Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.103.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Ma seru.

Nakon Sandya samo seru,postale picajzle.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i7 Club
Paradox1 kaže...

Ma seru.

Nakon Sandya samo seru,postale picajzle.

što picajzle, ko picajzle {#}

11 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
Leopard_st kaže...

Sve zavisi kakav te primjerak utrefi, ima ih sto rade 4.7-4.8 sa 1.15, a ima ih sto im treba 1.25-1.35V, pa cak i 1.4V.

Može neki link na ove 4.7-4.8 sa 1.15? Pročitao sam tonu recenzija o devils canyonu i nijedna ekipa nije takav stabilan oc uspila postić. Što mi je totalno čudno. Nije li običaj handpickat primjerke koji se šalju recenzentima koji će imat bar malo bolje oc mogućnosti? Iskreno, po pročitanom, teško da će bit puno ekipe koja će vrtit ovaj refresh proc na 4.7-8 ispod 1.3v

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club
Leo se malo zayebo;)
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Intel i7 Club
eywa33 kaže...

Može neki link na ove 4.7-4.8 sa 1.15? Pročitao sam tonu recenzija o devils canyonu i nijedna ekipa nije takav stabilan oc uspila postić. Što mi je totalno čudno. Nije li običaj handpickat primjerke koji se šalju recenzentima koji će imat bar malo bolje oc mogućnosti? Iskreno, po pročitanom, teško da će bit puno ekipe koja će vrtit ovaj refresh proc na 4.7-8 ispod 1.3v

http://www.overclock.net/t/1490324/the-intel-devils-canyon-owners-club

 

Pogledaj malo rezultate u onoj tablici, sve ovisi očigledno o primjerku koji si potrefio.

 

Evo i ja se igram jutros, ovo mi djeluje 98% stabilno.

Za sve vlasnike Devilsa pročitati prvi post i testirajte s Intel Extreme Tuning Utility, link za download je pri kraju 1 posta.

Preporuka for now.{#}

 

Edit: sorry za loše slike, ono bitno V core 1.200V u biosu

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 9:23 (Tiby).
12 godina
offline
Intel i7 Club
Sry ali ne vidim na kojem ga traktu držiš sa 1,20v
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 9:34 (volegradele).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Intel i7 Club
volegradele kaže...
Sey ali ne vidim na kojem ga traktu držiš sa 1,20v

Slike su mi zaista jakoo loše, evo cpu-z.

 

Edit: upss. slika 2

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 9:47 (Tiby).
12 godina
offline
Intel i7 Club
Ahaaa Ok,držiš ga na 800 MHz :)
AUDIOFIL
Moj PC  
2 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club
Evo moje iskustvo s undervoltanjem i stabilnoscu; Trenutni 4770s mi podnosi max undervolt od -0.110mv sto daje 0,880v na max opterecenju(3,5ghz/ default voltaza je 0,990v) I kao takav dobivam u prosijeku 4 bsod mjesecno, Pri -0,92mv dobivam 2 bsod-a mjesecno, U bilo kojem stres testu prime, intel itd nedobivam bsod ni na najvecem undervoltu neovisno koliko ja to sati vrtio! A na -0,80+mv radi sve full stabilno bez ikakvih problema, tako da je to sve kak se kaze upitno i zapravo jako cudno na zadnjoj generaciji cpu-a, nema bas nekok 100% pravila!:)lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Intel i7 Club
Ako je full stabilno odličan primjerak,ja svog 3770k držim 24/7 na 4.5GHz/1,235v,ali kad želim preko 4,7-4,8 potrebno je preko 1,35v,a preko 5.0gHz nikad nisam uspio bez obzira koliko mu dao napona,dok je i5 2500k išao preko 5GHz bez problema!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...
Evo moje iskustvo s undervoltanjem i stabilnoscu; Trenutni 4770s mi podnosi max undervolt od -0.110mv sto daje 0,880v na max opterecenju(3,5ghz/ default voltaza je 0,990v) I kao takav dobivam u prosijeku 4 bsod mjesecno, Pri -0,92mv dobivam 2 bsod-a mjesecno, U bilo kojem stres testu prime, intel itd nedobivam bsod ni na najvecem undervoltu neovisno koliko ja to sati vrtio! A na -0,80+mv radi sve full stabilno bez ikakvih problema, tako da je to sve kak se kaze upitno i zapravo jako cudno na zadnjoj generaciji cpu-a, nema bas nekok 100% pravila!:)lp

 

Stipane ne kužim čemu undervoltanje,pa zar nije veća fora spržila proc na sto većem taktu ili dobivat BSOD na sto manje voliti! :D
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 9:59 (volegradele).
12 godina
online
Re: Intel i7 Club
volegradele kaže...
Ako je full stabilno odličan primjerak,ja svog 3770k držim 24/7 na 4.5GHz/1,235v,ali kad želim preko 4,7-4,8 potrebno je preko 1,35v,a preko 5.0gHz nikad nisam uspio bez obzira koliko mu dao napona,dok je i5 2500k išao preko 5GHz bez problema!

Nisam 100% siguran jel stabilan, ovak u stress testu 1/2 sata je i probao sam FC 3 sve ok.

Moram se još poigrati i sve provjeriti i naravno naći optimalu za 24/7.

 

Stjepanje ovo je -0,050 od stock napona koji mbo pumpa na 4.4 GHz s stock postavkama u biosu.

12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club
@volegradele: istina! No malo sam stagnirao s oc vodama nadam se uskoro zamjeni( trenutno se bakcem s autom pa odlaze novci na tu stranu:)! A undervolt je tu zato jer mogu, a i temp su za cak 7 stupnjava manje;)! Dakle bsod mi se javlja samo tokom obicnog koristenja win+gaming dok u stress testovima apsolutno nista( nisam to napisao gore pa da me nebi netko krivo razumio:)lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Intel i7 Club

Da li procesor sam aktivira ovaj turbo 4.4 mhz ili se to namješta negdje?

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Intel i7 Club

@Tiby

 

Onaj lik što je kloknuo 4790k na 4.7 sa 1.15-1.25v je delidao proc. Izgleda da mu je porpilično pomoglo jer je odličan oc :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Intel i7 Club
eywa33 kaže...

@Tiby

 

Onaj lik što je kloknuo 4790k na 4.7 sa 1.15-1.25v je delidao proc. Izgleda da mu je porpilično pomoglo jer je odličan oc :)

Budem probao ovih dana 4.7 s 1.250V, sad trenutno testiram stabilnost na 4.6 i još koliko mogu ići ispod 1.200V.

Na tom linku ovih dana čitam postove i ućim...

11 godina
offline
Intel i7 Club

Imam i7 860 trenutno je na 3.5 GHz i 1.2v  probao sam sa tim 1.2 dignuti na 4.0 GHz al neide....dali je bitno da i ram memoriju dignem i povecam voltazu.

Gledao sam neke tutoriale ali kad podesim po tim postavkama win se uopce nezele dignuti.

 

pa ako moze mala pomoc da to sredim.

 

 

napajanje je blue storm 2 500, te dali je to slabo za ovaj setup?

 

 

i grafa 290x tri-x na stock postavkama.

 

sad u p95 nakon cca pola sata su temp oko 65-70 sa vodenim anteq 650

 

 

http://valid.x86.fr/bd7bfm

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 15:44 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club
dennocro kaže...

Imam i7 860 trenutno je na 3.5 GHz i 1.2v  probao sam sa tim 1.2 dignuti na 4.0 GHz al neide....dali je bitno da i ram memoriju dignem i povecam voltazu.

Gledao sam neke tutoriale ali kad podesim po tim postavkama win se uopce nezele dignuti.

 

pa ako moze mala pomoc da to sredim.

 

 

napajanje je blue storm 2 500, te dali je to slabo za ovaj setup?

 

 

i grafa 290x tri-x na stock postavkama.

 

sad u p95 nakon cca pola sata su temp oko 65-70 sa vodenim anteq 650

 

 

http://valid.x86.fr/bd7bfm

 

 

1.2V je premalo za 4GHz, digni na 1.35V pa probaj, dizi postepeno ako zatreba, ali ne preko 1.45V. Koji cooler imas na njemu? Kakve su ti temperature?

Ako nisi siguran sto treba raditi baci oko po netu, imas masu tutoriala. Evo primjer.

Sveti PCE Forum!
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 16:01 (anarchyST).
14 godina
offline
Intel i7 Club

Pozdrav ekipa!

 

Imam i7 3770k godinu dana,nije nikad bil clockan,hladnjak neki svabski divlji (KLIK),Asrockovu matičnu (MOJ PC) I Corsair 750w napajanje.

 

Pitanje je da li ima kakav softver a da ne moram clockat proc iz biosa. Tipa onaj neki intel turbo? Bio sam nešto prije par gdina clockao ali nebi htio još sada dizat napon i sve,samo ako ima nešto intelovo ili od nekog da ga ivako podigne u nekim situacijama.

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club

Imas Intel XTU, a mislim da i Asrock ima svoju aplikaciju.

Sveti PCE Forum!
12 godina
offline
Intel i7 Club
Najbolje je clockat preko BIOSa,sve ostalo je za dječake!:)
AUDIOFIL
Moj PC  
10 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club
Mislio si za curice?!:-)
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

http://www.kitguru.net/components/cpu/anton-shilov/production-version-of-pentium-g3258-anniversary-edition-overclocked-to-6-7ghz/

 

najava novih G3258 proca anniversary,i sam naslov kaže da su ga nagurali do 6.7ghz,a vi cete bolje znat jel to moguce,valjda s tekucim dusikom,sta li,i izgašenom 1 coroeom....ali da bi trebalo bit realno 4,5ghz na "zrak"...ali mora bit Z97 ploča,da bi valjda to bilo kako treba,pa to poskupljuje proizvod na kraju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

Majstore kolko Pentium ima jezgri?

 

Taj Pentač je stvoren samo za OC i nekakve mainstream radnje.Malo smo se raspisali u 5GHz klubu o njemu i napravili off topic kao sto sada i ovdje radimo.Moramo napravit Pentac club.Mogao bih i ja posto stara kanta ima Pentaca 4.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

¸jel to retoričko pitanje {#} jer ako nije,možda je odgovor 2?2 jezgre,2 threada,iako ne kontan previše ja to sve,iskreno...samo sam vama htio podijelit zanimljivost...{#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

Moja greska,taj Pentac cak ima i HD grafiku unutar sebe.{#}

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
9 godina
offline
Re: Intel i7 Club
anarchyST kaže...

Imas Intel XTU, a mislim da i Asrock ima svoju aplikaciju.

Kako clockati preko ovog programa? Da li je itko u njemu radio?

10 godina
offline
Intel i7 Club

Ostavi se ćorava posla clockaj iz biosa.

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
5 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Intel i7 Club
nicky.sl kaže...

Ostavi se ćorava posla clockaj iz biosa.

Da'l se uopće isplati klokirat i7 4790k dok mi ne bude nekakva potreba (skoro 3d modeliranje), jer sam pali ovaj boost do 4.4? Temperature su stvarno lijepe s ovim h100i, te je skroz tih.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 9:39 (Bevis).
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club

Ovisi za sta ti triba, meni je clockanje gust a ne potreba.

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice