Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

poruka: 63
|
čitano: 15.391
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
itomic009 kaže...

 Mislim da sve igre može tjherati taj i5 do 60fps

nemere, pogotovo na stock

meni i5 4590 sa sve četiri jezgre na 3,7ghz se guši u ac origins i odyssey sa gtx 1070, fps pada do 40 - čak i kad smanjim neke postavke, dok na onim objavljenim testovima istih igara gtx 1070 s jačim procesorima ima 60+

inače u tom čmarku meni je grafa na 70-80% usage

 

slično je bilo u far cry, kingdom come del.. itd.

meni to ne smeta previše dok god fps ne pada ispod 40, gdje mi je nekakva granica ispod koje mi igra postane preusporena i trzava, ali 60 nemere držat baš u svim igrama

13 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670

  Dobro, sigurno da ima iznimaka i to samo na momente, nije sigurno da je stalno na 40 fps. Zato sam mu i rekao nek overclocka na oko 4.5Ghz pa će poprilici umanjiti taj scenarij ili ga čak i eliminirati. I onda nek malo štedi i s vremenom pređe na najnovije platforme. Nema mi smisla apsolutno radi takvih nekih iznimaka da ulupa 100 eura u taj mrtvi socket. Aj da je nadoplata manja, ili da ima osjetan benefit, onda još i ok. Ovako, radi par iznimaka (koje će overclock svesti na baš minimum), nema smisla. Nek uštedi još dodatnih 100 do 200 eura i kad proda svoje, može birat novu platformu.

14 godina
protjeran
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

Clockat malo ce trebat jer ko sta picajzla kaze, nece moc drzat 60fps minimum, al za to ce na 4K dosta trebat kresat i graficke postavke.

Ja sam usporedio sa svojom kombinacijom 4ghz + memorija 2400mhz i 5ghz + memorija 4ghz u BF1 multi, i razlika je ogromna, puno veca od 25% razlike u taktu, minimumi su mi sa 55fps skocili na 85fps...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Stjepanj kaže...

 pa u ovom slucaju ce imati i puno veci framerate s gtx 1080, haswell i5 nema kaj traziti s gtx 1080 makar bio i na 10ghz, 4 core procesori su odavno pregazeni modernijim gpu-em, refresh rate nema veze s bootleneckom.lp

 Kako mi je ovaj biser promaknuo. 

 

Sta ti znaci pregazen modernim gpu-em aj molim te objasni da se jos malo smijemo. Da li to po tvome znaci da ce jedan CPU sa starijom generacijom kartica moci gurati vise FPS-a nego sa novijom? Sto se to prica po hw guru krugovima?

 

RR monitora nema veze za bn-om ako otkljucas FPS pa kartica i cpu bezveze guraju FPS-e koje ne vidis, ali ako zakljucas na 60 FPS-a bn nece vidjeti u vecini slucajeva kako su i ostali vec objasnili.

 

EDIT: Ako covjek ne moze uzeti sve odjednom opet mu je pametnije sad uzeti karticu jacu, pa onda kad skupi novce preci na novu platformu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 10:50 (war3_tft).
11 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
itomic009 kaže...

  Dobro, sigurno da ima iznimaka i to samo na momente, nije sigurno da je stalno na 40 fps. Zato sam mu i rekao nek overclocka na oko 4.5Ghz pa će poprilici umanjiti taj scenarij ili ga čak i eliminirati. I onda nek malo štedi i s vremenom pređe na najnovije platforme. Nema mi smisla apsolutno radi takvih nekih iznimaka da ulupa 100 eura u taj mrtvi socket. Aj da je nadoplata manja, ili da ima osjetan benefit, onda još i ok. Ovako, radi par iznimaka (koje će overclock svesti na baš minimum), nema smisla. Nek uštedi još dodatnih 100 do 200 eura i kad proda svoje, može birat novu platformu.

ima iznimaka, da, samo što to postaje sve češće i kod sve više igara

i nije to baš da povremeno padne na 40fps, povremeno je primjerice u ac odyssey i origins izvan gradova, no čim se krećeš u gradovima fps je cijelo vrijeme blizu 40, pa čak ponekad i ispod na momente, a to je pokazatelj da cpu krepava

 

e sad, koliko se tu može dobiti sa i7 u odnosu na i5 ponajviše ovisi jel tu fps pada zbog manjka kloka ili zbog manjka threadova

a to zanima i mene, jer imam dvije prilike zamijeniti ovaj i5 za i7 4590 non k za relativno malo love, pa bih baš volio znati hoće li recimo u ac odyssey i sličnim igrama prestati takvi padovi fps-a samo zbog promjene na 8 threadova i parsto mhz više

ako će i7 to izvlačiti, onda bih ga svakako uzeo dok se ne odlučim na promjenu cijele platforme

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
picajzla0707 kaže...

ima iznimaka, da, samo što to postaje sve češće i kod sve više igara

i nije to baš da povremeno padne na 40fps, povremeno je primjerice u ac odyssey i origins izvan gradova, no čim se krećeš u gradovima fps je cijelo vrijeme blizu 40, pa čak ponekad i ispod na momente, a to je pokazatelj da cpu krepava

 

 Kazes u sve vise igara i onda spomenes dvije igre tj bolje receno 1.5 igru posto se u oba slucaja radi o AC-u koji je poznat po tome da zakolje cpu i da je neoptimizirano smece...

 

Istina je zapravo da ima jako malo igara u kojima ce njegov oc-ani i5 imat problema odrzavati 60 FPS-a.

12 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
picajzla0707 kaže...

 

e sad, koliko se tu može dobiti sa i7 u odnosu na i5 ponajviše ovisi jel tu fps pada zbog manjka kloka ili zbog manjka threadova

a to zanima i mene, jer imam dvije prilike zamijeniti ovaj i5 za i7 4590 non k za relativno malo love, pa bih baš volio znati hoće li recimo u ac odyssey i sličnim igrama prestati takvi padovi fps-a samo zbog promjene na 8 threadova i parsto mhz više

ako će i7 to izvlačiti, onda bih ga svakako uzeo dok se ne odlučim na promjenu cijele platforme

 

 oboje covjece pa nismo vise u 2010g..

za stari haswell/dc i7 se isplati dati i do cca 1300kn ako mene pitas bez obzira bio K ili ne, u cpu intezivnijim igrama ces imati u pravili cca 30% povecanje frameratea.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670

Hvala na procjeni da znam di sam, ;D

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
war3_tft kaže...

 Kazes u sve vise igara i onda spomenes dvije igre tj bolje receno 1.5 igru posto se u oba slucaja radi o AC-u koji je poznat po tome da zakolje cpu i da je neoptimizirano smece...

 

Istina je zapravo da ima jako malo igara u kojima ce njegov oc-ani i5 imat problema odrzavati 60 FPS-a.

rekao sam više igara i spomenuo kingdome come, farcry 5 i 2x assassins creed, a siguran sam da ih ima još

također vjerujem da će nadolazeće igre poput primjerice novog metroa ili cyberpunka također klati četverojezgrene procesore

 

i nismo spominjali ocani procesor, prvo zato jer ga on drži na stock, a drugo zato jer sam uspoređivao svoj koji ne mogu klokati, nego ga samo staviti da sve jezgre drže 3,7ghz

ono što nas zanima jest hoće li 4/8 iste generacije u tim igrama držati taj pad fps-a pod kontrolom, odnosno hoće li biti barem blizu ovih modernijih 6-core procesora s minimalnim fps-om (onaj maksimalni nas ne zanima previše)

12 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Isprike, promasio dio gdje covjek kaze da ga drzi na stocku.

Dodatni threadovi bi trebali pomoci, kad pogledas haso i ryzen su tu negdje po ipc-u, a ryzene u tih par igara threadovi izvlace pa bi isti slucaj bio i sa hasom i7.
11 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
war3_tft kaže...
Isprike, promasio dio gdje covjek kaze da ga drzi na stocku.

Dodatni threadovi bi trebali pomoci, kad pogledas haso i ryzen su tu negdje po ipc-u, a ryzene u tih par igara threadovi izvlace pa bi isti slucaj bio i sa hasom i7.

 e to me zanima, jer jedan mi kolega prodaje i7 4790 non k u nekoj kombinaciji sa gtx 1050 2gb i nekom jeftinom b pločom već mjesecima, a kako se i inače bavi prodajom kojekakvih složenaca i dijelova, razmišljao sam da napravim neku kombinaciju moj i5 za i7 plus mu nadodam superflower 550w gold s još tri godine gare i neke starije dijelove što mi bezveze stoje na tavanu, pa i koju stotku ako treba

 

samo mi se ne da ulaziti s njim u kombinatoriku ako neću dobiti stabilnih 60fps na 1080p sa gtx 1070 ili barem dosta stabilniji nego sad, a računam da bi to trebao dobiti sa 4 threada više i 300mhz više

ove sadašnje kombinacije s rajzenom mi trenutno ne dolaze u obzir dok ne izađe nova serija i novi fičri poput ddr5 i pcie 4.0 da opet budem miran 4-5 godina

14 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
picajzla0707 kaže...

 

samo mi se ne da ulaziti s njim u kombinatoriku ako neću dobiti stabilnih 60fps na 1080p sa gtx 1070 ili barem dosta stabilniji nego sad, a računam da bi to trebao dobiti sa 4 threada više i 300mhz više

 

Nece te HT i 300mhz ubrzat 60% koliko ti treba da ne padas ispod 60fps u AC:O, al bit ces na cca. 52-53fps minimum sta je opet puno bolje nego 37-38fps...

11 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
ansha kaže...

Nece te HT i 300mhz ubrzat 60% koliko ti treba da ne padas ispod 60fps u AC:O, al bit ces na cca. 52-53fps minimum sta je opet puno bolje nego 37-38fps...

 toliko mi i treba za idućih godinu i pol dana, koliko računam da će izaći rajzen 3 ili 2+ kako će se već zvati (dakle onaj iza ove najavljene serije) i intelov odgovor na to

a ako to mogu dobiti sa 4/8 haswellom uz minimalan trošak i rješavanje starih dijelova s tavana, tim bolje

15 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
war3_tft kaže...
Isprike, promasio dio gdje covjek kaze da ga drzi na stocku.

Dodatni threadovi bi trebali pomoci, kad pogledas haso i ryzen su tu negdje po ipc-u, a ryzene u tih par igara threadovi izvlace pa bi isti slucaj bio i sa hasom i7.

Baš je zanimljivo ako se ne slažeš s nečim kako odgovaraš cinično, prepotentno, podrugljivo.  Izdvajaš se kako to potenciraš poprilično.

 

Šta se tiće ovog podcrtanog zašto uvijek izvlačiš rizu u negativnom kontekstu jer mogao si slobodno reči da ima isti ipc kao kaby, ni kafa nije daleko. Nevjerovatno kako si uporan.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 15:32 (dery).
14 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
dery kaže...

 

Šta se tiće ovog podcrtanog zašto uvijek izvlačiš rizu u negativnom kontekstu jer mogao si slobodno reči da ima isti ipc kao kaby, ni kafa nije daleko. Nevjerovatno kako si uporan.

Nema isti ipc kao kaby posto skylake, kaby i kafa imaju identican ipc. Ryzen ima malo (5-10%) nizi ipc od njih... 

12 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670

Cinicno je mozda tebi koji si butthurt i nesiguran u svoju platformu.

 

Ovo sa IPC-om smo testirali na forumu, testirao je i cijeli internet, a na kraju krajeva i sam AMD je rekao isto, tako da se pomiri s cinjenicama i odtrolaj ak nemas kaj pametno za reci...

12 godina
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

Kaj ste se zakačili na ovo neoptimizirano smeće 

Dok je recimo u Tomb Raideru to puno bolje, nećeš ti sad vrti GPU na 90-100% zamisli koja je to tragedija.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 15:46 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
war3_tft kaže...

Cinicno je mozda tebi koji si butthurt i nesiguran u svoju platformu.

 

Ovo sa IPC-om smo testirali na forumu, testirao je i cijeli internet, a na kraju krajeva i sam AMD je rekao isto, tako da se pomiri s cinjenicama i odtrolaj ak nemas kaj pametno za reci...

 plus arogantan si

 

kolika je razlika ovde

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 15:46 (dery).
12 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
dery kaže...
war3_tft kaže...

Cinicno je mozda tebi koji si butthurt i nesiguran u svoju platformu.

 

Ovo sa IPC-om smo testirali na forumu, testirao je i cijeli internet, a na kraju krajeva i sam AMD je rekao isto, tako da se pomiri s cinjenicama i odtrolaj ak nemas kaj pametno za reci...

 plus arogantan si

 

kolika je razlika ovde

 Ma za 1300kn koliko je trenutno nema bolje investicije.Ryzen je isto na 4.2ghz?

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 15:52 (mislioc).
12 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Zaboli me za tu nebitnu sliku koju objavljujes svako malo, testirali smo valjda ne znam kolko puta cpu-z i cb i razlika je okvirno ova o kojoj ansha prica. Naravno tih 100 slika nisi spremio nego si iscupao ovu iz neke ryzen armada arhive za utjehu i bol.
15 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670

 moj test na 4.2ghz

 

Ware jesi imao neku traumu ozbiljno te pitam, jesi ok? Ajd čuvaj se.Nije zajebancija.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 15:59 (dery).
12 godina
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

Svi ti procesori danas su jako dobri do recimo gtx 1080, onda tu treba nešto jače.

U globalu ove kartice srednje klase gura bilo koji cpu novije generacije bez frke.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 16:04 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
mislioc kaže...

i3 4.7ghz na 5.0 je 600.

 Isto tako bi dobio sa rizom, eto vidit češ rizu 2 ako bude išao do 4.7ghz

kradem mine iz minskog polja
12 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Pitam ja tebe istu stvar? Koja je terapija u pitanju?

Uletavas konstantno sa nekim nebulozama za koje vec davnih dana znamo cinjenice i nikako da se pomiris sa tim istim cinjenicama i onda prozivas druge, aj molim te... Uz to sve ti je jos i znanje o hwu maksimalno osakaceno.
15 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670

Priznam slab sam u tome ali ne podcjenjujem nikog toliko i tako kao ti mnoge sa ovog foruma.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
Ne podcjenjujem nikog neg se sprdam sa onima koji se ne mogu pomiriti sa cinjenicama niti nakon bezbroj dokaza. Ti valjda mislis da ako ponovis nesto sto puta da ce to odjednom biti kako ti mastas, na zalost ne funkcionira to tako...
11 godina
offline
Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670k?

Samo da još pitam,da li će moje napajanje Coolermaster G550M biti dovoljno za GTX 1080?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670

 Hoće da, to nije loše napajanje a tvoj CPU i GTX 1080 su u gamingu na oko 300W iz zida. Sve je to ok. Uglavnom, da se ne izgubiš sad naravno opet u off topičarenju (čudo pravo da se opet našli prepucavati u temi u kojoj ne treba), uzmi tu grafu i clockaj CPU. S vremenom mijenjaj ploču i CPU kad budeš mogao na nešto aktualno i to je to. Vrlo jednostavno. Nikakvi polovni stari i7 za 1500kn.

11 godina
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
itomic009 kaže...

 Hoće da, to nije loše napajanje a tvoj CPU i GTX 1080 su u gamingu na oko 300W iz zida. Sve je to ok. Uglavnom, da se ne izgubiš sad naravno opet u off topičarenju (čudo pravo da se opet našli prepucavati u temi u kojoj ne treba), uzmi tu grafu i clockaj CPU. S vremenom mijenjaj ploču i CPU kad budeš mogao na nešto aktualno i to je to. Vrlo jednostavno. Nikakvi polovni stari i7 za 1500kn.

 Puno hvala kolega.Ako bi te još samo kojim slučajem mogao zamoliti da mi preporučiš kakav RAM trebam kupiti,po mogućnosti rabljeni.

Nisam siguran na što točno gledati,pa ako imaš vremena samo napiši u jednoj rečenici.

Htio bi 2x4,a da ne prelaazi 300kn.

Gledao sam vodič za izbor RAM-a,ali je malo zastario.

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Da li bi i7 dao više FPS-a u igrama od i5 4670
dery kaže...
war3_tft kaže...

Cinicno je mozda tebi koji si butthurt i nesiguran u svoju platformu.

 

Ovo sa IPC-om smo testirali na forumu, testirao je i cijeli internet, a na kraju krajeva i sam AMD je rekao isto, tako da se pomiri s cinjenicama i odtrolaj ak nemas kaj pametno za reci...

 plus arogantan si

 

kolika je razlika ovde

Prije nego su ga updateali, po Cpu-Z-u je Ryzen imao i znatno visi ipc od intelovih procesora, mozemo i to gledat... Isto tako imas Linx Extreme benchmark gdje zbog AVX2 podrske je moj 4/4 i5 brzi od 12/24 Threadrippera...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice