Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 541.184
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
D3lBoy kaže...

Rađe gledaj grafe, 4460 je ok

 da dometnem da bude jasnije, ova dva se ne isplate osim za 100-150 kuna nadoplate

ovako niti pod razno davati toliku lovu za 7-8 posto više snage koja mu ionako neće zafaliti tako skoro, a i kad zafali za 4-5 ili 6 godina neće ga ni to spasiti

14 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Ja kupio komp u medion trgovini sastavljeno i instralirani win 10,ali nisam ga još upalio idući tjedan če mi spojit internet.Evo sta je u kučištu samo je napajanje 350w.

Intel® Core™ i5-6402P Prozessor
Windows 10 Home
NVIDIA® GeForce® GTX 750 Ti Grafik
128 GB SSD & 2 TB Festplatte
8 GB DDR4 Arbeitsspeicher

Učinilo mi se povoljnim.600€ sve osim monitora znači i tipkovnica i miš naravno medionov.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
miholjac18 kaže...

Ja kupio komp u medion trgovini sastavljeno i instralirani win 10,ali nisam ga još upalio idući tjedan če mi spojit internet.Evo sta je u kučištu samo je napajanje 350w.

Intel® Core™ i5-6402P Prozessor
Windows 10 Home
NVIDIA® GeForce® GTX 750 Ti Grafik
128 GB SSD & 2 TB Festplatte
8 GB DDR4 Arbeitsspeicher

Učinilo mi se povoljnim.600€ sve osim monitora znači i tipkovnica i miš naravno medionov.

 Ok cijena, za napanje ne brini, 750ti i taj cpu ne vuku ni 150w, ostale komponente su zanemarive.

Battlelog: Glavas_ZG
10 godina
offline
Intel i5 Club

Evo zašto ne vidim razlog za uzimanje i7 za igre, ma cak i ako renderate videe tu i tamo, jednostavno se ne isplati. Sad ako je u pitanju više kartica kao 980ti, Fury X ili se bavite ozbiljnim radom koji jako zahtjeva cpu onda da. i3 za petama 6950X-u koji je valjda naj jaci cpu trenutno od skoro 1600$.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Mogao si navesti i izvor da se vidi na kojoj rezoluciji su igre testirane i na kojoj grafi. Koliko vidim ta i3 radi na 3.9Ghz a i nije bas jeftina za razliku od rabljenih i5 ili cak i i7 se nadje za 1200kn
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Usporedba novog i rabljenog!?Naravno da nema nikakvog smisla!
Ipak za bezbrizno gejmanje 4 jezgre solidne i5ce bi trebale zadovoljit 99% potreba!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Imas novi video od OC3D o 6950X i ostalim novim CPUovima, i naravno 6950X odvaljuje sve ostalo bez beda, ali cim dodje do Gaminga i gaming benchmarkova kao Firestrike, gotovo jednake performanse. Naravno takvi cpuovi nisu ni namjenjeni za gamere, ali se tu cesto spominje kako ti treba i7 uz neku nabrijanu karticu. Također što je veca rezolucija to je veci load na GPU ne CPU

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Koju maticnu preporucate za i5 6600k?Planiram ga OC-at na nekih 4.2 (vise ili manje,ovisi o hladnjaku,imam raijintek ereboss).I dal moram kupovat ddr4 ramove?

battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr myanimelist:http://myanimelist.net/profile/carrycopter
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

S obzirom na ovo sto si napisao rekao bih da je najjeftinija maticna za tebe najbolja maticna.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Intel i5 Club

BTW koj OCanja Skylake,Haswella.. potrebno se poigrat sa LLC (load Line calibration),vrlo važna stvar!Naime on služi kao protekcija od prženja procesora usljed velikog napona,tako da kad je procesor pod loadom uvjek smanjuje napon,V-drop!Samim time znamo dolazit do nestabilnog OC i sistem se ruši!!Naravno LLC pomaže kod ekstremnog OC,gdje stvarno može spasit vaš CPU,ali kod blažih i normalni overclocka(npr 4.5GHz) slobodno možete smanjit LLC,sad zavisi od ploče do ploče,meni npr najmanji V-drop ima pod HIGH!

Tako da oprezno i pametno!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2016 1:26 (volegradele).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
kurt uzmes onda gigu 170 hd3 verziju sa ddr3 memorijom i bez beda ide na njoj do 4.5 ghz. Ima i giga hd3 sa ddr4 memorijom pa da se nebi zeznuo.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
kurt kaže...

Koju maticnu preporucate za i5 6600k?Planiram ga OC-at na nekih 4.2 (vise ili manje,ovisi o hladnjaku,imam raijintek ereboss).I dal moram kupovat ddr4 ramove?

Ima Gigabyte odličnih Z170 ploča sa kojima možeš OC i neotključane NonK procesore. Imam doma jednu HD3P i u kombinaciji sa istim procesorom je savršena jer ima OC potencijala. Ako imaš doma DDR3 memoriju, uzmi neku 1151 ploču koja podržava DDR3, mada je DDR4 došao sa cijenama u neke razumne granice.  

10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Do sada imao dva laptopa i jedan pc i sva tri na i5-ici.

 

i5-450M

i5-3350P

i5-5200U

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Mislim uzimat kroz mjesec-dva,samo me zanima na kolko da se spremim izdvojit za neku maticnu.Mislim da o ovoj pricate?Znaci 700-800kn ce mi bit dovoljno 

 

I znam da je ddr4 sad jeftin ali vec imam ddr3 pa mi nema smisla to mijenjat..

battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr myanimelist:http://myanimelist.net/profile/carrycopter
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2016 17:49 (kurt).
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Intel i5 Club

guglao sam overclockanje za i5 6500 sa z170 pločom i spominje se da je intel stopirao to. kako su svi rezultati tamo negdje iz prosinca prošle godine ili veljače, zanima me da li je to još uvijek moguće?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel i5 Club

Pozdrav, ljudi :)

 

Prodao sam svoju matičnu i amd-ov procesor, pa bi kupio nešto od intela, konkretnije i5. E sad, koji i5? Nemam ništa određeno, al za oko mi je zapeo 6600k, pa nebi ništa skuplje od njega. Ima nešto starije/jeftinije, a jednako dobro ili bolje? Računalo koristim za svakodnevno surfanje i igre (F1, GTA, BF itd).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Hani nadjes sky oc bios za tu plocu i stavis njega i mozes oc, izdali su novije biose sa kojima su to onemogucili. Hani ovisi koliko sinlove spreman potrositi. Od starog mozes pogledat i5 2500k, 3570k, i7 2600k, 3770k.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Jednako dobro ti je obican 6600 samo sto ga nemos overclockat na vecini maticnih ploca. Ja sam se dvoumio između 6600 i 6600k pa reko bolje 6600 jer ne samo da je cpu jeftiniji, vec moraš za OC uzimati i kvalitetniju više faznu plocu, koje kostaju tako da kad usporedis ukupnu cijenu, velika je razlika, a mogao bi ga mozda 500-600mhz OC na zraku sto realno nije nešto fantasticno. Ako planiras OC svakako 6600k + bolja Z170 ploca, ako ne onda obican 6600 + B150 ili H110

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Intel i5 Club

plan je bio uzeti i5-6400 + malo kvalitetniju Z170 ploču, flashati bios za non-k ploče i voziti se na nekih 4,3 GHz (neki srednji rezultati koje sam vidio po netu), naravno uz neki normalniji cooler (tipa CM 212 EVO).

ako to ne ide onda cu uzeti i5-6500 + B150, jer je premala razlika između 6500 i 6600 da bi opravdao tih 15eura više.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
i5 6400 + z170 i lc 120 ti je dobitna kombinacija. Imas gigu hd3 gledaj da je verzija sa ddr4 memorijom.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Re: Intel i5 Club
D3lBoy kaže...

Jednako dobro ti je obican 6600 samo sto ga nemos overclockat na vecini maticnih ploca. Ja sam se dvoumio između 6600 i 6600k pa reko bolje 6600 jer ne samo da je cpu jeftiniji, vec moraš za OC uzimati i kvalitetniju više faznu plocu, koje kostaju tako da kad usporedis ukupnu cijenu, velika je razlika, a mogao bi ga mozda 500-600mhz OC na zraku sto realno nije nešto fantasticno. Ako planiras OC svakako 6600k + bolja Z170 ploca, ako ne onda obican 6600 + B150 ili H110

 Neću ga overclockat, mislim da je dovoljno snažan i ovako :) al pošto je K modelu i serijska brzina veća (3,5ghz naprema 3,3ghz) sam mislio da ga se više isplati.

Uzeo bi DDR4 vjerojatno jer vidim da navedeni procesor kod DDR4 podržava 2133 mhz, dok kod DDR3 podržava samo 1600mhz.

 

Jel mogu ovdje pitat koju matičnu da uzmem? Do nekih 1000 kuna, al naravno, čim jeftinije to bolje. Da ima DDR4, brzinu rama 2133, možda čak i 4 slota da ima i ostalo više manje mi nije tolko bitno.

I koja je točno razlika između chipseta? Znam da je Z za overclockanje, dok H nije. Al ima i B i Q i različite brojeve iza svakog slova...

10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

200mhz ti nije ništa, ali stvar je u tome sto ti nikada nece raditi na 3.3ghz niti K verzija na 3.5ghz, ako imaš upaljen turbo, oba imaju turbo do 3.9ghz. No kod Skylakea je stvar sto ti 4 jezgre u ovom slucaju rade na 3.6, ako rade 3 jezgre onda 3.7, dvije na 3.8 i ako neka aplikacija traži jednu jezgru onda se boosta na 3.9ghz, no u nekim situacijama ces vidjet i da radi na 3.7 sve 4 no ugl. su 3.6ghz sve 4. Tako da 6600k na stocku i obican 6600 imaju apsolutno iste performanse

 

Tako da taj base clock nema veze sa nicim, ja svoj nikada nisam vidio na 3.3, na desktopu je od 700 - 1600mhz ili koliko mu treba, a pod loadom je 3.6ghz pa nadalje... Tako da te to ne brine, 6600k postoji da bi se clockao nista drugo, ima veci tdp, dolazi bez coolera i "otkljucan je" iako su u teoriji svi otkljucani

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 15:47 (D3lBoy).
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
HaNI kaže...

plan je bio uzeti i5-6400 + malo kvalitetniju Z170 ploču, flashati bios za non-k ploče i voziti se na nekih 4,3 GHz (neki srednji rezultati koje sam vidio po netu), naravno uz neki normalniji cooler (tipa CM 212 EVO).

ako to ne ide onda cu uzeti i5-6500 + B150, jer je premala razlika između 6500 i 6600 da bi opravdao tih 15eura više.

 Ne isplati se više gubiš nego što dobivaš, ako ne uzimaš k procesor onda slobodno na jeftiniji čipset.

8 godina
offline
Intel i5 Club

Evo danas mi je stigla ploca koja je vec imala OC Skylake BIOS. (ploca je stoji pod "moj pc")

 

Neki kazu da mi se nije isplatilo. Presao sam sa Haswella na Skylake. i5 4670K--i5 6400@4.4GHz.

Nisam htio gurati CPU dalje jer sa 2.7GHz je skocio iz prve na 4.4GHz bez ikakvih problema. Hladi ga Noctua NH-D14 i temperature su jedva 50c u Primeu95.

Sto vi kazete na moj korak? Nisam nesto daleko otisao ali za neku sicu potrosenu (od prodaje haswella) sam dobio pristojne performanse.

Precision beats power and timing beats speed
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
HaNI kaže...

plan je bio uzeti i5-6400 + malo kvalitetniju Z170 ploču, flashati bios za non-k ploče i voziti se na nekih 4,3 GHz (neki srednji rezultati koje sam vidio po netu), naravno uz neki normalniji cooler (tipa CM 212 EVO).

ako to ne ide onda cu uzeti i5-6500 + B150, jer je premala razlika između 6500 i 6600 da bi opravdao tih 15eura više.

 Razlika između 6400 i 6500 je gotovo ista kao između 6500 i 6600. Kao što sam gore rekao, sve buni base clock, njega nikada neces vidjeti. Taman i da ugasiš turbo možeš fixirati sve 4 jezgre da rade npr. na 3.3ghz (u slucaju 6500) a možeš i dinamicno (turbo boost) da on skalira po potrebi od 3.3 do 3.6. Zvuci zbunjujuce ali nije, jako pametno (marketinški) su to odradili kod Skylakea, prije je razlika između K i non K razlika bila takva da bi K verzija imala 200-300mhz veci boost i to bi onda imalo smisla uzimati K verziju cak i ako ne clockas. No stvar je u tome da:

6400 ide max boost (1 jezgra) do 3.3ghz

6500 ide max boost (1 jezgra) do 3.6ghz

6600 ide max boost (1 jezgra) do 3.9ghz

 

A onda se pitaš, "ok ali koja je poanta onda 6600k ako su jednaki na stocku ?". Zato što ne postoji Skylake jaci od 6600 sve do i7 6700, tako da ako zelis nesto jace od 6600, a nemaš para za i7, onda uzmi 6600k pa kloči :)

Lukavo odrađeno

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 16:25 (D3lBoy).
7 godina
offline
Intel i5 Club

Evo, pitanje jedno, svi me upozoravaju da sad bolje da ništa ne kupujem jer navodno izlazi i od AMD-a i Intela nova serija procesora, pa će Skylake-u navodno past cijena. Jel zbilja to tako? Mogu se strpit onda još koji mjesec ako će se nešto uštedit, al da znam onda zaa čim se ide :)

 

Hvala, D3lBoy, jako lijepo objašnjeno :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
D3lBoy kaže...
HaNI kaže...

plan je bio uzeti i5-6400 + malo kvalitetniju Z170 ploču, flashati bios za non-k ploče i voziti se na nekih 4,3 GHz (neki srednji rezultati koje sam vidio po netu), naravno uz neki normalniji cooler (tipa CM 212 EVO).

ako to ne ide onda cu uzeti i5-6500 + B150, jer je premala razlika između 6500 i 6600 da bi opravdao tih 15eura više.

 Razlika između 6400 i 6500 je gotovo ista kao između 6500 i 6600. Kao što sam gore rekao, sve buni base clock, njega nikada neces vidjeti. Taman i da ugasiš turbo možeš fixirati sve 4 jezgre da rade npr. na 3.3ghz (u slucaju 6500) a možeš i dinamicno (turbo boost) da on skalira po potrebi od 3.3 do 3.6. Zvuci zbunjujuce ali nije, jako pametno (marketinški) su to odradili kod Skylakea, prije je razlika između K i non K razlika bila takva da bi K verzija imala 200-300mhz veci boost i to bi onda imalo smisla uzimati K verziju cak i ako ne clockas. No stvar je u tome da:

6400 ide max boost (1 jezgra) do 3.3ghz

6500 ide max boost (1 jezgra) do 3.6ghz

6600 ide max boost (1 jezgra) do 3.9ghz

 

A onda se pitaš, "ok ali koja je poanta onda 6600k ako su jednaki na stocku ?". Zato što ne postoji Skylake jaci od 6600 sve do i7 6700, tako da ako zelis nesto jace od 6600, a nemaš para za i7, onda uzmi 6600k pa kloči :)

Lukavo odrađeno

 zar ne ovisi to o ploči, kao kod hase

kod mene primjerice max turbo i5 4590 je 3,7 i bez ikakvog problema sve četiri jezgre se zakucavaju na tih 3,7 istovremeno

dok kod drugih kolega s drugim pločama ide samo jedna na 3,7 pa na niže, druga na 3,6 i treća na 3,5 a četvrta na 3,4

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...

 zar ne ovisi to o ploči, kao kod hase

kod mene primjerice max turbo i5 4590 je 3,7 i bez ikakvog problema sve četiri jezgre se zakucavaju na tih 3,7 istovremeno

dok kod drugih kolega s drugim pločama ide samo jedna na 3,7 pa na niže, druga na 3,6 i treća na 3,5 a četvrta na 3,4

 Kod mene isto boosta sve jezgre na 4400 mhz zbog ploče. Opcija u Bios-u se zove multicore enhancement. 

Unlock the Power Within
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Puls3 kaže...
picajzla0707 kaže...

 zar ne ovisi to o ploči, kao kod hase

kod mene primjerice max turbo i5 4590 je 3,7 i bez ikakvog problema sve četiri jezgre se zakucavaju na tih 3,7 istovremeno

dok kod drugih kolega s drugim pločama ide samo jedna na 3,7 pa na niže, druga na 3,6 i treća na 3,5 a četvrta na 3,4

 Kod mene isto boosta sve jezgre na 4400 mhz zbog ploče. Opcija u Bios-u se zove multicore enhancement. 

 kod mene je to defoultna postavka i tako radi od prvog dana, no kod jednog kolege koji je imao msi h97 ploču (možda i gigu, nisam siguran) to nikako nije uspjevalo i nikako nije mogao dobiti maks turbo na svim jezgrama, zato i kažem da je to vjerojatno do ploče

 

mislim da se isto i kod mene opcija zove multicore enhancement (nemrem sad provjeriti kad nisam doma) jer se radi o asusu u oba slučaja, bez obzira što je kod mene h97 chipset

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
daniel2809 kaže...

Evo, pitanje jedno, svi me upozoravaju da sad bolje da ništa ne kupujem jer navodno izlazi i od AMD-a i Intela nova serija procesora, pa će Skylake-u navodno past cijena. Jel zbilja to tako? Mogu se strpit onda još koji mjesec ako će se nešto uštedit, al da znam onda zaa čim se ide :)

 

Hvala, D3lBoy, jako lijepo objašnjeno :)

  Izlazi za par mjeseci i AMD i Intel novi ali to nije razlog da čekaš ako misliš uzet Intel jer Skylake neće bit ništa jeftiniji a novi Kabylake će bit brži u praksi od ovog onoliko koliko krokodil leti. Jedini razlog za čekat je taj dok se bude saznalo kakve performanse će ponuditi Zen i po kojoj cijeni. Sad bi se moglo desit nakon već puno godina da bude konkurentan Intelu. Ali to se još ne zna pa opet ako ti treba PC kupuj Skylake ako ti nije hitno onda pričekaj dok se ne bude znalo za AMD. Za Intel se već zna kao što sam rekao tako da tu nemaš razloga za čekati.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice