Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 540.673
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Mozda misli za cipset i ostalu sitnariju..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Intel i5 Club

Lako za drivere, ali nikako da mi slike toga računala vidimo, a računu sam vidio i7 6700k, sad ovdje govori o nekakvom i5.

Ajme strašno, vjerojatno opet prevara neka.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
 
1 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Ti driveri su za integrušu, i ne možeš ih instalirat ako ti integrirana nije omogućena u biosu (imaš diskretnu grafu) - od tud greška koju ti javlja. Nemoj se zamarat sa tim, ni ne trebaju ti navedeni driveri, ako ikad budeš morao koristiti integrušu, win ima vlastite drivere pa će radit.

12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

radit ce ali ce mu u windowsima sve stekati i vuci se ko krepana kokoslp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i5 Club

pozz ljudi imam i5 6600k  i msi z170a tomahawk i 16gb ddr4 2400mhz corsair ,,,, sve stock procesor radi 3.5 /3.9 memorija 2133mhz .... ako ukljucim xmp memorija radi na 2400mhz onda napon isti ....a imam i opciju gaming boost u biosu procesor radi na 4.1ghz ali napon ide na 1.328v ali sve stabilno  temp ne prelaze u bf1 41 stupanj mireno s msiafterburner ...ali gledam ljudi s tim naponom idu na 4.5ghz i više meni je to samo botun gaming boost i xmp u biosu ...xmp sam ukljucia memoriaj radi na 2400mhz koliko je deklarirano a taj gaming boost me straj da ne ode šta 1.328v napon a mal takt 4.1 i jel ima razlike šta na 4.1 i tvornicki 3.5/3,9 hvala unaprid 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i5 Club

i bili mu šta bilo ako to stavim gaming boost s tim naponom to matična sama radi .. ovu su temperature sada tu opciju gaming boost imam i u utilityu od matićne ploče 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Jel ti u sobi 0°C jer inače ove temp jezgri nemaju smisla?

13 godina
offline
Intel i5 Club

Dosta je hladno temp  otvorena soba bila vnka.minus 2 i bura inace je oko 18-24 dok igram bf do 35

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i5 Club

 A xmp jel mogu drzat on da mem. Radi na deklariranih 2400

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i5 Club

Vako je poslozeno na vrhu dva 120 mm za ispuh i naprijed 3x120 usis i zada dva 120 izmedu radijator za ispuh vucu od. Naprijeed hladi i zada izbacuju

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Intel i5 Club

Eto ja zadovoljan sma ne znam jel sam falia s grafon triba moza r9 390x ili fury polovni do 2600kn sam ima

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
augi80 kaže...

 A xmp jel mogu drzat on da mem. Radi na deklariranih 2400

 mozes! slobodno digni to na 2800mhz!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Intel i5 Club

evo i mene u klub, pala je nadogradnja, sastavljeno sve  . Asus Z170A + i5 6600K + Corsair DDR4 3000 Mhz i SSDevo 250 GB . Bacam se na OC da  vidim dokle ide cim uhvatim vremena :=) Malo sam eksperimentirao i izgleda ce ici na 4.5 bez velikog zagrijavanja i "nebeskih"  voltaza  .

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 1:51 (error_666).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Pošto sam u fazi nabave procesora mislio sam kupiti Intel i5-2500K ali gledam ima na njuskalu i i5-2500  i kad sam ih usporedivao ovaj 2500 ima cak i vise stvari nego onaj 2500k. Pa pitanje jel svejedno koji kupim jer ni nemam plocu na kojoj se moze klokati proc? I jel onaj 2500 stvarno bolji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
2500k je svakako bolji proc, ali ako nemas plocu za oc, onda ti isti klinac, kupi koji je jeftiniji, odi na k verziju ako je sitno skuplji jer ga je lakse prodati.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
augi80 kaže...

pozz ljudi imam i5 6600k  i msi z170a tomahawk i 16gb ddr4 2400mhz corsair ,,,, sve stock procesor radi 3.5 /3.9 memorija 2133mhz .... ako ukljucim xmp memorija radi na 2400mhz onda napon isti ....a imam i opciju gaming boost u biosu procesor radi na 4.1ghz ali napon ide na 1.328v ali sve stabilno  temp ne prelaze u bf1 41 stupanj mireno s msiafterburner ...ali gledam ljudi s tim naponom idu na 4.5ghz i više meni je to samo botun gaming boost i xmp u biosu ...xmp sam ukljucia memoriaj radi na 2400mhz koliko je deklarirano a taj gaming boost me straj da ne ode šta 1.328v napon a mal takt 4.1 i jel ima razlike šta na 4.1 i tvornicki 3.5/3,9 hvala unaprid 

 Svaki cpu je individulan po tom pitanju , tj neki trazi vise napona , neki manje za odredjeni takt,ali 1.328 je previse za 4.1 To je automatski OC i ploca dodjeljuje napone koliko joj dodje . Ugasi taj boost , Postavi manualno npr taj napon i postavi multiplier na npr 44 ili 45, BCLK 100, za 4.4 ili 4.5 i malo istestiraj, vidi temp i jel se rusi , pa ces znati na cemu si okvirno . Ako bude u redu , spustaj napon po 0.005 ili 0.010 mV , testiraj dalje i trazi minimalni napon na kojem je stabilan i na kraju postavi adaptive ako imas tu opciju  da bi u idleu spustala napone i takt . Ne znam kakve opcije imas na toj ploci  , na Asus ima Ai suite app s kojom se moze dosta tih opcija podesavati iz Windowsa  u hodu bez silnih restarta i ulazaka u BIOS , pa pogledaj malo , isplati se , ustedi puno vremena i zivaca . Sretno  

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 19:03 (error_666).
14 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Jel se isplati dati 500 kn više za 7600K naspram 6600k pošto vidim da su došli na tržište, ali ista z270 matična sa 7600k me košta 500 kn više od 6600k + z170 matična?? Znam da mogu uštediti i kupiti z170 matičnu, ali ako već kupujem 7600k uzet ću i z270.

h3h3
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 1:39 (chicken5).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Ne, nikako

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Ima li smisla za i5 6400 uzeti aftermarket cooler tipa LC-CC-95?

 

Ako netko koristi non K skylake i5-cu sa stock coolerom, kakve su temperature i jel bučan cooler?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Ja sam testirao sa 6600 i temperature nisu baš nešto. Ali 6400 bi izdržao

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
offline
Re: Intel i5 Club
MacTheBig kaže...

Ima li smisla za i5 6400 uzeti aftermarket cooler tipa LC-CC-95?

 

Ako netko koristi non K skylake i5-cu sa stock coolerom, kakve su temperature i jel bučan cooler?

 bolje uzmi LC-CC-120, ako ti stane u kuciste

11 godina
online
Re: Intel i5 Club
X3M kaže...
MacTheBig kaže...

Ima li smisla za i5 6400 uzeti aftermarket cooler tipa LC-CC-95?

 

Ako netko koristi non K skylake i5-cu sa stock coolerom, kakve su temperature i jel bučan cooler?

 bolje uzmi LC-CC-120, ako ti stane u kuciste

 nema to apsolutno nikakvog smisla

ta lc 95-ica bez problema hladi non k i5

 

kod frenda smo je stavili na hasu 4460 u kućište koje ima samo jedan jedini vent odozada

nakon sat vremena occt linpack testa proc nije prešao 60 stupnjeva, a hladnjak nije bilo niti čuti makar je kućište pored glave

tako da lc 120 na tom procu je potpuno bespotrebno bacanje novca 

 

 

10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Nije bacanje novaca zato što LC-cc-120 nešto bolje hladi al zato izgleda ka pravi ozbiljni hladnjak za razliku od one igračkice a i neće mu nogice popucat kod prve promjene paste.

neda mi se
11 godina
online
Re: Intel i5 Club
nicky.sl kaže...

Nije bacanje novaca zato što LC-cc-120 nešto bolje hladi al zato izgleda ka pravi ozbiljni hladnjak za razliku od one igračkice a i neće mu nogice popucat kod prve promjene paste.

 najbolje je onda frižider zakačit gore

šalim se, ali bezveze je kod non k uopće govoriti o boljem hlađenju kad niti s ovim ne prelazi 60 stupnjeva u stress testu i to nečujno

 

vidiš to za nogice nisam znao da su osjetljive, ako su stvarno problematične moram reći frendu da pripazi kad bude mijenjao pastu

13 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Pozdrav svima u klubu, evo i mene napokon sa prastarih i5 750 Linfilda, x3470 Xeona itd. Zasad najslabiji i5 6400, ali poštena Asus Z170 Pro Gaming ploča, i pošteni RAM Ripjawsi V na 3000.

 

Vidjeti ću što se da preko BCLK-a izvući na procesoru, navodno uredno idu oko 4.5ghz na zraku..

 

Zasada zadovoljan i sa tim najslabijim i5, SSD mi se također preporodio na SATAIII (do sada bio na SATAII spojen na staroj ploči), kao i grafa na PCIE16x 3.0, do sada je bila na PCIE8x 2.0.

 

Dosta toga za istražiti, dosta za optimizirati, šta ti je stara škola, trebati će mi mjesec dana da samo čudo od BIOS-a ulovim šta je šta..

In the name of tragedy...
Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Evo me s jos jednim i5 6600k Uzeo ga od kolege Caesar et Brutus! neotvoren!

fin primjerak:

 lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
8 0 hvala 2
15 godina
offline
Intel i5 Club

Jer to napon sa c1e i cpu eist? ili je stabilan na toliko sa tim naponom? Ako je bogami si ubo golden primjerak.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Sve upaljeno..😎
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
offline
Intel i5 Club

tko ima i5 6600k  mi moze rec kako mu je na automatski voltaza ? meni se cini da mi je voltaza bespotrebno visoka  i da mi samo grije proc bzvz  po HWmonitoru max voltage peak je 1.333v a malo mi to nekako previše ? ako već drapa voltažu radije ću ga onda dić na 4+GHz  pa nek bar vrijedi ta voltaza....il ima nešto za ugasit da je max limit 1.2...nešto a da opet ima min voltazu kao i sad 0.740

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Pošto imaš asus matičnu, stavi adaptive voltažu za cpu i postavi load voltažu na recimo 1.1V, offset ne moraš dirat. Testiraj sa tim postavkama pa vidi koja je voltaža pod opterećenjem (vjerovatno će biti nešto veća od postavljene u biosu) pa po potrebi povećaj ili smanji ako je stabilno. Proces je isti ako klokaš, samo podesi množitelj.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice