Gdje nabaviti Skulltrail u Hrvatskoj?

poruka: 12
|
čitano: 2.259
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Skulltrail

Kako ju nabaviti u RH?


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Skulltrail

Ebay?


djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom!
16 godina
protjeran
offline
RE: Skulltrail

MIslim da se za to treba kontaktirati izravno ljude iz Intela...


phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
16 godina
neaktivan
offline
Gdje nabaviti Skulltrail u Hrvatskoj?

To ti je preskupo za ono što nudi, u BUG- su naveli oko 4500 kn, po testovima je bezvze mislim negdje je dosta brže, a u većini testova je brza kao i s jednim procesorom, negdje čak i sporije. Koristili su QX9775 i QX9650, sad ti uzmi cijenu npr. QX9770 x2 i uzmeš npr. 3870 x2 x2 i 8 GB rama, matičnu, vodeno hlađenje... Ako se sjećam baviš se obradom grafike to ti baš i ne treba, mislim zbroji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gdje nabaviti Skulltrail u Hrvatskoj?

Hmm... pred 2 tjedna je meni prodava foru da programira nesto.. :D  ocito mjenja struku svakih 5 minuta LOL

 

Sta se nabave tice. Nisam kod nas vidio da nitko drzi te ploce a niti procesore, jer koliko se sjecam tu ne radi s775, nego s771?

Znaci tu bi trebali proc Xeoni ili kako ih sad Intel zove sto bi uz ECC memoriju doslo... puno.

 

Ne znam koliko cesto prolazis Italijom, ali neki likovi iz moje firme su si to kupili poprilicno jeftino (u odnosu na nase cijene), s time da njima do bas treba... ono... za pravi posao.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gdje nabaviti Skulltrail u Hrvatskoj?
lebo1 kaže...

To ti je preskupo za ono što nudi, u BUG- su naveli oko 4500 kn, po testovima je bezvze mislim negdje je dosta brže, a u većini testova je brza kao i s jednim procesorom, negdje čak i sporije. Koristili su QX9775 i QX9650, sad ti uzmi cijenu npr. QX9770 x2 i uzmeš npr. 3870 x2 x2 i 8 GB rama, matičnu, vodeno hlađenje... Ako se sjećam baviš se obradom grafike to ti baš i ne treba, mislim zbroji.

Bavim se programiranjem. Grafika mi je samo hobi (neprežaljen :)).
Pitam samo informativno. Trenutno malo proučavam što se sve može s tim. 4500kn je poprilična cifra, ali time praktički mogu dobiti procesnu snagu kao više računala. Prepolovi pa dobiješ 2250 (a na 8 jezgara to vrijedi i više nego 2 računala) što nije jako strašno.
Ne zanima me čista snaga za jedno, nego virtualizacija. Dakle, dignem vmware i paralelno server, workstation itd. Na kraju dobijem u prostornom zauzeću ono za što mi regularno treba barem još jedna mašina.
QX9650 je preskup. Q6600 sasvim fino posluži. Međutim, nisam siguran dal na skulltrailu može ići regularac ili mora ići skupi Xeon. ECC, memory mirroring itd. to je zgodno, ali mi ne treba ta 100% stabilnost niti imam milijune sad za ta preseravanja.

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
Gdje nabaviti Skulltrail u Hrvatskoj?

ja sam zaje... koristi FB-DIMM ove a nemam pojma da li je to ECC ili nije...

 

U svakom slucaju kod nas ako ces nac, morat ces narucit posebno, jer to ti se nitko nece sjetit i kupit samo tako. A cak i da ide kupit sugurno ne bi kod nas kupio kad je duplo skuplje nego vani.

 

Kazem,  ni procesor ne mozes nabavit tako lako, jer se socket 771 (sto znaci ne ides ispod kakvih 10000kn za 2 procesora) bas i kod nas ne prodaje... a o FB-DIMM ovima da ne govorim... mozda od nekog Mac-a popalit... ali nisam siguran da to oni jos imaju.

Znaci samo maticna, proc i memorija ti dodje malo manje od  20ak milja kuna... sto je sve super, da za 6 mjeseci ne izlazi nehalem :D

 

BTW, sad bi netko se nasao i rekao... wow, kako igre na tom cudu lete?  pa nikako. spora memorija i u biti jedina prednost koju ima je sto mozes ustekat SLI i Crossfire jer ima nVidijin southbridge.

 

U biti. ako radis za neku firmu koja ti to moze kupit... go for it. Ako sam placas... ne budi lud...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gdje nabaviti Skulltrail u Hrvatskoj?

Tko bi rekao da ću vidjet pametan komentar i od tebe.:) Ali dobro.:)

 

Dakle, istina je, memorija je sporija i kao što rekoh, mislim da mi nekakava ultra stabilnost koju nudi Xeon arhitektura i ECC memorija ne treba.

Nehalem uskoro izlazi i to će biti jako zabavna priča. Vidjet ćemo što će biti tada. Za sada je to a bit too much.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
RE: Gdje nabaviti Skulltrail u Hrvatskoj?

Jedini za koje ja znam da imaju procesore, a možda bi mogli nabaviti i ploče, su ekipa sa

 

http://www.lab2000.hr/

 

iako i ja mislim da je to u osobnoj režiji neisplativo

 

16 godina
neaktivan
offline
Gdje nabaviti Skulltrail u Hrvatskoj?

Kupi preko eBaya. Možeš naći novu karticu po duplo manjoj cijeni.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gdje nabaviti Skulltrail u Hrvatskoj?
Captain Mitchel kaže...

Kupi preko eBaya. Možeš naći novu karticu po duplo manjoj cijeni.

 
Lol, pa nije to kartica, to ti je Skulltrail ulje za karburator
16 godina
neaktivan
offline
Gdje nabaviti Skulltrail u Hrvatskoj?

Asbis.hr, moraš kupiti preko tvrtke, mislim da čak imaju na skladištu. Ipak mislim da ti je pametnije pričekati kraj ožujka, za Vistu SP1 s EFI-jem, kupiti MacPro (Stoakley-Seaburg + Xeon Harpertown 2.8,3.0 ili 3.2) i iskombinirati to dvoje. Najbolje ćeš proći ako ga kupiš preko granica lijepe naše.


E8500 + IFX-14, Corsair Dominator DDR3 2GB, Gigabyte X38T-DQ6, 8800GT + HR03 GT, Samsung 753LJ x2, Cosmos 1000, Sve OC
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice