Dvojba oko 2 Ryzena

poruka: 21
|
čitano: 3.748
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Dvojba oko 2 Ryzena
Pozdrav,
doslo vrijeme za nadogradit komp, i imam dvojbu između 2 procesora, radi se o Ryzen 5 2600x i Ryzen 7 1700...
Gledao sam video na youtube, lik testira ta 2 procesora na istom kompu, 8 razlicitih igrica, sve igrice na istim postavkama i cak se po mapi lik krece istim putem sa obodva procesora, (naravno nije isto dok npr na pubg ides između zgrada i po livadi, razlika je velika) i ryzen 5 2600x u svakoj igrici ima minimalno 10 fpsa vise nego navedeni ryzen 7.
Realno taj Ryzen 7 je procesor sa 2 jezgre vise bla bla, mene zanima koji je pametnije uzet, jer nemam u planu mjenjat proc svake godine, pa dal je ryzen 7 bolji izbor na koristenje za duzi niz godina?
Inace radio bi na ovoj maticnoj u kombinaciji sa ovom ramom:
https://www.links.hr/hr/memorija-pc-25600-8-gb-kingston-xmp-hyperx-predator-rgb-hx432c16pb3a-8-ddr4-3200mhz-051200247

https://www.instar-informatika.hr/maticna-ploca-gigabyte-b450-aorus-elite/B450_AORUS_ELITE/product/

Hvala :D
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dvojba oko 2 Ryzena
LukaSokol1 kaže...
Pozdrav,
doslo vrijeme za nadogradit komp, i imam dvojbu između 2 procesora, radi se o Ryzen 5 2600x i Ryzen 7 1700...
Gledao sam video na youtube, lik testira ta 2 procesora na istom kompu, 8 razlicitih igrica, sve igrice na istim postavkama i cak se po mapi lik krece istim putem sa obodva procesora, (naravno nije isto dok npr na pubg ides između zgrada i po livadi, razlika je velika) i ryzen 5 2600x u svakoj igrici ima minimalno 10 fpsa vise nego navedeni ryzen 7.
Realno taj Ryzen 7 je procesor sa 2 jezgre vise bla bla, mene zanima koji je pametnije uzet, jer nemam u planu mjenjat proc svake godine, pa dal je ryzen 7 bolji izbor na koristenje za duzi niz godina?
Inace radio bi na ovoj maticnoj u kombinaciji sa ovom ramom:
https://www.links.hr/hr/memorija-pc-25600-8-gb-kingston-xmp-hyperx-predator-rgb-hx432c16pb3a-8-ddr4-3200mhz-051200247

https://www.instar-informatika.hr/maticna-ploca-gigabyte-b450-aorus-elite/B450_AORUS_ELITE/product/

Hvala :D

 https://www.nabava.net/search.php?q=msi+b450+pro+carbon

 https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+2600

 https://www.nabava.net/search.php?q=ddr4+2933mhz+2x8gb

 

Eto to ti je najbolja kombinacija. Ryzen 1700 neisplativ ako je gaming u pitanju. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 18:14 (mislioc).
9 godina
neaktivan
offline
Dvojba oko 2 Ryzena
Hvala na preporuci, ali dal nebi mozda bila bolja kombinacija ove maticne, rama i procesora (ryzen 5 2600X)?
Rame bi nadogradio kroz par mjeseci sa jos 8 giga...
A i ovi rami sa mojeg linka imaju vecu brzinu
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dvojba oko 2 Ryzena

Znam da ti Gigabyte izgleda bolje, ali MSI je bolja ploča. Rami su ti ok jedni i drugi tako svejedno koje ćeš. Ralike u 2600 i 2600x gotovo da i nema, a u cijeni ti je oko 400kn razlike za gotovo identičnu stvar.

Tako da sa tih 400kn razlike u procesoru kupiš odmah još 8 gb rama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 21:04 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Dvojba oko 2 Ryzena
I jos jedno pitanje
Znam da skrecem s teme ali da ne otvaram novu
Zanimalo bi me kolko realno vrijede sljedece komponente:
Maticna: Asus H81M-Plus
Proc: Intel i3-4150
Ram: 8gb 1600MHz (DDR3)
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dvojba oko 2 Ryzena
LukaSokol1 kaže...
I jos jedno pitanje
Znam da skrecem s teme ali da ne otvaram novu
Zanimalo bi me kolko realno vrijede sljedece komponente:
Maticna: Asus H81M-Plus
Proc: Intel i3-4150
Ram: 8gb 1600MHz (DDR3)

 ne vise od 200 eura po mom misljenju.

 

sta se tice procesora, mislim da je bolje 2600. jeftiniji je i za razliku uzmes ili bolju maticnu ili ram. nema ti smisla uzimat r7 ako se ne bavis obradom videa ili necim sta koristi tu gomilu jezgri. za sve ostalo tu je 5ica. druga generacija je optimiziranija, hladnija i bolje podnosi razlicite memorije. samo kad kupujes memoriju pazi da ne kupujes dva razlicita modela i da je memorija na qvt listi za maticnu. 2600 do 3000 mhz je solidno, 3200 je vrlo dobro, a sve iznad toga samo ako imas visak para.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Dvojba oko 2 Ryzena
LukaSokol1 kaže...
I jos jedno pitanje
Znam da skrecem s teme ali da ne otvaram novu
Zanimalo bi me kolko realno vrijede sljedece komponente:
Maticna: Asus H81M-Plus
Proc: Intel i3-4150
Ram: 8gb 1600MHz (DDR3)

 jel ti palo na pamet da si uzmeš i7 4790k i gotovo

on je u igrama isti ili bolji od tih rayzena

10 godina
neaktivan
offline
Re: Dvojba oko 2 Ryzena

 jesi siguran da ti treba kuler, ryzen ima svoj koji je sasvim ok ako ne mislis oc-at (ako mislis, ionako nece preko 4.1/4.2 max). jesi provjerio da li je ram na qvt listi od te ploce?

9 godina
neaktivan
offline
Dvojba oko 2 Ryzena
Iskreno nisam provjeravao, ali ploca podrzava tu brzinu rama tako da mislim da nebi smjelo biti nikakvih problema
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Dvojba oko 2 Ryzena
jovial kaže...

 jesi siguran da ti treba kuler, ryzen ima svoj koji je sasvim ok ako ne mislis oc-at (ako mislis, ionako nece preko 4.1/4.2 max). jesi provjerio da li je ram na qvt listi od te ploce?

Cooler koji dolazi s 2600 je smece a taj procesor je steta ne clockat...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Dvojba oko 2 Ryzena
nisam provjeravao, mislim da 2600 i 2600x imaju isti cooler, ali vec kad se sastavlja onda da se sastavi kako treba
Mislim da ce ovaj cooler koji sam zaljepio u linku par odgovora iznad radit jako dobar posao.
A sad za rame, ako ploca podrzava brzine preko 3200 mhz, a rami su 3200, morali bi bez problema radit?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dvojba oko 2 Ryzena
LukaSokol1 kaže...
nisam provjeravao, mislim da 2600 i 2600x imaju isti cooler, ali vec kad se sastavlja onda da se sastavi kako treba
Mislim da ce ovaj cooler koji sam zaljepio u linku par odgovora iznad radit jako dobar posao.
A sad za rame, ako ploca podrzava brzine preko 3200 mhz, a rami su 3200, morali bi bez problema radit?

 ne na ryzenu. sigurno ce ti radit na 2133 ili 2400. ako je na qvt listi trebao bi radit na deklariranoj brzini. ali ni to nije garantirano na ryzenu. ja sam uzeo 3000mhz koja nije na listi i pet sam se dana mucio da je namjestim na 2933. doduse, vjerojatno bi neko s vise iskustva u oc rama to rijesio u pola sata. ja nisam nikad oc-ao ram pa sam proveo tri dana uceci osnove i jos dva dana na praksi :D zapala me double rated memorija koja se bas i ne lize sa ryzenom pa ni to nije pomoglo vjerojatno. u glavnom, ako nemas iskustva sa overklokanjem rama, preporucam da ne kupujes na slijepo ram/mobo.

 

usput, nemaju isti kuler. ako ne mislis overklokat (2600 idu do 4.1/4.2 ako je dobar cip i jos bolje hladjenje, znaci do 100 eura dodatne investicije) default cooleri na oba R5 uredno odradjuju posao i omogucavaju native boost do 3.9 GHz na 2600, ne ynam tocno za x, mozda 4.1. ispravit ce me vec neko.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 17:20 (jovial).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dvojba oko 2 Ryzena
ansha kaže...
jovial kaže...

 jesi siguran da ti treba kuler, ryzen ima svoj koji je sasvim ok ako ne mislis oc-at (ako mislis, ionako nece preko 4.1/4.2 max). jesi provjerio da li je ram na qvt listi od te ploce?

Cooler koji dolazi s 2600 je smece a taj procesor je steta ne clockat...

 u kojim okolnostima mislis da je steta ne oc-at 2600?

14 godina
protjeran
offline
Re: Dvojba oko 2 Ryzena
jovial kaže...
ansha kaže...
jovial kaže...

 jesi siguran da ti treba kuler, ryzen ima svoj koji je sasvim ok ako ne mislis oc-at (ako mislis, ionako nece preko 4.1/4.2 max). jesi provjerio da li je ram na qvt listi od te ploce?

Cooler koji dolazi s 2600 je smece a taj procesor je steta ne clockat...

 u kojim okolnostima mislis da je steta ne oc-at 2600?

Zasto mislis da moraju bit posebne okolnosti? To su ti besplatne performanse, nista te ne kosta i napravi se u 2 minute.

Ok, ako ces komp koristit samo za internet, filmove i malo office-a onda nema smisla...

9 godina
neaktivan
offline
Dvojba oko 2 Ryzena
https://www.links.hr/hr/memorija-pc-25600-8-gb-g-skill-ripjaws-v-series-f4-3200c16d-8gvkb-ddr4-3200mhz-kit-2x4gb-051200274

Evo pronasao sam ove rame, nalaze se na QVL listi maticne ploce i mislim da budu bez problema radili na 3200 mhz
I jos nesto uzeo sam kil 2x4 gb, mislim da je to bolje nego 1x8, ispravite me ako grijesim
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvojba oko 2 Ryzena

Ispod 16gb ne uzimaj ram, 2x8gb

kradem mine iz minskog polja
9 godina
offline
Re: Dvojba oko 2 Ryzena
Baš kao što ti dery kaže, uzmi 2x8GB, dodaj još cca 500-600 i kupi kit.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dvojba oko 2 Ryzena
ansha kaže...
jovial kaže...
ansha kaže...
jovial kaže...

 jesi siguran da ti treba kuler, ryzen ima svoj koji je sasvim ok ako ne mislis oc-at (ako mislis, ionako nece preko 4.1/4.2 max). jesi provjerio da li je ram na qvt listi od te ploce?

Cooler koji dolazi s 2600 je smece a taj procesor je steta ne clockat...

 u kojim okolnostima mislis da je steta ne oc-at 2600?

Zasto mislis da moraju bit posebne okolnosti? To su ti besplatne performanse, nista te ne kosta i napravi se u 2 minute.

Ok, ako ces komp koristit samo za internet, filmove i malo office-a onda nema smisla...

 pa recimo ja imam HD monitor i sa 1070 oko 80 frejmova. da oc-am procesor isao bi mi na 4.1 ili max 4.2, a realno 3.9. To je 300ghz bolje od nativ boosta. koliko bi meni to bilo prmjetno u igrama? 

 

OT slazem se sa prethodnim komentarima. nemoj slucajno uzimat 1x8Gb. gubis dual channel i ram ti nece radit na popisanoj brzini. ako vec moras uzet 8gb, onda uzmi 2x4. imaj na umu da mijesanje stickova na ryzenu ne funkcionira najbolje. tako da ako mislis nadogradit u buducnosti sa jos jednim stickom, to ti nije dobra ideja ni u 1x8 niti 2x4 varijanti. da ne spominjemo da ryzen bas ne voli ni 4 sticka.

 

dakle, uzmi 2x8 odmah (min 2666Mhz) polovni ddr4 i gotovo. toliko ustedis ako ostavis default cooler. i na tome mozes oc-at do 3.9 Ghz ako ti je bas do toga.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Dvojba oko 2 Ryzena
Ma prosla baba s kolacima
Kupljen kit sa linka 2x4 gb, s vremenom cu jos jedan takvi kit isti kupit i gotovo
12 godina
neaktivan
offline
Dvojba oko 2 Ryzena

Cijenom su skoro pa isti tak da uzmi 2600x, brzi je, a te dvije jezgre i cetiri threada vise sto 1700 ima u igrama neces nikad osjetit. Ako mislis kasnije overclockat 2600x je jos brzi. Ili ako zelis ustedit uzmi si 2600 s kojim dobijes cooler, ak se ne varam za 2600x moras dodatno kupit cooler. Sretno! 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice