Intel i5 8400-100c

poruka: 36
|
čitano: 7.409
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 8400-100c

Stock cooler,koristena Arctic MX-2 termalna pasta

 

U igrama

 https://s15.postimg.cc/m7celio2z/CPU.png

 

 

Dok web surfam

 

Cooler je dobro pricvrscen i stavljeno je zrno graska termalne paste(razmazano pomocu stapica kojeg sam dobio u paketu)

 

 
 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 12:43 (karlo125).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 8400-100c

Vjerovatno ti nekaj pogrešno očitava ali za početak makni to stock sranje od hladnjaka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 8400-100c

Mislis a gle pa koliko ja znam da dode do 100c komp bi se vec i sam zgasio,ne vjerujem da je do stock coolera jer na proslom skylakeu sam imao u gamingu max 50c dok sam radio nes na kompu,gledao filmove ideal 35c

16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 8400-100c

Popipaj hladnjak za vrijeme gaminga, ako se opečeš definitivno nekaj ne štima

Moj PC  
0 2 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 8400-100c

cuj ti njega ak se opeces hahah,pa mogu komotno jaje gore ispec

16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 8400-100c

Onda uživaj u svom dobro složenom kompu, lol. Kod mene proc ne prelazi 50 stupnjeva, kaj da ti velim 

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 8400-100c
XXX kaže...

Popipaj hladnjak za vrijeme gaminga, ako se opečeš definitivno nekaj ne štima

Ne, ako je hladnjak vruc znaci da s montazom sve stima. U ovom slucaju s montazom sigurno nesto ne stima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 13:49 (ansha).
7 godina
protjeran
offline
Intel i5 8400-100c

lako moguće da one famozne nogice od stock hladnjaka nisu sve sjele u podnožje kako treba i da nema kontakta s hladnjakom po cijeloj površini IHS-a

da je sve OK nebi bilo iznenađujuće vidjeti 80°C temps ali ovo je previše i za taj stock drekić

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 8400-100c

Ako je vruč montaža je ok ali je i neadekvatan. Treba mu neki 95/125w. Linkao sam jubito testove gdje se ta proc kuha na 85 stupnjeva sa stock hladnjakom. Ali neka sam procjeni...

8 godina
odjavljen
offline
Intel i5 8400-100c

za cca 100kn uzmeš hladnjak i mir

 

 
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 8400-100c
XXX kaže...

Ako je vruč montaža je ok ali je i neadekvatan. Treba mu neki 95/125w. Linkao sam jubito testove gdje se ta proc kuha na 85 stupnjeva sa stock hladnjakom. Ali neka sam procjeni...

Nije ni blizu tolko neadekvatan da bi bio na 100C sa 50% opterecenja, ni blizu...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 8400-100c

Nisam ni napisao da je.

 

Koje je onda rješenje problema?

 

11 godina
offline
Intel i5 8400-100c

Nije dobro montirano, a i ko zna koliko je paste nakrkao.

Skidaj to pa nanovo montiraj.

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 8400-100c
Silent horror1992 kaže...

Nije dobro montirano, a i ko zna koliko je paste nakrkao.

Skidaj to pa nanovo montiraj.

 

Prije ce bit premalo paste...

16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 8400-100c

Pih na pastu, baš prije par tjedana jedva istisnuo pola zrna riže iz sasušene tube...jedva sam nekaj razmazao i proc ne prelazi 50 stupnjeva.

 

Ak koristi stock hladnjak, a koristi onda je gore imao ravnomjerno nanešenu pastu i tu se nema kaj pogriješiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 8400-100c
karlo125 kaže...

razmazano pomocu stapica kojeg sam dobio u paketu)

Probaj to isto napraviti bez razmazivanja i stavi ipak malo više od zrna riže.

12 godina
protjeran
offline
Intel i5 8400-100c

Vi pokusavate pomoci liku koji je htio mijenjati svoju aftermarket gtx 1080 (ako se ne varam) za referentnu da bi mu bolje pasala uz Razer opremu. Nema se uopce smisla truditi...

Moj PC  
4 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 8400-100c
war3_tft kaže...

Vi pokusavate pomoci liku koji je htio mijenjati svoju aftermarket gtx 1080 (ako se ne varam) za referentnu da bi mu bolje pasala uz Razer opremu. Nema se uopce smisla truditi...

 Wat

10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 8400-100c
Valentin17 kaže...
karlo125 kaže...

razmazano pomocu stapica kojeg sam dobio u paketu)

Probaj to isto napraviti bez razmazivanja i stavi ipak malo više od zrna riže.

 a gle pa nebi uz termalnu pastu taj stapic dobio za dzabe :/,valjda necem sluzi ali dobro budem ga skinuo pa cu ponovno pokusat.

da ljudi ne bi mislili da slazem komp prvi put lol,nikad prije nisam imao problem sa termalnom pastom...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 8400-100c
war3_tft kaže...

Vi pokusavate pomoci liku koji je htio mijenjati svoju aftermarket gtx 1080 (ako se ne varam) za referentnu da bi mu bolje pasala uz Razer opremu. Nema se uopce smisla truditi...

 lol pa kaj ce mi zotacova grafa kad ne svijetli nit mi je nes estetski lijepa,ak vec radim build onda neg ga napravim kak spada.

BTW pokusavam se prijavit za techsource setup wars pa ono sa onakvom konkurencijom tesko da cu uc bez ''svijetlece'' grafe 

13 godina
offline
Re: Intel i5 8400-100c
karlo125 kaže...

 a gle pa nebi uz termalnu pastu taj stapic dobio za dzabe :/,valjda necem sluzi ali dobro budem ga skinuo pa cu ponovno pokusat.

da ljudi ne bi mislili da slazem komp prvi put lol,nikad prije nisam imao problem sa termalnom pastom...

Nešto ne radiš dobro, a termalnu pastu treba i znati razmazati pravilno, nije to za svakoga,

sa zrnom graška direkt na sredinu ne možeš pogriješiti, a i MX-2 termalna pasta je namjenjena

aftermarket hladnjacima jer se podrazumijeva da stock hladnjak ima pastu na sebi (veza na ovo razmazivanje).

ps. Intel procesori ne gase računalo za razliku od AMDa, Intel spušta takt, a samim time i zagrijavanje,

vidim da nemaš baš iskustva s time.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 20:21 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Intel i5 8400-100c
Kakvo zrno graska, o cemu pricate, imate li predstavu koliko je zrno graska????
Nanese se pasta velicine zrna rize, koja se pritiskom hladnjaka raznese sasvim idealno po svim krajevima. Kad bi se nanosilo toliko kako vi govorite, pasta bi zavrsavala na maticnoj.
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 8400-100c
Chico12 kaže...
Kakvo zrno graska, o cemu pricate, imate li predstavu koliko je zrno graska????
Nanese se pasta velicine zrna rize, koja se pritiskom hladnjaka raznese sasvim idealno po svim krajevima. Kad bi se nanosilo toliko kako vi govorite, pasta bi zavrsavala na maticnoj.

To ovisi koji procesor hladis, stavi na Threadrippera zrno rize pa javi kakve su temperature...

 

I koju pastu koristis, kryonauta koji je najbolja klasicna pasta moras razmazat jer nije dovoljno tekuc da se sam rasiri...

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 22:16 (ansha).
10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 8400-100c

UPDATE:

 

cooler sam izvadio,nanio zrno graska temralne paste,namontrio i za sad sve radi,ideal 35C u web surfanju a max u gamingu kaj je islo 64C

 

Ako neko ima slican problem,koliko vidim uvijek nanjeti pastu u sredini a ne razmazivati kao sto sam ja to ucinio zato su i temperature isle do 100C

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 8400-100c
karlo125 kaže...

UPDATE:

 

cooler sam izvadio,nanio zrno graska temralne paste,namontrio i za sad sve radi,ideal 35C u web surfanju a max u gamingu kaj je islo 64C

 

Ako neko ima slican problem,koliko vidim uvijek nanjeti pastu u sredini a ne razmazivati kao sto sam ja to ucinio zato su i temperature isle do 100C

 

 

ma nema to veze s pastom takve temp razlike osim ako je nisi nanosio kao paštetu na kruh u sloju par debljine par mm

 

da staviš hladnjak bez ikakve paste na proc to je možda max 15ak°C razlike u odnosu na neku vrhunsku pastu 

 

tebi hladnjak nije bio montiran kako treba...

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 22:53 (lav1000).
10 godina
offline
Re: Intel i5 8400-100c
Valentin17 kaže...
karlo125 kaže...

razmazano pomocu stapica kojeg sam dobio u paketu)

Probaj to isto napraviti bez razmazivanja i stavi ipak malo više od zrna riže.

To nema nikakve veze, da je stavio bez termalne paste, takve temperature ne bi smjele bit, ne pričaj gluposti. 

Festina lente
10 godina
offline
Re: Intel i5 8400-100c
XXX kaže...

Popipaj hladnjak za vrijeme gaminga, ako se opečeš definitivno nekaj ne štima

 I 50 stupnjeva celzijevih je visoka temperatura, dovoljno visoka za opeć se, tako da to nije mjerilo. Sad je druga stvar što je to za cpu ništa. 

Ovdje je moguće da se radi o više stvari, ili je greška u očitanju temperature (matična?) ili je greška u procesoru (ako hladnjak radi).

I kod nanošenja paste, ako stavljaš zrno riže (ili z više), nema nikakvog smisla dirati štapićem kada staviš hladnjak na procesor, samo se ravnomjerno rasporedi. Ako vidiš da pasta viri, znači da si stavio previše. 

Festina lente
14 godina
offline
Re: Intel i5 8400-100c
Valentin17 kaže...
karlo125 kaže...

 a gle pa nebi uz termalnu pastu taj stapic dobio za dzabe :/,valjda necem sluzi ali dobro budem ga skinuo pa cu ponovno pokusat.

da ljudi ne bi mislili da slazem komp prvi put lol,nikad prije nisam imao problem sa termalnom pastom...

Nešto ne radiš dobro, a termalnu pastu treba i znati razmazati pravilno, nije to za svakoga,

sa zrnom graška direkt na sredinu ne možeš pogriješiti, a i MX-2 termalna pasta je namjenjena

aftermarket hladnjacima jer se podrazumijeva da stock hladnjak ima pastu na sebi (veza na ovo razmazivanje).

ps. Intel procesori ne gase računalo za razliku od AMDa, Intel spušta takt, a samim time i zagrijavanje,

vidim da nemaš baš iskustva s time.

 Ne bih se stobom slozio tebi si ocito nije nikad intel pregrijao pa neznas pogotovo ako kazes da se intel nikad nece ugasiti je totalno pogresno za takvog hw gura kao sto si ti.

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 0:10 (dreadmoore).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 8400-100c
karlo125 kaže...

UPDATE:

 

cooler sam izvadio,nanio zrno graska temralne paste,namontrio i za sad sve radi,ideal 35C u web surfanju a max u gamingu kaj je islo 64C

 

Ako neko ima slican problem,koliko vidim uvijek nanjeti pastu u sredini a ne razmazivati kao sto sam ja to ucinio zato su i temperature isle do 100C

 

 

 dakle pricas budalastine, ja koji sam pastu razmazao na valjda 100 procesora nisam to dozivio, a boga mi ni citao..

lav1000 kaže...

ma nema to veze s pastom takve temp razlike osim ako je nisi nanosio kao paštetu na kruh u sloju par debljine par mm

 

da staviš hladnjak bez ikakve paste na proc to je možda max 15ak°C razlike u odnosu na neku vrhunsku pastu 

 

tebi hladnjak nije bio montiran kako treba...

 tu je bio problem i nista vise..mozes ti natopiti paste kilu temp ce biti neznatno vise...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 1:28 (Stjepanj).
14 godina
offline
Intel i5 8400-100c

Ma najbolje da ti taj i5 8400 delidas stavis malo bolji hladnjak nece ti ni vetilatori trebati pasivno ga mozes hladiti.

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 11:36 (dreadmoore).
Moj PC  
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice