problema normalno se ugasi i ponovo upali na dugme. bios verzija 1103.

Ako imas garanciju, reklamiraj plocu. Ako nemas - ili ga uvijek tako pali kako si otkrio da ga uspijes upaliti (samo je pitanje koliko dugo ce to biti moguce) ili kupi neku drugu maticnu plocu, s novijim  chipsetom. Nema tu neke pomoci.

12 godina
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

BOk

Da ne pokrećem novu temu, imam ovu ploču doma i imam problem s bootom, naime boota samo s IDE uređaja, bio to HDD ili ODD, dok sa SATA uređaja i USB-a ne želi bootat, uredno ih učita u BIOS-u, i složim po prioritetu, al ne boota sa njih. Može neka pomoć, planiram bios updateat, al mislim da to nebu pomoglo

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
Ta ploča nema ahci,pa su kasnije modali bios koji ti daje tu opciju.
Mada ne bi rekao da je do toga problem, jer meni je radio na njoj hdd i bez update-a, ali evo ti link biosa pa probaj.

https://www.bios-mods.com/forum/Thread-AHCI-enable-on-Asus-P5K

Btw. Moraš se regat na njihovu str.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
Ta ploča nema ahci,pa su kasnije modali bios koji ti daje tu opciju.
Mada ne bi rekao da je do toga problem, jer meni je radio na njoj hdd i bez update-a, ali evo ti link biosa pa probaj.

https://www.bios-mods.com/forum/Thread-AHCI-enable-on-Asus-P5K

Btw. Moraš se regat na njihovu str.
12 godina
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Hvala puno, budem probao

Čitam po netu, imali su ljudi slične probleme i rješili ih na glupe načine, no ja želim da proradi kak treba jer komp bu vjv taj u prodaju išao

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Flashao sam bios, prebacio na ACHI i sada radi, hvala puno kolega.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice