Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 540.172
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Mislim da ne postoji 1150 maticna sa m.2 utorom.

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club

To bi objasnilo zasto ih ne nalazim 😁

7 godina
offline
Intel i5 Club

Molio bih malo pomoći :)

 

Prodao sam svoj i3 procesor i sad bi kupio dugo željeni 9600k, ali bi samo provjerio kakvi su komentari na 9400 i 9500 obzirom da su par stotina kuna jeftiniji? Također, jel značajna razlika navedenih procesora od 8400/8500/8600?

 

I čitao sam već da može uz update bios-a, ali da provjerim među znalcima, navedene procesore mogu staviti na ovu ploču? Koliko vidim su sad i u opis artikla stavili da podržava 9. generaciju...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i5 Club

Provjeri da li imas zadnju verziju biosa, ukoliko nemas flashaj bios na zadnju verziju i trebalo bi radit sve kako treba bez problema.Ukoliko pricamo o racunalu iz opisa ja bi ubacio jos 8 gb rama tako da imas dual channel.Idi na 9600k , pa ako se odlucis kasnije mijenjat i 1070 neces imat frke.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
grubeg kaže...

Pozdrav,

 

Trenutno imam i5 4670K na MSI Z87-G55

Dodatno Samsung SSD 840 EVO, 24GB RAM DDR3 i GeForce GTX 1060 3GB.

Dosta sam zadovoljan trenutnim performansama.

 

Kako sam nedavno dobio M2 SSD samsung PRO 970, poceo sam traziti maticne na koje bih mogao prebaciti postojecu konfiguraciju i novi M2 SSD.

 

  •  ima li netko preporuku dobre maticne koja bi zadovoljila potrebe postojece konfiguracije s i5 4670K, za neku razumnu cijenu do 150 eura,
  •  preporuka za upgrade postojece konfiguracije i5 CPU + MBO

 

Unaprijed zahvaljujem.

 sad tek vidim pitanje, imaš na njuškalu polovne z97 ploče, samo je upitno koliko se isplati to uzimati obzirom da je bolje nadograditi na nešto novo, rajzeni su super povoljni i daleko bolji od tog intela

MGloc kaže...

Mislim da ne postoji 1150 maticna sa m.2 utorom.

 kako ne bi postojala, pa moja h97 asusica ima m.2 utor koji podržava sata i nvme ssdove

7 godina
offline
Re: Intel i5 Club

E da, opis je mali zastario, imam trenutno Trident Z RGB 16gb 3200mhz, poklon od cure nedavno 

 

A sad, jače od 2070 neći sigurno uzimat i pitanje kada... Pa ako će bit neka manja razlika u fps-u možda bi rađe zadržao 400 kuna u džepu.

10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
daniel2809 kaže...

E da, opis je mali zastario, imam trenutno Trident Z RGB 16gb 3200mhz, poklon od cure nedavno 

 

A sad, jače od 2070 neći sigurno uzimat i pitanje kada... Pa ako će bit neka manja razlika u fps-u možda bi rađe zadržao 400 kuna u džepu.

 Ak uzimas 9600k bilo bi pozeljno uzet i neki hladnjak i kloknut ga...

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 20:25 (hahhaajaads).
7 godina
offline
Re: Intel i5 Club

A da, 9600k ak bi kupovao onda zato da sam sljedećih 5 godina miran i da ga mogu clockat ukoliko kroz vrijeme zafali snage... Al kažem, zanima me odnos snaga za raliku u cijeni, ima 9500 (bez F) za 1600, a 9600k je 2000kn... 

4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club

E sad 5 godina tesko da ces biti miran tj sve ovisi kakav monitor mislis koristiti. Ako mislis ici na 144hz bit ce ok za nove naslove jos koju godinu, ukoliko mislis koristiti neki 60-75hz monitor onda si miran.

10 godina
online
Re: Intel i5 Club

Kaj nece uskoro izaci 6/12 i5 procesori? https://wccftech.com/intel-10th-gen-core-i5-desktop-comet-lake-cpu-spotted/ Cemu kupovati 6/6 procesor za 2000kn krajem 2019. pa makar se clockao na 5Ghz?

7 godina
offline
Re: Intel i5 Club

A koristim 144hz monitor i dosad su mi i3 i 1070 vecinu igra vrtile barem 100 fps-a na high, fhd. F1 2019 mi je recimo sve na max cak i vrti 100 u prosjeku. Ne treba biti 144 stalno, al 100-120 volim imat.

10 godina
online
Re: Intel i5 Club

Po meni ti je bolje cekati novi Intel onda ili preci na Ryzen 3600.  Kupit nesto sto ce biti upgradeano vrlo skoro po meni nema smisla, tim vise sto dok cekas mozes radit upgrade grafe, ali ako si mislio na polovni i5-9600k onda oke.

7 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Hm, a jel se već zna hoće li nova generacija raditi na toj mojoj Z370 ploči? Jer nju nebih mjenjao i ulazio u neke veće investicije.

10 godina
online
Re: Intel i5 Club

S obzirom da je Intel u pitanju, vrlo vjerojatno će trebati upgrade ploče da. Sretno s odabirom, još si malo sam istraži i prouči opcije..

4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
daniel2809 kaže...

Hm, a jel se već zna hoće li nova generacija raditi na toj mojoj Z370 ploči? Jer nju nebih mjenjao i ulazio u neke veće investicije.

 Ne, glasine u pocetku su bile da hoce no odustali su od toga neto s izlaskom z390 ima negdje cak i sluzbeno objavljeno. Nemoras se niti brinuti jer Intel nema nikakav poslovni plan do cca 2020+god. osim reciklaze postojecih procesora novog imena.

7 godina
offline
Intel i5 Club

Evo ponude za 8500, 1400 kuna... Uzet njega ili dodat još 600kn za 9600k?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club

Uzmi si i5 9400f za 1200kn. Prodes jeftinije, dovoljan ti je za karticu i plus je sto imas ram na 3000mhz.

7 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Jel jednako jak, ili? Nisam osvježio podatke, imam sad 16gb rama na 3200mhz.

 

Muči me što 9400F nema grafiku, a kad sam u situaciji da mjenjam grafičku obično sam prisiljen prodati svoju prije nego kupim drugu. Dosada me tako dva puta spasila integrirana grafika da barem mogu komp koristit, al da je sa 1200 kuna povoljan, stvarno je...

4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
daniel2809 kaže...

Jel jednako jak, ili? Nisam osvježio podatke, imam sad 16gb rama na 3200mhz.

 

Muči me što 9400F nema grafiku, a kad sam u situaciji da mjenjam grafičku obično sam prisiljen prodati svoju prije nego kupim drugu. Dosada me tako dva puta spasila integrirana grafika da barem mogu komp koristit, al da je sa 1200 kuna povoljan, stvarno je...

 i5 8500 i 9400f imaju isti single core turbo boost (4.1ghz) tako da su im najvjerovatnije i turbo boostovi na 2-6 jezgri jednaki. Ako postoji razlika u turbo boostovima (sto ne bi imalo nikakvog smisla) to bi eventualno bila razlika 100mhz sto u prevedenom znaci nikakva razlika u fpsu u igrama. Da, intergirirka zna biti od koristi u takvim situacijama, ali pogledaj primjerice koliko su ryzeni sad popularni i koliko ih ljudi kupuju, a niti jedan od njih sa vise od 4 jezgre nema intergrirku.

7 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Hvala puno :) Baš gledam na youtube-u, 9400 otprilike daje 20% više fps-a od 8100... Obzirom na razliku u cijenu od 500-injak kuna mislim da je čisto korektan upgrade.  Doduše, u adm-u je redovna cijena 1233kn, a u instaru na black fridayu 1199... Možda se valja strpit još koji dan i vidjet BF ponude.

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
The_Fichek kaže...

Kaj nece uskoro izaci 6/12 i5 procesori? https://wccftech.com/intel-10th-gen-core-i5-desktop-comet-lake-cpu-spotted/ Cemu kupovati 6/6 procesor za 2000kn krajem 2019. pa makar se clockao na 5Ghz?

 E kako je AMD poceo diktirati trziste, zeleni su dali 2060 sa 8 GB i sve moguce super verzije samo da nebi ljudi kupovali navi a i5 ce napokon dobiti MT kad ovako nema sanse pored 3600 osim u igrama pokojim mozda...

 

7 godina
offline
Intel i5 Club

Kupio sam na kraju 8500 u Instaru za 1000 kuna, razveselila me ponuda :)

Imam odmah i pitanje. Muči me što radi konstantno na 3,9ghz, odnosno na boostu. Treba nešto u biosu podesiti? Upravljanje energijom je podešeno na balansirano i minimalna brzina je podešena kao 5%... Stvarno ne kužim. Kad otvorim bios onda piše clock speed 3.0ghz.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 22:58 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
daniel2809 kaže...

Kupio sam na kraju 8500 u Instaru za 1000 kuna, razveselila me ponuda :)

Imam odmah i pitanje. Muči me što radi konstantno na 3,9ghz, odnosno na boostu. Treba nešto u biosu podesiti? Upravljanje energijom je podešeno na balansirano i minimalna brzina je podešena kao 5%... Stvarno ne kužim. Kad otvorim bios onda piše clock speed 3.0ghz.

 Stavi na high performance upr. energijom.

 

Inace on ne radi na svim jezgrama 4.1 kao sto pise na sajtu, nego tipa 1-2 jezgre rade na 4.1 dok ostale rade na 3.9 tak da ti je sve dobro  Dok kad nisi u igri ili nekom programu koji opterecuje proc onda on radi na 3.0 da se smanji potrosnja i temperatura

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 23:00 (hahhaajaads).
7 godina
offline
Re: Intel i5 Club

A hvala, al baš u tome je fora, meni je sad na "balanced" i CPU-Z, HWmonitor i task manager pokazuju brzinu 3,9. Stavio sam sad high performance i opet je na 3.9ghz, a ne radim ništa na kompu (cpu usage 20-30%). Nikad ne pada na 3.0, a kamoli niže...

10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
daniel2809 kaže...

A hvala, al baš u tome je fora, meni je sad na "balanced" i CPU-Z, HWmonitor i task manager pokazuju brzinu 3,9. Stavio sam sad high performance i opet je na 3.9ghz, a ne radim ništa na kompu (cpu usage 20-30%). Nikad ne pada na 3.0, a kamoli niže...

 Ma ne diraj nista, temperatura je odlicna tak da nemas brige...

7 godina
offline
Re: Intel i5 Club
hahhaajaads kaže...
daniel2809 kaže...

A hvala, al baš u tome je fora, meni je sad na "balanced" i CPU-Z, HWmonitor i task manager pokazuju brzinu 3,9. Stavio sam sad high performance i opet je na 3.9ghz, a ne radim ništa na kompu (cpu usage 20-30%). Nikad ne pada na 3.0, a kamoli niže...

 Ma ne diraj nista, temperatura je odlicna tak da nemas brige...

 Haha, misliš? Možda je glup primjer, al imam osjećaj da je ovo kao da mi na autu držao stalno pun gas. Kao da se muči bez veze  Palio sam i gasio speedstep u biosu, nema promjene...

10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
daniel2809 kaže...

 Haha, misliš? Možda je glup primjer, al imam osjećaj da je ovo kao da mi na autu držao stalno pun gas. Kao da se muči bez veze  Palio sam i gasio speedstep u biosu, nema promjene...

 100%

 

Nije bas kao na autu, da to radis na autu on nebi puno izdrzo no procesor na ovakvim temperaturama iako je na 3.9 moze izdrzat +10 godina...

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
daniel2809 kaže...

A hvala, al baš u tome je fora, meni je sad na "balanced" i CPU-Z, HWmonitor i task manager pokazuju brzinu 3,9. Stavio sam sad high performance i opet je na 3.9ghz, a ne radim ništa na kompu (cpu usage 20-30%). Nikad ne pada na 3.0, a kamoli niže...

Ako zelis da spusta takt kad nista ne radis , moras postaviti na "balanced". High performance radi suprotno , drzi ga  na max taktu i naponima sve vrijeme i grije procesor bespotrebno  . Evo vidi na slici  bas sad dok ovo pišem , samo firefox i par programa u pozadini ,  balanced mode  i5 6600K oc-an na 4.6 GHz i 1.28V  , takt i napon su na minimumu  .

 

P.S. W10 je prije imao bug , ne znam jesu popravili .. uglavnom, par puta  je bilo  potrebno ,iako je postavljeno na balanced uraditi reset postavki za njega  da bi ih prihvatio . Iz nekog čudnog razloga ostajao zakovan na  high perf planu iako ga nisam odabrao . 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 0:18 (error_666).
7 godina
offline
Re: Intel i5 Club
error_666 kaže...
daniel2809 kaže...

A hvala, al baš u tome je fora, meni je sad na "balanced" i CPU-Z, HWmonitor i task manager pokazuju brzinu 3,9. Stavio sam sad high performance i opet je na 3.9ghz, a ne radim ništa na kompu (cpu usage 20-30%). Nikad ne pada na 3.0, a kamoli niže...

Ako zelis da spusta takt kad nista ne radis , moras postaviti na "balanced". High performance radi suprotno , drzi ga  na max taktu i naponima sve vrijeme i grije procesor bespotrebno  . Evo vidi na slici  bas sad dok ovo pišem , samo firefox i par programa u pozadini ,  balanced mode  i5 6600K oc-an na 4.6 GHz i 1.28V  , takt i napon su na minimumu  .

 

P.S. W10 je prije imao bug , ne znam jesu popravili .. uglavnom, par puta  je bilo  potrebno ,iako je postavljeno na balanced uraditi reset postavki za njega  da bi ih prihvatio . Iz nekog čudnog razloga ostajao zakovan na  high perf planu iako ga nisam odabrao . 

 A kažem, i na high performance i balanced vrti na 3,9ghz... Osobno bi mi bilo draže da nije tako, pa ako netko ima prijedlog ću isprobati, a ako ne ću se pomirit s time 

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Trebao bi, tj morao bi spuštati taktove . Ima li ta ploča neku vrstu adaptive mode-a? Ja Imam z170 od Asusa i pored balanced u windowsu sam morao ukljuciti i to u BIOS-u da bi spustao voltaze. Sad se sjetih
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice