Gigabayte 970a-ds3p lan I usb3 ne rade

poruka: 7
|
čitano: 1.410
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Gigabayte 970a-ds3p lan I usb3 ne rade

Radi se o nadogradnji postojeće konfiguracije s gore navedenom pločom i fx8350,win7,nakon instalacije drajvera ne radi lan kontroler i usb3 portovi.Na forumima sam doznao da je to čest problem s ovim pločama no rješenja nisam našao,zapravo probao sam savjete o postavkama biosa i opet ništa.Stavio sam lan karticu i ona radi ali portovi ne.Stavljena je i zadnja verzija biosa ali bez rezultata.Molim pomoć i unaprijed se zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2017 3:16 (stipara).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gigabayte 970a-ds3p lan I usb3 ne rade

Itko?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gigabayte 970a-ds3p lan I usb3 ne rade

Zar nitko ne zna,neće ili šta već?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gigabayte 970a-ds3p lan I usb3 ne rade

pod instalacijom drivera mislis na drivere za usb3 ili opcenito za sistem? jel ti usb3 kabal ustekan na ploci? neradi niti jedan usb3 port?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gigabayte 970a-ds3p lan I usb3 ne rade

Driveri su instalirani u sklopu amd drivera za čipset,pa onda posebno skinuti sa gigine stranice i ponovno instalirani.Ne radi ni lan(riješio preko kartice).Formatira disk , sve  opet ponovo opet ista stvar, u BIOS-u opcija za lan i usb3 obe enabled, bez rezultata.Navodno uključivanje IOMMU kontrolera rješava problem(prema nekim forumima) te xhci, ehci opcije,probano opet ništa.Kabel za usb3 na ploči ukopčan ,prednji USB3 ne radi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gigabayte 970a-ds3p lan I usb3 ne rade
stipara kaže...

Driveri su instalirani u sklopu amd drivera za čipset,pa onda posebno skinuti sa gigine stranice i ponovno instalirani.Ne radi ni lan(riješio preko kartice).Formatira disk , sve  opet ponovo opet ista stvar, u BIOS-u opcija za lan i usb3 obe enabled, bez rezultata.Navodno uključivanje IOMMU kontrolera rješava problem(prema nekim forumima) te xhci, ehci opcije,probano opet ništa.Kabel za usb3 na ploči ukopčan ,prednji USB3 ne radi.

Povuci nove drivere Snappy Driver Installerom, mislim da ti nešto fali, prema ovome USB 3.0 driver koji je potreban 7 jer nema nativnu podršku za USB 3.0

12 godina
offline
Gigabayte 970a-ds3p lan I usb3 ne rade

Riješeno, ukratko ne koristiti Gigine drivere (via usb 3) nego VIA USB 3.0 eXtensible Host Controler driver. Snappy je dobar i praktičan ali nisam preko njega uspio povući drajvere nego sam nabasao na jedan forum gdje je to napokon riješeno.Gledajući kasnije vidio sam drivere i od drugih koji su vjerojatno imali sličan problem.LAN nisam riješavao, ima kartica.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice