G4560 igpu benchmark

poruka: 14
|
čitano: 3.417
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
g4560 igpu benchmark

evo da stavim malo čmarka na dječjem g4560, s naglaskom na razliku između single channel 4gb 2133 vs dual channel 8gb 2400 za intel 610 igpu

 

prva razlika u gta5 je vrlo mala, sve se vrti na oko 20 fps na 1024×768, no bitno je da nema više dropova - na sc sam imao dropove svako malo na ispod 10fps, na dc toga nema

 

također, u dc kad sam maknuo vsync igra se odjednom vrti na 30-40 fps, bez padova na 20 ili niže

šteta što nisam na sc 4gb probao maknuti vsync, no sad mi se ne da vaditi pločicu rama samo radi toga

uglavnom, klinci mogu igrati gta5 na relativno normalnom fps-u u niskoj rezi (inače im je monitor 1280×1024, pa malo niža reza nema velike razlike)

 

razlika u heaven čmarku je mizerna, slikice u prilogu

4gb 2133 sc 4gb 2133 sc
8gb 2400 dc 8gb 2400 dc
Moj PC  
6 0 hvala 5
8 godina
offline
G4560 igpu benchmark

Daj pusti djecu da se igraju, kakav si ti to tata, kupiš im da se igraju i onda si ti na njemu stalno 

Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
G4560 igpu benchmark

Pretpostavljam da je pentium na h110 ploci kaj ti nije ram downclockalo na 2133 onda?

battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: G4560 igpu benchmark
kurt kaže...

Pretpostavljam da je pentium na h110 ploci kaj ti nije ram downclockalo na 2133 onda?

 ram je kingstonov 2133 u originalu, ali g4560 podržava 2400, a i ploča isto nakon updejta biosa

uz to asrock h110 podržava i klokanje rama, za smo onda to iskoristili i kloknuli ga na 2400 

11 godina
offline
Re: G4560 igpu benchmark

Evo sa istim postavkama 1x8 2133mhz i 1x8 2400mhz. Koje tajminge i napon si postavio za tih 2400mhz ? 

 

2133mhz   2400mhz

11 godina
offline
Re: G4560 igpu benchmark

Bilo bi još bolje da su 2 keksa od 2.4ghz u dual channelu.

11 godina
online
Re: G4560 igpu benchmark
Silent horror1992 kaže...

Koje tajminge i napon si postavio za tih 2400mhz ? 

 nisam ništa prčkao, ponudio mi je u biosu više brzina za ram s početnih 2133mhz, odabrao sam 2400mhz i sejvao bios

razlika nije velika, no ono što je bitno da s dual channel nema dropova u gta5, kad sam maknuo vsync igra se vrti bez problema i ne pada ispod 30fps u nekih dva sata igranja

 

dok sam probavao igrati s jednom pločicom gta5 je bio neigriv, oko 20fps s padovima ispod 10 fps

nažalost, samo sam to isprobao jer klinke igraju simse, meridu hrabru i spore, a ovo im je jedina zahtjevnija igra

 

mogu nešto drugo isprobati ako te zanima, kad dođem doma s posla pa tamo negdje predvečer

11 godina
offline
Re: G4560 igpu benchmark
picajzla0707 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Koje tajminge i napon si postavio za tih 2400mhz ? 

 nisam ništa prčkao, ponudio mi je u biosu više brzina za ram s početnih 2133mhz, odabrao sam 2400mhz i sejvao bios

razlika nije velika, no ono što je bitno da s dual channel nema dropova u gta5, kad sam maknuo vsync igra se vrti bez problema i ne pada ispod 30fps u nekih dva sata igranja

 

dok sam probavao igrati s jednom pločicom gta5 je bio neigriv, oko 20fps s padovima ispod 10 fps

nažalost, samo sam to isprobao jer klinke igraju simse, meridu hrabru i spore, a ovo im je jedina zahtjevnija igra

 

mogu nešto drugo isprobati ako te zanima, kad dođem doma s posla pa tamo negdje predvečer

 

Ma ne moraš isprobavat, vidio sam da si napravio test pa sam i ja da vidim razliku između dc i sc sa 8gb, nit je to za bilo kakvo igranje nit me igranje zanima heh

Ja sam memoriju dignuo na 2400mhz, napon na 1.25 i tajminge postavio kakvi su bili na 2133mhz po defaultu, tako su latencije malo zategnutije, dalo bi se to bolje poštimat al mrzi mi se zezat oko toga kad mi ništa ne znači.

Probao sam tako kao i ti, samo dignut na 2400mhz i ovo ostalo na auto, test je bio za 4fps lošiji.

11 godina
online
Re: G4560 igpu benchmark
Silent horror1992 kaže...

 

Ma ne moraš isprobavat, vidio sam da si napravio test pa sam i ja da vidim razliku između dc i sc sa 8gb, nit je to za bilo kakvo igranje nit me igranje zanima heh

 ja sam namjeravao klinkama uzeti msi 1050ti lp, nakon što sam isprobao igranje ili bolje rečeno slideshow s jednom pločicom rama

no, nakon druge pločice sam se predomislio - ako mogu igrati gta5 na 30+ fps bez trzanja, dodatna grafa im zasad ne treba

tako da, može se s tim itekako igrati, pogotovo za klinke koje guštaju u nezahtjevnim igrama

 

dual channel je breaking point na ovome procesoru sa i bez igpu, to je još ranije zaključio i kolega xxx sa rx470, na kojoj mu se također događalo da ima padove fps-a, a nakon druge pločice rama sve mu je postalo stabilno

14 godina
neaktivan
offline
G4560 igpu benchmark

Super proc za 450Kn.  Imao sam i5-4570 do prošle godine pa ga prodao, tehnološki sam se "bacio" dosta godina unazad i kupio stari Q8400 (sa 4gb DDR2, vidljivo štekanje u svim novim i starijim aplikacijama i igrama) kojeg sam imao u kompu do sad, kad sam odlučio kupiti G4560. Bavim se web programiranjem i multimedijom i za te pare Intel je pomeo sebe i konkurenciju, barem što se tiče nezahtjevne, "mainstream" upotrebe. i3 serija je postala nepotrebna kad ovaj Pentium odradi posao za puno manju cijenu uz minimalnu razliku u performansama. Glatki rad u Windowsima 10, reproduciranje videa bez štekanja, čak je moguće i pokrenuti tuj i tamo koju igru, ako se smanje postavke.

Jedinu zamjerku koju imam, kao i korisnici na Intelovim forumima je što integrirana HD 610 grafička ne dopušta custom rezolucije niti prepoznaje sve rezolucije koje monitor može prikazati. Taj problem sam riješio tako da sam stavio diskretnu grafičku karticu (HD6450) i u UEFI-ju matične ploče (Asrock B250M-HDV) namjestio da integrirana grafička daje prikaz preko diskretne grafičke (tzv. switchable graphics) tako da je diskretna grafička dopustila sve rezolucije koje monitor može prikazati.

Planiram uzeti GT 1040 (kad bude dostupna) ili GTX 1050 i dual-channel memoriju i trebao bi to biti komp koji će me služiti 3-4 godine.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
G4560 igpu benchmark

Sinoć na njuškalu, gledam konfe 1000-3700 kn (negdje oko ponoći). Skužim na drugoj stranici od 5 ponuđenih, lik prodaje G4560 + MBO + 4 GB RAM-a za 800 kn... Nastavim s pregledavanjem, vratim se na drugu stranicu gdje je bio oglas kad ono - nema, lik valjda prodao i obrisao oglas... 

 

EDIT: Valjda je bila niža početna cijena u filteru...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 1:42 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: G4560 igpu benchmark
Crank1d kaže...


Jedinu zamjerku koju imam, kao i korisnici na Intelovim forumima je što integrirana HD 610 grafička ne dopušta custom rezolucije niti prepoznaje sve rezolucije koje monitor može prikazati. Taj problem sam riješio tako da sam stavio diskretnu grafičku karticu (HD6450) i u UEFI-ju matične ploče (Asrock B250M-HDV) namjestio da integrirana grafička daje prikaz preko diskretne grafičke (tzv. switchable graphics) tako da je diskretna grafička dopustila sve rezolucije koje monitor može prikazati.

Planiram uzeti GT 1040 (kad bude dostupna) ili GTX 1050 i dual-channel memoriju i trebao bi to biti komp koji će me služiti 3-4 godine.

 hm, to nisam znao, meni je normalno radio igpu na full hd monitoru i kod klinaca na 1280x1024, a uredno prebacuje i na 1024x768 kad igraju gta5

doduše nisam isprobavao druge rezolucije, no mislim da to ionako većina korisnika ne radi

 

svakako je dobro ubaciti diskretnu grafu, jer je igpu preslaba za njegov potencijal i sa nekom rx470 ili gtx 1050ti to je pravi mali gejmerski strojček za malo novaca

14 godina
neaktivan
offline
G4560 igpu benchmark

Koliko sam uspio naći informacija, to je neki bug u control panelu od svojih IGP-a u procesorima koji Intel nije popravio već dulji niz godina. Driver namjerno blokira rezolucije i modove koje je monitor u stanju prikazati jer grafička smatra da se radi o nesigurnima, i da mogu utjecati na stabilnost računala i onda prikaže samo nekoliko rezolucija sa najmanjim refresh rateom. Ali da, ovo je privremeno rješenje, definitivno je potrebno nabaviti diskretnu (jaču) grafičku karticu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
G4560 igpu benchmark

Odličan procesor. Uzeo sam isti ženi za mini-HTPC (Popcorn/povremeno igranje), ASrock ploca H110, 8GB DDR4 i GTX1050Ti. Sve radi savršeno za minimalne novce :)

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice